Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.10.2006, 23:14   #81
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Question Re: Metal Gear Solid

Ех да.. Имам питање за MGS фанове!

Да ли неко зна како се решавају проблеми са графичким glitch-евима, на новијим конфигурацијама у MGS2?

На пример овде доле имате (окачио сам), шотове где се види проблем на видео биму (не приказује се слика)... Исто тако неки ингејм филмићи се не приказују како треба (црна слика). Додуше проблеми се ретко појављују али... ипак!

Свестан сам да KONAMI има врло слаб PC support, јер се њихов развој игара највише ослања на конзоле, то се да видети и на њиховом сајту... Собзиром да је конверзија (порт) игре урађен доста штрокаво (иако графички све изгледа фантастично, када изузмемо тих пар проблемчића) а официјелних решења нема, мора да постоји неко решење, макар и алтернативнио.

Напомињем имам Radeon X1300Pro и имам инсталиран MGS2 ATI Patch!!
Ортак који је пре 2-3 године ово играо на GeForce 4 Ti картици није имао никаквих проблема док се слични проблеми јављају и на новијим nVidia картицама (серије 6-7)!

скриншот 1


скриншот 2


Ај, па ако неко зна решење нека јави!
Или да купујем PS2 (мислим да је то и најбоље решење собзиром на MGS3)!!

Poslednja ispravka: _DLC_ (5.10.2006 u 23:25)
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 23:23   #82
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

To je poznat problem za koga izgleda Konamija zabole rear end. Ja sam imao još gore probleme, na GF7 kartici se uopšte nisu videle teksture. Na sreću, prateći uputstva po raznim stranim forumima, uspeo sam da napravim mali patch koji ovo stoprocentno rešava. Patch se nalazi ovde:

http://www.010101.org/voodoo/mgs2-aiw-gf-fixes.zip

prethodno će ti trebati zvanični patch 2.0 (traži na googlu fajl mgs2_patch02.zip).

/edit
U stvari, vidim da si stavio zvaničan ATI patch, tako da ti ovaj moj neće pomoći pošto je namenjen vlasnicima GeForce 5/6/7 i ATI All-In-Wonder kartica... al nek stoji, možda nekom zatreba.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 15:14   #83
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

@_DLC_

Kupi PS2, neces se pokajati. Odigraces sva tri dela kako treba, a uz to, imaces priliku i da odigras mnoge druge igre kojima ces se oduseviti.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 15:35   #84
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Veoma, veoma pametan odgovor.Daj 300e za 3 igrice.
Shto bi jurio patch kad mozesh da prsnesh 300e za konzolu.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 16:10   #85
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Citat:
Garson kaže:
Veoma, veoma pametan odgovor.Daj 300e za 3 igrice.
Shto bi jurio patch kad mozesh da prsnesh 300e za konzolu.
Имам "везу" (ти нагађај какву) да све то набавим за џабе!
Дакле само ми треба 120-так Еврића за PS2!!

@ Ocelot
Размишљам о томе већ дуже време.. А фан сам PlayStationa одавно! Имам прву конзолу (Metal Gear Solid /прешао/, GT /прешао/, GT2 /прешао/, Syphon Filter /прешао/, WipEout 1, 2097, 3 & 3SE /прешао/, Tekken 1, 2 & 3 /прешао/ и још МНОГО тога! Тако да бих имао да се забављам са доста омиљених наставака првенствено MGS 2 & 3 i GT 3 & 4)!!
Штавише, плашим се да је набавим... јер бих онда тек (дефинитивно) прс'о на факсу!!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 18:25   #86
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

DLC fali ti na listi MGS3: Subsistence,znam da je isti kao i Snake Eater,ali 3D kamera daje sasvim novo iskustvo,sigurno vredi igrati.
Takodje sam procitao da James Carpenter snima film po MGS serijalu,jel ovo tacno i sta znate povodom onoga??
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 19:06   #87
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

@Garson
PS2 nabavis za oko 150e. Ne znam o kakvih 300e pricas. Sto se mene tice dao bih 300e za originale ove sage. No da ne duzimo ovde. Ako imas nesto da kazes prebaci se na temu na kojoj smo vodili raspravu o tome. Ionako mi tamo jos niko nije odgovorio.

