Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2008, 1:44   #1
Ledu
Novi član
 
Član od: 5.10.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kablovski Internet

Imam veliki problem! Pre neki dan mi je drugar da modem za kablovski internet i sve sam dobro povezao, ali nece da radi. Kao, konektovan sam na network ali ne i na internet! Molim vas da mi date neko resenje! Hvala unapred! p.s. samo da napomenem da sam iz Smedereva
Ledu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 1:46   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

cek, jel si prijavljen kod provajdera?
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 2:44   #3
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
Ledu kaže: Pregled poruke
Pre neki dan mi je drugar da modem za kablovski internet i sve sam dobro povezao, ali nece da radi.
Drugar ti dao??? I meni dao SBB ,ali sam morao da platim 1390 din. da bih uz modem imao i internet
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 5:57   #4
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Pa pazi, kablovski net ne radi po principu telefonskog modema, tj. da bilo koji modem ubodeš na bilo kojoj mreži i da on radi. Taj modem mora biti "prijavljen" kod provajdera, tj. njegova MAC adresa mora uneta u sistem da bi imao izlaz na net. Ako tvoj drugar nije imao internet kod tvog kablovskog distributera nego kod nekog drugog, ili je imao kod istog, ali je odjavljen to neće raditi, što znači, nazoveš distributera, kažeš da imaš svoj modem, pitaš da li može da se tako prijaviš, mada neki operateri ne pristaju na to, uplatiš paket koji želiš i onda ćeš imati net.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 11:56   #5
Ledu
Novi član
 
Član od: 5.10.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
cek, jel si prijavljen kod provajdera?
Nisam, ali kaze mi da ne treba...
Ledu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 11:58   #6
Ledu
Novi član
 
Član od: 5.10.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
Maverick kaže: Pregled poruke
Pa pazi, kablovski net ne radi po principu telefonskog modema, tj. da bilo koji modem ubodeš na bilo kojoj mreži i da on radi. Taj modem mora biti "prijavljen" kod provajdera, tj. njegova MAC adresa mora uneta u sistem da bi imao izlaz na net. Ako tvoj drugar nije imao internet kod tvog kablovskog distributera nego kod nekog drugog, ili je imao kod istog, ali je odjavljen to neće raditi, što znači, nazoveš distributera, kažeš da imaš svoj modem, pitaš da li može da se tako prijaviš, mada neki operateri ne pristaju na to, uplatiš paket koji želiš i onda ćeš imati net.
Imao je net kod istog kablovskog distributera i nije se odjavio! Takodje mi pise da mi ne valja IP...
Ledu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 11:59   #7
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Kablovski internet

Treba da budes prijavljen
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 12:16   #8
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
Maverick kaže: Pregled poruke
Pa pazi, kablovski net ne radi po principu telefonskog modema, tj. da bilo koji modem ubodeš na bilo kojoj mreži i da on radi. Taj modem mora biti "prijavljen" kod provajdera, tj. njegova MAC adresa mora uneta u sistem da bi imao izlaz na net. Ako tvoj drugar nije imao internet kod tvog kablovskog distributera nego kod nekog drugog, ili je imao kod istog, ali je odjavljen to neće raditi, što znači, nazoveš distributera, kažeš da imaš svoj modem, pitaš da li može da se tako prijaviš, mada neki operateri ne pristaju na to, uplatiš paket koji želiš i onda ćeš imati net.
Modem nema MAC adresu (nije ruter), koristi se MAC adresa kompjutera. Čak i da je isti modem u pitanju, ne bi radio sa drugim kompjuterom ili čak sa drugom mrežnom karticom.

E sad, mogao bi čovek da pozove provajdera i da kaže da mu je crkla mrežna pa je stavio novu... ili da ima nov kompjuter.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 12:30   #9
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Kablovski internet

Ne moguce zato sto sam ja kod mene kad sam uvodio imao stari komp i kad sam uzeo novi radilo je normanlo.....
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 12:31   #10
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Ја колико се сећам нисам звао провајдера после мењања компјутера. Само сам прикључио рутер (модем) на комп и све је радило.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 12:52   #11
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
Ledu kaže: Pregled poruke
Nisam, ali kaze mi da ne treba...

Taj koji ti je to rekao te je masno slagao.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 14:32   #12
Zemunac1986
Član
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 303
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
Ledu kaže: Pregled poruke
Nisam, ali kaze mi da ne treba...
Zemunac1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 20:10   #13
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Modem nema MAC adresu (nije ruter), koristi se MAC adresa kompjutera. Čak i da je isti modem u pitanju, ne bi radio sa drugim kompjuterom ili čak sa drugom mrežnom karticom.

E sad, mogao bi čovek da pozove provajdera i da kaže da mu je crkla mrežna pa je stavio novu... ili da ima nov kompjuter.

