Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.3.2012, 9:35   #1
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Najlakši laptopovi za održavanje

Pitanje za servisere i ljude koji su rastavili vecinu novijih laptopova. Koje marke i koje njihove serije se najlakse odrzavaju? Pri tom mislim na to da je dovoljno skinuti 5 srafova sa backplate-a i doci do kulera, da se ocisti i zameni termalna pasta. Gledao sam brdo klipova sa youtube ali ne mogu da dodjem do zakljucaka. Pregrevanje i neodrzavanje su najveci neprijatelji laptopova.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 16:26   #2
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Generalno, noviji Asusi ostavljaju lak put do hladnjaka, neki bolji HP-ovi ostavljaju hladnjak dostupnim ispod tastature, koju drži 3 šrafa i 4 žabice, a takođe i MSI u poslednje 2-3 godine ostavlja hladnjak ispod donjeg poklopca (3-5 šrafova). Mada, MSI generalno stavi "warranty void if broken" nalepnicu na poklopac, što je ironično, pošto njihovi ventilatori prozveče i protandrču posle tipa godinu dana...

No, jedino pravilo je da zaista nema pravila. Osim možda da su većina Dell i Lenovo mašina prilična glavobolja za očistiti, kao i sve ultraportable mašine.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2012, 19:57   #3
Muad Dib
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 44 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Ja znam da moj HP treba skroz da rastavim, da fizicki izvucem maticnu plocu iz kucista, da bih dosao do kulera. Debilizam.
Muad Dib je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 0:22   #4
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

Najlakše se čiste dva najveća đubreta na tržištu - Fujitsu i MSI (kažem-đubreta jer sam ih više video riknutih nego ispravnih). Najteže se čiste Lenovo i HP, ali su to najkvalitetniji lapovi na našem tržištu, trenutno. Neka sredina su Asusi (ako možeš da prihvatiš izradu ala plastika od čaše jogurta za tastaturu) i Toshibe (koju ne bih kupio ni mrtav, otkada je "adriatic region", 3 od 5 idu na reklamaciju)
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2012, 0:40   #5
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

A, pa zna se kakva roba se traži u "adriatic region" - "ne mož' bit' tol'ko loše, kol'ko mož' bit' jeftino".

HP mašine ispod 350€ nisu ništa bolje od ostatka smeća, a naročito su divni "recertified product" primerci, odbačeni od strane bogatih Arapa i vraćeni u cirkulaciju (dv5, dv6) ili reparirani (G serija), sa 1 godinom garancije... Mnogi ni to ne dočekaju.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
thebluephoenix (25.3.2012)
Stara 25.3.2012, 9:34   #6
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Najlaksi laptopovi za odrzavanje

HP laptopovi i ispod 300 eur su sasvim solidno izradjeni. Ne znam o cemu pisete ljudi? To su potpuno isti laptopovi kakve mozete naci i na Zapadu tj modeli su istog kvaliteta, a ako je nesto reklamirano pa popravljano ili refurbished ili kako vec to mora biti i oznaceno - ako nema oznake proizvodjac ali i uvoznik tj prodavac cine krivicno delo. HP i Lenovo su najbolji pa onda recimo ASUS - mada bar trecina ASUSA u prve dve god ima problem sa kablom od graficke do monitora sto rezultuje problemima sa slikom...Sramota. Sreca je da daju dve god garancije dok u nizem cenovnom rangu HP samo jednu. Sistem hladjenja ASUSA je i najbolji i najtisi a slazem se da je tastatura i generalno plastika oko nje "kao od case za jogurt" . HP i Lenovo, bar meni, u svim cenovnim rangovima ostavljaju najbolji utisak a razlika je najveca u najnizem cenovnom rangu u njihovu korist.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 14:19   #7
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Najlakši laptopovi za održavanje

E da im i cene prate taj trend bilo bi odlicno to menjanje na svake dve godine... 😄

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
održavanje coolera liam_howlett Modovi 44 11.1.2013 15:10
Laptopovi u ponudi Telenora i VIP-a YoZla Prenosni računari 11 18.9.2011 12:44
Fujitsu Siemens laptopovi - vasa iskustva i saznanja?! dudule ŠDK - Prenosni računari 6 22.7.2008 17:12
Najlakši Linux Guterill Slobodni softver 46 22.1.2008 17:21
Zaštita i održavanje... rapha Zaštita 16 15.12.2005 4:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com