Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2006, 21:25   #1
Friend
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom HITNA POMOC

Idem na put. I posto imam TV tuner hteo bi da snimam neke stvari dok sam tamo. Problem: Da bi TV tuner snimao u programirano vreme Comp mora da bude ukljucen. Ne ostavlja mi se kompijuter nedelju dana ukljucen. Da li postoji nacin (verujem da ima) da se kompijuter programira da se pali i gasi u nekom vremenskom intervalu i kako. Molim detaljno objasnjenje. HELP ME! HELP ME! HELP ME!

P.S Putujem sutra tako ad mi odgovor treba najkasnije do 12h (sutr u podne)

P.S.S Modovi molim vas da ne zakljucavate ovu temu (znam da nema nikakve veze sa igrama) do sutra. UNAPRED HVALA
Friend je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 21:30   #2
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Jbg moraces ga ostaviti upaljenog,e sad ja ne znam da li Tv tuner moze da podigne sistem iz stand by-a(nisam nikad probao),ali ako moze eto ga jedno alternativno resenje.
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 22:01   #3
Friend
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: HITNA POMOC

I o tome sam razmisljao ali mi je rizicno da ga ostavljam ukljucenog makar i na stand by-u
Friend je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2006, 22:32   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Nisi napisao koju karticu imaš pa će biti malo teže odgovoriti na tvoje pitanje.

U svakom slučaju većina programa za TV kartice ima opciju "dizanja" iz StandBy-a što je približno isto kao i da je ugašen. Znači, ako imaš noviji računar (u suštini važno je da je u pitanju novija ploča sa kućištem sa podrškom za novije ACPI modove što je najverovatnije slučaj ako si kupio računar u poslednjih 5 godina ) nećeš imati problem da podesiš računar da se sam prebaci iz StandBy-a i izgasi kada završi sva snimanja.

Ja lično imam Leadtek koji ima opciju da u slučaju da treba da snimi jednu emisiju pređe iz StandBy-a u aktivni režim, snimi emisiju i posle toga ode u hibernaciju ili se potpuno izgasi. U slučaju da je potrebno da snimi više emisija, svaki put kada završi snimanje kartica ponovo prelazi u StandBy i tako u krug.

E sada, ja još uvek nisam čuo za uređaj koji može da podigne računar iz ShutDown stanja što opet ne mora da znači da ne postoji.

Alternativno rešenje ti je onda da nabaviš neki VHS video i da "isprogramiraš" sve to na jednom mestu.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 1:06   #5
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Шансе да можеш да ''програмираш'' компјутер да се пали у одређеним временским периодима теже нули јер да би га укључио неко мора да притисне дугме, кол'ко год то банално звучало такође као што је holodoc рекао кад га пребациш у StandBy као да си га искључио тако да опет није сигуран ни успех тога.Ево ја сам сад пробао да урадим из StandBy-а ово што теби треба и није ми успело
Нема разлога да се плашиш да оставиш компјутер укључен недељу дана, ја сам један комп који сам раније имао једном држао укљученог месец дана и ево га и дан данас лепо ради код једних рођака, многи људи држали су своје компове укључене и месецима и ништа им не фали.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 2:00   #6
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Ostavi uključen komp. neće mu ništa faliti osim ako ne nestane struje pa nema ko da ga uključi posle (nisi valjda toliki baksuz jbg.). Ako već živiš sam zamoli nekog dobrog prijatelja/brata/komšiju/babu... da ti jednostavno uđe u kuću u dogovoreno vreme i odradi ti snimanje. Ili još bolje, odnesi TV karticu kod nekog drugara sa računarom, instaliraj je kod njega, pa nek ti on to odradi dok si na putu. Ne verujem da će kompu bilo šta faliti da radi 24/7 ali ja bih to ostavio kao poslednje rešenje. ne zbog kompjutera nego u opšte, nije preporučljivo ostavljati uređaje uključene po kući dok si odsutan na duže vreme!
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 9:23   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Hmmm, a ako u BIOS-u podesi opciju Wake on Modem. Dovoljno je samo da pozove svoj kucni broj i brm brm... komp se pali bez problema
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 9:59   #8
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Pa zar nemas na ploci u Power Managmentu tu opciju.pazi ovako ja sam i na staroj epox ploci(via kt600 award bios) i na novoj Asusovoj(nforce3 ami bios)imao opciju wake up time.uneses vreme kada ces da ukljucis racunar,i ima ispod vreme kada ces da se racunar ukljuci.u softveru tv tjunera zakazi kada ce da snima,zatim ubacis sotver tvtjunera u startup i on se ce se automatski pokrenuti kada se ukljuci kompijuter,snimiti to sto zelis a zatim ce se komp iskljucuiti.tako ja radim kad recimo ima neki dobar film ili emisija u 2-3 ujutro a hocu da je gledam.sad sve zavisi koju plocu imas.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 11:14   #9
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Citat:
Propeler kaže:
Ostavi uključen komp. neće mu ništa faliti osim ako ne nestane struje pa nema ko da ga uključi posle (nisi valjda toliki baksuz jbg.).
Cak i u tom slucaju ima resenja. U svakom biosu ima opcija za podesavanje sta ce racunar da uradi posle dolaska elektricne energije:
1. da ostane iskljucen
2. da zadrzi prethodno stanje
3. da se sam upali
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2006, 21:53   #10
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Citat:
Patton kaže:
Hmmm, a ako u BIOS-u podesi opciju Wake on Modem. Dovoljno je samo da pozove svoj kucni broj i brm brm... komp se pali bez problema
100% tacno. Koliko sam do sada skapirao, nema zdravijeg nacina za cuvanje elektike od konstantnog rada tj. najstetnije je non-stop paljenje-gasenje. Nije li tako????
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 9:36   #11
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Citat:
kamper kaže:
100% tacno. Koliko sam do sada skapirao, nema zdravijeg nacina za cuvanje elektike od konstantnog rada tj. najstetnije je non-stop paljenje-gasenje. Nije li tako????
Jeste... ja sam svoj kompjuter drzao upaljenim 8 meseci i nista mu nije falilo. A server za wireless mi radi 24/7... rekordni uptime mu je 78 dana No to je sada nebitno; poenta je da se vise racunar "haba" ako ga stalno palis i gasis i silujes mu time napajanje. Ako ides na kratak put ja bih na tvom mestu ostavio upaljen komp, ali u BIOS-u bih obavezno podesio da ako se nekim slucajem iskljuci komp (nestanak struje) da se po svaku cenu NE PALI kad dodje napon; pa makar imao trista UPS-eva, "pegli" napona ili sta vec.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2006, 11:45   #12
mitrovskiigi
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 294
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HITNA POMOC

Zaboravio sam da naglasim da je preporucljivo izvaditi iz struje sve elektricne uredjaje po nestanku elektricne energije pa ih ponovo paliti tek posle dolaska iste.
mitrovskiigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc za kupovinu graficke do 110 e Ivan milovanovic ŠDK - Grafika 53 29.12.2007 4:58
pomoc!!! (komp se sam resetuje...) nino Kvarovi 26 10.1.2007 17:47
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58
pomoc oko komponenti Milena Šta da kupim? 26 15.12.2005 15:56
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com