Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2010, 13:33   #81
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Opera 11

Prognoza budućnosti Opere po meni je veoma klimava. Mislim da će se oni fokusirati uglavnom na mobilnu Operu i da će prekinuti sa podrškom za desktop varijantu. Ja sam prekinuo koristiti Operu od verzije 10 i ne mislim se vraćati na nju. Polako gube korak koliko se meni čini sa konkurencijom.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 13:44   #82
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Opera 11

^^^
pa ne verujem baš da će ići tim tokom...!
takođe se nadam da neće!

opera ima oko 5% udela u tržištu,i mislim da se to nije menjalo zadnjih godina,čime se dolazi do zaključka da su to 'revnosni' korisnici koji ne planiraju da menjaju brauzer...
a meni se više čini da je konkurencija masovno kopira,više nego što Opera gubi korak>
svi su ubacili neki vid 'speed dial' u svoje brauzere
svi su sklonili meni liniju
itd...
baš pre neki dan raspravljao sa ortakom - opera vs. FF,sad ne mogu da se setim još primera...

a što se tiče opere za mobilne telefone-tu si u pravu,tu drže više nego čvrstu poziciju!
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 18:55   #83
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

I ja sam dugogodisnji korisnik Opere. Ali sve mi se vise cini da cu se presaltati na nesto drugo npr na Chrome razmisljam. Ali otom potom. Navikao sam se jako na nju ali ima nekih stvari i bagova (tj pre bi to bila ne optimizacija sajtova prema Operi) koje me nerviraju i ne mogu vise da se navikavam na njih a i ako budu odustali o unapredjivanju iste onda je moj prelazak na drugi browser siguran.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 11:56   #84
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Citat:
Aljosa kaže: Pregled poruke
Prognoza budućnosti Opere po meni je veoma klimava. Mislim da će se oni fokusirati uglavnom na mobilnu Operu i da će prekinuti sa podrškom za desktop varijantu. Ja sam prekinuo koristiti Operu od verzije 10 i ne mislim se vraćati na nju. Polako gube korak koliko se meni čini sa konkurencijom.
Ja ne vidim zasto bi to uradili...
niti vidim kako oni to gube korak?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 20:07   #85
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Citat:
Aljosa kaže: Pregled poruke
Prognoza budućnosti Opere po meni je veoma klimava. Mislim da će se oni fokusirati uglavnom na mobilnu Operu i da će prekinuti sa podrškom za desktop varijantu. Ja sam prekinuo koristiti Operu od verzije 10 i ne mislim se vraćati na nju. Polako gube korak koliko se meni čini sa konkurencijom.
Gube korak? U cemu? To sto si ti prestao da je koristis ne znaci da gube korak. Ad block funkcija bi mogla da bude bolja eto to mogu da priznam.Opera je nepravedno najslabije podrzan browser od svih na trzistu kako od web dizajnera/developera tako i od tvoraca 3rd party softvera za browsere (download manageri, flash downloaderi i sl) a jedan je od najkompletnijih i svakako trenutno sveukupno globalno najbrzi i najbolje optimizovan browser- narocito u verziji 10.50 pa nadalje. Firefox 4 jos nije izasao a videcemo na sta ce da lici kada se pojavi konacno. Chrome jeste brz ali je bez ekstenzija smesan program koji samo jede prostor na hard disku i to stotine megabajta posle par meseci koriscenja. Da ne pominjem da je Opera najbolje allround resenje od svih browsera "out of the box". Ono sto dobijes sa Operom ne dobijas sa Chromom ni uz pet-sest ekstenzija, isto vazi i za FF.Koristim je godinama od najranijih verzija i iako sam probao i koristim i druge browsere uvek joj se vratim. Ni jedan browser nije doneo toliko novina kao Opera. Moderno surfovanje dugujemo najvise ovom sjajnom programu. Navescu samo par primera:
1. Sidebar - prva Opera
2. Mouse gestures godinama pre bilo kog drugog browsera (ne mogu da zamislim surf bez toga)
3. Quick dial - prva Opera
4. Upotrebljiv download manager - prva Opera
5. Closed tabs dugme - prva Opera
6. Turbo mode za slabe veze - ovo zaista funkcionise i nema uporedive funkcije tog tipa kod drugih "velikih" browsera.
7. Mislim da su i prvi Bookmark-si Operini - nisam siguran..
8. edit (zaboravih vaznu stvar): Tabovi - prva Opera
Tabove je na sam vrh prvi pomerio Chrome, a sledila ga je Opera, zvanicni FF je jos u praistoriji sto se toga tice
Ne verujem da Operu cekaju crni dani mada je tacno da je malo koriscena s obzirom na kvalitet. Ja im drzim palceve i zelim puno uspeha.

