Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2011, 20:19   #1
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Talking Avanture sa dozom humora

Baš bi mi sada dobro došla neka igra sa velikog dozom humora kao što su npr. Sam & Max serijal, Ankh serijal, Monkey Island serijal Runaway serijal ili So Blonde. Trebala bi da bude u cartoon stilu Deck13 Interactive ili Telltale games.
Takođe ne volim humorističke igrice 90tih ( sa izuzetkom Monkey Islanda) tako da mi slučajno ne spominjete Day of Tentacle ili Grim Fandango.
Stvarno mi je potrebno da me nešto dobro nasmije kao što su to uradili Sam & Max.
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 21:01   #2
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Pa sad, nisam neki expert za avanture, ali bi mogla probati Cevile; slatka avantura, sa zadovoljvajucom dozom humora..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
SweetDalilah (26.1.2011)
Stara 26.1.2011, 21:04   #3
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

ako ti Ankh "lezi", onda mislim da bi ti se svidjeli Ceville i Jack Keane, mozda i A Vampyre Story.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pike8 na korisnoj poruci:
SweetDalilah (26.1.2011)
Stara 26.1.2011, 21:08   #4
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Razlika izmedju klasika i trenda je u tome sto klasik sadrzi dovoljnu dozu "univerzalnosti", bila to univerzalnost u humoru ili u nekom drugom smislu. Naravno, to ne govori da "trend" ne moze biti smesan, zanimljiv ili kvalitetan, ali samo je vreme ono koje ce reci da li je nesto i klasik.

Kada kazes da ne spominjemo Day of the Tentacle ili Grim Fandango, to me podseca na ono kada neko trazi preporuku filma ali nikako ne zeli crno-bele i stare filmove vec samo neke iz 2000-ih. Kao sto sam rekao, to je donekle opravdano zahtevom za necim "novim", "aktuelnijim" ali je jako cesto presudna uloga u tome na kojim avanturama je neko "odrastao".

Kako uopste neko da se navikne na "starije" avanture i na nesto sto je manje aktuelno u odnosu na ono na sta je navikao? To je verovatno najveci problem, ne samo gledano sa tematske stane tih igara vec i sa strane gameplaya. Ipak, iako recimo Telltale-ove igre imaju mnogo pristupacniji sadrzaj za nekoga ko je avanture igrao u post-2000. fazi, Day of the Tentacle recimo je i dalje kompletnija, zaokruzenija ili smislenija avantura cak i sa ove distance. Ne zelim da pricam o humoru, pre svega sto je to ipak vise individualna stvar i sto je uvek tesko porediti humore koje razdvaja vise desetina godina, ili 15-ak u ovom slucaju. Tu nam ostaje samo nivo "univerzalnosti", ili pokusaj da pravedno poredimo produkte u skladu sa vremenom kada su izasli, iako se ovo drugo uvek, i donekle opravdano zaboravlja. Ipak, to bi bilo kao kada bi odredjivali najbolje fudbalere u istoriji sporta po kolicini njihovih zarada. Pele nikad nije mogao da primi kolicinu novca koji je danas u opticaju zahvaljujuci profesionalizaciji, ekonomskom i finansijskom porastu.


Eto, morao sam ovo da kazem pa mozda i nateram nekog da proba "staru" avanturu. A sada, konkretan odgovor na pitanje:

Posto spominjes Deck13 i Telltaleove igre, u oba slucaja je 3D grafika, tako da prvo na pamet pada Ceville, kao jako, jako slichan Ankh-ovom stilu i u grafici i humoru. Ne znam da li si igrala Jack Keane, takodje od Deck13.

Za Telltale-ove igre mi ne pada na pamet neko poredjenje, osim Monkey-a 4 ako nisi igrala, posto je isti dizajner u pitanju, pa je i humor dosta slican. Telltaleove igre imaju specificnu americku notu gde je danas manjak avanturistickih kompanija pa su u tom smislu i unikatni.

Sto se tiche Runawaya i So Blonde, iliti 2D crtanog stila, tu je deficit u poslednje vreme. Mozes da probas The Whispered World, iako je to podjednako i fantazija i humor. Tu su i Bil Tilerove (crtac Monkey Islanda 3) igre - A Vampyre Story i Ghost Pirates of Vooju Island. Ghost Pirates nisam igrao, a A Vampyre Story nije losa, pitanje je da li ces da se uzivis u stil i konstantne komentare.