Naprotiv modem ima MAC adresu, radim u kablovskoj i prijavljujem modeme nekad kada menjam kolegu, znači dok ja ne odobrim da ta i ta MAC adresa bude u sistemu, i omogućim joj pristup mreži modem se neće ni nakačiti na mrežu. MAC adrese kompa vidim preko "modema", tj. on mi prijavljuje na koliko je kompova modem nakačen, kod nas može istovremeno i na USB i lan priključak ali mu moram dodeliti dve privatne IP adrese da bi radilo. Inače taj modem "Motorola Surfboard" može da opslužuje do čini mi se 63 računara. Znam znam, off top...




Poslednja ispravka: Maverick (13.11.2008 u 20:31)
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
<Rio_da> (13.11.2008)
Stara 13.11.2008, 21:01   #14
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Kablovski internet

E posto si ti upoznat sa time, mogu li ja da uzmem od druga modem i da placam kod mene i da radi?
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 21:07   #15
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Može, ukoliko kod tebe ima mogućnosti za internet tj. da je umeren tzv. povratni kanal, kako bi net uopšte radio kroz kablovsku, a to sigurno jeste. Nekad, to sam video kada sam radio u BG, druga firma, ne može ako se ne nalaziš na istom "upstream"-u na CMTS-u, ili je modem "zaključan" samo na tu jednu MAC adresu koju je "video" na kompu. U svakom slučaju treba pozvati operatera.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 21:19   #16
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Kablovski internet

Gle ovako, problem je u tome sto sam se ja preselio i sad gazde ovog stana nece da mi daju modem, zasto ne znam. E sad ja imam modem sa stare adrese. Da li ja mogu da placam na njihovom, a da koristim na mom, posto oni ne koriste logicno....
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 21:42   #17
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

cek ajd polako

1. kad se selis u novi stan prvo sto treba da uradis je da kod provajedera prijavis promenu vlasnika stana i da napravis nalog za novi stan
2. onda (novi)vlasnici tvog straog stana treba da odrade promenu naloga za njih da ne bi doslo do debilnih situacija jel ces onda ti imati dva naloga na isto ime a samo jedan stan. npr oni ne uplate kablovsku ali posto se to vodi na tvoje ime(ili tvojih roditelja) ti ne moze da uplatis net
3. da izvrsis prebacivanje modema kod provajdera iz toga valjda proizilazi da ne mozes tek tako da ubacis bilo koji modem jel oni valjda vide da li su ti dali njihov modem.

U svakom slucaju moras da prijavis net na novoj aresi i da prijavis makar taj tvoj modem, mislim da nece raditi ako ga samo ukljucis.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 21:43   #18
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Može, nema razloga da ne radi, ukoliko tvoj provajder ne radi nešto od gore navedenog(komp mac lock, ili slično). U principu svi rade drugačije, SBB, IKOM, KDS NS,PTT... Znam da bi kod mene to mogao da odradiš bez problema, s tim što bi opet morao da kontaktiraš provajdera, jer se ugovor vezuje za korisnika i modem (MAC), da bi znali da si promenio adresu i da bi ti tamo slali račune i za net i za kablovsku, samo zbog toga(kod nas(mene) bi mogao čak i da promeniš grad i ako u tom gradu imamo mrežu poneseš modem, prijaviš promenu boravka, nakačiš se i to je to). I što reče Nikola, obavezno je da ugovor od kablovskog interneta i kablovske televizije glase na istu osobu zbog upravo tih situacija.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 22:46   #19
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Kablovski internet

A da li ja mogu da promenim MAC adresu, tj. da stavim od onog modema koji oni imaju a nece da mi daju.
U starom stanu se koristi kablovska ali bez neta.....
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2008, 23:23   #20
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Kablovski internet

Kako misliš da promeniš? Kod kablovskog modema ne pomažu programi tipa "mac changer" i slično, on je externi, ne interni, i komunikacija ide preko njega, a ne kao kod npr. wireless kartice gde softwerski možeš da promeniš MAC. Znači, "zamoli" vlasnike da ti daju njihov modem, ako neće (a očigledno neće), vidi sa operaterom da li može da staviš tvoj modem bez saglasnosti vlasnika ugovora kablovskog priključka (jako jako teško-nikako), ili zamoli vlasnike da ti daju saglasnost (ne znam šta je tačno potrebno, lično prisustvo vlasnika ugovora, njegova lična karta, napismeno odobrenje i sl.) da možeš da koristiš kablovski net na tvoj modem uz svu odgovornost koja uz to ide, tipa plaćeni-neplaćeni računi podstanara.
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maverick na korisnoj poruci:
Mr.Deeds (14.11.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kablovski Internet - problem sa konekcijom Otherside Kvarovi 4 30.9.2008 23:10
Bežično umrežavanje računara + kablovski Internet igiton Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 3.5.2008 7:59
spliter za kablovski internet jasmina_77 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.9.2007 12:30
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com