Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2010, 13:04   #1
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Opet problem sa DVD-RW-om

Ja nikako da nadjem neki rezac koji ce da me sluzi a da me pritom ne nervira.

Kada sam kupovao masinu uzeo sam Pioneer 215 SATA black i sa njim sam imao problema jer je mogao da radi samo u PIO modu. Cim bi ga prebacio u DMA mod, pri prvom pokretanju dvd-a bi se sve zakucalo i rezac se sam prebacio u PIO mod. Onda sam jedno vreme koristio stari Pioneer 110 koji je sa ATA kablom radio lepo, ali posto je dosta star nije imao veliku brzinu pri kopiranju, a i dvd diskovi koji bi se narezali brzinom vecom od 8 bi bili tesko citljivi. Sada imam LG GH22NP20 i on lepo radi u DMA modu ali sa njim imam jedan sasvim drugi problem. Pri kopiranju fajlova sa CD/DVD-jeva na hard (bilo da se nesto instalira ili se kopira) cesto se desava da krene da kopira i samo iz cista mira rezac prestane da radi a hard i dalje svetli bez prestanka. Nakon 2 minuta (na Windows 7) i 10-ak sekundi (na Windows XP) hard prestane da svetli i onda opet krece rezac sa radom. Dakle, ovo se desava samo kada se kopira sadrzaj sa diska, prilikom narezivanja nemam problema.

Do harda nije sigurno, promenio sam tri harda i na svakom se isto ponasa. Menjao sam i sata kablove, takodje nije bilo promene, a probao sam na sva 4 sata konektora na ploci.

Najvise sumnjam na plocu, ali cudno da se svaki rezac ponasa cudno na svoj nacin.

Ploca je MSI K9N NEO-F V3 K9, nVidia nForce 560, S.AM2+, SB 7.1, 1xPCI-E16x, 4xSATA II RAID, GLAN, 4xDDR2 800

Nemate pojma koliko me ovaj problem izludjuje. Zaboravih da napomenem da sam isprobao i nekoliko razlicitih napajanja.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:10   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

kao prvo ne treba da režeš brzinom većom od 8x, kao drugo proveri da li su diskovi prljavi/izgrebani/loše snimljeni..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:14   #3
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

To se desava sa bilo kojim diskom.

Zasto ne rezati vecom brzinom? Moj brat sa Necom reze na 12 sve normalno.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:20   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

zato što windows prebacuje u pio mod kad ne može da pročita neki disk, a i sam si rekao da neće brže od 8x da snima lepo.. može na primer antivirus da skenira fajlove tokom kopiranja pa da usporava, ili na primer laser nije nešto kvalitetan da reže tom brzinom, probaj na primer da uzmeš od brata taj rezač što reže na 12x pa vidi kako kod tebe radi.. i isključi antivirus da ne skenira dok isprobavaš
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 13:29   #5
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Nisi lepo procitao moju poruku. To sa rezanjem se odnosilo na stari Pioneer 110, a sa ovim novim nemam problema sto se rezanja tice, vec imam problem sa kopiranjem.

Anti-Viruse ne koristim.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2010, 21:51   #6
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Postavicu jedno dva glupa pitanja : A zasto ne koristis antivirusne programe? Koliko si siguran bez AV softvera da ti je racunar cist?Bukvalno mozda ti neka zloca vrslja po kompu pa da dolazi do brljotina.......
Probaj npr da instaliras neki linuh na drugu particiju pa pod njime da probas kopiraje s dvd diska na hdd.Ovo cisto da bi eliminisao OS iz problematicne price.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2010, 11:16   #7
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Ne koristim jer koce masinu i krajnje su nepotrebni (ovo je moje licno misljenje, ne kazem da sam u pravu). OS se moze i bez linuxa eliminisati iz price jer sam probao tri operativna sistema (XP, Vista, 7) i na svakom od njih se isto ponasa.

Virusa u racunaru nemam jer sam u nekoliko navrata preskenirao komp sa nekim besplatnim anti-virusima i nisu nista nasli. Medjutim, real time zastitu ne koristim.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 23:46   #8
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Da li si probao da proveriš preko Administrative Tools/Event Viever, pa u delu aplikacija i sistema, pogledaj da li postoji prijavljena neka greška u procesima, a ako ih ima, preko koda greške, dobićeš informaciju šta taj proces izvršava i koji uticaj ima, kao i ponuđeno rešenje. Samo treba da budeš na internetu.
Ovako je na OS XP, a na Win 7, ne znam da li isto, ali sigurno postoji!

Obrati pažnju na moguće greške HDD-a i memorije.

Problem je sigurno u komunikaciji prenosa podataka izmedju HDD-a i rezača, ali uzrok nije baš lako naći!
Zašto ne probaš rezač kod nekog prijatelja, na drugom PC-u, da se ne smaraš danima sa problemom, a da se ispostavi da je problem na samom rezaču.