@nebojsa986
Jos se nista ne zna. Sigurno je samo da ce Kojima biti dosta umesan. Nece dozvoliti da mu neko iskasapi cedo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 19:09   #88
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Citat:
Ocelot kaže:
@Garson
PS2 nabavis za oko 150e. Ne znam o kakvih 300e pricas. Sto se mene tice dao bih 300e za originale ove sage. No da ne duzimo ovde. Ako imas nesto da kazes prebaci se na temu na kojoj smo vodili raspravu o tome. Ionako mi tamo jos niko nije odgovorio.
150e?? Male pare, nema shta.
U temi koju pominjesh su mi brisani postovi pa sam odustao.
BTW, MGS 2 original za PC je 800 din.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 19:31   #89
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Pa mozes valjda za 5god da sakupis 150e. Ostavljaj po strani svaki dan po 50din, pa izracunaj za koliko ces da ih sakupis.
Ne verujem da ti je neko brisao postove bez razloga. Stvarno ne bih vise ovde isao van teme. Ipak je bolje da predjemo tamo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 20:27   #90
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Shto bih sakupljao pare ako mi konzola ne treba?
Razlog za brisanje je offtopic u koji ste me uvukli ti i josh jedan lik, zaboravio sam mu nik.Poshto se rasprave ovog tipa uvek svedu na offtopic reshio sam da batalim.
Drugo, mislim da nije trenutak za kupovinu matore konzole kao shto je PS2.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 20:46   #91
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ah da, secam se. Presli smo na raspravljanje o igrama. Mozemo i o tome ako si raspolozan.
Nema veze sto je PS2 ostario, on je i dalje daleko od kraja. Pa PS1 se proizvodio do pocetka 2006.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 21:02   #92
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ostario je taman da ne vredi tih 150e.Pre bih dao (u slucaju da kupujem konzolu) 500e za PS3 ili XBox 360.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 21:05   #93
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Ok, to je tvoje misljenje. I meni PS3 izgleda primamljivo, ali za sada je izvan moje kupovne moci. Mozda ga i kupim krajem 2007. jer tada izlazi MGS4 a mozda ce mu i cena malo pasti.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 21:23   #94
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Kad smo već zagazili u offtopic, ja bih najradije posedovao xbox 1
Em su to sve PC portovi, tj. igre koje već znam ali sad mogu da igram iz fotelje , em na netu postoji više stotina naslova za download... što reče Kuzma, "joj obilja"...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 21:37   #95
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Молим админа да све поруке на треду од броја 88 до краја избрише, не би ли се цео тред претворио у спрдњу и био закључан на жалост нас фанова MGS-a!

Људи направите тред X-Box vs. PC vs. PS2, па се тамо препуцавајте до ујутру!!!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2006, 23:51   #96
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Shalashaska imas li ti neku teoriju ko je onaj lik na kraju zadnjeg trailera,prvo ima masku,pa kad je skine isti Snake iz mladih dana?? Taman sam mislio da sam svatio osnovne konture zapleta ali me ovo totalno zbunilo.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 2:34   #97
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Za sada su sve samo nagadjanja, ali za sada teorija koja najvise pije vodu je ona da je to samo neka vrsta itema koja se dobija na primer po zavrsetku igre; kao sto je to bio smoking u prvom delu. Kojima je dobro poznat po tome sto moze da ti nacisto sludi mozak.
Druga teorija je da ce igra biti podeljena na dva dela, kao u MGS2. Prvi deo je sa Solid Snake-om, dok je glavni sa Old Snake-om. Mada mi to ne deluje bas verovatno, zato sto vojnici nose iste uniforme.
Jesi li primetio u toj sceni gavrana i Snake-a kako se nasmeje kroz masku kada ga vidi. Ako se dobro secas u MGS1, gazda Vulcan Raven je na samrti rekao Snake-u:

Raven : You are a snake which was not created by Nature. You and the Boss... you are from another world... a world that I do not wish to know. Go and do battle with him. I will be watching from above....

Zatim mu Raven ponovo kaze.

Raven : In the natural world, there is no such thing as a boundless slaughter. There is always an end to it. But you are different.

(Onda gavrani pocnu da ga jedu dok je jos uvek ziv)

Snake : What are you trying to say?

