Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2006, 3:30   #1
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom dilema oko CRT monitora

koji bi po vasem misljenju,bio najbolji izbor izmedju SAMSUNGOVIH ili PHILIPSOVIH 17-incanih CRT monitora prilikom kupovine?....odnosno da li pazariti samsung ili philips?

kakva je razlika izmedju samsungovog modela 795MB i 795DF?....ili izmedju modela 795MB i 796MB?

i cuo sam(od ljudi bliskih dilerima) da se VELIKI broj samsungovih monitora reklamira i vraca u prodavnice....otprilike od 10 monitora koje dileri po srbiji dobijaju,da bar 3-4 nevalja....sta vi mislite
o tome?

hvala unapred i srecan bozic svima.....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:37   #2
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Cool Re: dilema oko CRT monitora

Definitivno Philips. To što si čuo u vezi "kvaliteta" Samsunga je istina. Doduše ja imam Samsunga i meni radi već koju godinu al neprestalno zuji i varniči iz kućišta monitora. Drugar mi je nedavno kupio nekog Samsunga 19 inča i, kao što si i ti rekao, u startu nije bio ispravan pa ga je reklamirao sutradan, u radnji nisu imali još jedan takav i bla, bla, bla,.. elem, nemoj Samsung ako već možeš da biraš.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:55   #3
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

"kakva je razlika izmedju samsungovog modela 795MB i 795DF" - 795Mb ima bolja "podesavanja" za boje

"izmedju modela 795MB i 796MB?" - 796MB ima nesto manju potrosnju - za 5 W i mislim da je on u crnoj varijanti...nista bitno

Samsungovi modeli s serija(753s posebno) su poznati po tome sto brzo rikavaju.Ogranicite se na njih.Za ostale,kvalitetnije modele ja nisam cuo da imaju probleme.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 5:08   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Pazi ovako. Ja imam Samsung 795MB i jedina razlika između MB i DF modela je u jednom dugmetu više (MB znači MagicBright i to je ime dugmeta sa kojim imaš četiri predefinisana nivoa Brightnesa).

E sada ja sam na jednom forumu postavio pitanje na temu "Monitor ili zdravlje?" U pitanju je problem koji se izgleda javlja kod ovih monitora. Naime, monitor strašno ubij aoči. Na svim prethodnim monitorima koje sam imao 85Hz osvežavanja je bio zakon a kada sam postavio ovo na Samsungu jednostavno posle sat vremena rada počinje da ubijaju oči. Prvo sam pomislio da nešto nije OK ali šta god da sam uradio oči su me i dalje ubijale. Samo da napomenem da već skoro 20 godina radim na računaru a dok sam radio u jednoj firmi boravio sam skoro po 20 sati ispred monitora (Viewsonic + neki ne mogu da se setim koji u Dual view-u) i ovo se nikada nije dešavalo.

E sada podigao sam frekvenciju na 100Hz i problem se smanjio ali se opet dešavalo da me glava zaboli posle dva tri sata.

Na kraju sam smanjio kontrsat i brightness i problem je kao kompenzovan ali i dalje mi se čini da to nije to. Ako neko ko usput bude čitao ovu temu ima neku predstavu šta može da bude neka javi a ja da završim.

Ako možeš da ne kupiš Samsung, nemoj

Nemaš pojma koliko je teško naštelovati geometriju (mislim da je tajvanac samo izeo g***a kad je ubacio sve one dugmiće), sliku na ivicama nikada nećeš uspeti da doteraš da bude prava, kolorni profili nisu dobro izdefinisani (boje nisu baš najbolje) i mnogo, mnogo gluposti su me naterali da kažem sebi da nikada neću više da uzmem monitor koji nosi oznaku Samsung. Bar CRT.

A što se tiče 793-ke iujava uopšte ne stoji. 793-ku su iako starije od novijih MB i DF-ova svetlosnim godinama ipred. Imam bar jedno 15 drugova koji imaju ovaj monitor u proseku već oko 4-5 godina i nikada se nije desilo da se neko požalio na njega.

Ravan ekran. Samo marketinški trik za neupućene što sam izgleda i ja bio kad sam kupovao ovaj smrdljivi monitor.

pozdrav
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 11:46   #5
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Phillips je ubedljivo bolji od Samsunga
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 14:30   #6
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
holodoc kaže:
Samo da napomenem da već skoro 20 godina radim na računaru a dok sam radio ...
Kad li si ti poceo da radis na kompu, kad si napisao da si '80. godiste. Svaka cast !

Samsung nema "stvarno" ravan ekran, vec je to samo trik u prodavnicama. Ako vec mozes da biras, izbegavaj Samsung.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 15:51   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

@bojongo

Sa sedam godina sam dobio prvi računar (Amiga500, kupljena u Beču za tadašnjih tričavih 2100 Deutche Mark)i odmah počeo da bijem Amiga Microsoft v1.2 BASIC. Pošto je sada 2006. ajde da se ispravim pa da kažem da je to negde oko 19 godina pošto sam Amigu dobio jednog ranog januarskog dana te godine.