Koliko sam shvatio, tek je kupljen, i ja bih ga odneo na proveru. (imaš valjda garanciju?)

A što se tiče RW-a, to su priče za sebe.

Evo, ja imam ovakav problem:

DVD RW, ne vidi uopšte DVD medije, a kamo li da čita!?
Narezuje, ''kao lud'' i nikad nije bilo grešaka!
Čita CD diskove, a ne vidi DVD koji je sam narezao!?

Ima li ovde sad neke logike?

Pošto na PC-u imam običan DVD, uz pomoć njega čitam podatke, a rezač mi i dalje služi isključivo za narezivanje podataka.

Inače radi se o RW NEC ND-3550A
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 9:32   #9
crni hronicar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Lokacija: 43°00′N 21°57′E
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Pioneer 215 SATA mene sluzi preko 3 godine i narezao sam njime vec hiljade diskova, sto DVD sto CD. Mada su mi stari LG 4163b i h12n ljubimci, sedam i pet godina stari i jos uvek rade odlicno.
crni hronicar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 15:02   #10
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

@Koja0357
Probaj da ih drugacije povezes MASTER,SLAVE,nek ti rezac bude master a dvd citac slave,imao sa jos davno slican problem ali sa cd rezacem i cd citacem pa sam ih na taj nacin podesio i prepoznavao je oba i sve je funkcionisalo.
Sto se tice tog modela RW NEC koji imas je vec poprilicno mator posto imam isti,mada sljaka punom parom,mozda mi je puklo svega par diskova za 5 godina!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 23:47   #11
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Nisam se javljao neko vreme, jer sam se posvetio resenju ovog problema. Dakle, problem je na ploci i ne moze da se otkloni. Naime, kada se izvadi jedan memorijski modul, i ostane 2GB rama, sve radi savrseno. Cim se doda treci i kapacitet bude 3GB javlja se problem.

Ploca mi jeste u garanciji, ali je fora u tome sto vise nigde ne moze da se nabavi. Mogu samo da mi daju neku drugu koja je slicna ovoj mojoj ali slabija.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 23:54   #12
Koja0357
Član
 
Član od: 14.8.2010.
Poruke: 41
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Svaka čast!

Znaš da si u pravu, što se tiče onoga sa zamenom portova, master - slave!

Znam za tu foru, i dobro je što si je pomenuo na forumu.

A što se tiče starosti, mogu reći da sam siguran da će svi moji optički uređaji koji rade na PC , nadživeti sve ove nove poznate marke made in China!

A evo šta kod mene savršeno još uvek radi:

Philips CD iz 1996 godine.

LG CD-RW GCE 8520B iz 2001 god.

DVD LG GDR 8162B iz 2004 god.

NEC DVD-RW ND 3550A iz 2004

Od svega ovoga, jedino sam imao problem sa NEC-om, što sam predhodno opisao, ali i to sam rešio čišćenjem lasera, i sada čita DVD.

Pozdrav!
Koja0357 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 23:59   #13
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Citat:
mmm87 kaže: Pregled poruke
Nisam se javljao neko vreme, jer sam se posvetio resenju ovog problema. Dakle, problem je na ploci i ne moze da se otkloni. Naime, kada se izvadi jedan memorijski modul, i ostane 2GB rama, sve radi savrseno. Cim se doda treci i kapacitet bude 3GB javlja se problem.

Ploca mi jeste u garanciji, ali je fora u tome sto vise nigde ne moze da se nabavi. Mogu samo da mi daju neku drugu koja je slicna ovoj mojoj ali slabija.
Hajde probaj ti sa nekim drugim (jačim) napajanjem da pokušaš da radiš sve sa tim memorijskim modulom. Nekako mi sve to smrdi da napajanje ne izgura sve to. Jedan manje memorijski modul taman da mašini toliko snage da odradi DVD kad počne da vrti...
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 0:23   #14
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Napajanje sam uzeo skoro, pre par nedelja CoolerMaster Extreme power plus 460W. Ono Frontierevo je zavrsilo u kanti.

Nema to veze sa napajanjem, ili je do ploce ili su memorijski moduli nekompatibilni. 2 modula od po 1GB koje sam kupio pre 2 godine su potpuno isti, dok se ovaj treci, kojeg sam uzeo pre 10-ak meseci, razlikuje ali samo po velicini. Dakle, isti je kapacitet, isti proizvodjac, isti takt ali je modul znatno manje povrsine.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 0:26   #15
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

3 stvari:
1. instaliraj avast free
2. zafrljači taj rezač
3. uzmi samsung 223C ili 223F
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 1:06   #16
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Citat:
mmm87 kaže: Pregled poruke
Napajanje sam uzeo skoro, pre par nedelja CoolerMaster Extreme power plus 460W. Ono Frontierevo je zavrsilo u kanti.

