Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 581 80,92%
Ne 137 19,08%
Glasova: 718. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2007, 1:43   #81
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@bobi & dzangrizalo

Momci, dosta rasprave...rekli ste svoje stavove...neka ostane na ovome
Zašto?
Polemišemo o starim i novijim igrama?
Mislim da to nije nikako offtopic.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:45   #82
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Zasto mi je interesantnije da ubijam bitmapove u Doom 2-ci nego super osencene monstrume cija zadnjica baca senku na kadu u kojoj se mreska voda vrhunske realnosti nikada mi nece biti jasno.

Ali tako je.

Samo za !ACHTUNG!-ga

http://www.youtube.com/watch?v=xh0JM7pD4qM
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
ACHTUNG (26.7.2007)
Stara 26.7.2007, 1:47   #83
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Nije offtopic, zato nisam ni obrisao vasu "raspravu"

Ocigledno je da on tebe nece ubediti da je Morrowind die beste od site igrice, kao sto je ocigledno da ti njega neces ubediti da su stare igre majka Mara za ove danasnje...

Znaci vasa razmena postova ce se svesti na ono "ko izdrzi duze"
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 1:54   #84
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

sve jedno... ja ću tek sutra da odgovorim... stigao me umor
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2007, 8:06   #85
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Zasto su stare igre imale dusu? Zato sto su stvarene iz ljubavi prema gamedev-u, a ako se neka parica zaradi, tim bolje (uostalom, ako nesto napravis kvalitetno, mora doci tu i zarada). Zasto slabo koja igra danas ima dusu? Zato sto je jedini cilj da se zgrne sto vise novca, sa sto manje truda u sto kracem vremenskom roku. Da li treba da navodim firme koje svake godine stancuju nastavke igara koje su iste kao i njeni prethodnici? Mislim da ne trebam.

Sad gledam ove manje igrice za PC... npr. pre bih dao 30$ za Jets 'n' Guns, nego istu tu cifru za Stalkera. Zato sto znam da cu ovu drugu preci jedanput i nikad je vise necu upaliti, a ovu prvu cu igraditi narednih nekoliko godina iznova i iznova jer je neverovatna zaraza.

PS: Nemam krs kompjuter pa da sad imam komplekse, mogu da igram svaku igru sto se tice hardverske zahtevnosti, ali sto se tice atmosfere, gameplay-a ili zaraznosti, ne mogu bas svaku.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Monk Psycho (26.8.2008), zoran845 (6.8.2007)
Stara 26.7.2007, 9:53   #86
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Hajde da se i mi malo stariji (koji smo igrali igrice još na Spectrum-u i Commodore-u) oglasimo, jer se rasprava o kvalitetu igrica vodi oko igrica samo do 10-ak godina unazad.
Što se tiče igrivosti, verovatno nijedna platforma ne može da se poredi sa Manic Miner-om! Postoji li bolja arkadna avantura, (namerno napominjem arkadna, jer su tekstualne avanture nešto o čemu većina današnjih gejmera nema pojma šta je, šta da se radi, tehnologija je uznapredovala, pa su postale prevaziđene, a to je vrh vrhova!) od Knight Lore-a? Ko je igrao neke od ovih legendi verovatno se seća koliko se razvaljivao danima i noćima pokušavajući da provali kako da prođe neku sobu... Koliko adaptera je sprženo zbog ovih i sličnih igrica? A sve to u izometrijskom pogledu, jednoj boji i rezoluciji od 256x192... Slažem se sa onim što su ljudi ranije rekli, da se prave sve zahtevnije i zahtevnije igrice koje traže sve jaču konfiguraciju, i da su stvarno vizuelno fenomenalne, ali nijedna ne može da me zakuca za računar toliko dugo, jer su sve na istu (oprobanu?) šemu, i kad igraš jednu, odigrao si većinu (ali ne sve, i upravo zbog tog malog broja novih igrica koje valjaju, i dan-danas u nadi da će se naći nešto što vredi igrati, ljudi i isprobavaju nove igrice). Ne kažem, bilo je đubreta i tada, ali stare igrice su nekako mnogo više imale dušu, i mnogo bolju priču koja je znala da te zakuca za računar...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 2:26   #87
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

ja samo ne razumem kako nekome nije jasno da neka igra koja ima recimo 15+ godina ipak moze da bude bolja od nekog tehnoloskog cuda danasnjice? zasto je to tako tesko shvatljivo?

mali 'parafrazicni' slikoviti primer radi paralele))

da li biste radije isli sa super drustvom na kampovanje da sami dizete sator, sipcite milion kilometara, pravite da jedete, da vas grizu insekti i paukovi, zaradite i par modrica, pritom se izgubite, pa jedva nadjete kamp ili biste radije isli u najza****niji moguci apartman u najza****nijem mogucem letovalistu sa all inclusive svim zivim stvarcicama i revnosnom poslugom, svilenim pokrivacima i plazma teveom sa nekim smaracima debilima?

ja biram ovo prvo bez razmisljanja.

