Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2012, 0:05   #81
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Targo Telekom

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Ako ti je otac nasledio stan od babe onda verovatno ima resenje o nasledstvu i tu se moze videti da je tvoj otac vlasnik.
to je i najbolje - stan mi je deoban [ćale i tetka] zato i ne znam hoću li živeti ovde za dve godine...
meh - na kraju ću uzeti bez ugovorne obaveze.
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2012, 2:14   #82
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Pre neki dan su krenuli da razvlače kablove i po mojoj zgradi i zanima me, pošto to nije eksplicitno naglašeno na sajtu(ili ja ne videh), da li ima nekih ograničenja tipa zatvoreni portovi, ograničenje protoka?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2012, 12:05   #83
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Targo Telekom

Citat:
PsyDuck kaže: Pregled poruke
Druga stvar, ako potpišem na dve godine, kasnije se iselim se iz stana - a tamo gde se preselim nema mogućnosti da prebacim link, šta onda biva [ to u ugovoru nigde ne piše, piše samo da može da se link 'ponese sa sobom' u slučaju selidbe]?
Pa ako se preselis gde nema njihove mreze onda ti preostaje jedino da se dogovoris sa onim ko ti se useli u stan posle tebe da preuzmu taj internet sto naravno nije njihova obaveza, pa ako nece moraces da placas do isteka ugovora ili da ga raskines.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2012, 12:06   #84
pfcdejan
Član
 
Član od: 13.1.2010.
Poruke: 53
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 21 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Pa portovi se mogu otovriti ako su zatvoreni, ogranicenja koliko znam nema. Raspitaj se jos kod njih.
pfcdejan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2012, 16:52   #85
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Iskustvo iz SBBa i ugovora sa njima i sa nasledstvom: potrebno je rešenje o nasledstvu (njegova kopija) na osnovu čega tvoj ćale dokazuje da je on nosilac stanarskog prava danas i on potpisuje na osnovu toga ugovor. Pretpostavljam da je slična procedura i kod Targa.

Po pitanju iseljenja, to je već pitanje za njih i kakva je njihova poslovna politika oko toga, specifičan slučaj koji nije pokriven ugorom ni kod SBBa. Imaš sigurno 2 opcije, jedna je da kupac preuzme ugovor do isteka, i druga je raskid ugovora sa njima. Da li ima nešto između, što tebe interesuje, nisam siguran. Kod SBBa je situacija kako kome, nekom izađu u susret, uvaže situaciju i bez penala raskinu ugovor, nekom kao jedino rešenje daju raskid ugovora i ono plaćanje po ugovoru, tako da ...
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2012, 18:16   #86
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

@ PsyDuck

Ako si pod vazecim ugovorom onda 99,99% u slucaju preseljenja, ako oni na novoj lokaciji nemaju mogucnost da pruze uslugu, moraces da platis sve preostale rate ugovora i raskines ugovor ili da se nastavi sa placanjem usluge do momenta kad mozes raskinuti ugovor bez problema, sto ce reci njegovog isteka.
U ovom drugom slucaju bi tu uslugu placao neko ko se useli u taj stan - ako zeli i ako mu odgovara, a sve je to pod znakom pitanja...
U svakom slucaju nema sanse da raskines ugovor a da ne platis nista... Nije posteno ali tako je...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2012, 15:40   #87
Fibonacci
Veteran
 
Član od: 5.6.2010.
Lokacija: NBG
Poruke: 610
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 30 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Kako u praksi funkcionise uvodjenje?
Mora li ceo ulaz da se slozi, ili je sada drugacije?
Fibonacci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2012, 11:05   #88
Dr.Edi2
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Lokacija: NBgd
Poruke: 200
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 44 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Dovoljno je da sakupis preko 50% podpisa.Ujedno objasni komsijama da postojanje vise mreza u ulazu je najbolje po njih samih.Jer mogu da biraju operatere i menjaju iste ako im se nesto ne svidja.Da li cena ili ponuda brzina ili paket tv kanala.
Dr.Edi2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2012, 12:37   #89
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Ne bih ja zurio sa prelaskom na Targo...kao sto su i pretpostavljali ljudi, doslo je mutljavine

