Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.8.2018, 0:53   #101
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

jeste pa da otvoriš svoju hosting kompaniju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2018, 9:25   #102
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

dabome!
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2018, 19:18   #103
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Pozdrav!

Danas u ulazu u mojoj zgradi (Zvezdara) osvanulo obaveštenje od telekoma da se postojeća bakarna telefonska mreža zamenjuje GPON FTTH optičkom mrežom. Sve o trošku Telekoma, biće vertikala kroz sve spratove, od koje će se kasnije uvoditi kabl do stanova koji se odluče za korišćenje ove usluge.

Zna li neko više o ovome, da li već postoji neko ko koristi fiber preko Telekoma, kakva je usluga, itd?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvucnjak na korisnoj poruci:
stefanm (13.12.2018)
Stara 9.12.2018, 15:20   #104
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Pozdrav!

Danas u ulazu u mojoj zgradi (Zvezdara) osvanulo obaveštenje od telekoma da se postojeća bakarna telefonska mreža zamenjuje GPON FTTH optičkom mrežom. Sve o trošku Telekoma, biće vertikala kroz sve spratove, od koje će se kasnije uvoditi kabl do stanova koji se odluče za korišćenje ove usluge.

Zna li neko više o ovome, da li već postoji neko ko koristi fiber preko Telekoma, kakva je usluga, itd?

https://www.sk.rs/forum/showpost.php...postcount=4524

Imam > 10 godina star ,ali još uvek veoma dobar Panasonic-ov DECT sa sekretaricom.Primećujem nešto više šuma pri paljenju telefona i oštriji,suvlji zvuk pri razgovorima.Sagovornici tvrde da me i dalje veoma dobro čuju.
Mali plus : aktivirana mi je "caller ID" usluga (telefon ima tu f-ju,ali je ranije zasebno naplaćivano njeno aktiviranje).
Inače,priča o gašenju svih starih centrala i prelasku na optiku je ono što mi je i Telekomova terenska komercijalistkinja pomenula pre izvesnog vremena.

Poslednja ispravka: torivoje (9.12.2018 u 17:16)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2018, 14:34   #105
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Pozdrav!

Danas u ulazu u mojoj zgradi (Zvezdara) osvanulo obaveštenje od telekoma da se postojeća bakarna telefonska mreža zamenjuje GPON FTTH optičkom mrežom. Sve o trošku Telekoma, biće vertikala kroz sve spratove, od koje će se kasnije uvoditi kabl do stanova koji se odluče za korišćenje ove usluge.

Zna li neko više o ovome, da li već postoji neko ko koristi fiber preko Telekoma, kakva je usluga, itd?
Koji tacno deo Zvezdare ako mozes da otkrijes
Posto sam i ja na Zvezdari na Lionu ali jos nisu poceli nista vezano za optiku u mojoj zgradi
stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 22:45   #106
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Kod SC Olimp, iznad Cvetkove Deponije.

Nisam još zvao Telekom da proverim da li je tačno (ili nekom iz komšiluka dosadno pa zeza), verovatno ću uskoro...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvucnjak na korisnoj poruci:
stefanm (17.12.2018)
Stara 16.12.2018, 20:22   #107
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Zašto da mi bez sekiracije pred praznike prođe prelazak sa Box 2 ADSL-a na Box 2 optiku (50+ fiksni) , kada "Lelekom" baš voli da mu (stare) mušterije zaleleču ?
Iako im još traje promo-akcija (u mom slučaju : stari korisnik ADSL-a koji obnavlja ugovornu obavezu prelazeći na optiku...) koja obećava 3 meseca po 1 dinar - stiže mi račun sa uredno potraživanim punim iznosom,kao da su ta tri meseca već prohujala (a,fakat,ovo je trebalo da bude tek prvi od 3 računa na popustu).
Umesto da se bavim pametnijim stvarima,ja sutra moram gacati do njihove poslovnice.


P.S.