nije zlato sve sto sija
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 9:15   #88
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Sve zavisi sta koga privlaci. Za nekoga je bitnija grafika, a prica ili igrivost mu je sporedna stvar. Evo stvar o kojoj treba razmisliti: sta je to remek delo od igre? ili sta je dobra grafika u igrama? Ja npr. vise cenim kad neko napravi igru sa dobrom grafikom za masinu koja je LIMITIRANA hardverski. Imas hardver, to ti je sto ti je od tvog umeca zavisi kvalitet (pre je bilo barem tako i mozda sada sto se tice igara za konzole). Danas je to drugacije kada na svaka 3 meseca izlazi graficka koja podrzava "nesto novo" i obicno "nesto do sad nevidjeno". Vrlo pametan nacin da se ljudima uzima novac.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 9:24   #89
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ja npr. vise cenim kad neko napravi igru sa dobrom grafikom za masinu koja je LIMITIRANA hardverski. Imas hardver, to ti je sto ti je od tvog umeca zavisi kvalitet (pre je bilo barem tako i mozda sada sto se tice igara za konzole).
To si potpuno u pravu, samo što bolja grafika ni u kom slučaju ne znači i bolju igrivost. To je samo šlag na torti.
Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Danas je to drugacije kada na svaka 3 meseca izlazi graficka koja podrzava "nesto novo" i obicno "nesto do sad nevidjeno". Vrlo pametan nacin da se ljudima uzima novac.
Money makes a world go around...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 18:12   #90
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

pattone:
okej je sve to, ali da neko ne konta da nekom drugom grafika nije prioritet, to mi nije jasno.
plus sto smatram da grafika cak i objektivno nije prioritet mozda sad to zvuci malo kretenski, ali da pojasnim. igre se igraju da bi se covek zabavio. grafika i zvuk sigurno uticu na stepen te zabave, ali igra nije film i sadrzi ogromnu dozu interakcije. ako je to odradjeno lose, znaci element primamljivosti, kontrolni interfejs, dosadno je, losa koncepcija nivoa, lupam sad, onda ta grafika stvarno ne vidim da moze ista da uradi. zasto se sah igra hiljadama godina vec maltene neizmenjen i kao igra je super?

ako se nekom igra basket, mislim da ce u 100% slucajeva radije sici ispred zgrade sa svojom jajastom loptom i ubacivati na kriv kos bez mrezice nego sto ce da ostane kuci i da gleda tekmu na teveu. e sad, ako postoji mogucnost igranja basketa na super terenu sa super loptom i super ekipom, to je najbolje moguce resenje, ali retko se dogadja
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 13:07   #91
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Slazem se sa Dooliom znam dosta starih igrica koje imaju ocajnu grafiku ali su zabavne.Vazna je prica u igri
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2007, 22:25   #92
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Ne samo da su zabavnije nego su i mnogo kvalitetnije sto se tice price(uopsteno) i igrivosti.

Ko god da je igrao neki RPG iz 80 i 90-ih posebno Dark Sun i Ultima seriju ce se sloziti.

Loki the son of Woden.
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 0:28   #93
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Stare igre JESU bile zabavnije.
To ovi "novi klinci" i sadasnji tzv "hard core gejmeri" ne znaju.
Sjetite se samo ZAKONA od C64 i ZX Spectruma,i igara koje dan-danas zive na raznim PC emulatorima.
Upravo TO je bilo igranje zbog ciste ZABAVE,i pravljenje igara se radilo cisto iz LJUBAVI PREMA IGRAMA,a pojedine softverske kompanije su zaradjivale vise od danasnjih.
Bilo je manje piraterije jer su se igre smjestale na AUDIO KASETE sa kojih je bilo gotovo NEMOGUCE presnimiti "piskutave zvukove" koji su sadrzavali informacije o igri (ne zvukovi nego traka sa koje su dopirali).
Ove danasnje ultra-mega-nano igre od djece prave totalne idiote.
Ovo nije uvreda,ovo je opomena.
Roditelji,ako vas ima na forumu,dajte djeci loptu u ruke i recite im da od**bu od 24-satnog koristenja kompjutera.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Monk Psycho (26.8.2008), Patton (16.9.2007), Wile E. Coyote (22.8.2007)
Stara 22.8.2007, 1:23   #94
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Bilo je manje piraterije jer su se igre smjestale na AUDIO KASETE sa kojih je bilo gotovo NEMOGUCE presnimiti "piskutave zvukove" koji su sadrzavali informacije o igri (ne zvukovi nego traka sa koje su dopirali).
Jel` ovo neki štos koji ja ne razumem

Čoveče, piraterija nikada nije cvetala tako kao u doba Spekija, Debeljka, kasnije i prijateljice...pa svako ko je imao dvokasetaš je mogao da bude pirat(kao i moja malenkost)...

Skoro sve poznatije krekerske kuće vuku korene iz doba 8-bitaša i 16-bitaša(Fairlight npr.)...

Ovo je totalno kompletni offtopic, ali bilo je jače od mene...jednostavno sam morao da prokomentarišem ovu izjavu...