Od ostalih, i nema neki izbor jer su generalno komedije dosta manje zastupljene u odnosu na 90-e. Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine je "tribute" u "urnebesnom" stilu, i ako progutas humor kao i tehnicke nedostatke moze ispasti odlichna. Tu su i pokusaji ozivljavanja Simon the Sorcerer serijala, Simon the Sorcerer 4 i 5.

Ostaju jos i brojne nezavisne igre, AGS i ostale "underground" igre koje i predstavljaju najkonstantniji i najstandardniji avanturisticki priliv. Na sajtu AGS-a se nalazi ogromna baza gde se uvek moze pronaci nesto. Na prvu ruku od humoristickih igara preporucio bih genijalnu avanturu Cirque De Zale koja je delo jedne devojke.

Poslednja ispravka: dijego_ (26.1.2011 u 21:17)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 21:43   #5
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Kao prvo, Simon the Sorcerer 5 je *****e. Veliko. Ništa ne valja. Stay clear.

Što se tiče pomenutih igara, i meni su bili smešni Ceville (začuđujuće s obzirom na to da su igru pravili Nemci) i The Whispered World. Preporučujem i Puzzle Agent od Telltalea. Jes' da nije baš punokrvna komedija, ali je baš zato zanimljiva (i odlična!) avantura. Igra godine, if you ask me. Odlična i moja omiljena avantura je Discworld Noir (kraj devedesetih ), a tu imaš i noir i komediju u jednom, baš ono što ti treba. Telltale je radio još neke epizodne serijale koje ja nisam igrao, ali koji su sigurno dobri (jer to je Telltale) - Strong Bad Cool Games for Attractive People i Wallace & Gromit.
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Razlika izmedju klasika i trenda je u tome sto klasik sadrzi dovoljnu dozu "univerzalnosti", bila to univerzalnost u humoru ili u nekom drugom smislu. Naravno, to ne govori da "trend" ne moze biti smesan, zanimljiv ili kvalitetan, ali samo je vreme ono koje ce reci da li je nesto i klasik.
Kako to misliš "univerzalnost"? U smislu da odgovara svima?
Citat:
Kako uopste neko da se navikne na "starije" avanture i na nesto sto je manje aktuelno u odnosu na ono na sta je navikao? To je verovatno najveci problem, ne samo gledano sa tematske stane tih igara vec i sa strane gameplaya.
Kako? Lako. Razlika, ako se zanemare grafika (koja je i ranije bila lepa i zanimljiva... na svoj način) i nedostatak glasova, nije toliko velika, pa da ljudi ne mogu da se naviknu. Dobro, tu je i pitanje hintova i "casualizacije", ali ko još to shvata ozbiljno
Citat:
Ipak, iako recimo Telltale-ove igre imaju mnogo pristupacniji sadrzaj za nekoga ko je avanture igrao u post-2000. fazi, Day of the Tentacle recimo je i dalje kompletnija, zaokruzenija ili smislenija avantura cak i sa ove distance.
Naročito sa ove distance. Neko ko nije toliko upoznat sa materijom bi se sigurno začudio kako su te starije avanture iz devedesetih imale dobru (ma odličnu! ) produkciju (kao ja svojevremeno ), a pogotovo kad se uporede sa današnjim blatom...

Dobro, nije baš blato, ima dosta solidnih igara (povremeno i poneka stvarno dobra), ali let's face it, starije avanture su u proseku bolje u svakom bitnom pogledu - priča i dijalozi naročito. Pomenuti Day of the Tentacle ima prosto genijalne i od tada verovatno neprevaziđene zagonetke.
Citat:
Ne zelim da pricam o humoru, pre svega sto je to ipak vise individualna stvar i sto je uvek tesko porediti humore koje razdvaja vise desetina godina, ili 15-ak u ovom slucaju.
Nisam siguran da je to individualna stvar. Sure, vrsta humora koju čovek voli jeste individualna, ali kvalitet humora u nekom ostvarenju ipak nije. Da pojasnim: neko voli američki humor. Igra igru sa američkim humorom, ali ništa mu nije smešno. Dakle, humor u toj igri je loš (recimo da u ovom slučaju nije posredi neka druga subjektivna karakteristika našega subjekta, na primer nije mu smešno jer ne podnosi glumca koji pozajmljuje glas glavnom liku).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 22:17   #6
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Razlika izmedju klasika i trenda je u tome sto klasik sadrzi dovoljnu dozu "univerzalnosti", bila to univerzalnost u humoru ili u nekom drugom smislu. Naravno, to ne govori da "trend" ne moze biti smesan, zanimljiv ili kvalitetan, ali samo je vreme ono koje ce reci da li je nesto i klasik.

