Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2009, 11:09   #1
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Player Crypton Queens

Kakav je plejer Crypton Queens koji se može nabaviti u CT Retail? Ima li neko iskustva.

Interesantan mi je jer ima touchscreen.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2009, 15:52   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Hm, lepo izgleda, ali se obicno sa tim fancy kineskim plejerima desava da rade relativno OK neko vreme, a nakon toga sledi. Ne mora da znaci da je to slucaj i sa ovim, ali takva su najcesce iskustva ljudi koji su kupovali Crypton, Xwave i ostalu "druzinu".
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 7:34   #3
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Hm, lepo izgleda, ali se obicno sa tim fancy kineskim plejerima desava da rade relativno OK neko vreme, a nakon toga sledi. Ne mora da znaci da je to slucaj i sa ovim, ali takva su najcesce iskustva ljudi koji su kupovali Crypton, Xwave i ostalu "druzinu".
OK, ali u CT Retailu daju i garanciju. Pretpostavljam da je to dovoljno vreme da se pokazu mane i da se pokvari ono sto ne valja, pa posle nema razloga da ne radi dobro.

BTW, koji to plejeri ne bi bili "fancy kineski plejeri", pa bi po tebi dosli u obzir naravno sa nekom razumnom cenom?
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 8:33   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Ako ti je najbitniji kvalitet zvuka, isao bih na Sandisk Sansa Clip i neke bolje bubice, kao npr. Sennheiser MX360, ali to je samo muzicki plejer, ako zelis da gledas klipove i sl. tu je Sansa View (i taj plejer ima isti kvalitet zvuka kao Clip). Koliko kosta taj Crypton?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2009, 8:59   #5
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Crypton je ComTrade marka, tj nash "domaci" proizvod. Pravi se sigurno negde tamo u Kini, ali ako daju garanciju, ne bi trebalo da bude losh.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2009, 23:02   #6
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Citat:
Salito kaže: Pregled poruke
Crypton je ComTrade marka, tj nash "domaci" proizvod. Pravi se sigurno negde tamo u Kini, ali ako daju garanciju, ne bi trebalo da bude losh.
Plejer koji CT Retail prodaje ovde pod imenom Crypton Queens, u SAD firma Nationite prodaje pod imenom S:Flo. Samo sto tamo nema modela sa 1Gb.

A sve to, naravno, prave Kinezi...
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2009, 17:58   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Queens ili onaj Wonder (takodje Crypton) i nisu toliko losi player-i. Touch i ne radi bas najpreciznije, nekoliko puta trebas da pritisnes da bi usao u neki folder mada obicno ulazi iz prve.
Zvuk je solidan, zvucnici su slabi a gledanje videa je vrlo dobro. Problem je sto se uz taj player ne dobija cd sa konverterom pa nema sanse da konvertujes film/klip pomocu nekog poznatijeg konvertera jer jednostavno player nece da ga cita. Ali, ima jedan program koji radi tj. konvertuje bez problema i Crypton ga cita. Tako da je i video proradio.
Sveukupan utisak je 3, procecna prolazna ocena. Za tih 7k mislim da mozes uzeti bolji player koji takodje vuce na taj fazon (touch, veliki ekran...).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 11:28   #8
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Kupio sam danas Crypton Queens. Zvuk je dobar, sa boljim slušalicama je još bolji, touch screen je OK (treba se malo naviknuti na IPhone/Ipod način rada), transfer podataka na plajer je očekivano spor (kao kod većine plejera), FM prijem je dobar.

Uputstvo je očajno i na lošem engleskim, prevod na srpski je nešto bolji. Na primer, nigde ne piše kako i šta tačno radi jedini prekidač na donjoj strani plejera.

Displej je odličan i video u celini, format je 16:9, a može i originalni format video snimka. Na primer, kopirao sam u memoriju DivX/Xvid) (avi) film kupljen na buvljaku od 730 i kusur megabajta i to radi dobro. Jedino ne čita tekstualne titlove

Osim pod imenom S:Flo može se naći i pod imenom Teclast T50 (T50+) i pod još par imena. Razlije su u veličini memorije, a neke varijante imaju TV izlaz ili FM odašiljač.
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 12:48   #9
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Nadam se da ce fino da te sluzi.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 15:35   #10
Vladimir90
Novi član
 
Član od: 22.8.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

A znate li koji to program moze da konvertuje u AVI jer meni nece da radi kad ga konvertujem i pokazuje mi format error
Vladimir90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2009, 15:45   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Ranije je postojao problem sa tim konvertorom koji se dobija uz takve plejere (Xwave, Crypton i sl.), valjda iskonvertuje OK, ali ne doda .avi (ili bese .mp4) ekstenziju na kraju fajla. Kada se to doda, nije bilo problema. Vidi da nije to u pitanju.

Ako nije to, pousaj da konvertujes programom Format Factory.

Poslednja ispravka: Picard (22.8.2009 u 18:46)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2009, 15:50   #12
Vladimir90
Novi član
 
Član od: 22.8.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Player Crypton Queens

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Queens ili onaj Wonder (takodje Crypton) i nisu toliko losi player-i. Touch i ne radi bas najpreciznije, nekoliko puta trebas da pritisnes da bi usao u neki folder mada obicno ulazi iz prve.
Zvuk je solidan, zvucnici su slabi a gledanje videa je vrlo dobro. Problem je sto se uz taj player ne dobija cd sa konverterom pa nema sanse da konvertujes film/klip pomocu nekog poznatijeg konvertera jer jednostavno player nece da ga cita. Ali, ima jedan program koji radi tj. konvertuje bez problema i Crypton ga cita. Tako da je i video proradio.
Sveukupan utisak je 3, procecna prolazna ocena. Za tih 7k mislim da mozes uzeti bolji player koji takodje vuce na taj fazon (touch, veliki ekran...).
Ma probao sam i da dodam AVI i preko Format factory-a da konvertujem ali nece i dalje kad otvorim fajl pise mi file format error.Skinuo sam gomilu konvertera sa interneta i ne znam sta vise da kazem.Jednostavno nisam vise pametan za ove stvari.Toliko mi se smucio i dodje mi sad da ga bacim u kantu.Nije mi samo jasno zast ovaj lik nije hteo da kaze koji je to program
Vladimir90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need help of my newest MP4 player? woterm ŠDK - Foto i audio/video 4 16.1.2011 15:55
GOM Player 2.1.14.4525 RidiK Video/TV softver 6 10.1.2011 15:25
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com