Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2007, 8:11   #1
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Exclamation Srednja škola vezana za kompjutere

Koje su dobre srednje shkole vezane za kompjutere, ja sam cuo za srednju tehnicku. Shta je najvaznije da se zna iz matematike ako hocesh da upishesh neshto shto ima veze sa informatikom . Pishite. pozz
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 10:32   #2
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Rekao bih da je najbolja Racunarska gimnazija (u Beogradu), jer ima nastavni plan koji se dosta razlikuje od obicnih skola sa puno informaticarskih predmeta. Osim ovih predmeta, dosta se rade i matematika i fizika. Sve, naravno, predaju odlicni profesori. Doduse, ne znam kakav je prijemni (zapravo, ne znam uopste kako se odradjuje upis), ali mogu da ti dam neke e-mail adrese mojih poznanika u RGu.

Sledeca stvar koja vredi upisati je Matematicka gimnazija (moja skola ). Nije toliko okrenuta kompjuterima kao RG, ali je najbolja opcija posle nje, ako ne mozes da finansiras skolovanje, odnosno ne dobijes stipendiju. Prva dva razreda postoji samo informatika, a kasnije se nesto deli. U svakom slucaju, pogledaj nastavni plan na sajtu. Iako se akcenat malo vise baca na matematike i fiziku, onaj koga stvarno zanimaju kompjuteri moze jednostavno vise da se posveti informatici. Na prijemnom se polaze samo matematika, i uz solidnu pripremu nije uopste tesko upasti. Profesori su vrh, a odnosi ucenik-profesor, kao i ucenik-ucenik su takodje na visokom nivou. Tesko ces naci profesora koji ce da te mrzi zbog necega i sankcionise

Ah, da, sta je vazno iz matematike. To je prilicno nezgodno pitanje, jer je svako moguce znanje korisno, ali sasvim je dovoljno da dobro znas celo gradivo osnovne skole. Ipak, ne moze se ocekivati da neko uci unapred. bilo bi mnogo

Poslednja ispravka: pyost (9.5.2007 u 11:34)
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
vladale (11.5.2007)
Stara 9.5.2007, 16:22   #3
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Exclamation Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Racunarska gimnazija u BG??? Ja zivim u CG a i ako se preselim u Srbiju preselicu se u Novi Pazar.Tamo cu ici u srednj tehnicku poshto posle toga opet mozesh da se zaposlish ako nemash para za dalje shkolovanje.Uci se prve dvije godine informatika pa onda zadnje dvije godine josh programiranje. Ja razmishljam tamo da idem ali slabo stojim sa matematikom a inache volim kompjutere. Hvala na odgovoru u svakom sluchaju, dobio si pozitivnu.
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 16:32   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Pa, uvek možeš da upišeš neku gimnaziju OPŠTEGA tipa (hahahahaha!).


Generalno, situacija sa informatikom u vajnom nam srednjem obrazovanju varira od očaja do beznađa. Nažalost. Te izuzetne škole-oaze u većim gradovima apsolutno nisu dovoljne da iole poprave i ublaže tu tugu od činjenice. Jedan od najvećih (najočiglednijih?) problema je nedostatak kvalifikovanih profesora, u pravom smislu te reči, koji bi osnove IT obrazovanja, i kasnije programiranje, umeli da prenesu na đake kako treba. Druga stvar je školski program "iz antičke Grčke". U najboljem slučaju naigraćete se Tetrisa na pentijumovima, a ocene - kojekude i kako kome.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 16:46   #5
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Ja sam završio elektrotehničku, ali da se sad pitam, upisao bih neku laku pravnobirotehničku ili čak frizersku ili ugotstiteljsku (em su uglavnom samo ribe u odeljenju, em je mnogo lakša škola) i sve svoje slobodno vreme bih posvetio učenju oblasti računarstva koje me najviše zanima.
Pokušao bih da odem na neki kurs, kupovao bih specijalizovane knjige, gledao tutorijale i forume na internetu.
Za četiri godine može da se svašta nauči.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 19:10   #6
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Citat:
Down Force kaže: Pregled poruke
Racunarska gimnazija u BG??? Ja zivim u CG a i ako se preselim u Srbiju preselicu se u Novi Pazar.
Steta Ako se zbog icega vredi preseliti u BG (ili cak ziveti u domu) to su ove dve skole.