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3...-zakonit-nacin
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/3...liticki-progon
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2012, 14:24   #90
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

I SBB je počeo da "uvozi" Internet na nelegalan način preko Rumunije, bez dozvole države (dozvola je naknadno dobijena, par meseci kasnije), pa još uvek radi. VeratNet je prvi "iskoristio rupu u zakonu" pa je i on još mnogo pre SBBa preko Mađarske uspostavio wifi link i "uvozio" Internet.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 1:53   #91
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

And the plot tickens

http://www.mondo.rs/s262379/Info/Hro...iv_Dulica.html
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 9:16   #92
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Targo Telekom

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
I SBB je počeo da "uvozi" Internet na nelegalan način preko Rumunije, bez dozvole države (dozvola je naknadno dobijena, par meseci kasnije), pa još uvek radi. VeratNet je prvi "iskoristio rupu u zakonu" pa je i on još mnogo pre SBBa preko Mađarske uspostavio wifi link i "uvozio" Internet.
Kada si pomenuo Verat, oni su poceli i sa WiMax-om bez dozvole drzave, cak nisam siguran i da je i danas imaju. A opet nisu iskoristili priliku i pokrili ceo grad, potpuno neshvatljivo.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 12:39   #93
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Meni Verat net nikada nije bio shvatljiv. Da su imali 2 grama mozga, bili bi no. 1 u Srbiji...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2012, 13:36   #94
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Ma šta mislili, da nije snalažljivosti ko zna koja bi sad cena neta bila. Ovako, to je jedina usluga čija je cena godinama manje-više na istom nivou, čak i niža a za bolju uslugu(veću brzinu) i postoji realna konkurencija. Da je lelekom ostao jedina mogućnost, sad bismo slušali priču kao za grejanje "nismo dizali cenu godinu dana, moramo da poskupimo".
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2012, 1:59   #95
Nikopol
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 88
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Thumbs down Re: Targo Telekom

Za sada sa Targom nisam zadovoljan. Evo šta se desilo:

