Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2009, 21:43   #321
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Baš sam pre neki dan pokrenuo Acid3 da vidim kako prolaze browseri, kad ih već imam gomilu na kompu
Acid3 na Operi 10... 100/100
Acid3 na Operi 9.63 85/100...
Acid3 na Firefox-u 3.0.6 71/100...
Google Chrome 78/100...
Onda isti test na IE-u 7, ne može da se pročita rezultat

Opera 10 Beta
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	opera.jpg
Viđeno:	16 puta
Veličina:	8,3 KB
ID:	27363

IE 7... Kako ih nije sramota....
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IE.jpg
Viđeno:	17 puta
Veličina:	6,9 KB
ID:	27364
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
next (17.2.2009)
Stara 17.2.2009, 21:56   #322
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

A Acid3 mu dodje nesto tipa brzina ucitavanja, render-ovanje strane i sl. stvari?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 22:09   #323
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Proverava koliko browseri poštuju standarde plus i ovo što si ti naveo... Evo ti kompletan spisak stvari koje Acid3 proverava.

P.S. Upravo sam video na wikipediji da IE 8 (koji ne mogu da instaliram) ima samo 20/100...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
dzonihsv (19.2.2009)
Stara 17.2.2009, 23:06   #324
srka
Član
 
Član od: 11.8.2007.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
IE 7... Kako ih nije sramota....
Njih bre nije sramota što im je Vista totalni promašaj i što će ljudi koji su je kupili umesto da dobiju odgovarajuće zakrpe morati da kupe novi Windows 7. Šta je IE u poređenju sa time.

Ja, naravno, ne koristim IE pa je jedino što me nervire to što svaki put kada pravim neki sajt gubim živce zbog njega. U svim ostalim browserima izgleda OK samo u IE-u nešto mora de bude drugačije. Mislim uvek, na naki način, rešim problem, ali mi to oduzme vremena koliko bi mi trebalo da napravim još jedan
srka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 23:30   #325
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
srka kaže: Pregled poruke
Njih bre nije sramota što im je Vista totalni promašaj i što će ljudi koji su je kupili umesto da dobiju odgovarajuće zakrpe morati da kupe novi Windows 7. Šta je IE u poređenju sa time.

Ja, naravno, ne koristim IE pa je jedino što me nervire to što svaki put kada pravim neki sajt gubim živce zbog njega. U svim ostalim browserima izgleda OK samo u IE-u nešto mora de bude drugačije. Mislim uvek, na naki način, rešim problem, ali mi to oduzme vremena koliko bi mi trebalo da napravim još jedan
Pa pazi... I ja sam se (a i se i ću ) kao i svi drugi iskusni web developeri kod Explorera borio sa gomilom nekih budalastih pravila međutim iskreno govoreći "sedmica" je popriličan pomak kada su u pitanju browseri koji koliko toliko prate W3C. Naravno i dalje daleko od idealnog ali mislim i da nije fer porediti "šesticu" koja je "izašla" pre sada već skoro 10 godina

A rešenje tvojih problema je samo da detaljno proučiš sve cake i cakice CSS-a i da na taj način izbegavaš stvari koje nisu baš najkompatibilij kada je izgled u pitanju.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 19:40   #326
srka
Član
 
Član od: 11.8.2007.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Pa pazi... I ja sam se (a i se i ću ) kao i svi drugi iskusni web developeri kod Explorera borio sa gomilom nekih budalastih pravila međutim iskreno govoreći "sedmica" je popriličan pomak kada su u pitanju browseri koji koliko toliko prate W3C. Naravno i dalje daleko od idealnog ali mislim i da nije fer porediti "šesticu" koja je "izašla" pre sada već skoro 10 godina
U pravu si ze IE7 ali kod nas kada ljudi traže sajt (posebno neku web aplikaciju) onda to mora da bude kompatiblino čak sa IE5.1 (ovo govorim iz ličnog iskustva). Ako se uzme u obzir prosečan korisnim računara u Srbiji onda je procenat onih sa IE6 zabrinjavajuće veliki. Postoji prosto objašnjenje. Prosečan korisnik dobije računar sa instaliranim WindowsXP uz koji dobija IE6 i jednostavno ili ne ume ili ga ne interesuje da ga menja.