Kada kazes da ne spominjemo Day of the Tentacle ili Grim Fandango, to me podseca na ono kada neko trazi preporuku filma ali nikako ne zeli crno-bele i stare filmove vec samo neke iz 2000-ih. Kao sto sam rekao, to je donekle opravdano zahtevom za necim "novim", "aktuelnijim" ali je jako cesto presudna uloga u tome na kojim avanturama je neko "odrastao".

Kako uopste neko da se navikne na "starije" avanture i na nesto sto je manje aktuelno u odnosu na ono na sta je navikao? To je verovatno najveci problem, ne samo gledano sa tematske stane tih igara vec i sa strane gameplaya. Ipak, iako recimo Telltale-ove igre imaju mnogo pristupacniji sadrzaj za nekoga ko je avanture igrao u post-2000. fazi, Day of the Tentacle recimo je i dalje kompletnija, zaokruzenija ili smislenija avantura cak i sa ove distance. Ne zelim da pricam o humoru, pre svega sto je to ipak vise individualna stvar i sto je uvek tesko porediti humore koje razdvaja vise desetina godina, ili 15-ak u ovom slucaju. Tu nam ostaje samo nivo "univerzalnosti", ili pokusaj da pravedno poredimo produkte u skladu sa vremenom kada su izasli, iako se ovo drugo uvek, i donekle opravdano zaboravlja. Ipak, to bi bilo kao kada bi odredjivali najbolje fudbalere u istoriji sporta po kolicini njihovih zarada. Pele nikad nije mogao da primi kolicinu novca koji je danas u opticaju zahvaljujuci profesionalizaciji, ekonomskom i finansijskom porastu.


Eto, morao sam ovo da kazem pa mozda i nateram nekog da proba "staru" avanturu.
E ovako: Ne želim da sada započinjem raspravu ili da naljutim nekog ili da blatim igru koju drugi smatraju dobrom ali jednostavno moram da odgovorim iz svoje perspektive, i da kažem svoje mišljenje.

Ja ne kažem da igre iz 90tih nisu dobre npr sve igre Monkey Islanda su odlične i Full Throtle izleda dosta dobra, ali se meni izričito ne sviđaju stil, likovi i način na koji su crtani Day of Tentacle i Grim Fandango. Nisu mi se sviđali ni kada sam vidjela slke a kada sam pogledala video jednostavno su mi se smučile, i nemam nikakvu namjeru da igram igru u kojoj izlazi iz cijevi otpadna kanalizacijska voda a pored stoje dva odvratna skakućuća čuda koja govore dubokim glasom (Day of Tentacle) ili igru u kojoj glavni likovi izgledaju kao mrtvački kosturi sa velikim glavama. (Grim Fandango)

U biti nije mi se dopao ni onaj đavo u Sam "n" Max, moja mama kad ga je jednom vidjela, začuđeno me pitala "Šta je ovo draga Dalila?" Kad bi tek ovo vidjela, žena bi dobila srčani, ja vjerum.

Ja ne kritikujem zagonetke u ovim igrama koje su, ja vjerum vama na riječ, dobre niti humor koji je nekima vjerujem predobar, nego kritikujem sam koncept i stil ovih igara.

Sto se tiče igara koje si mi predložio sve djeluje i odviše dobre (Ghost Pirates of Vooju Island, A Vampyre Story, Ceville, Jack Keane) , nisam još uspijela da pogledam ostale. Vidjela sam još jednu igru od Deck 13 Haunted koja je dosta slična ovoj Ghost Pirates of Vooju Island.
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 23:23   #7
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Ako ti ne smeta starija grafika secam se da me je fino nasmejala avantura "Flight Of The Amazon Queen"
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
SweetDalilah (26.1.2011)
Stara 26.1.2011, 23:28   #8
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Ako ti ne smeta starija grafika secam se da me je fino nasmejala avantura "Flight Of The Amazon Queen"
Izgleda jako fino iako je malo starija, bitno je da je ima dobar humor. Podsjeća me na Monkey Island.
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 0:06   #9
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