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Navikao sam se jako na nju ali ima nekih stvari i bagova (tj pre bi to bila ne optimizacija sajtova prema Operi) koje me nerviraju i ne mogu vise da se navikavam na njih
Imas li neki konkretni primer? Opera se cak i na cuveno komplikovanom sajtu msn-a za sve 3rd party browsere (to je i najbolji "odokoativni" kriterijum optimizacije browsera) ponasa najbolje. Ja licno u najnovijim verzijama nisam primetio ni jedan jedini bug. Moze da se desi da neka retka brza flash animacija (reklama) u trajanju od sekunde na yahoo.com ili yahoo.de ne bude prikazana ali nalazim da je to pre prednost nego mana. Opera omogucava brz i udoban surf a to je jedino bitno. Bez 90 odsto FF addonova se savrseno moze, a onih deset pokrivaju uglavnom ono sto opera vec ima. Za Chrome isto vazi - zderac RAM-a a sa extenzijama je jos mnogo gori. OK, nezavisni procesi za svaku stranu jesu neka prednost, to stoji.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.11.2010 u 21:35)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
JohnnyNT (20.1.2011), Nikola16789 (16.11.2010)
Stara 16.11.2010, 20:56   #86
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Opera 11 me je jako razocarala ali nemam nameru da odustanem od Opere. Svestan sam da nije finalna ali ima mnogo bug-ova. Neke ekstenzije cesto ne rade (konkretno NoAds). Takodje ako je mnogo ekstenzija desava se da se cesto crash-uje. Riknuo mi je Winamp i hteo sam da skinem novi. Preko Opere 11 to je nemoguca misija. (Preko 10.63 sam skinuo instalaciju bez problema) Takodje nema sanse da se pogleda foto galerija na Mondu. Chat na FB-u ne radi bas najbolje. Ima jos stvari ali sad ne mogu da se setim. Nadam se da ce do konacne verzije to biti ispravljeno.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 21:11   #87
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Opera 11

Ja sam dugo koristio Operu ali prosto ne zelim da je vise koristim jer sam malo po malo naleteo na neki sajt koji nije optimizovan za nju. Primer: Plan Plus. Jedno vreme se preko Opere uopste nije moglo njemu pristupiti, u ovoj trenutnoj verziji koju imam 10.70 kad odem na planplus.rs umesto kad skrolujem misem na gore da mi zumira mapu Opera radi suprotno! Sitna je to stvar ali mi ide na zivce. Veoma mi nedostaje za Operu ekstenzija Lastpass. Smeta mi to sto se ne mogu videti snimljene lozinke. Sad se trenutno ne mogu setiti jos mana ali ima ih jos. Jos jedan primer: Sajt http://www.we7.com/#/ gornji meni bar Opera uopste ne prikazuje na pravom mestu kao sto to radi FF ili CH. Nervira me to sto moram da kliknem unutar video klipa da bih mogao da koristim njegove komande! Evo ove sve stvari su mi pale na pamet za ovih 5 minuta koliko mi je trebalo da ispisem ovaj post.
Opera je odlican browser to ne sporim ali prosto internet zajednica ga veoma slabo podrzava i to je i dovelo do ovakvih problema oko optimizacije. Nadam se da ce im se poraviti situacija sa ekstenzijama i verzijom 11 ali trenutna situacija (ponavljam) mi se ne cini dobra.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 21:13   #88
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

^^
Naravno da ce biti ispravljeno u prvoj zvanicnoj ili u prvoj sledecoj koja ce izaci posle 15 ak dana. Takve stvari su normalne za beta softver. 10.63 radi kao sat.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2010, 21:29   #89
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Citat:
Aljosa kaže: Pregled poruke
Ja sam dugo koristio Operu ali prosto ne zelim da je vise koristim jer sam malo po malo naleteo na neki sajt koji nije optimizovan za nju. Primer: Plan Plus. Jedno vreme se preko Opere uopste nije moglo njemu pristupiti, u ovoj trenutnoj verziji koju imam 10.70 kad odem na planplus.rs umesto kad skrolujem misem na gore da mi zumira mapu Opera radi suprotno! Sitna je to stvar ali mi ide na zivce. Veoma mi nedostaje za Operu ekstenzija Lastpass. Smeta mi to sto se ne mogu videti snimljene lozinke. Sad se trenutno ne mogu setiti jos mana ali ima ih jos. Jos jedan primer: Sajt http://www.we7.com/#/ gornji meni bar Opera uopste ne prikazuje na pravom mestu kao sto to radi FF ili CH. Nervira me to sto moram da kliknem unutar video klipa da bih mogao da koristim njegove komande! Evo ove sve stvari su mi pale na pamet za ovih 5 minuta koliko mi je trebalo da ispisem ovaj post.
Opera je odlican browser to ne sporim ali prosto internet zajednica ga veoma slabo podrzava i to je i dovelo do ovakvih problema oko optimizacije. Nadam se da ce im se poraviti situacija sa ekstenzijama i verzijom 11 ali trenutna situacija (ponavljam) mi se ne cini dobra.
Taj sajt se meni sa Operom 10.63 (ne znam otkud ti nepostojeca zvanicna verzija Opere??) radi savrseno a zvanicni FF stranicu ucitava 5 minuta na 6K vezi i ucita je na kraju i vide se isto.
Sto se passworda tice evo ti (30 s googlanja): http://my.opera.com/Tamil/blog/view-...swords-in-wand
Ja ne snimam passworde, ne smatram to bezbednim i password manager mi je iskljucen..
Za plan plus stranu je tacno da je zoom obrnut ali se stranica ucitava osetno brze pod Operom nego pod zvanicnim FF - bas se oseti razlika. Opera je doduse poznata po tim sitnim nekompatibilnostima sa mapama (bilo je toga i ranije na google maps - odavno je ispravljeno) ali to nije uopste strasno..Zao mi je sto sam deinstalirao Chrome da proverim sada i njega. Meni je Opera u ranim 10 verzijama bila uzasno nestabilna (prve dve) i mislio sam da je zamenim i koristio sam Chrome. Onda sam skapirao da bih trebao da odradim update windowsa i poklusam ponovo: posle win updatea (XP SP3 je trebalo malo jos dotegnuti sa par stvari) ni jedan jedini put se nije skrsila. Pod win 7 nisam imao ni jedan problem sa Operom do sada.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 11:23   #90
nino
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Poruke: 79
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Beta 1