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
A rešenje tvojih problema je samo da detaljno proučiš sve cake i cakice CSS-a i da na taj način izbegavaš stvari koje nisu baš najkompatibilij kada je izgled u pitanju.
Kao što rekoh u prethodnom postu, uvek uspem da rešim problem ali mi to oduzima vreme.
srka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2009, 20:20   #327
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
srka kaže: Pregled poruke
U pravu si ze IE7 ali kod nas kada ljudi traže sajt (posebno neku web aplikaciju) onda to mora da bude kompatiblino čak sa IE5.1 (ovo govorim iz ličnog iskustva). Ako se uzme u obzir prosečan korisnim računara u Srbiji onda je procenat onih sa IE6 zabrinjavajuće veliki. Postoji prosto objašnjenje. Prosečan korisnik dobije računar sa instaliranim WindowsXP uz koji dobija IE6 i jednostavno ili ne ume ili ga ne interesuje da ga menja.

Kao što rekoh u prethodnom postu, uvek uspem da rešim problem ali mi to oduzima vreme.
E ako radiš sa takvim ljudima možda je vreme da porazmisliš o tome sa kime radiš Elem... IE5 ne da danas nije faktor kada je u pitanju zastupljenost (vidi statistiku na W3Schools gde se statistički ne pominje već od polovine 2008. godine) nego je vreme koje je potrebno da uložiš za rad na sajtu koji će biti "IE5 kompatibilan" isto ono vreme za koje možeš da uradiš nekoliko normalnih projekata bez pomuke. S druge strane ako ti klijenti zahtevaju kompatibilnost sa IE5 (makar da je i IE5.5) ako se ne varam "najnovije" što podržava tako nešto je Windows Millenium što bi otprilike trebalo da znači da i ta sama firma (ili pojedinac) nije baš najsvesnija u kom je veku

Da skratim priču... Po meni, ako klijent zna šta hoće (a retki su takvi slučajevi) i pri tome hoće kompatibilnost sa IE5.0 ili ga pošalješ kod onoga što mu je to preporučio da mu on uradi sajt ili ga uputiš na nekog web developera koji se rodio pre Balkanskih ratova Moja "garancija" obuhvata browsere od IE6.0 na ovamo, tačka! Ako se to klijentu ne sviđa procenjujem da trud nikako neće biti vredan zarade i tu svaka dalja priča prestaje. Naravno da bih mu prvo ponudio da proba sa Firefoxom ili Operom ili da eventualno pokuša sa novijim OS-om (a WinXp je danas de facto standard). Ako mu se to ne svidi "bye bye Clementine" Na kraju krajeva ostatak sveta koristi normalnije browsere ako ih on ne koristi

A što se tiče IE6.0 još jednom. U pitanju je krajnje mator browser koji je jednostavno još uvek veoma zastupljen na svetskom tržištu jer dolazi uz WinXP i tu nažalost priča o "ćeranju" klijenata ne pije vodu. Doduše, pametno planiranje dizajna, dobro poznavanje CSS-a i tehnika koje treba izbegavati, korišćenje gotovih frameworka za JS/AJAX (odlični Prototype ili jQuery) i da vidiš kako se sajt napravi da bude "vidljiv" u svim browserima.

Moja preporuka znači ti je da se batališ ćorava posla sa IE5.x i da se usresrediš na budućnost zato što je uslov da sajt bude "backward compatible" odavno prevaziđen. Danas se traži da sajt bude "forward comatible"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 23:16   #328
srka
Član
 
Član od: 11.8.2007.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 56
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

U pravu si. Malo sam preterao sa IE5. Bilo je par slučajeva ali to je nedovoljno da potvrdi moj prethodni post.

Ja korsitim jQuery, a probaću i Prototype ako kažeš da je dobar.

"forward comatible" mi nije problem
srka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 23:44   #329
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Opera vs Firefox

Citat:
srka kaže: Pregled poruke
U pravu si. Malo sam preterao sa IE5. Bilo je par slučajeva ali to je nedovoljno da potvrdi moj prethodni post.

Ja korsitim jQuery, a probaću i Prototype ako kažeš da je dobar.

"forward comatible" mi nije problem
jQuery je odličan, veoma mali (staje u 20KB), ima mnogo pluginova i veoma dobar sajt i zajednicu. Prototype je tata (iako sam ga jedno vreme zapostavio) i iako zauzima 120KB u raw fomatu može se sabiti GZip-om na 20KB plus što je Scriptaculous baziran na njemu (on se najviše koristi za specijalne efekte na sajtu ) Probaj i MooTools, ExtJS, YUI, Dojo...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2009, 18:17   #330
31malisha
Novi član
 
Član od: 15.3.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opera VS Firefox

koristim i jedno i drugo razlike jesu ali tipovao sam ih i koristim ih za razlicite radnje
31malisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Pre Torrente Aplikativni softver 7 31.8.2008 15:34
Mozilla Firefox nece da radi alien Aplikativni softver 9 20.10.2007 20:57
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48
opera mail JovanK Aplikativni softver 6 10.2.2007 22:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com