Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2009, 22:04   #1
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom mt:s Studentski 3G Internet

P0zz....


Pre 3 dana sam uzeo ovaj nazovi internet i do sada nisam uspeo ni jednom da se konektujem?! :/ Prvo sam cekao jedan dan da se aktivira kartica, kartica postala aktivna, pokusam connect, nece... izbacuje mi sledecu gresku:


"A connection to the remote computer could not be established, so the port used for this connection was closed"



prvo sam mislio da treba jos malo da sacekam, ali truba... i dalje nista.... telefon u ruke, 789, dobar dan, dobar dan, takva i takva stvar.... Podaci, reklamacija i zovemo vas... Klasika.... Zovem kasnije opet, oni kazu reklamacija je napisana, strpite se... Niko ne zove, zovem juce opet ista prica, danas opet ista prica... Imam 3g signal, kartica je aktivna ali NECE... Da napomenem, napravio sam profil sa APN-om "gprsinternet" i tako mogu da se konektujem ali mi to ne koristi onih 10gb nego mi naknadno pravi racun pa mi ne pada na pamet preko toga da se konektujem...
Da li sam ja maler ili su toliko otisli u onu stvar ne znam, samo znam da me nece nazvati nikad, mozda i hoce... Za jedno 3 meseca. Znam kakav je mt:s(hit) ali sam bio primoran da uzmem njihov studentski paket (10gb) jer nemam druge uslove za internet. Pisem ovo cisto da ljudi vide o cemu se radi sa mt:s "super brzim internetom" (koji ne radi) i da iskoristim priliku da postavim pitanje da li se jos nekom desilo ovako nesto s istim ili sam samo ja maler !?
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 2:12   #2
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet = problem

Ja koristim ovaj internet. Pravo da ti kazem, kada sam ga tek uzeo (to je bilo pre 4-5 mjeseci), sa obzirom na to da sam znao da nece biti ni priblizan ADSL-u ili kablovskom, bio sam zadovoljan poprilicno.
Meni prvenstveno kod neta treba stabilan ping, ne ganjam neki ultra brz dl/upload, samo mi treba ping dobar za igranje igrica preko neta.

Medjutim, zadnjih mesec dana, malo i duze, jednostavno sam ocajan. Kako vrijeme prolazi oni su sve gori znaci. U pocetku sam stvarno imao kranje solidan ping, retko kada mi se pojavljivao lag u igri, i kada se pojavio ubrzo je i nestajao. Sada - katastrofa... sada retko spojim sat vremena da imam normalan ping. Znaci lag se nenormalno cesto javlja, dobijam random disconnect-e, pa onda mreza mi pada na 3/5 crtica iako sam u sred NBg-a gdje je signal extra, ma haos zivi.
Jednostavno mi dodje da odem do njih, i ako nista drugo da ih ispljujem tamo da olaksam sebi dusu ;D

A taj tvoj problem, odnosno poruka koju dobijas, ja sam dobijao nekad, i dobijam u sledeca 2 slucaja:
1) kada preko firewalla ugasim Generic host process for win32, ili kada mi je pre taj fajl bio zabagovan, pa je izbacivao error (poznati bug na sp2 windowsu kako sam kasnije nasao).
2) jednostavno neka random greska kod njih na mrezi, pa ti izbaci tu poruku. Ovaj problem obicno traje od par minuta do jednog sata, pa posle toga normalno pristupam netu.

Eto toliko ti kazem iz svog iskustva... sta je kod tebe u pitanju sada ako nije nesto od ova 2 gore navedena, stvarno ne znam... Zovi ih, i smaraj svaki dan, sta da ti kazem, nadam se da ces srediti uskoro to
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku joximovic na korisnoj poruci:
K'R' HooD (28.5.2009)
Stara 28.5.2009, 12:27   #3
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet = problem

Hvala ti na odgovoru. Pozitivne komentare u vezi mt:s nisam ni očekivao.
Ja sam imao SP3 pa sam mislio da je možda do mene i instalirao sam Vistu x64, isti error i dalje. Ako možeš malo bolje da mi objasniš kako radiš to sa firewall? Je l' sa Windows-ovim ili nekim drugim fwall-om?
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2009, 19:08   #4
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet = problem

Ne, koristim Zone Alarm firewall, ali mislim da to nema veze sa tobom, u tvom problemu.
Jer ja sam imao neki problem oko tog Generic Host fajla (on je dio svchost.exe procesa valjda, koji je meni pravio neke probleme), pa sam kada ne koristim net ili slicno, isao i blokirao pristup netu tom fajlu. Ee, kada ga blokiram, onda dobijam tu poruku, jer inace net ne moze da ti radi bez tog fajla kako sam ja razumeo.
Ali tebi je taj fajl standardno dio sistemskog fajla, i ako ti nije ubagovan (a nije 100%, jer bi ti izbacivao on svoj error koji bi morao da primjetis), on ti ne bi trebao predstavljati taj problem.
Dakle, ostaje ti valjda ova druga opcija, da je nesto do njih jednostavno.
Ili je kod tebe neka treca solucija, za koju ne bi mogao nista da ti kazem, nisam se sretao sa tim problemom dosta cesto.
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2009, 16:38   #5
vlado88
Član
 
Član od: 21.4.2009.
Poruke: 127
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet = problem

Ja koristim ovaj internet 5 meseci i prilicno sam zadovoljan... Mada ponekad zablokira 3G singnal pa mi dodje da ga polomim....
Najjednostavnije je i najbolje da odes direktno u njihovo predstavnistvo, poneses modem i svu dokumentaciju i objasnis im problem, pa da ga oni tamo probaju. Da vide je li problem do modema i eventualno kartice, ili tvog kompa....
vlado88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2009, 9:22   #6
zare88
Novi član
 
Član od: 2.6.2009.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet = problem

ja sam uzeo ovaj internet pre 2 dana
oko instalacije nije bilo problema samo sacekas 24h i ustekas oba USB(nisam znao da treba oba )
brzina 150 kbps
od 1gb (bolje da si uzeo od 1gb pa ako ti radi dobro mozes povecat,ali nemozes smanjiti)
koristim ga uglavnom za surf i solidno se pokazao i cena je prihvatljiva za studente
OVO je internet samo za prvu pomoc
zare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 22:11   #7
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: mt:s Studentski 3G Internet

Ja sam isto uzeo ovaj 3g net posto me nervira sto u skoli nema redovan wifi jer naravno svi skidaju pirateriju punom parom i sasvim sam zadovoljan. Medjutim dobio sam ovaj huawei e1550 modem i posto mi za fax treba linux na lap topu naravno imam instaliran suse. E sada problem je samo u tome sto nikako ne mogu da nadjem drajvere kako da ga nateram da proradi... Ne znam da li je iko pokusao da ga pokrene na linuxu ali ako bi mi neko mogao pomoci bio bi mu puno zahvalan
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Bežični Internet za studentski dom meseče Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 19.7.2009 16:47
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com