E sad pošto je ova tema vezana za monitore a da ovo ne bi ispao offtopic, monitor koji sam tad dobio uz njega 14"-ni 1084 i dan danas radi dobro stim što sam samo jednom imao manju intervenciju na njemu (otkačio se kabal sa visokonaponskog trafoa kad mi je monitor pao sa stola )

Poslednja ispravka: holodoc (7.1.2006 u 15:54) Razlog: Gramatičke greške
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 17:30   #8
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
maxx kaže:
kakva je razlika izmedju samsungovog modela 795MB i 795DF?....ili izmedju modela 795MB i 796MB?
796 podrzava malo vece rezolucije i refresh rate of 795

inace imam 755dfx vec nekih 5 godina (ne znam ni ja tacno koliko, no znam da sam promijenio 3 compa na njemu!)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 17:42   #9
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Samsungovi modeli s serija(753s posebno) su poznati po tome sto brzo rikavaju.Ogranicite se na njih.Za ostale,kvalitetnije modele ja nisam cuo da imaju probleme.
Мож' да буде не мора да значи

Ево ја имам дотични монитор већ преко 4 године, променио сам 3 компа на њему и нисам им'о никаквих проблема.
Наравно то не значи да ја препоручујем његовог наследника 793s и ову серију, ал' желим да кажем да то уопште није тако лош монитор.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 19:39   #10
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Phillips je ipak bolji...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 20:22   #11
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
Reloader kaže:
Phillips je ipak bolji...
Не говорим ја о квалитету, него само ''оправдавам'' свој монитор
Иначе први монитор ми је био неки Phillips не сећам се који од 14''
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 21:11   #12
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

@Atila:
Tebi nije ali mnogima jeste.Lokalni dileri mu daju garanciju od godinu dana iako proizvodjac daje 3 (kao i kod Maxtora).Pa ti gledaj.Kazem,stvarno znam mnogo slucajeva(drugara) kojima je doticni crkavao.Imam 755DFX i mojim ocima nista ne fali.Da li sam ja cudo prirode ili ne,ali ja takve probleme nisam iskusio ni posle 10 sati igranja.

@Maxx:kad vec oces kvalitetan monitor,zasto ne uzeti View Sonic???
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 0:39   #13
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
@Atila:
Tebi nije ali mnogima jeste.Lokalni dileri mu daju garanciju od godinu dana iako proizvodjac daje 3 (kao i kod Maxtora).Pa ti gledaj.Kazem,stvarno znam mnogo slucajeva(drugara) kojima je doticni crkavao.Imam 755DFX i mojim ocima nista ne fali.Da li sam ja cudo prirode ili ne,ali ja takve probleme nisam iskusio ni posle 10 sati igranja.

@Maxx:kad vec oces kvalitetan monitor,zasto ne uzeti View Sonic???
View Sonic DEFINITVNO
no mozda covjek nema drugog izbora od ona dva...?
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 19:57   #14
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

hvala svima na odgovorima

monitor mi,inace,treba za neke prosecne potrebe,i da bude pouzdan(da ne rikne za godinu dana).....pa listajuci oglase(npr u SVETU KOMPJUTERA),video sam da se ubedljivo najvise nude od strane dilera samsungovi monitori(valjda zato sto ih najlakse nabavljaju,i po najpovoljnijim cenama pa hoce da ih se sto pre ratosiljaju)....a tek ponegde PHILIPSOVI..i to sve za neku OK cenu od oko 100-120 eu...mislim da View Sonic nigde nisam ni video(?!)...upravo zato me je interesovalo da li se odluciti za philips ili samsung

posto se vecina slaze da je PHILIPS bolji izbor,da li neko zna neke osnovne karakteristike(max rezolucija,max osvezavanje) tih 2-3 modela philipsa koji postoje kod nas?..ili neki sajt gde bih to mogao videti?

npr. vidim da su to 107E61,107S61 i (valjda) najbolji 107T6-66....za koji se odluciti?.......a pada u oci da su svi oni za po 20-30 eu jeftiniji od samsungovih modela...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 19:59   #15
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
maxx kaže:
pada u oci da su svi oni za po 20-30 eu jeftiniji od samsungovih modela...
Da nisu to Samsung TFT-ovi

Uzimaj bre, i ne brini se nista
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 18:14   #16
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: dilema oko CRT monitora

Citat:
Atila kaže:
Мож' да буде не мора да значи

Ево ја имам дотични монитор већ преко 4 године, променио сам 3 компа на њему и нисам им'о никаквих проблема.
Наравно то не значи да ја препоручујем његовог наследника 793s и ову серију, ал' желим да кажем да то уопште није тако лош монитор.
Ima ga i moj buraz već skoro 4 godine. Nikakvih s*anja nije imao s njim. Malo je slabiji po performansama, ali radi bre! Ja sam do pre pola godine imao 755DFX koji je star skoro 4 godine. Držao sam ga u 100Hz od prvog dana. Isto nikakvih problema. Sad se baškarim uz 959NF. Izgleda da su ove novije samsungove serije malo falš. Čak mi ni ne izgledaju nešto ubedljivo (plastika), ali zato su jeftiniji nego ikad. Malo sam batalio gledanje oznaka i karakteristika, ali ako kupiš neki monitor koji nije baš najjeftiniji (oni konfekcijski), mislim da će te lepo služiti.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 18:54   #17
Gyle
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 204
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Mrzim te imas NF.
ufffff sto mi izmace ispred nosa to cudo.
Gyle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 21:24   #18
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: dilema oko CRT monitora

Sta se bunish?
Si uzeo Hyundai-a koji izgleda lepsi od mog monitora
Ja tebe mrzim.
Javi kad da se mrezimo
Monk Psycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zracenje monitora milos2001 Grafika 38 27.9.2007 16:32
Kalibracija monitora ACHTUNG Aplikativni softver 8 7.1.2007 3:45
Wireless dilema Akumu Internet usluge 11 7.1.2006 20:37
Treperenje monitora... REDisLAW Grafika 21 19.12.2005 20:31
Dva monitora na jedan PC dejobar Grafika 5 17.12.2005 16:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com