Citat:
Down Force kaže: Pregled poruke
Uci se prve dvije godine informatika pa onda zadnje dvije godine josh programiranje.
Ja mislim (neka me neko ispravi ako gresim) da je slican slucaj i sa opstim gimnazijama ovde u Beogradu. Veci deo prve dve godine se glupo potrosi na ucenje Worda i Excela (sto se moze obraditi za mesec dana bez problema), a sledece dve godine se radi neki jednostavan jezik i programersko znanje se ne razvije dovoljno I nije bas neki sistem...
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pyost na korisnoj poruci:
vladale (11.5.2007)
Stara 10.5.2007, 18:54   #7
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Brat od tetke mi ide u srednju tehnicku i on uci programiranje u c++.
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 18:55   #8
Down Force
Član
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 267
Zahvalnice: 524
Zahvaljeno 59 puta na 27 poruka
Exclamation Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Citat:
Down Force kaže: Pregled poruke
Brat od tetke mi ide u srednju tehnicku i on uci programiranje u c++.
I veze nema ni u shta programira a kamoli shto drugo.
Down Force je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 20:10   #9
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

ETS "Nikola Tesla", el.tehnicar racunara. Jeste teshko, ali je najpriznatije. Evo ja zavrsavam prvu godinu
( te Boze)
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 20:26   #10
pyost
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Vancouver, BC
Poruke: 475
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Komsija Tesla ima previse smerova za moj ukus, s obzirom da je to ipak srednja skola, ali je dobra skola, specijalizovana
pyost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 0:58   #11
Lord Elendil
Član
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 168
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Lord Elendil Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord Elendil
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Slazem se sa Uroshem. El. racunara. Super smer. Od predmeta vezanih za kompjutere imash Informatika, Programiranje, Primena racunara u elektrotehnici, Digitalna elektronika(rade se binarni kodovi), onda u 3-oj godini dobijash blog tako da ceo dan u nedelji imash u kabinetu programiranja itd. Naravno u 4-oj godini ceo smer ti je posvetjen racunarima. Ali zato prethodne tri godine imash da se macujesh sa strujama,naponima itd...
Lord Elendil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 15:16   #12
Dru1D
Član
 
Član od: 8.1.2007.
Lokacija: Tu i tamo
Poruke: 91
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 16 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Elekrtotehnicar racunara ako imas dovoljno bodova...
Imam negde spisak predmeta u mojoj skoli (ETS Mihajlo Pupin Novi Sad
) pa cu da postujem
btw. tek sam prva godina....
Dru1D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 16:37   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Ja sam završio elektrotehničku, ali da se sad pitam, upisao bih neku laku pravnobirotehničku ili čak frizersku ili ugotstiteljsku (em su uglavnom samo ribe u odeljenju, em je mnogo lakša škola) i sve svoje slobodno vreme bih posvetio učenju oblasti računarstva koje me najviše zanima.
Pokušao bih da odem na neki kurs, kupovao bih specijalizovane knjige, gledao tutorijale i forume na internetu.
Za četiri godine može da se svašta nauči.
... ili bi se predao i otišao u frizere, trgovce, službenike...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 23:00   #14
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Hahaha, odakle crpite samo taj humor?
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 15:34   #15
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Srednja škola vezana za kompjutere

ja sam zavrsio smer el. tehnicar racunara u najsmesnijoj skoli u BG-u Radoje Dakic (poznatiji kao MOC)! tako sam nakupio mnoooogo bodova (39.5/40) i lako upisao fakultet. jedino sto nista nisam naucio u toj skoli (nekada smo mi, ucenici, vise pomagali profesorima nego oni nama) i sto sam upisao posle toga novinarstvo na fakultetu politickih nauka!
ni dan danas nisam siguran da li je to bio pravi potez, al' ajd', jos koji ispit i videcemo...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 16:26   #16
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
... ili bi se predao i otišao u frizere, trgovce, službenike...
Ali ipak, ništa manje ne bih naučio o računarima nego što (ni)sam naučio u elektrotehničkoj, gde je moja profesorka učila pascal napamet i ubeđivala me da trebaju 5 promenjivih da se koriste za obično sabiranje.

