Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.10.2010, 20:47   #1
Sanja_Brainiac
Novi član
 
Član od: 3.10.2010.
Lokacija: Crna Gora, Bijelo Polje
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sanja_Brainiac
Question Asus-Problem sa CD-ROM-om

Zdravo svima, posto sam nova na forumu ne znam da li se bas ovakva pitanja postavljaju ovde pa se nadam da mi necete zameriti

Pre oko 3 meseca kupila sam Asus K50IE lap top.Sutra dan odem u Control Panel/Hardware and Sound/Devices and Printers i u kartici Devices je imala ikonica lap topa sa znakom uzvicnika pored, kliknula sam i vidim pise (Troubleshoot) i onda je pronasao neki problem sa wireless-om kao nedostaju neki drajveri, ali wireless mi je radio normalno pa sam to zanemarila.Medjutim posle nekoliko nedelja (isti takav problem samo sa CD-ROM-om).Krenem da instaliram GTA IV ali vidim CD-ROM ne reaguje.Odem u My Computer a tamo cak i nema ikonice CD-ROM.Odnesem u servis i oni mi naprave i kazu da su kao trebali neki drajveri.Donesem ga kuci i posle par dana opet isti problem opet mi pokazuje da su mi potrebni drajveri i CD-ROM mi ne radi !!!!Sta sada da radim, da ga odnesem u servis ili mogu to sama da popravim_

I usput, kada sam ga donela iz servira ukljucim ja web cameru ali mi slika okrenuta skroz naopacke :S kako to da popravim?
Sanja_Brainiac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 12:36   #2
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Asus-Problem sa CD-ROM-om

Najbolje je da odeš na Asusov sajt, skineš odgovarajuće drajvere i instaliraš ih. Nisam siguran pod koju stavku se tačno vodi dvd-rom, ali verovatno ćeš ubrzo zaključiti kada vidiš listu (bios, chipset...). Ako ne možeš da prepoznaš tačno koji je, instaliraj sve za koje smatraš da mogu da se odnose na dvd.

Možeš i na nekom drugom kompjuteru da snimiš drajvere sa cd-a koji si verovatno dobila, pa stavi na fleš i uradi isto kao i da si ih našla na netu.

p.s. Inače, meni baš nije jasno kako zbog drajvera može da izvisi dvd, jer je to ipak drajv koji bi trebalo da se startuje po default-u. Možda nije loše da pre reinstaliranja drajvera baciš pogled na bios i eventualno ga resetuješ na default settings.

p.p.s. A što se tiče kamerice, stvarno nemam pojma..
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa renderingom u igrama SLR86 Kvarovi 17 27.11.2009 11:08
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Problem sa driverom za ATI Asus X700 Lord_WereWolf Grafika 4 28.11.2008 17:07
Problem sa ATI x1550 PCI Asus veljadj Kvarovi 2 25.11.2007 23:07
Problem sa ASUS EN7300GS/HTD Series astarot Kvarovi 10 7.9.2006 12:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com