+1 za The Whispered World. Prosto receno, predivna avantura sa pametnim humorom i jako interesantnim dijalozima. Ne moze se opisati, definitivno probaj. Sto se mene tice, najbolja avantura prosle godine
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
SweetDalilah (28.1.2011)
Stara 27.1.2011, 0:20   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Al Emmo obavezno
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 0:38   #11
TearDrop
Veteran
 
Član od: 23.5.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 878
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 408 puta na 221 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Oces humor..... najbolja ikad Psyhonauts ......
TearDrop je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 14:36   #12
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Ako volis britansku skolu humora, ne smes da propustis Discworld, pogotovo drugi deo. Pracet + Pajtonovci = WIN. Sad se lako pokrece preko ScummVM-a.
Od novijih igara nesto se ne secam da me je neka posteno nasmejala, sem S&M i Al Emmo (prosto je neverovatno koliko razlicitih komentara ima u igri). Nemacke humoristicke avanture su meni glupe, ali to je samo moje misljene...
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
SweetDalilah (28.1.2011)
Stara 28.1.2011, 4:00   #13
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Ако желиш хумор мораш у прошлост

"Голицави" хумор

Leisure Suit Larry 7
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
paulvandyk68 (10.2.2011)
Stara 28.1.2011, 18:54   #14
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Talking Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
+1 za The Whispered World. Prosto receno, predivna avantura sa pametnim humorom i jako interesantnim dijalozima. Ne moze se opisati, definitivno probaj. Sto se mene tice, najbolja avantura prosle godine
The Whispered World izgleda prelijepo. Dosta me podsjeća na Machinarium, samo sa više boja. Još ako ima humora, onda je to savršenstvo bez mane. I ovo bi vjerovatno bio moj prvi izbor što se tiče humor. avantura.
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Al Emmo obavezno
Al Emmo izgleda kao fina igrica. Jedini problem je to što izgleda kao da je napravljena '96 a ne 2006. Ova kompanija je vjerovatno slaba sa grafikom.

Citat:
TearDrop kaže: Pregled poruke
Oces humor..... najbolja ikad Psyhonauts ......
Baš mi se i ne dopada.
Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Ako volis britansku skolu humora, ne smes da propustis Discworld, pogotovo drugi deo. Pracet + Pajtonovci = WIN. Sad se lako pokrece preko ScummVM-a.
Od novijih igara nesto se ne secam da me je neka posteno nasmejala, sem S&M i Al Emmo (prosto je neverovatno koliko razlicitih komentara ima u igri). Nemacke humoristicke avanture su meni glupe, ali to je samo moje misljene...
Discworld mi ne djeluje baš nešto (po slikama), a britanski humor mi nije baš drag, pogotovu u avantura (sa izuzetkom britanske humor. serije "Moja Porodica" ) Monty Python me nasmijavao samo vizuelno. Ali mi se zato sviđa Discworld Noir (neko mi ga je pomenuo) koji, kako sam čula, takođe ima humora.

Sad ovo što si rekao za njemačke humor. avanture: one se više oslanjaju na vizuelni humor (Ankh), a vidiš meni se više dopada vizulni humor od bilo kakvog tekst/zvučnog humora (mada više volim američki kako rekoh) Zbog toga mi je toliko i drag Sam & Max ( komb američkog tekst. humora i vizuelnog humora)
Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Ако желиш хумор мораш у прошлост

"Голицави" хумор

Leisure Suit Larry 7
Sad vidiš, ja sam djevojka, i ne volim baš ovu vrstu humora, to ću ostaviti vama muškima, da gledate dok vam oči ne postanu ovakve

SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 20:48   #15
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

probaj i Wanted: A Wild Western Adventure; tehnicki je 'nako, ali ima provala.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pike8 na korisnoj poruci:
SweetDalilah (18.2.2011)
Stara 1.2.2011, 13:37   #16
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Takođe ne volim humorističke igrice 90tih ( sa izuzetkom Monkey Islanda) tako da mi slučajno ne spominjete Day of Tentacle ili Grim Fandango.
Stvarno mi je potrebno da me nešto dobro nasmije kao što su to uradili Sam & Max.
Malo mi je ironicno, jer su Sam & Max potekli upravo iz LucasArtsove igre iz 90-ih, Sam & Max Hit the Road. Odigraj to obavezno, meni je bio smesniji nego sva tri serijala zajedno
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nillaith na korisnoj poruci:
Wolverine (22.2.2011)
Stara 9.2.2011, 22:46   #17
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Kako to misliš "univerzalnost"? U smislu da odgovara svima?
tako nekako, iliti u smislu koliko taj humor ima neku "vanvremensku" vrednost - tu sam vise nekako mislio na filmsku industriju jer su video igre jos relativno mlade. Npr. filmovi Pitera Selersa stoje kao klasici komedije, ma koliko mogli da deluju zastarelo danas.