Znači kažem... ne oslanjajte se na školu kada je u pitanju rad na računaru (osim ako nije programiranje), upišite što lakšu srednju i sami se opismenjujte putem tutorijala na netu, knjiga koje kupite, i upišite kurs ako za to imate mogućnosti.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 16:50   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Srednja shkola vezana za kompjutere

U Tesli možeš odlično znanje da stekneš na ovom polju, naravno ako učiš. Brat mi sad ide tamo a ja sam završio pre više godina, čini mi se da nastavnici uopšte ne teraju đake da uče, a ovi to koriste da se provuku bez minimuma znanja. Ali što se tiče plana, programa i iznesenog gradiva, tu nema manjkavosti.

E sad, ključni problem sa informatikom u srednjim školama je nedostatak stručnog kadra. Sećam se kao da je juče bilo kad sam se raspravljao s profesorom, koji je pričao kako bajt može da bude 8, 16 ili 32 bita, u zavisnosti od računara. Nema čovek osnovnog pojma o razlici između binarne reči, dužine registra i širine magistrale, pa to ti je.
Svako ko iole zna da programira sigurno neće raditi u prosveti za dvadesetak hiljada, tako da je situacija razumljiva, ali ne i opravdana. Još gori je problem što đaci u ovako neuke profesore gledaju kao u "bogove" i upijaju pogrešne informacije. Sećam se priče da je profesor na nekom od fakulteta učio đake da konverzija iz binarnog u heksadecimalni sistem mora da se vrši sa prebacivanjem u dekadni, kao obavezni međukorak. Gospode Bože...

I ti ljudi koji predaju računarske predmete su mahom oni koji su te "kompjuterske" nauke završili zato što nisu znali šta drugo. Računarima se ne može baviti ako ne postoji strast prema istima. Jedno je kad se neko interesuje za kompjutere od malih nogu, kad je po ceo dan igrao igre i čukao u bejziku/paskalu iz razonode, a drugo kada programiranje predaje neko ko kompjuter nije video pre fakulteta. A često po domaćim osnovnim i srednjim školama programiranje i informatiku predaju nesvršeni studenti šumarskih, tehnoloških i drugih fakulteta (koji su nazivno tehnički ali veze nemaju sa ovom tehnikom) jer nikog drugog ne mogu da nađu...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 17:18   #18
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Srednja škola vezana za kompjutere

Shto se programiranja tiche, mi (u tehnichkoj) radimo isto shto i ovi u gimnaziji, s tim da smo mi u prvoj godini imali QBasic, a oni ne. Word, Excel, Access i ostalo je isto. Takodje, sad na trecoj godini cemo imati ponovo programiranje (Pascal) kao i ekipica iz gimnazije. A shto se profesora tiche, ne znam da li da plachem ili da se smejem. 90 % njih nema pojma o tome o chemu predaje, sve je to naucheno napamet, pochev od komandi u QBasicu do opcija u Office-u. Strashno. Teshko da se pre fakuleta bilo shta o programiranju mozhe nauchiti u srednjoj shkoli...
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 17:23   #19
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Srednja škola vezana za kompjutere

Može. Kod nas je bio paskal u prvoj godini a C u trećoj i četvrtoj, i bogme čak su i najveći duduci u razredu nešto naučili.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 22:22   #20
Karadjordje
Član
 
Član od: 2.2.2007.
Lokacija: Paradise City
Poruke: 39
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Exclamation Re: Srednja škola vezana za kompjutere

!!!!!!!POMOC!!!!!!!!
Neka mi neko kaze koje sve srednje postoje u Nisu a vezane su za Kompjutere tj. Informatiku!!! Ali ako moze i neki link, stvarno bi mi trebala pomoc.

p.s. Unapred hvala!!!
Karadjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com