http://my.opera.com/desktopteam/blog...acking-is-here

nino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 14:39   #91
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Opera 11

ekstra je ovo sa organizacijom i grupisanjem tabova!
ali su sa druge strane uradili nešto sa mouse gestures...-sada moram miša da mnogo više 'razvačim' nego pre da bi mu izdao komandu!
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 20:27   #92
nino
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Poruke: 79
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

LastPass za Operu!
nino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nino na korisnoj poruci:
Aljosa (24.11.2010)
Stara 24.11.2010, 21:01   #93
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Meni NoAds radi odlicno. Kako je kod drugih? Mouse gestures radi kao i pre tj besprekorno. LastPass je ok ali ne koristim - instalirao ipak i radi.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 17:47   #94
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Kako da uklonim onaj Menu button u Tab Baru-u? Ja Tab Bar stavim dole a ne gore kako je po defaultu, a onda gore u liniju sa Addresss bar-om stavim taj Menu button, ali on ostane i dole u Tab bar-u, i desni klik na njega ima onemogućenu opciju "Remove From Toolbar".

Sad sam tek probao betu Opere 11 i malo čačkao ekstenzije, ima par zgodnih. Nisam skontao kako radi NoAds.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:42   #95
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Opera 11

Da li se meni cini ili je ova beta verzija jos brza od alfe?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 20:00   #96
nino
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Poruke: 79
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

jeste brža
nino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 20:02   #97
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

http://www.youtube.com/watch?v=5hqSG...layer_embedded

EDIT: Izvinjavam se što sam postavio video koji se već mogao naći na linku koji je pre par dana postavio nino. Bio sam brzoplet. Sorry.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 20:35   #98
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

@Paladin

http://my.opera.com/Tamil/blog/how-t...-o-menu-button
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
Paladin (26.11.2010)
Stara 26.11.2010, 2:14   #99
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Opera 11

e 'vako...
ovo je počelo da mi izlazi još u opera 11 alfa verziji...
nasumično,bez nekog redosleda,niti posebno vezano za to šta radim!
najčešće je vezano za server 'OperaUnite' iako mi momentalno nije aktivirana OperaUnite!
i evo sad-na forumu 'svetbiljaka' i iskoči mi da se logujem na 'srbovanje'???
i da,u 50% slučajeva mi sruši operu nešto posle izbacivanja prozora za log!
[crveni okvir i upitnik sam ja dodao]
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled-1.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	85,5 KB
ID:	37517  
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 10:25   #100
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Opera 11

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
6. Turbo mode za slabe veze - ovo zaista funkcionise i nema uporedive funkcije tog tipa kod drugih "velikih" browsera.

8. edit (zaboravih vaznu stvar): Tabovi - prva Opera
6. Ovo stvarno jeste dobra stvar za dial-up (koristim u vikendici).

8. Nije prva Opera (link 1, link 2)

Sve u svemu, Opera je sasvim OK browser (zato je i držim na svom kompu redovno od prvih beta v2), ali nekako mi "to nije to" (a ne znam da objasnim zašto - možda zato što mi nedostaje puno sitnica koje postoje u FFu i Chromiumu, ili zato što nema lako prilagodljiv GUI kao FF... Ne znam, mada mogu da primetim da savršen browser definitivno ne postoji)

---

Kada bih morao da koristim "čist" browser (tj. bez ikakvih ekstenzija), verovatno bi to bila Opera. A moj "savršeni" browser bi izgledao kao FF, sa brzinom Chromiuma

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
ekstra je ovo sa organizacijom i grupisanjem tabova!
Meni je to interesantno, ali pošto praktično nikada nemam otvoreno više od 10ak tabova, onda mi tako nešto ne treba

Poslednja ispravka: ZoNi (26.11.2010 u 10:46)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
opera, opera 11

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Opera - Kako uraditi (razno)? ZoNi Aplikativni softver 16 27.11.2010 18:33
Opera 10.10, posle prekida rada ostaje da radi kao "duh" freeminder Aplikativni softver 18 22.12.2009 17:07
Opera 10 dile Aplikativni softver 1 27.2.2009 1:28
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48
opera mail JovanK Aplikativni softver 6 10.2.2007 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com