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
pojedine softverske kompanije su zaradjivale vise od danasnjih.
Današnji tiraži su daleko veći nego tadašnji, plus tada su originalne igre koštale 10-15 funti po kaseti...računica je jasna...

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Roditelji,ako vas ima na forumu,dajte djeci loptu u ruke i recite im da od**bu od 24-satnog koristenja kompjutera.
E sa ovim moram da se složim

Poslednja ispravka: DeCoy (22.8.2007 u 1:28)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:07   #95
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Mislim... covece sve danasnje piratske mreze postoje jos od C64. Mozes da nadjes njihove istorije po internetu...

Nintendo jeste zaradjivao vise nego danas npr ali oni koji su pravili igre za kompjutere...
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 10:37   #96
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Morrowind je majka, ne dirajte ga or else!
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
DeCoy (22.8.2007), M1los (22.8.2007), Nergal (22.8.2007)
Stara 22.8.2007, 12:13   #97
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Stare igre JESU bile zabavnije.
To ovi "novi klinci" i sadasnji tzv "hard core gejmeri" ne znaju.
Sjetite se samo ZAKONA od C64 i ZX Spectruma,i igara koje dan-danas zive na raznim PC emulatorima.
Upravo TO je bilo igranje zbog ciste ZABAVE,i pravljenje igara se radilo cisto iz LJUBAVI PREMA IGRAMA...
Sa ovim se potpuno slažem (i dan-danas obrnem ponešto na Speccy-emulatoru), pa otud i zahvalnica.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Bilo je manje piraterije jer su se igre smjestale na AUDIO KASETE sa kojih je bilo gotovo NEMOGUCE presnimiti "piskutave zvukove" koji su sadrzavali informacije o igri (ne zvukovi nego traka sa koje su dopirali).
Sa ovim se ne slažem, postojala je gomila programa za kopiranje a i zaštite od kopiranja su se razvaljivale samo tako (pamtite li Eli$u Kabilja, njegove programe za kopiranje i razvaljivanja Speedlock-a?), a i ako neka zaštita nije bila razvaljena, jednostavno se moglo tonski kopirati.

Poslednja ispravka: Wile E. Coyote (22.8.2007 u 12:15)
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 12:22   #98
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Morrowind je majka, ne dirajte ga or else!
Nemam,nameru da se svadjam-ali zaista ne mogu da se slozim za ovo
Ono sto mi najvise smeta kod Morrowinda je prilicno supalj RPG aspekt(beskorisne ofanzivne magije,borba koja se na kraju svede na maltaranje maca i pomalo glup sistem napredovanja tipa skaci u mestu sat vremena dok ti ne poraste acrobatics i sl) i velika doza genericnosti(tipa losa karakterizacija likova i njihov odnos u celoj prici sto je za jedan RPG vrlo bitno-a tako nesto kod Morrowinda ne postoji ili je na kasicicu)
Sto se mene tice Morrowind je vise jedna nelinearna avantura u kojoj su prisutni jaki RPG/akcioni elementi
Ono sto mi se takodje nije svidelo je da je sve podredjeno dobrim tehnikalijma (za koje zaista mora da se skine kapa)a sve ostalo je nekako u drugom planu-prilicno sam se razocarao kada sam probao Oblivion-doticni je nista drugo do nasminkana verzija Morrowinda uz par poboljsanja
Kada npr upredim RPG apskekte jednog Baldur's Gate-a i Morrowind-a zaista potonji deluje prilicno bledunjavo pored jedne epske sage i price zivota kao sto je BG serijal
To je pak moje misljenje-moze nekom da se svidja ili ne
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2007, 12:55   #99
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Morrowind je majka, ne dirajte ga or else!
Morrowind je tetka i to onaj najdosadniji vid tetke koja ne shvata da te ama baš ništa ne interesuje od gomile novosti (teksta) koje ti saopštava.

Morrowind je Engleska u vreme Crnog Guje... veća nego što zaslužuje da bude, i prenatrpana svakojakim glupostima... letećim ždralovima sa kojima čovek mora da se smara od početka do kraja igrice, miševima u podzemnim hodnicima čiji je AI toliko napredan da ne umeju da zaobiđu bazen, tupavim objašnjenjima za kvestove (idi na severozapad, pa preskoči potočić, pa preko brda na istok, pa pokupi pečurkicu, pa idi nekoliko koraka u nazad i zapiči na jug i srešćeš u šumi jednu damu).

U Morrowindu su karakteri toliko ispunjeni duhom da deluju neuverljivije od glume Snežane Savić u domaćim serijama i filmovima.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Covenant (22.8.2007), Nemesis (22.8.2007)
Stara 22.8.2007, 13:25   #100
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Stare igre na konzolama (Sega prvenstveno) su bile zabavnije sto puta a što se tiče PC-ja više sam se igara naigrao na mojoj staroj GeForce 2 MX nego na ovo novoj mašini. Tako da ni grafika nije sve što treba...
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com