Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2019, 14:34   #1
sGzs
Novi član
 
Član od: 19.3.2019.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Rainmeter skin-ovi - Sistem monitoring za sve (CPU,GPU,HDD...)

Pozdrav ljudi. Evo da vam podelim jedan dobar paket skinova za one koji koriste Rainmeter aplikaciju za "Desktop customizable skins" kojima mozete imati uvid u sve sta vas hardver radi i jos vise od toga.

Oni koji se nikad nisu susreli sa Rainmeter-om preporucujem ovu aplikaciju, jer je besplatna, stabilna, up-to-date i skinovi koje vam dajem koriste HWiNFO (besplatno), mada ima i verzija za AIDA64 program. Za nejasnoce slobodno pisete ili ovde ili na deviantart. Detaljna uputstva i video tutorijal imate na sajtu skina.

Evo linkovi pa uzivajte:

Skinovi: preuzmi

linkovi za aplikacije kome trebaju:
Rainmeter: preuzmi
HWiNFO: preuzmi
sGzs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2019, 21:00   #2
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rainmeter skin-ovi - Sistem monitoring za sve (CPU,GPU,HDD...)

To je baš osnovni skin, bez neke teme. Inače super program ja ga koristim bez prestanka već 6 godina.

Nisam imao ikone na mom desktopu od tada.

Neki fantastični skinovi off the top of my head:
Skyrim,
Diablo,
Mass Effect,
Star Trek,
Star Wars,
Solitude,
NuxHD
i još mnogi ali su im suluda imena pa nisam zapamtio napamet.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2019, 23:28   #3
sGzs
Novi član
 
Član od: 19.3.2019.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rainmeter skin-ovi - Sistem monitoring za sve (CPU,GPU,HDD...)

@ perablenta


Zavisi da li nekom treba skin iskljucivo za dekoraciju i vizuelno ulepsavanje radne povrsine ili za ozbiljan nadzor-monitoring sistema i komponenti i nekih kontrola.

To dvoje obicno tesko ide zajedno jer na dekorativnim skinovima treba vremena da nadjes recimo temp. procesora, podatke o RAM-u itd. Mnogih senzora nemaju uopste (GPU,PSU,CPU Usage po jezgrima,Top processes, Battery itd.) Tj. dok nadjes gde mu je odredjeni senzor, vrednost istog se promeni nekoliko puta. I takvi skinovi uzimaju vise resursa, nepotrebno vise opterecuju hardver, ako maris za to. Ovaj skin sa adekvatno podesenim HWiNFO-m na mom dual core-u uzima do 3-4% CPU-a idle, sa Kasperskim. RAMa par MB.

Jedino nema muzicki player i sidebar (djelimicno) koji su iskljucivo dekoracija. A pored Winamp-a i AIMP-a malo ko bi koristio nesto drugo svakako, jer tesko bolji da moze biti. A sidebar-precice do lokacija imas na svakom HDD skinu, na mreznom skinu je precica do mreznih konekcija, na volume control-u do Mixer-a, Power Plan ima precicu do podesavanja istih postavki...

Sidebar je najlakse napraviti ali smatram da pogotovo pored Windows 10 start menija gde lako "pinujes" sta hoces i koliko hoces precica, zaista je visak.

Cilj mi je bio da skin sadrzi sve potrebne stvar i senzore, pa i malo vise od toga, ali da se one mogu sakriti po potrebi, nista suvisno, da je pregledan, lak za sistem, da ne zauzima mnogo prostora na desk-u...
Ti reci koji senzor ili kontrola ti fali, pa cu razmotriti dodavanje istih. A pozadinu mozes lako promeniti. Mogu ti poslati i psd fajl iste pa ga mozes i modifikovati, mjenjati boju, transparentnost... I svakako mozes mjenjati i sve ostale vizuelne elemente skinova u kodu.

Poslednja ispravka: sGzs (31.3.2019 u 23:29) Razlog: sitnica
sGzs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2019, 10:31   #4
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Rainmeter skin-ovi - Sistem monitoring za sve (CPU,GPU,HDD...)

odlican je Rainmeter, koristim ga godinama ali ne volim da imam puno informacija na samom desktopu pa sam uglavnom od par widgeta sastavljao jedan koji mi odgovara dok za neki benckmark namenski pokrenem poseban program koji meri performanse masine.

inace kad nadjem kombinaciju koja mi odgovara jako retko menjam pozadine i izgled okruzenja. pre par dana sam promenio wallpaper nakon vise od godinu dana...

moji aktivni widgeti su:
https://www.deviantart.com/lynxmukka...-1-0-208566379
https://www.deviantart.com/dashie36/...o-v2-333556546

i to kod mene izgleda ovako:
Spoiler za spoiler:


RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitoring, rainmeter, skin, skins

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account lukababic Kvarovi 5 1.7.2008 15:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com