Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Koje operativne sisteme koristite
Windows XP/2000/2003 327 86,74%
Windows 9x 21 5,57%
GNU/Linux 101 26,79%
*BSD 6 1,59%
Solaris 2 0,53%
BeOS 2 0,53%
Mac OS X 8 2,12%
Neki drugi (navedite koji) 22 5,84%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 377. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2005, 14:40   #41
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Meni XP sljaka odlicno.Vrlo je stabilan radi 'ko sat ako ga redovno odrzavas, ako cistis reg, defragnentujes, unistavas spajver i tako to.Doduse MC hoce da bude problematican.Mom pajtosu je pri instalaciji obrisao sve podastke sa
D: particije (40 giga uredno sredjene muzike).Coveku nije prvi put da isntalira
Win.To su vam cudesa iz Redmonda, kod nekoga radi cool a nekom brise celu particiju.Inace imam i SUSE Linux na svom racunaru i bas je dobar (najbolji od
distribusija koje sam probao),samo neznam sta bi ozbiljno sa njim radio.Jednostavno nema dovoljno kvalitetnog softvera za profi upotrbu(ja se bavim video editingom).
Jedva cekam da vidim tu Vistu.Vervatno ce da nam stori jos gomilu problema i zabave.
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2005, 20:22   #42
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Koristim XP SP2 koji je na prvom hardu
Na drugom hardu imam Vector Linux 5.0-SOHO edicija-stvarno je sjajan-radi kao sat i dolazi,na samo 1CD,sa SVIM sto je potrebno za(skoro)sve poslove-toplo preporucujem-probao sam ja Red Hat,Mandrake,Knoppix,Gentoo,FreeBSD,Slackware,Ubun tu......
Za Gentoo,FreeBSD,Slackware,Knoppix i Ubuntu imam samo reci hvale-najverovatanije cu preci na FreeBSD koji mi je ubedljivo najbolji,ali tek kad jednog dana budem nabavio brzi net....
Ovako koristim Vector sa kojim sam trenutno prezadovoljan,a voleo bi da probam i Debian Sarge Final koji ljudi toliko hvale i to u cd verziji(cca 14 diskova) jer nemam DVD-jel ima neko cd verziju?
Linux koristim za net(nema virusa-uzivanje....),filmove,muziku,tekst i tako dalje-moze da zavrsi bilo koji posao podjednako dobro kao i Win,plus je neuporedivo i kudikamo konfigurabilniji,modularniji i stabilniji nego Win....
Win je sa druge strane udobniji i komforniji za rad i apsolutno je zakon kada su igre u pitanju(koje ja volim da konzumiram inace)pa ga uglavnom koristim za to,a i za sve ostalo ako (za)treba....
Najbolje resenje je po meni dual-boot-tako se dobija najbolje iz oba sveta
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 1:24   #43
ZverBre
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

XP with Norton ghost 9.
Redovno "ubijanje'' svakih 3 meseca. Jedino tako XP moze biti stabilan sistem.
ZverBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 1:41   #44
Boza
Član
 
Avatar korisnika Boza
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: ...ma ne znate vi gde je to
Poruke: 197
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Ja sam na XP-u

A koja mi je alternativa???
Boza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 2:12   #45
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Citat:
To su vam cudesa iz Redmonda, kod nekoga radi cool a nekom brise celu particiju.
Što će reći da nije kriv MS, već ima ljudi koji znaju nešto da koriste, kao i onih koji ne znaju
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 8:14   #46
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Citat:
ZverBre kaže:
XP with Norton ghost 9.
Redovno "ubijanje'' svakih 3 meseca. Jedino tako XP moze biti stabilan sistem.
Grešiš malo sine, grešiš ( citat iz crtanog filma )

Čista instalacija/podešavanje-optimizovanje/instalacija svih ostalih programa/podešavanje+redovno održavanje=dug i stabilan rad.

Održavam u firmi desetine računara pod XP-om, Win98 ... i to gde korisnici ponekad instaliraju i podešavaju sve ono što im kući ni u ludilu ne bi palo na pamet, pa se skoro i ne sećam kad sam zbog softverskih problema reinstalirao Win. Sve se ispegla i podesi.

Zadnjih nekoliko puta uzrok su bili loši HDD:
kad su procvetali bed sektori na jednom HDD-u
kad je otišla elektronika na drugom i sl.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 11:17   #47
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

@Boza
Naravno da postoji alterantiva-linux ili BSD-ako ti je dojadio Win-preporucujem da probas
@Zverbre-Paaaaaaa dobro-to sto si rekao nije daleko od istine-ali ubijanje sistema neka bude na svakih 6 meseci.....
Ali je Win najbolji zar ne-imam linux koji vec godinu dana radi bez ikakvih problema-i apsolutno se slazem da nekim izjavama da on prestaje sa radom samo ako rikne nesto od hardvera......
@Simke-Win zna da padne sam od sebe samo tako-desilo mi se to mnogo puta sa svim verzijama Win-a-ima ljudi koji iz neznanja ****u sve-ali takodje ima i rusenja sistema jer se Win-u tako cefnulo-milion puta sam se uverio u to......
Samo jos da krenu da proizvode igre za linux(jednog dana) i moze Win da mi leti komotno sa harda......
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 23:43   #48
ZverBre
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Citat:
Simke kaže:
Grešiš malo sine, grešiš ( citat iz crtanog filma )

Čista instalacija/podešavanje-optimizovanje/instalacija svih ostalih programa/podešavanje+redovno održavanje=dug i stabilan rad.

