Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2007, 21:27   #41
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

U Photoshopu lepo pisu dimenzije dokumenta, tako da ne mozes da se zabunis. (Image -> Image size, pod Document size opcijom - po defaultu pise u incima, ali mozes da promenis u centimetre). CMYK/eps/tiff je standard za stampanje, kako kinteC rece

Ti brojevi telefona ti malo lebde po vizit karti, pa ne deluje previse ozbiljno. Bilo bi bolje da ih stavis jedan ispod drugog. I svakako smanji transparentnost logoa iza, previse je... vizitka deluje necitko. Najbolje bi bilo da je logo skoro nevidljiv - tek toliko da papir ne bude sasvim beo.

Sto se prve strane tice, mislim da je sam logo ok velicine, ali "vlasnik" i "ime" bi trebali da budu u jednoj liniji. Ali to je samo moje misljenje
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 13:33   #42
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Može ovako:

Pixsel dimensions 1.80M

With: 1063 pixels
Height: 591 pixels

Document Size:

With: 9cm
Height: 5cm
Resolution: 300 pixels/inch

Resample image: Bicubic
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 13:45   #43
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

^Jeste, i to ti je samo jedan od parametara koji treba da ispostujes. Pogledaj teme na forumu o pripremi za stampu:

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1752
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 14:17   #44
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Takodje se iskonsultuj sa stamparima sta oni hoce. Neki ljudi vole tiff, neki jpg... Znaci najvaznije je sta oni traze od tebe. Onda ce ti biti lakse da saznas i sta konkretno treba da uradis...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2007, 17:20   #45
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
^Jeste, i to ti je samo jedan od parametara koji treba da ispostujes. Pogledaj teme na forumu o pripremi za stampu:

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1752
Da... Zašto mi niko nije rekao da od samog početka radim u CMYK modu umesto RGB?

Sad sam vizitku konvertovao u CMYK mod i dobio to što sam dobio... Jel postoji način da se to ispravi ili moram jovo nanovo da pravim vizitku?

@kinteC
Kad otvorim onaj psd koji si mi poslao pise ovako: "Unknown data has been encountered reading layer VECTOR SMART OBJECT and will be discarded"
Sta li je to?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	sta-1.jpg
Viđeno:	41 puta
Veličina:	30,7 KB
ID:	7196  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 12:48   #46
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
@kinteC
Kad otvorim onaj psd koji si mi poslao pise ovako: "Unknown data has been encountered reading layer VECTOR SMART OBJECT and will be discarded"
Sta li je to?
Jes' da nije za mene, al' ajde... Verovatno nemate iste verzije Photoshopa, a kinteC je "upario" Illustrator (u kome je crtao vektorski oblik) i PS u koji je prebacio taj oblik. Koliko se meni čini to su Smart objekti...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:30   #47
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom I meni je potrebna pomoc oko logo-a

Sad,meni je poprilicno hitno (radim sajt,treba mi za header) i zato necu izmisljavati nista novo.Elem,logo je takav kakav je (okacen u postu) i trebaju mi ideje kako da ga malo sredim u Photoshopu.Znaci,kakve efekte,kakve dodatke,eventualne izmene i tako...



Ili,ako neko bas ima volje i snage moze da pokusa da uradi nesto sam,pa neka se javi na PP,mozemo da se dogovorimo za neku protivuslugu

Hvala puno unapred!
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 22:58   #48
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: I meni je potrebna pomoc oko logo-a

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Sad,meni je poprilicno hitno (radim sajt,treba mi za header) i zato necu izmisljavati nista novo.Elem,logo je takav kakav je (okacen u postu) i trebaju mi ideje kako da ga malo sredim u Photoshopu.Znaci,kakve efekte,kakve dodatke,eventualne izmene i tako...
Ništa ja tu ne bih menjao.
Možda samo neki font ako bi se bolje složio sa strelicom.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 23:25   #49
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Slazem se sa bobijem uz to da bi mogao da namestis ostre coskove na ivicama, ili tupe na ostrici kako bi se lepse uklopilo. (uz ovaj drui predlog bi mogao da se zadrzi ovaj stari font)
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2007, 14:21   #50
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

Dobro,nisam ni ja mislio da menjam nesto previse osim nekih minimalnih stvari oko zaobljenja.