Pre tri nedelje (+- koji dan) sam potpisao ugovor sa njima. Terenski lik zadužen za te poslove je rekao da nije siguran kada će doći ljudi da dovuku kablove do stana i da postave šta već treba da se postavi. Pošteno sa njegove strane, i jasno rečeno da ne zna. Elem, dva dana kasnije zvoni fon (nedelja ~14:00h), i službenik pita da li bi njihova ekipa mogla da navrati u toku nedelje ujutru da postavi sve što treba da se postavi. Na odgovor da nema teorije pošto radim ujutru, a u stanu nema nikoga u tom periodu osim psa, sporazumno se dogovaramo da se instalacija dogodi iduće subote (13. oktobra) oko 12h. Dan ranije, dakle petak 12. oktobar, 8h uveče, zvoni telefon, lik koji ima problem sa kompleksom niže vrednosti pa samo što se nije predstavio kao "inspektor Lxxxxxxxć" (nećemo baš da otkrivamo imena ) i onako poprilično nadrdano izjavio kako njegovi ljudi neće moći sutra da dođu i da će me neko kontaktirati, ili u subotu, ili u nedelju da se dogovorimo za novi termin instalacije. Ok, kapiram u gužvi su, kapiram vikend je, meni nije baš toliko hitno da imam divljački net, kažem ok i nastavim dalje. Sutradan subota. Ceo dan od Targo Telekoma ni traga ni glasa. Nedelja 16h, sada već "viši inspektor Lxxxxxxxć" i "budući samoproglašeni cezar" zove da opet pita da li može neko da svrati u toku nedelje ujutru. Na pitanje da li Targo kao firma radi samo radnim danima instalacije (da ne ispadne nesporazum da Targo ne radi instalacije vikendom), njegovo uzvišeno veličanstvo kratko i jasno odgovara da oni rade i vikendom i da nije nikakav problem (sa naglaskom na problem ) da se dogovorimo za idući vikend. Ok, zakažem ja za petak 19. oktobar, u 9h ujutru, na poslu zamenim smenu, ustanem rano, osujetim pokušaj parenja Zdravka sa komšiskom kujom, vratim se kući i sednem čekati uz kafu i dosadni jutarnji program ekipu Targo telekoma. Do 11h sam kao i verovao da je samo kašnjenje u pitanju, a u 12 sam pozvao njihov kontakt centar i dobio odgovor da "njego preuzvišeno visočanstvo car svemira i dimezije "X" viši inspektor Lxxxxxxxć" nije čak ni otvorio radni nalog za instalaciju, a još manje rasporedio ekipu koja bi trebala taj posao i da odradi. Čovek sa kojim sam pričao se izvinuo i obećao da će me neko kontaktirati i da će kompletna instalacija biti završena tog istog dana (dakle petak, 19. oktobar je u pitanju). Dok sam dobio samo provučen kabl kroz stan, morao sam intervenisati još 3 puta pošto očigledno terenski koordinator sa kompleksom Lxxxxxxxć (mrzi me da pišem titulu ) ne može da se udostoji ni da se javi klijentu da ga obavesti za vreme dolaska. Moram priznati, bio sam poprilično iznenađen kada se Lxxxxxxxć ipak ponovo "veselo" javio i izvestio da će ekipa stići za pola sata (14h +- koji minut). Likovi su posao profi odradili, zaista nemam reči, ali se ispostavilo da posle njih treba da dođe još jedna ekipa koja donosi router i završava instalaciju, testira protok itd. Pošto oni nisu imali pojma kada treba "routeraši" da se pojave, opet sam morao da zovem njihovu centralu i tamo mi je obećano da će se drugi tim pojaviti za 15-30 minuta. Naravno da se niko nije pojavio . Posle 2h čekanja, drugar s' onu stranu žice mi saopštava da ga je verovatno Lxxxxxxxć izvestio da danas neće biti moguće završiti instalaciju predviđenu mojim ugovorm, već da će morati da me posete sutra (subota 20. oktobar ~11h). Pomalo iznerviran zato što niko ne može da se udostoji da okrene telfon i lepo kaže šta se dešava, odlučujem da sačekam epilog u subotu.
Subota je. 15:35. Od Targo Telekom-a ni traga ni glasa. Na telefon se niko ne javlja. Na mobilni Lxxxxxxxć ne odgovara jer je to izgleda ispod njegove božanske časti. Optički kabl tužno visi sa zida, a prokleto štene je već uspelo da popiša na jednu od kanalica kroz koje je provučen pomenuti kabl.
Više nisam ljut već pomalo razočaran u ne znam više ni ja šta. Nemam ja ništa protiv da je neko zauzet, da ne može da stigne dve nedelje da uradi jednostavan posao, ali imam protiv toga da se neko tako neodgovorno ponaša. Kako može da se desi da neko ne izda radni nalog? Kako sme da se desi da stranka (kupac, klijent, ovca) ostane ne obavešten i time gubi vreme čekajući nešto što je unapred najavlljeno i dogovoreno? Zašto se uopšte vezuju za bilo koje termine kad ih ne mogu ispoštovati? Pristojno bi bilo bar obavestiti stranku da se instalacija odlaže. Na kraju krajeva, zašto nisu lepo dali sve jednoj ekipi majstora, pa ako ne znaju kako da nameste sve do kraja ima neko zna. Ovako, rezultat je izgubljena tri dana čekajući Godoa za posao za koji je realno trebalo 3h (trebalo je provući sve kablove i izbušti pola zidova u stanu), neizvesnost sledećeg koraka i neizvesnost kada će i da li će posao uopšte biti završen?

