Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2005, 20:03   #1
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Hardver ili softver?

Zaboravio sam totalno na ovu temu - problem je bio memorija...

Poslednja ispravka: Elementarna Nepogoda (13.1.2006 u 3:30)
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2005, 20:37   #2
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Pa kako misliš da ti neko pomogne ako ti nećeš da proveravaš komponentu po komponentu.Nema drugog načina.Uzroci plavog ekrana zaista mogu biti svakakvi (mada ako kažeš da je sve to počelo da se dešava kada si nabavio novu ploču, onda je 99% problem u njoj), ploča, memorija, napajanje...pa na kraju krajeva i loše instaliran softver (recimo drajveri...).Drugo, možda jednostavno postoji problem sa kompatibilnošću nove ploče (za koju uzgred budi rečeno nisi naveo koja je, već si nabavio NEKU ploču) i komponenata koje si utakao u nju.Odmah da kažem, nisam neki ekspert za hardver, ali ovoliko mogu da ti kažem, nema šanse da ti neko ovako na slepo kaže šta je tačno problem.Moraćeš ili da testiraš tvoje komponente na nekoj drugoj ploči, ili da menjaš komponentu po komponentu i vidiš kada će ta nestabilnost da nestane.Ako ti sve komponente rade na drugoj ploči, onda ili je ploča neispravna, ili nije kompatibilna sa nekom od komponenti, a onda ćeš morati da koristiš drugu metodu i da ubadaš komad po komad hardvera i vidiš šta pravi problem.Ako nestabilnost ostane šta god da ubodeš, onda lepo zameni ploču za neku drugu i ćao.E da, ne bi bilo loše da navedeš i koja je ploča u pitanju, jer bi možda neko od iskusnijih hardveraša ovde mogao na osnovu toga da ti kaže da li je možda ista poznata po nekim problemima u radu ili ako ne radi ok sa nekim određenim parčetom hardvera, čisto da ti uštedi trud oko testiranja komponenti.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 13:42   #3
Tihomir
Admin i Strator
 
Avatar korisnika Tihomir
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 47
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 110 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Citat:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Moje iskustvo je da pomenuta poruka uvek nagoveštava softverske probleme (drajveri i sl.). Naročito kada menjaš hardver a ostavljaš isti hard disk, sa sve Windowsom.

Problem sa restartovanjem umesto gašenjem i meni se dešava u poslednje vreme, ali samo povremeno, i zaista me mrzi da sve reinstaliram da bih to rešio.

"Štamp i kanap" metod: ako vidiš da se restartuje a ne gasi, pre nego se vrati u Win, stisneš taster 'Pause' (ili uđeš u BIOS sa 'Del'), pa ga ugasiš na dugme (prstenac od 4 sekunde) Naravno, to nije rešenje ako ti baš svaki put radi restart umesto gašenja...
Tihomir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 16:38   #4
Elementarna Nepogoda
Član
 
Član od: 17.11.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Citat:
Marko_L kaže:
Moraćeš ili da testiraš tvoje komponente na nekoj drugoj ploči, ili da menjaš komponentu po komponentu i vidiš kada će ta nestabilnost da nestane.Ako ti sve komponente rade na drugoj ploči, onda ili je ploča neispravna, ili nije kompatibilna sa nekom od komponenti, a onda ćeš morati da koristiš drugu metodu i da ubadaš komad po komad hardvera i vidiš šta pravi problem.Ako nestabilnost ostane šta god da ubodeš, onda lepo zameni ploču za neku drugu i ćao.E da, ne bi bilo loše da navedeš i koja je ploča u pitanju, jer bi možda neko od iskusnijih hardveraša ovde mogao na osnovu toga da ti kaže da li je možda ista poznata po nekim problemima u radu ili ako ne radi ok sa nekim određenim parčetom hardvera, čisto da ti uštedi trud oko testiranja komponenti.
Volim kada mi pomazu filozofi, ali dao bog, ima ih na svakom forumu.
Ne mogu da nadjem nikoga sa ovim tipom procesora, da proverim plocu i procesor, OK?
Ploca je MSI 6318 (valjda, posto na startu pise Fujitsu-Siemens, valjda se ugradjivala u njihove racunare, pa su je odatle skinuli) kupljena u OverLine-u, kobajagi nova, sa 3 meseca garancije, OOK?

Citat:
Tihomir kaže:
Moje iskustvo je da pomenuta poruka uvek nagoveštava softverske probleme (drajveri i sl.). Naročito kada menjaš hardver a ostavljaš isti hard disk, sa sve Windowsom.
Vec sam rekao da sam reinstalirao XP, ako hoces mogu ponovo:) Ne verujem da je problem u drajverima za plocu?!, sve komponente XP prepoznaje regularno bez dodatnih drajvera.

Citat:
Tihomir kaže:
pre nego se vrati u Win, stisneš taster 'Pause' (ili uđeš u BIOS sa 'Del'), pa ga ugasiš na dugme (prstenac od 4 sekunde) Naravno, to nije rešenje ako ti baš svaki put radi restart umesto gašenja...
Ma nije mi to nikakva frka, ja i onako iskljucujem preko dugmeta na produznom, jer me nerviraju uvece (kada legnem da spavam) sva ona LED svetla sa monitora, USB citaca kartica, zvucnika, itd. Ali me nervira taj plavi ekran, pa mi izgleda ne gine servis.
Elementarna Nepogoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 17:07   #5
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Po meni je problem 99,99% u hardveru i plavi ekrani su se do sada meni pojavljivali iskljucivo zbog hardvera. Prvi put kada sam mesecima imao te probleme i nikako nisam mogao da otkrijem sta je, problem je bio smrdljivi dial up modem. Drugi put, nekompatibilnost kablovskog modema i USB porta. Nekompatibilnost koja nema resenje. Morao sam da ga povezem preko mrezne.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2005, 7:00   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Citat:
Volim kada mi pomazu filozofi, ali dao bog, ima ih na svakom forumu.
Nije to filozofiranje, to ti je tako.I kad odneseš u servis misliš da oni odmah znaju šta je ? Ne brajko, nego probaju komponentu po komponentu.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2005, 12:53   #7
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Sto se tice restarta pri shut downu, ako se svaki put desava, onda u BIOSU moras malo da probrljas po Power Managment settingsu, odeljak za IRQ.

A poruka moze da znaci milion stvari.
Proveri jesi li dobro ubo svaki komad hardvera.
Meni se to desilo jednom. Rasklopio sve, ocistio svaku komponentu, vratio i samo poceo da mi iskace plavi ekran...
Naravno, memorija nije skroz lepo legla...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2005, 22:26   #8
Sale
Novi član
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Sale Slanje poruke preko AIM-a korisniku Sale
Određen forumom Re: Hardver ili softver?

Nova verzija BIOS-a zna da pomogne...
Sale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com