Vodite računa da i vas ne snađe !
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 22:26   #108
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Pa koliko znam taj promo ne vazi za nas stare korisnike. Ako pogledas na sajtu, ni ne postoji optika 50 paket, u sustini places sve isto ko i pre, samo ti zamene adsl optikom.. Da si zapravo presao na novi paket, npr optika 150, imao bi taj promo.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 23:51   #109
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Pa koliko znam taj promo ne vazi za nas stare korisnike. Ako pogledas na sajtu, ni ne postoji optika 50 paket, u sustini places sve isto ko i pre, samo ti zamene adsl optikom.. Da si zapravo presao na novi paket, npr optika 150, imao bi taj promo.



Imaš ovde i važi do 31. decembra (zato i neću staviti direktan link,već ono "xxtps") :


xxtps://www.mts.rs/privatni/box/usteda-uz-box/box3-i-box2-promo#undefined2



Fiksna + Net 50 (Promo BOX 2) : 3 meseca po 1 din. (optika) ; obnova ugovorne obaveze


Bolje se vidi u tablici.
Na stranu što mi je na direktno pitanje ("Šta,obzirom da već imam BOX 2 - 20, bez optike ? ") ,komercijalistkinja koja je došla da sastavimo nov ugovor (3 nedelje pre nego mi uvedoše optiku) rekla 3 meseca sigurno,ne veruje da će biti četiri (mada u potpisanom ugovoru stoji odštampano 4 meseca).Isto je stajalo i u kopiji koju su sa sobom nosali momci koji su mi optički kabl ubacili u stan.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2018, 15:33   #110
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Kod SC Olimp, iznad Cvetkove Deponije.

Nisam još zvao Telekom da proverim da li je tačno (ili nekom iz komšiluka dosadno pa zeza), verovatno ću uskoro...
Vazi hajde okreni ih pa napisi ovde sta su ti rekli bas me zanima.
Jer blizu mene si nekih ~1km otprilike

stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2018, 0:41   #111
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Ponovo o onim jednodinarskim promo računima.


Bio danas u poslovnici Telekoma da proverim zašto mi je stigao regularan račun (veći od normalnog : običan ADSL + optika od trenutka uvođenja + telefon) , ako rekoše 3-4 meseca po dinar.
Odgovoreno mi je (nakon provere baze podataka) da će tek od decembarskog,tj. onoga koji stiže posle nove godine (Box 2 optika = 50 + telefon) 3 računa biti srubljena (tip reče 4 ,ali me nešto i dalje gricka,"Lelekom" je to).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2019, 16:11   #112
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Ipak poslaše račun sa promo-iznosom : 1 din.

Dinar račun ,a na njega poštarina 45,00 dinara.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2019, 19:15   #113
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Telekom Optika

Odeš na "moj mts" nalog na mts sajtu, i prebaciš sa papirnog na elektronski račun. Još te časte sa 100 din manje na sledećem računu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
torivoje (19.1.2019)
Stara 20.1.2019, 13:07   #114
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

U vezi onog što sam napisao ranije za uvođenje optike na Zvezdari...

Izgleda da je bilo real pošto smo dobili od kućnog saveta papir da se izjasnimo i potpišemo...

Ne znam zašto je to potrebno s obzirom da je o njihovom trošku; garantujem da većina stanara ovde nema pojma o čemu se radi i da vrlo lako može da se desi da ne bude dovoljno potpisa...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvucnjak na korisnoj poruci:
stefanm (20.1.2019)
Stara 20.1.2019, 16:13   #115
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
U vezi onog što sam napisao ranije za uvođenje optike na Zvezdari...

Izgleda da je bilo real pošto smo dobili od kućnog saveta papir da se izjasnimo i potpišemo...

Ne znam zašto je to potrebno s obzirom da je o njihovom trošku; garantujem da većina stanara ovde nema pojma o čemu se radi i da vrlo lako može da se desi da ne bude dovoljno potpisa...
Ti si bese bas kod SC Olimp?
Ja sam mozda kilometar nize od tebe ka Djermu i niko nam jos nista nije ponudio sto se tice optike nazalost
stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 17:08   #116
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
U vezi onog što sam napisao ranije za uvođenje optike na Zvezdari...

Izgleda da je bilo real pošto smo dobili od kućnog saveta papir da se izjasnimo i potpišemo...

