Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2014, 22:51   #1
Soniboj
Novi član
 
Član od: 19.12.2014.
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Vasih TOP 40 PS3 igrica

Posto postoji tema najboljih PS2 igrica svih vremena red bi bio da se napravi nesto slicno i za noviju generaciju Sonijeve konzole.

Iako je konzola pred penziom mislim da bi bilo sjajno kada bi svi stavljali neku nasu listu i na kraju bi mogli da napravimo ultimativnu listu PS3 naslova

PS3 je superioran u odnosu na 360 zbog sjajnih eksluziva, ali ne treba se samo zadrzati na njima naravno

Pa hajde da ja prvi probam

1. The Last of Us
2. Uncharted 2
3. Little Big Planet
4. Red Dead Redemption
5. Uncharted 3
6. God of War 3
7. Little Big Planet 3
8. GTA V
9. Little Big Planet 2
10. Uncharted
11. Tomb Raider
12. Sleeping Dogs
13. Batman Arkham City
14. God of War Ascension
15. Assassins Creed 2
16. Portal 2
17. Batman Arkham Asylum
18. Heavy Rain
19. Journey
20. Beyond Two Souls
21. Brothers: A Tale of Two Sons
22. Killzone 2
23. Metro Last Light
24. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
25. Vanquish
26. InFamous 2
27. Call of Duty Modern Warfare 2
28. Dark Souls 3
30. Rayman Legends
31. Walking Dead season 1
32. The Wolf Among Us
33. Back To The Future
34. Far Cry 2
35. Puppeteer
36. Hitman: Absolution
37. Max Payne 3
38. Assassins Creed Black Flag
39. LA Noire
40. Outland

Poslednja ispravka: Soniboj (20.12.2014 u 0:11)
Soniboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 0:42   #2
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Vasih TOP 40 PS3 igrica

Можда је преголема листа, баш да људи поредају 40 игара, пос'о је то, па нека опуштенија правила, на пример топ 5, 10 игара би била ефектнија?
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2014, 0:58   #3
Soniboj
Novi član
 
Član od: 19.12.2014.
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vasih TOP 40 PS3 igrica

40 naslova nije tesko naci, ne moramo ih poredjivati po redu, odnosno po onome sto smatramo najboljom pa dalje.

Ja cu se potruditi da uzmem u obzir sve liste koje budu postovane i napravim jednu ultimativnu ovdje, koja bi imala bar 50, a nadam se ukoliko bude zainteresovanih i 100 naslova
Soniboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 18:20   #4
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Vasih TOP 40 PS3 igrica

Od ovih 40 ja imam tacno 20 i slazem se da su medju najboljima za lastgen (x360 konkretno).
Najvise vremena sam proveo uz Dark Souls a na drugom mestu bi bio Mass Effect 2.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2015, 11:01   #5
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Vasih TOP 40 PS3 igrica

Ja možda ne mogu baš da napravim toliko dugačku listu, ali sigurno mogu da nabrojim neke od igara koje su mi ostavile izuzetan utisak na PS3 konzoli.

Igre neću nabrajati od najbolje pa naniže, već je redosled nebitan. Svaka od ovih igara mi je donela uživanje.

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole - Ja inače jako volim simulatore letenja, još od Ace Combat 2 na PSX konzoli. A ovu igru bih najkraće opisao kao Ace Combat sa sovama u glavnoj ulozi umesto aviona. Da, dobro ste pročitali - sovama. Sve je tu - dogfight, bombardovanje iz vazduha, brišući let, letenje kroz checkpoint kapije, manevri i "zvono"... samo što umesto aviona kontrolišete sove Meni se igra dopala, imam i knjigu po kojoj je rađena, tako da sam mogao da se udubim u sam svet i priču.

The Last of Us - Ova igra je zaista nešto posebno. Mračna atmosfera, mračna priča gde nije baš svaki lik doživeo srećan kraj. Odlična priča, odličan gameplay, nestvarno dobra grafika. Jedna od najboljih akcionih/survival igara svoje generacije.

Yakuza serijal - odlične igre koje sam nedavno otkrio. Po stilu i izvođenju jako podsećaju na Shenmue sa Dreamcast konzole. Radnja se odvija u Japanu i kroz životne priče protagonista dočarava kako izgledaju životi i kodeksi Jakuza. Kao što rekoh, igra u mnogim stvarima predstavlja duhovnog naslednika Shenmue igara. Možete čitati časopise, igrati automate u lokalima, kupovati namirnice, sakupljati koješta, ukratko - živite život. Život koji je isto tako nabijen tučama, vatrenim obračunima i posetama damama sumnjivog morala. Toplo preporučujem svakome. Yakuza 3 i Yakuza 4 su odlični, dok Yakuza Dead Souls zaostaje po kvalitetu.

Uncharted serijal
- Dobra ostvarenja nabijena adrenalinom i sporadičnim humorom glavnih aktera. Odlično dizajnirani nivoi i sekvence. Uncharted 3 pored gameplay kvaliteta spada i među naslove sa zapanjujuće dobrom grafikom za ovako vremešnu konzolu. Sve osim tople preporuke bi bilo neobjektivno.