Održavam u firmi desetine računara pod XP-om, Win98 ... i to gde korisnici ponekad instaliraju i podešavaju sve ono što im kući ni u ludilu ne bi palo na pamet, pa se skoro i ne sećam kad sam zbog softverskih problema reinstalirao Win. Sve se ispegla i podesi.

Zadnjih nekoliko puta uzrok su bili loši HDD:
kad su procvetali bed sektori na jednom HDD-u
kad je otišla elektronika na drugom i sl.
Obzirom da dnevno instaliram bar 3- 4 igre i nakon testa ih izbrisem, nemoguce je XP odrzati u normalnom stanju cak ni mesec dana.Ciscenje i te stvari su dug proces nema se vremena za to. Ghostovanje je mnogo bezbolnije i brze.
ZverBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 0:16   #49
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Ko god zna engleski i ima zelje za ucenjem neka poseti www.Tweaktown.com (ili org ili tako nesto nisam bas siguran).Instalacija od pocetka do kraja,ali takva da se dobije extra stabilan sistem.Mozete i videti kako se pravilno odrzava sistem,i mnogo toga.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 0:57   #50
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ko god zna engleski i ima zelje za ucenjem neka poseti www.Tweaktown.com (ili org ili tako nesto nisam bas siguran).
Pa genijalcino, mogao si prvo da proveris sta je od ta dva (sto bi ti oduzelo cca 10 sec) pa onda da postujes...

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Instalacija od pocetka do kraja,ali takva da se dobije extra stabilan sistem.Mozete i videti kako se pravilno odrzava sistem,i mnogo toga.
Ne dobije se maximalno stabilan nego maximalno brz sistem. Naravno - na rachun stabilnosti.
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 11:50   #51
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

slazem se sa Simketom... evo, ja imam instalirano bukvalno par stotina programa (a deinstalirano jos vise!)... XP radi sasvim OK - instaliran onda kad se pojavio SP2...

ne koristim reg klinere, defragmentujem jednom u nekoliko meseci, ne koristim nikakave tvikere... pa, XP je zakon!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 12:09   #52
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Lightbulb Re: Koje operativne sisteme koristite?

WinXP(SP2) + Win98 na kanti a do pre godinu-dve koristih Amiga OS 3.1 Reinstalacija nije ni potrebna... Ikada...

Inace, radije bih koristio Win2000 (stabilniji je od XP-a), ali na zalost neki MS dev paketi odbijaju da rade, pa sam prinudjen.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 18:22   #53
Samuraj
Član
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 87
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Samuraj
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Ja koristim Ubuntu i Windows XP , Ubuntu je mnogo bolji od XP-a i brzi plus je besplatan , kome treba nek se javi Ali posto vecina programa ne rade u Linuxu koristim malo vise XP
Samuraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 18:42   #54
Strog
Novi član
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Dual boot: WinXP i Ubuntu. WinXP koristim za programiranje ( Delphi ), dok Ubuntu koristim za sve ostalo ( slusanje muzike, net, gledanje filmova, izrada sajtova - iako radim u ASP-u - i u sustini za sve sto nije vezano za Delphi, a moze da mi padne na pamet ). Probao sam u par navrata i *BSD, ali to mi jednostavno nije bilo to... Koliko god ga pojedinci hvalili jednostavno ima nesto oko *BSD-a sto mi ne lezi pa to ti je .
Strog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2005, 23:17   #55
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Windows se popriclicno 'ogoli' sa tim preporukama,ali je meni uvek radio mnogo stabilnije nego standardno.O ubrzanju i da ne pricamo.Koliko ljudi ovde uopste i ne iskljucuje bespotrebne servise,a kamoli nesto drugo.Sve to mogu da nadju tamo.Molim lepo.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 1:33   #56
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Koristio sam 98se dok mi nije umro hdd(taj windovs mi je najduze trajao 9 meseci).Sada sam na XP-u koji nikako da se prevari pa da pretekne duze od 3 meseca,mada ga ni ja ne milujem bas najvise.Planiram da se prebacim na linux,ali u kg-u kao a nema nikoga ko ima iskustva sa tim os-om, i niko izgleda da nema neku noviju distribuciju (bilo koju)..steta
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2005, 23:08   #57
archmage
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Re: Koje operativne sisteme koristite?

Ne znam za ostali svet ali, sa 3 registry editora, 1 UBER komplikovan prog. za generalne popravke, 2 posebna uninstalera, i gomilom rucnih tweakova svaki OS MORA da radi dobro, Posebno XP
archmage je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 0:44   #58
hr0nic
Član
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 257
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 414 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Koristim dualboot . Mandriva2005le64bit i WinXP. Mandriva je odlican distro, lako se snalazi sa novim hardverom , sto je za pohvalu. Lak je za konfigurisanje i radi stabilno. WinXP je klasika , los ali se bez njega ne moze
hr0nic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2005, 23:27   #59
911s [SK]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Onde iza onoga, a pored ovoga
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

Al' mi ne idu u glavu ljudi tipa "mrzim Microsoft, a koristim Windows". Ne volish MS ili Win, predji na Linux. A kad krenu da ....(posle toga se povuche voda u vodokotlicu) da za Linux nema mnogo igara, te da se tu dobro ne snalaze, ali zato Win ima bolju podrshu, vishe igara, blablabla... Pa shto onda .... (posle toga se ponovo povuche voda u vodokotlicu) da ne volish Win, a pritom sam kazesh da je po tebi "bolji"? Ja, iskreno, sam zadovoljan Windows-om XP, jer mi nikad nije previo probleme.
911s [SK] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2005, 12:34   #60
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Koje operativne sisteme koristite?

ni ja ne razumem sta je to lose kod XPa... jedini nedostatak je cena, sve ostalo je sasvim ok....
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com