Ne znam zašto je to potrebno s obzirom da je o njihovom trošku; garantujem da većina stanara ovde nema pojma o čemu se radi i da vrlo lako može da se desi da ne bude dovoljno potpisa...
Možda zato što je neka muljaža u pitanju sa vlasništvom nad optikom.Kod mene je potpisivano još pre ~ 2 godine,ali se kao izvođač radova/vlasnik instalacije nije pominjao Telekom već neka druga firma.Kada me je Telekom kontaktirao kuc-kucom na vrata,komercijalistkinja se ponašala kao da je sve regularno i da će optika biti njihova.Da sve bude još haotičnije,momci koji dođoše da odrade instalaciju pripadaše nekoj trećoj firmi (čak mi jedan direktno potvrdi da su nekada posao odrađivali stari Telekomovi majstori koji se u optiku nisu najbolje razumeli,pa su posao preuzele druge firme)...

P.S.

Ne sekiraj se,ni kod mene nije potpisalo više od 15-20% stanara,pa opet dobih optiku (trenutno nas je samo dvoje u zgradi,ostali sa spiska prže druge ugovore do isteka).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
zvucnjak (21.1.2019)
Stara 22.1.2019, 20:14   #117
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Evo izgleda stigla optika i kod mene...
Sad me zanima jedno kratko pitanjce...
Kod Vas kako je izgledalo skupljanje potpisa? Da li je to obavio upravnik zgrade ili neko iz Mts isao od vrata do vrata ili kako?

Nadam se da ne uslovljavaju ono da mora preko 51% jer kod mene su mahom penzioneri u zgradi, koji pojma nemaju sta je optika
pa makar i bilo dzabe verujem da oni iz inata nece potpisivati bilo sta..
stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 22:44   #118
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Kod mene je potpise sakupljao tadanji predsednik kućnog saveta.Potpise sakupljaju radi dinamike dobacivanja optike do konkretnih zgrada (što ne znači da svi moraju na nju iz ovih stopa).Telekom nije blesav,jasno mu je da penzosima ističe "rok trajanja" i da će te stanove (pre,ili kasnije) naslediti mlađa populacija zainteresovana za taj vid pogodnosti.
Iskreno,nisam ni znao da su optiku doturili do moje zgrade (uprkos potpisu koga dadoh) , sve dok mi se pre 2-3 meseca na vratima (nenajavljeno) ne pojavi njihova komercijalistkinja.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
stefanm (23.1.2019)
Stara 23.1.2019, 15:15   #119
stefanm
Član
 
Član od: 3.11.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Hvala na odgovorima , na drugim nekim forumima mi tvrde da bas mora preko 51% saglasnosti stanara da bi usla optika kod nas u zgradu, videcemo sta ce biti..
a rece mi malopre drugar da je sreo tipa iz mts-a u zgradi i da mu je taj navodno rekao da nakon tih potpisa onda je potrebno od 4-6 meseci za realizaciju optike u zgradi.
Sto znaci pre leta da se ne nadamo.

PS Kod nas je upravnik prepustio sve komercijalistima iz mts da oni obave anketu od vrata do vrata... on nije hteo da se cima , a pritom ga placamo mesecno ..
kako da znamo rezultate te ankete? predpostavljam da bi upravnik morao da ima te rezultate kod sebe kao i mts? da znamo da li smo ispunili kriterijume i sl.

Poslednja ispravka: stefanm (23.1.2019 u 18:49)
stefanm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2019, 21:53   #120
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Telekom Optika

Meni je komercijalistkinja (na direktno pitanje) odgovorila da Telekom gasi sve "obične" centrale i prelazi na optiku.Pretpostavljam da su zgrade prve na redu (zbog većeg broja korisnika).
Optika ti,dakle,stiže sigurno.Zemun je raskopan u rano proleće,komercijalistkinja mi je banula u trećoj nedelji oktobra,crklo mi je napajanje na računaru,pa je instalacija izvršena u prvoj dekadi novembra.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Targo Telekom nexexcalibur Internet usluge 157 24.11.2020 15:32
Telekom ADSL i REink Jet Kristijan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 3.3.2013 21:35
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com