Raven : The path you walk on has no end. Each step you take is paved with the corpses of your enemies... Their souls will haunt you forever... you shall have no peace... Hear me, Snake! My spirit will be watching you!

Mislim da nas ovako Kojima podseca koliki je put ova igra prevalila i koliko stvari su se izdesavale...
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 11:13   #98
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Jaoo pa bilo mi nesto cudno u vezi sa tim gavranima, ali nikako da se setim. Covece radnja je odradjena kao da ju je Dostojevski pisao,kad me sad priseti pocetaka. Meni se cini da je ta fora sa likom Solid Snake-a u zadjem traileru ista kao ona u na pocetku Snake Eatera kad Big Boss skoci iz aviona,skine kacigu a ispod Raiden. E bas sam se istripovao tad dok nije skino masku.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2006, 14:10   #99
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Voli Kojima da nas tako isprepada. Sa njegovim igrama nikad ne znas sta da ocekujes.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2006, 15:43   #100
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Metal Gear Solid

Evo najnovijeg poglavlja:

COLONEL VOLGIN

Čovek koji je nasledio blago Filozofa je bio pukovnik GRU-a i rusko čudo od deteta koji se zvao Volgin. Yevgeny Borisovich Volgin je bio čovek kome je reputacija prestizala ime. Hrabar, ambiciozan i vrlo okrutan, uspostavio je sebe kao brilijantnog vojnog taktičara ali i kao zastrašujućeg predznaka brutalnosti. Volgin nije bio običan vojnik, niti tipični KGB siledžija. Volgin je bio inteligentna gromada od čoveka sa velikim besom i plahovitom naravi koja je odgovarala njegovoj muskulaturi. Pored toga, on je bio i živi kapacitet čije je telo navodno sadržalo preko deset miliona volti. Njime je mogao da kontroliše električne struje oko njega – sposobnost zbog koje je sa pravom dobio nadimak na zapadu ‘Thunderbolt’. Plašili su ga se kako neprijatelji, tako i njegovi saveznici. Primećeno je da je tokom borbe stalno koristio frazu ‘Kuwabara, Kuwabara’.
Bogatstvo, tehnologija i vojna moć su postale glavne osobine Volginove želje za moći. Medjutim, njegova izopačenost nije imala granica. Pored njegovih zverstava koje je činio tokom rata, bio je poznat po tome što je uživao u mučenju i masovnim ubijanjima. Na mnoge načine, on je predstavljao raskršća pred kojima se njegova zemlja nalazila tokom ovog dela Hladnog rata. Kao čvrsti pristalica komunizma, Volgin je verovao da njegova zemlja treba da bude vodeća svetska sila. Kao I mnogi koi su živeli pod gvozdenom zavesom, i on je postajao nezadovoljan trenutnim režimom. Koristeći konfuziju koja je nastala tokom Hladnog rata, Volgin je želeo da nadmaši Filozofe i da stvori svoju vrstu globalne disharmonije. Novem koji je nasledio od Filozofa i podrškom moćnih opozicionih sila, on se izolovao duboko u planinskoj regiji Tselinozarsk-a, udaljena oblast koja se nalazila tri milje od Virgin Cliffs-a. Tamo je sagradio vojni kompleks, poznat kao Groznij Grad, koji mu je služio kao glavna baza za njegove operacije.
Groznij Grad je bio teško naoružana tvrđava ogromnih razmera, u kojoj se nalazilo oko 1000 vojnika pod njegovom ontrolom, uključujući i njegovu Spetznas jedinicu. Okružen mnogobrojnim tornjevima i dvadesetčetvoročasovnim patrolama, baza je napravljena kako bi ga čuvala od uljeza. Groznij Grad je pored najsavremenije vojne tehnologije koja je tada bila dostupna, imao i nekoliko tajnih projekata zavaljujući kojima baza nije morala da zavisi od spoljašnjih uticaja kao što su održavanje i nabavka sredstava.
To je uključivalo i bataljon tenkova, fabrika za serijsku proizvodnju i čak i pista za dopremanje i otpremanje. U srcu tvrđave se nalazila laboratorija za pronalazak i razvijanje novih tehnologija i oružja. Sve zajedno, baza je bila višenamenska. Možda i najvažnje od svega je to da se u bazi čuvao mikrofilm sa podacima o Zaveštanju Filozofa.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com