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Ja ne kažem da igre iz 90tih nisu dobre npr sve igre Monkey Islanda su odlične i Full Throtle izleda dosta dobra, ali se meni izričito ne sviđaju stil, likovi i način na koji su crtani Day of Tentacle i Grim Fandango. Nisu mi se sviđali ni kada sam vidjela slke a kada sam pogledala video jednostavno su mi se smučile, i nemam nikakvu namjeru da igram igru u kojoj izlazi iz cijevi otpadna kanalizacijska voda a pored stoje dva odvratna skakućuća čuda koja govore dubokim glasom (Day of Tentacle) ili igru u kojoj glavni likovi izgledaju kao mrtvački kosturi sa velikim glavama. (Grim Fandango)
hehe, pa dobro, tebi se u sustini ne svidjaju previse "wacky" avanture i bizarni ili previse uvrnuti likovi - i to je ok, al' ne treba zbog toga da "precrtavas" celu dekadu, posto si rekla da ti ne preporucujemo one iz 90-ih Tu su jos npr. Simon the Sorcerer 1 i 2 sa "british" humorom, ili Legend of Kyrandia fantazijski serijal.


Mada, mislim da je mnogo veci problem od "uvrnutosti" to sto su te igre tada pravljene po drugacijem principu - glavna fora je bila da igra bude "zeznutija" po pitanju zagonetki, da se igraju duze i da se zaglavljeni igraci javljaju preko "hint line-a" za pomoc. Danas se igra skine za cas, walkthrough je na dohvat ruke i uopste sve je "ubrzanije". Iako nikako necu da se zalim na to sto hintove imam na netu, sve je to dovelo i neke negativne stvari sa sobom, poput uproscavanja sadrzaja. Ipak, mislim da neko ko je pocetnik ili ko prvi put igra te starije igre itekako treba da iskoristi "blagodeti" lako pristupacnih hintova, uz naravno dovoljnu dozu samokontrole.

Poslednja ispravka: dijego_ (9.2.2011 u 23:07)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Nash Knight (9.2.2011), SweetDalilah (18.2.2011)
Stara 9.2.2011, 22:52   #18
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
SweetDalilah kaže: Pregled poruke
Al Emmo izgleda kao fina igrica. Jedini problem je to što izgleda kao da je napravljena '96 a ne 2006. Ova kompanija je vjerovatno slaba sa grafikom.
Kasno palim, ali nema veze... Al Emmo je igra nastala kao omaž avanturama iz osamdesetih/devedesetih godina. Osim toga, ljudi su uradili igru u njihovom enginu Adventure Game Studio, koji je kreiran kako bi se napravio rimejk Kings Quest serijala. Otuda i malo slabija grafika, koja nimalo ne kvari ugođaj tokom igranja.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
SweetDalilah (18.2.2011)
Stara 9.2.2011, 23:06   #19
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Da, za Al Emmo definitivno treba da se "progutaju" grafika i glas glavnog lika koji mogu da smetaju na pocetku, ali nakon toga i ako se "primite" igra je nesto sto je potpuno netipichno za "tribute" avanture - autori su stvorili toliko zivahan odnos igrach - okolina da je to prosto nesto sto se nije videlo ranije.

Moze da se klikce na gotovo sve na ekranu i da se dobije odgovor, ali nije samo obicna "kliktalica", vec igra ima i dobru atmosferu i smisljeni tok radnje. E sad, humor mozda nije za svakoga, ali ako se prepustite konstantnim opaskama naratora sigurno cete uzivati.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
SweetDalilah (18.2.2011)
Stara 18.2.2011, 18:29   #20
SweetDalilah
Član
 
Član od: 25.1.2011.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 195
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 81 puta na 44 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SweetDalilah
Određen forumom Re: Avanture sa dozom humora

Citat:
pike8 kaže: Pregled poruke
probaj i Wanted: A Wild Western Adventure; tehnicki je 'nako, ali ima provala.
Dopada mi se. Nikada dosad nisam igrala kaubojsku avanturu, dobro bi mi došla promjena.

Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
Malo mi je ironicno, jer su Sam & Max potekli upravo iz LucasArtsove igre iz 90-ih, Sam & Max Hit the Road. Odigraj to obavezno, meni je bio smesniji nego sva tri serijala zajedno
Nema garancije da bi meni Lucas Artsov Sam & Max bio onoliko smiješan košto je Telltaleov.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke

hehe, pa dobro, tebi se u sustini ne svidjaju previse "wacky" avanture i bizarni ili previse uvrnuti likovi - i to je ok, al' ne treba zbog toga da "precrtavas" celu dekadu, posto si rekla da ti ne preporucujemo one iz 90-ih Tu su jos npr. Simon the Sorcerer 1 i 2 sa "british" humorom, ili Legend of Kyrandia fantazijski serijal.


Mada, mislim da je mnogo veci problem od "uvrnutosti" to sto su te igre tada pravljene po drugacijem principu - glavna fora je bila da igra bude "zeznutija" po pitanju zagonetki, da se igraju duze i da se zaglavljeni igraci javljaju preko "hint line-a" za pomoc. Danas se igra skine za cas, walkthrough je na dohvat ruke i uopste sve je "ubrzanije". Iako nikako necu da se zalim na to sto hintove imam na netu, sve je to dovelo i neke negativne stvari sa sobom, poput uproscavanja sadrzaja. Ipak, mislim da neko ko je pocetnik ili ko prvi put igra te starije igre itekako treba da iskoristi "blagodeti" lako pristupacnih hintova, uz naravno dovoljnu dozu samokontrole.
Simon the Sorcerer 1 i 2 i Legend of Kyrandia izgledaju jako lijepo.

Potpuno se slažem sa ovim što si napisao. Ti vjerovatno misliš da ja nikada nisam igrala nijednu staru igricu, što uopšte nije tačno. Sjećam se kada mi je očev prijatelj bio dao moj prvi kompjuter. To je bila prava starudija i imala onu ogromnu procesorsku jedinicu koja je imala samo floopy disk drive. Dobila sam i nekoliko igara sa njim naravno.
Nisam uspjela da se sjetim naziva svih ali sam malo googlala i pronašla nazive dviju igara. To su bili Indiana Jones and the Last Crusade i King's Quest I: Quest for the Crown. Bile su mi jako teške i nikako se nisam snalazila sa svim onim look, open, close, use, turn on, turn off itd, tako da nisam došla ni do sredine i odustala sam. Mada tada sam imala jedva nekih 10 godina i te igre su bile ipak sa kraja 80tih.
Nekoliko godina nisam igrala avanturističke igre ( u međuvremenu sam nabavila novi komp, čisto za školsku upotrebu.), nego samo neke dječije tipa 101 dalmatinac ili Aladdin, dok jednog dana nisam kupila info časopis, uy koji je došao CD (tada su još uvijek bili CDovi). Na njemu je bio demo Sam & Max Season 1. Tada sam se naprosto ponovo zaljubila u avant. igre , i nikada nisam igrala nijedne druge (jesam probala ali sam ih odinstalisala za manje od sat).

Poenta:
Pošto sam ja jako sitničava, i dan danas se jako iznerviram ako ne riješim neki problem (ne samo u igrama nego i u stvarnosti) u roku od najviše pola sata (zavisi koliko hodanja u igri ima da bi se on riješio) . Takođe mi igra zna postati užasno dosadna i smarati me nakon nekog vremena, pogotovu ako ima užasno nepotrebno dugačke dijaloge (kao oni rektori u Syberiji iliti razgovor Briana i Lokelani o njenim dečkima i njenim poslovima)

Željela bih znati da li se tebi ikad događaju slične stvari ili ikome
drugome na ovom forumu?
SweetDalilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Avanture po defaultu caine Avanturističke igre 410 10.11.2014 17:55
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
.:Abit NF7 Avanture sa memorijom:. <Rio_da> Osnovne komponente 7 12.6.2008 22:12
Problem sa ATI 1950 Pro Grafičkom JaMi Kvarovi 5 13.10.2007 13:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com