Mene zanima kako bi se najbolje taj logo doterao u Photoshopu.Kad to kazem,mislim da neke efekte,neke gradiente,kojekakva presijavanja aka stakleno dugme i tako to.Ali,nesto onako fino,ne preterano efekata.
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 9:40   #51
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: I meni je potrebna pomoc oko logo-a

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Ništa ja tu ne bih menjao.
Možda samo neki font ako bi se bolje složio sa strelicom.
Zar ti ta strelica ne liči na lampu sa abažurom?

Pogledaj još jednom, pa reci da li bi menjao.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 9:58   #52
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: I meni je potrebna pomoc oko logo-a

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Zar ti ta strelica ne liči na lampu sa abažurom?

Pogledaj još jednom, pa reci da li bi menjao.
Pa ne znam Simke. Možda bih mogao da nađem i hiljadu mana, ali trenutno pokušavam da sagledam to drugačije.
Vidi, ja se u principu skoro uopšte na razumem u dizajn, ali uvek kada pogledam neki rad, memorišem i zapamtim detalje koji mi se sviđaju i detalje koji mi se ne sviđaju na prvi pogled... na prvi tren, i onda ih saopštim i kažem šta mi se svidelo ili ne.

Došao sam do zaključka da drugi, treći... i 26 pogled mogu da budu jako problematični, i da samo čovek sa istančanim osećajem i dobrom praksom neće sebi da dozvoli da mu mašta previše odluta.
Ja još nisam dosegao taj stadium, zato i uvek pominjem ono "što se mene tiče", ili "po mojem mišljenju", da neko ne bi shvatio da je to što kažem 100% tako.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2007, 11:48   #53
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: I meni je potrebna pomoc oko logo-a

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Pa ne znam Simke. Možda bih mogao da nađem i hiljadu mana, ali trenutno pokušavam da sagledam to drugačije.
Vidi, ja se u principu skoro uopšte na razumem u dizajn, ali uvek kada pogledam neki rad, memorišem i zapamtim detalje koji mi se sviđaju i detalje koji mi se ne sviđaju na prvi pogled... na prvi tren, i onda ih saopštim i kažem šta mi se svidelo ili ne.

Došao sam do zaključka da drugi, treći... i 26 pogled mogu da budu jako problematični, i da samo čovek sa istančanim osećajem i dobrom praksom neće sebi da dozvoli da mu mašta previše odluta.
Ja još nisam dosegao taj stadium, zato i uvek pominjem ono "što se mene tiče", ili "po mojem mišljenju", da neko ne bi shvatio da je to što kažem 100% tako.
Pa nije nama cilj da tražimo mane,
ni tebi ni meni u to sam prilično siguran ...

vidi, ne moraš ti da se razumeš u dizajn da bi nešto prepoznao ili ne ... to nema veze sa razumevanjem ... ni ja se ne razumem nešto vrhunski u muziku pa mogu da prepoznam u nekim pesmama zapomaganje, arlaukanje ili napad turske pešadije na neke stare srpske utvrde ... mislim takve asocijacije dobijam ponekad kada slušam neke nazovi melodije sa nekih tamo ... ali da ne skrećem puno sa teme ...


naravno ne razumem se ja ni u proizvodnju lampi sa abažurom, osim onog osnovnog znanja koje o tome posedujem, ali me na prvi pogled ta strelica podsetila upravo na neku stilizovanu lampu sa abažurom ...

napomene:
  • da se ne bi pomislilo bilo kako drugačije, muziku sam spomenuo onako i to nema nikakve veze sa ovim znakom ...
  • nije ti neko opravdanje ja se ne razumem u dizajn, upoznao sam i one koji ga nauče, bave se njim, pa od njega i žive i ne može se reći da se razumeju u dizajn, niti da će se ikada razumeti ... naravno kao i suprotne primere, kojima si ti po meni mnogo bliži ... sećam se par tvojih razmišljanja o nekim znacima do sada, koja su mi se veoma dopala i za koja znam da su na nivou nekoga ko se razume, što pokazuje da odredjeni osećaj poseduješ a da li ćeš ga usavršavati zavisi samo od tebe ...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 22:21   #54
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko Logo-a

LM,sta bi na kraju bilo dobro dodati,modifikovati ili ukloniti sa mog logoa?

Razmisljao sam da ipak sve ivice stavio da budu ostre,jer se tada ipak lakse prepoznaje stil neke strelice.

Znaci,zanimaju me predlozi za sam logo i za njegovo doterivanje u Photoshopu (mozda da se nalazi u nekom krugu ili kugli koja poseduje efekte).
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logo Predrag Internet usluge 3 11.4.2006 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com