Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2007, 18:12   #1
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom problem sa gasenjem USB HDD

Preneki dan ja kupio IOMEGA USB HDD 500 GB i sve radi super ali me jedino plasi da li ga ja pravilno gasim.
Znaci zavrsim na primer neko kopiranje i sada necu vise da ga koristim ja izvadim kabao iz USB na laptopu i kada to uradim onda ga ugasim na prekidac koji ima iza HDD-a.
Ja sam probao da idem u donji desni ugao postoji jedna ikonica da je neki usb prkljucen i tu otvorim i nadjem HDD i kada pritisnem da ga iskljucim on kaze kao sada trenutno ne mozete da ga iskljucite.

E sada ako neko ima externi HDD USB i ako zna kako se pravilno gasi neka mi kaze, ne bih zeleo da se posle nekoliko gasenja pokvari.

Ako nekoga zanima koliko sam ga platio evo i cene ali u Austriji Beč 180 evra.

Sada sam video da sam promasio temu ovo nebi trebalo da bude ovde izvinjavam se.

Poslednja ispravka: VojaM (14.2.2007 u 13:39)
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 18:19   #2
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: problem sa gasenjem USB HDD

kolko ja znam kad iz tray-a dignes safe-remove prozor i kazes da ti ukloni hardver on kaze kao sad mozete bezbedno bla bla ... i onda MOZES IZVADIS
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 18:56   #3
Robert
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Wien
Poruke: 96
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

samo da nesto zavrsim pa cu napisati sta mi tacno kaze kada pokusam da ga iskljucim iz windowsa

pise na nemacki

Das Geret Standardvolume kann zurzeit nicht beendet werden.Wiederholen Sie Vorgang speter.

e sad moj nikakav prevod

taj uredjaj stnadardvolume nemoze ovog momenta da se iskljuci.Pokusajte Vi josjednom kasnije

pronaso sam o cemu se radi malo cackanja ali uspelo je , ja sam ustvari hteo da iskljucim neki drugi USB ali ne moj HDD pa kada sam pokusao na drugi po redu onda je rekao cao sada mozes da ga ugasis.

Poslednja ispravka: VojaM (14.2.2007 u 13:45)
Robert je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2007, 22:21   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: problem sa gasenjem USB HDD

Prvo, NIKAD ne iskljucuj USB kabl pre nego sto iskljucis napajanje eksternog hard diska (rack-a).
A za izbegavanje ovog problema koji si naveo, sistem ti nece omoguciti da "bezbedno" iskljucis disk ako je u toku bilo koji proces u kome se nalazi kao aktivan taj eksterni disk (tipa: aktivan total commander sa bilo cim na tom disku ili explorer sa folderom tog diska).
Najbolje bi bilo da sprecis kesiranje tog diska pa ces moci da iskljucis isti cim se zavrsi kopiranje sa/na njega:
ukljuci eksterni disk i sacekaj da ga sistem detektuje.
idi na Start->Control Panel->System
zatim Hardware->Device Manager
potrazi stavku "Disk drives" i unutar nje nadji po nazivu eksterni disk.
Klikni desni taster misa na tom disku, biraj opciju Properties i kad dobijes prozor sa nekoliko tabova idi na tab Policies.
Tu klikni opciju Optimize for quick removal i ok. Disk nece raditi nesto primetno sporije ali nece biti problema sa tim da ti ne dozvoljava iskljucivanje (osim ako jos uvek nesto kopira).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2007, 15:41   #5
dejobar
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bar
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: problem sa gasenjem USB HDD

Treba ti proces explorer. Startujes ga. Kliknes na ikonicu gdje ti je dvogled. Tu ukucas naziv gdje ti se nalazi HD (npr. O i dvije tacke uspravne). Zatim na search. Kada ti izlista listu aktivnih dll-ova kliknes na njih i u novom prozor (tj. starom ) ce ti pokazati koji je to dll. Desni klik i Close Handle. Kada ih sve pojedinacno ugasis, klikni na opciju Safely Remove Hardware. A u slucaju da ti je hd bio povezan sa PC-jem za vrijeme podizanja windowsa, mislim da je jedina solucija da se hard izvadi, ta da se PC ugasi.

http://www.microsoft.com/technet/sys...sExplorer.mspx
dejobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 13:39   #6
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: problem sa gasenjem USB HDD

Sta lose moze da se desi ako se USB HD ne gasi dok disk vrti i lampica fercera? Pretpostavljamo samo to da u nekom malom broju slucajeva neki od fajlova bude corrupt-ovan.

Imam Intex-ovu fijoku i u njoj Maxtor-ov ATA HD od 80 GB. Sacekam da lampa koja pokazuje da disk vrti prestane da fercera, sacekam nekoliko sekundi i pritisnem gumb za gasenje na fojoci. Nikad se nista lose nije desilo iako, priznajem, taj disk ne koristim suvise cesto.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
Problem sa gasenjem phoenix[illusion] Kvarovi 2 9.5.2006 11:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com