Nema to veze sa napajanjem, ili je do ploce ili su memorijski moduli nekompatibilni. 2 modula od po 1GB koje sam kupio pre 2 godine su potpuno isti, dok se ovaj treci, kojeg sam uzeo pre 10-ak meseci, razlikuje ali samo po velicini. Dakle, isti je kapacitet, isti proizvodjac, isti takt ali je modul znatno manje povrsine.
U 2 slučaja na koja sam ja naišao bilo je do napajanja. Kada DVD zavrti i kad počne da čita, povuče nešto više struje nego što je napajanje moglo da isporuči u tom momentu i dolazilo je do prekida ispravnog rada uređaja i harda na koji je kopirano. Obično bi i zablokirao računar. Po promeni napajanja sve je funkcionisalo ispravno. U tvom slučaju može biti nešto drugo. Ali zašto ne bi probao samo tu memoriju koja je "problematična". Ako je neispravna ili nekompatibilna, samo sa njom u ploči možda se ni Windows neće podići. To je siguran znak da treba da je izgaziš. A to što je modul manje površine ništa ne sme da znači, ako je isti tip memorije i takt, kakav je onda problem? Da ti nije možda uključen dual-channel za memorije (radi sa uparenim modulima ali 3 modula nije upareno).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 9:50   #17
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Sinoc mi se desio problem i sa dva modula. Ovo je neverovatno.

1. Probao sam sa nekoliko anti-virusa, nista nisu nasli.
2. Ne bih da ga zafrljacim jer na drugoj masini radi savrseno.
3. Samsung ne bi uzeo ni u ludilu. Ljudi imaju milione reklamacija na njega...

Sto se napajanja tice, isti problem se javljao prvo sa blueberry napajanjem, pa zatim za frontierom i sada sa coolermasterom. Tako da verovatno nije napajanje u pitanju.

Postoji neki bag na ploci koji ne moze da se resi. Ono sto me nervira i sto mi predstavlja problem je sto ne mogu da mi ponude istu plocu jer mi je u garanciji, nego mi nude neko *****e, jos goru od ove moje. I sta sad ja mogu? Da se svadjam ne pomaze, da trazim nesto sto ne moze, ne vredi mi.
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 15:34   #18
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

A koju plocu ti nude? Mislim, bilo koja ispravna ploca bi bila bolja od te. Razlike u performansama sigurno nece biti.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 0:27   #19
mmm87
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Ne znam tacno, nisu mi rekli, ali ono sto sam mogao da primetim na prvi pogled je da ima 1 PCI slot manje, da ima samo 2 memorijska slota (sto bi znacilo da 1 GB memorije mogu da bacim ili da prodam posto zasto), da nema podrsku sa 5.1 sistem i to bi bilo to. O ostalim performansama ne zelim ni da razmisljam, tipa brzina, koliko se greje, kvalitet itd.

Videcu, mozda, ako budu hteli da mi uracunaju ovu plocu bar oko 3000, posto je u garanciji, mozda doplatim pa uzmem ovu, samo je proizvodjac gigabyte.

http://www.itsvet.com/proizvod/msi-7...mboard/24/1523

O ovoj ploci sam cuo sve najbolje i uglavnom je hvale. Ima 4 slota za ddr3 memoriju, ima AM3 podnozje sto podrazumeva da kasnije mogu da dodam neki AMD-ov AM3 procesor sa 4 ili 6 jezgara, ima podrsku za 5.1 sistem i koliko vidim sasvim solidnu integrusu (ako je za verovati ovim komentarima na ITsvetu).
mmm87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 14:56   #20
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Opet problem sa DVD-RW-om

Na tu plocu ne mozes da stavis ni tvoj procesor, ni memoriju. Morao bi i to da menjas.
Ne moguce je da nemaju ni jednu normalnu AM2 plocu, tih ploca jos ima u prodaji (pogotovo te tvoje). Ja bih otiso tamo i ne bih bio bas ljubazan, a i par puta bih pomenuo inspekciju. Tvoja ploca je u garanciji, duzni su da ti daju istu/slicnu, ili da ti vrate novac, ne da ti nude neki zaostali krs.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa renderingom u igrama SLR86 Kvarovi 17 27.11.2009 11:08
Problem sa driverom za monitor pharaon.92.bc ŠDK - Grafika 10 26.10.2008 17:24
Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezačem... matke Nosači podataka 7 2.7.2008 19:00
Problem sa internet konekcijom zoran-petkovic Internet tehnologije 4 13.6.2008 1:44
Problem sa reprodukcijom DVD materijala Dimo Kvarovi 7 27.4.2008 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com