Ako ovako posluju na samo početku saradnje, da li je uopšte razumno očekivati bilo kakav kvalitet usluge od Targo Telekom-a? Šta ako dođe do nekog prekida u signalu? Hoće li korisnici morati da čekaju da im se "neko" javi, ili će morati da čekaju 3 nedelje da bi se protok vratio?
Nikopol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nikopol na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (16.1.2013), Peruzzi (5.11.2012)
Stara 22.10.2012, 9:02   #96
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

O jbt, jesi sasav bre. Sta se zamlacujes sa sitnim sluzbenicima bre. Kada mi je nekakav vise ni ne zovem servis/prodavnicu/stagod odma zovem direktora. Nakon *******vanja koje sam imao pre 3-4 godine ja sam prestao da komuniciram sa sluzbenicima. Gde god je nekakav problem odmah direktora zovem.
ZOVI DIREKTORA BRE i sve mu ispricaj. Zovi centralu i trazi da te spoje sa direktorom.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Arcibalde na korisnoj poruci:
Nikopol (22.10.2012)
Stara 22.10.2012, 14:08   #97
Nikopol
Član
 
Član od: 5.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 88
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
O jbt, jesi sasav bre. Sta se zamlacujes sa sitnim sluzbenicima bre. Kada mi je nekakav vise ni ne zovem servis/prodavnicu/stagod odma zovem direktora. Nakon *******vanja koje sam imao pre 3-4 godine ja sam prestao da komuniciram sa sluzbenicima. Gde god je nekakav problem odmah direktora zovem.
ZOVI DIREKTORA BRE i sve mu ispricaj. Zovi centralu i trazi da te spoje sa direktorom.
Savet poslušan.
Doduše nisam do direktora uspeo stići (verovatno je lik na sastanku u restoranu u Airport City-ju, da ne kažemo na kafi), ali je bitno da je sve završeno. Dva lika su došla nepunih sat vremena po pozivu, i za 15 minuta je sve postavljeno i podešeno. Sad je na redu testiranje
Nikopol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 20:41   #98
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
Sta se zamlacujes sa sitnim sluzbenicima bre. Kada mi je nekakav vise ni ne zovem servis/prodavnicu/stagod odma zovem direktora.
Zvuci kao dobar savet. Da li neko mozda zna kako stupiti u kontakt sa direktorom SBBa? o_O
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 22:59   #99
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Primerke te vrste obično možeš naći u svom prirodnom okruženju: u blizini bliske im vrste - sponzoruša, tabloidnih novinara, stanovnika direktorskih zadnjica, turbo kreštalica i to u predelima sa visokim cenama pića i hrane ili u nekretninama (i vozilima) visokog cenovnog ranga. Često su okruženi snažnim mužjacima, koji ne dozvoljavaju prilazak vođi čopora, a na telefon se obično javljaju bića iz okruženja koja radi bezbednosti i duševnog mira vođe ne dozvoljavaju direktan kontakt sa njim. Dakle, za*ebana vrsta.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Belphegor (28.10.2012), Game fever (16.1.2013), zvucnjak (28.10.2012)
Stara 6.12.2012, 21:53   #100
Jonny
Član
 
Član od: 12.1.2009.
Poruke: 61
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Targo Telekom

Prešao sam sa Radijus Vektora na Targo i pored jučerašnjeg izliva popizditisa, jer su mi ostavili kablove da vise u stanu (pa sam ih sam sproveo), nemam nikakvih zamerki na internet (i televizija je ok, samo nemaju 24 kitchen, za srce su me ujeli ).

http://www.speedtest.net/result/2355730792.png

http://www.speedtest.net/result/2355726074.png

http://www.speedtest.net/result/2355736731.png

Ka Americi je ping bio oko 165 (mislim da je RV tu bio bolji). Za sada se ne kajem što sam prešao, ping je u igrama relativno mali (dok je kod RVa redovno bio iznad 15 pa do 30).

Samo, imam osećaj da im prodaja i tehnička podrška ne sarađuju baš najbolje (morao sam da ih zovem i "podsetim" da su mi dali dupliranu brzinu u promotivnom periodu). Gospođica koja se javila je bila veoma ljubazna i posle dvaput zvala da proveri da li je sve u redu.
Jonny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Neogranicen Rapidshare download The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 322 16.2.2008 1:20
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com