SSX - Ko voli zimske sportove sigurno neće ostati imun na čari ovog snowboard ludila. Ultra brze i vratolomne trke po svim najvišim planinama na Zemlji, od Himalaja do Antarktika. Ja sam najviše uživao na trkama gde je potrebno ostvariti što veći broj poena izvodeći vratolomije, rotacije i raznorazne trikove. I mogu slobodno da kažem da sam doktorirao na tome, a na "disertaciji" radim još od Coolboarders serijala na PSX konzoli

Dante's Inferno - Hack 'n' slash ludnica rađena po književnom uzoru. Dizajn nivoa je fenomenalan i celokupna atmosfera zaista doprinosi da se osete istinska patnja i paklene muke protagoniste. Paklene muke jednog uma koji kroz borbu sa svojim demonima traži šansu za iskupljenje. Meni je ova igra vrhunac žanra na PS3 konzoli, čak i ispred God of War serijala. Iskrena pohvala za autore.


Brothers: A Tale of Two Sons
- Kratka, ali izuzetno bajkovita, atmosferična i topla priča o povezanosti dva brata, o požrtvovanju i porodičnim vrednostima. Ova igra je najbolji način da provedete jedno popodne. Nesvakidašnji, maštovit dizajn i isto tako nesvakidašnji gameplay.

Final Fantasy XIII trilogija - Nisam zadovoljan sa trinaesticom kako je dizajnirana u odnosu na prethodne delove. Linearna je. Nema skrivenih lokacija niti mini igara. Ali i pored svih mana ja sam potrošio po skoro 100 sati na svakom od tri dela FF XIII univerzuma. Ko voli JRPG i FF neka odigra ovo. Iako je korak unazad u odnosu na prethodne delove, ipak vredi da se odigra.

Heavy Rain - Uzrok. Izbor. Posledica. Epilog. Ovo je jedna od retkih igara gde se bukvalno svaki tvoj izbor odražava na tok priče i njen kraj. Nesvakidašnji gameplay, tenzija, naracija i apsolutno neočekivani obrt na kraju retko koga će ostaviti ravnodušnim u ovoj triler-detektivskoj priči koja vas vuče da otkrijete ko je origami ubica.

Flower - Zen. Osnova ove igre je zen. Vi kontrolišete latice cveća i cilj vam je da se svaki cvet oko vas rascveta i da grad dobije svoje boje i pobegne od sivila. Totalno neobavezujuće iskustvo koje uz divnu klavirsku muziku može da donese sate i sate opuštanja. Nesvakidašnje, zaista.

Beyond: Two Souls - Igru je pravio studio Quantic Dream, isti ljudi su autori Heavy Rain-a i odlične PS2 igre Fahrenheit. Igra prati odrastanje i život mlade žene Jodie (Ellen Paige) koja ima paranormalne moći i radi za vojsku. Detinjstvo, ljubav, okruženje, borbene misije, moralne dileme, beg od vojske i borba za život... sve to ćete naći u ovom ostvarenju koje je meni baš "leglo". Nisam puno mario za negativne kritike na internetu i rešio sam da igri dam šansu. Nisam se pokajao.

Mortal Kombat Komplete Edition - izuzetna igra, odlični X-Ray koncept i mnoštvo likova sa "gostujućim zvezdama" - tu su Kratos i Freddy Krueger da upotpune smrtonosnu borbu i dignu je na viši nivo najbolji MK do sada.

Zen Pinball 2 - odličan fliper sa mnoštvom različitih stolova. Destilat zabave i vremena kada su fliperane bile na svakom ćošku u gradu. Obožavao sam Plants vs Zombies fliper.

Virtua Tennis 3 - Arkadno, neizmerno zabavno, uz mnoštvo zaraznih mini igara koje su izuzetno igrive. Najbolji tenis za čistu zabavu i dobar lokalni multiplejer.

Guitar Hero serijal - relativno skoro sam kupio gitaru i otkrio ovaj fenomen. Ko voli rok/pank/metal, ovo nikako ne bi smeo da propusti. Meni je samo žao što sada nigde ne mogu da nađem bubnjeve za Guitar Hero, ali dobro... valjda ću negde, nekad, uspeti da ih kupim. Sati i sati dobre muzičke zabave. Nikad neću zaboraviti terorisanje prstiju koje sam doživeo uz pesme grupe Dragonforce

Saints Row serijal - ove igre su toliko nabijene adrenalinom, humorom a la Chuck Norris i urnebesnim ludilom da ih iskreno preporučujem svakome ko je voleo karikirana preterivanja akcionih filmova 80-tih i fore "one man army". Ja sam pucao od smeha igrajući ovo.

Eto, toliko od mene sa toplim preporukama. Možda vremenom dodam još nešto na ovu večnu listu
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Soniboj (15.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Multi] Igre domaćih developera Paladin Igre za mobilne telefone 18 19.6.2023 17:06
Top 10 svih vremena Reloader O igrama uopšte 657 3.5.2019 23:26
[Palm] Legacy - najbolja RPG (ili AD&D) igrica za fon allokin Igre za mobilne telefone 2 6.1.2009 11:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com