Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2010, 17:00   #1
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom USB wireless

Dosao sam sasvim slucajno do jednog USB wireless-a i posto se prvi put srecem sa wireless-om, zanima me par stvari:

ubacio sam wireless adapter u USB, instalirao neki software koji sam dobio uz njega i kada sam ga pokrenuo pronasao sam nekoliko konekcija iz komsiluka.Kako mogu da se povezem na njih tj. da pristupim internetu preko njih ako su to routeri?

Hvatam i signale nekih provajdera pa me zanima ako bih uplatio neki sirokopojasni internet kod njih, da li mi treba jos nesto od opreme ili je ovaj USB stick dovoljan?
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 18:53   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Citat:
marcos kaže: Pregled poruke
ubacio sam wireless adapter u USB, instalirao neki software koji sam dobio uz njega i kada sam ga pokrenuo pronasao sam nekoliko konekcija iz komsiluka.Kako mogu da se povezem na njih tj. da pristupim internetu preko njih ako su to routeri?
Ako komšija nije slobodno pustio net, veoma su male šanse da bilo šta napraviš kako bi došao do besplatnog neta.

Citat:
marcos kaže: Pregled poruke
Hvatam i signale nekih provajdera pa me zanima ako bih uplatio neki sirokopojasni internet kod njih, da li mi treba jos nesto od opreme ili je ovaj USB stick dovoljan?
Zavisi od snage signala, ako je signal dobar i u kontinuitetu kvalitetan onda ti ništa neće trebati. A u suprotnom biće ti potrebna i antena, u koliko taj USB Stik ima mogućnost priključivanja eksterne antene. Ili u suprotnom biće ti potrebna druga kartica/AP i antena.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 20:27   #3
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: USB wireless

Pa pronasao sam nekih desetak konekcija.Neke od njih nisu zakljucane i ja se preko tog programa nekako povezem na njih mada je signal nekih 40%. E sada me zanima kako ja mogu da proverim da li mogu da koristim internet preko njih? Inace, ispise mi njihove IP adrese, subnet mask adrese i ostalo...
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:23   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Citat:
marcos kaže: Pregled poruke
Pa pronasao sam nekih desetak konekcija.Neke od njih nisu zakljucane i ja se preko tog programa nekako povezem na njih mada je signal nekih 40%. E sada me zanima kako ja mogu da proverim da li mogu da koristim internet preko njih? Inace, ispise mi njihove IP adrese, subnet mask adrese i ostalo...
Pa kad se povežeš na neku mrežu, otvoriš brauzer i ako ti se otvori home page onda ti net radi, a ako ne onda ništa...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:47   #5
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: USB wireless

Samo to?! A ja mislio da tu sada treba nedto da se podesava pa da mi zbog toga ne radi...
Bedak :-)
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 23:54   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Citat:
marcos kaže: Pregled poruke
Samo to?! A ja mislio da tu sada treba nedto da se podesava pa da mi zbog toga ne radi...
Bedak :-)
Ma jook... ako radi, radi... ako jok pokušavaš dok neka od mreža ne proradi... ako nijedna ne radi onda si maler
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 17:43   #7
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: USB wireless

E sad, posto sam slucajno saznao da komsija od koga me dele dva zida ima neki wireless modem-router koji je dobio od Telekoma, a koji koristi samo za internet preko kabla, pokusao sam da se konektujem na njegov router (uz njegov "blagoslov", naravno). Medjutim, na routeru kao da je iskljucen WAN, radi samo preko kabla. Pokusali smo da ih priblizimo maksimalno ali nista.Lampica na routeru za WAN uopste ne svetli! Da li wireless treba posebno ukljuciti ili mi gresimo u necemu?
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 21:57   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Da potrebno je uključiti Wireless. U zavisnosti od modela koji je dobio od telekoma treba da se uključi softverski iz podešavaanja rutera. ili da se pritisne jedan taster na samom uređaju sa spoljne strane.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 22:50   #9
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

cisto da se razumemo ne svetli ista lampica za wan i wlan posto to nisu iste stvari.
Moguce je i da su svi ostali koje kao vidis a nisu zakljucani, ukljucili mac filtirranje tako da svejedno ne mozes da pristupis
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 23:10   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
cisto da se razumemo ne svetli ista lampica za wan i wlan posto to nisu iste stvari.
Na ADSL Ruteru nemože da svetli "WAN" jer tako nešto nemaju ADSL Ruteri. Tako da je čovek sigurno mislio na "WLAN" verovatno je tipo u pitanju!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 23:12   #11
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

ok, zbunilo me je to sto je on napisao ali opet da razjasnimo
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 8:21   #12
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: USB wireless

Napisao sam WAN a mozda je pisalo WLAN. Ne secam se, a iskreno ni ne znam razliku posto nisam bas ispratio tu wireless tehnologiju.

U svakom slucaju, modem je neki Huawei bele boje sa nekoliko lampica za LAN i jednom lampicom skroz levo za wireless (ima i antenicu). Pozadi ima samo jedno belo dugme ali mislim da je to on/off celog modema a ne samo wireless-a.

Jel moze neka smernica kako se pristupa softverskom podesavanju, posto mislim da nema nikakav driver/software za njega. Jel mozda iz explorera preko IP adrese?
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2010, 10:07   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Softverskim podešavanjima rutera dolaziš tako što u brauzer ukucaš:

192.168.1.1

korisničko ime: telekom
šifra: telekom

U Basic podešavanjima rutera ćeš naći odeljak Wireless, uključi ga i to je odprilike to.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 14:41   #14
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: USB wireless

Citat:
marcos kaže: Pregled poruke
Napisao sam WAN a mozda je pisalo WLAN. Ne secam se, a iskreno ni ne znam razliku posto nisam bas ispratio tu wireless tehnologiju.

U svakom slucaju, modem je neki Huawei bele boje sa nekoliko lampica za LAN i jednom lampicom skroz levo za wireless (ima i antenicu). Pozadi ima samo jedno belo dugme ali mislim da je to on/off celog modema a ne samo wireless-a.

Jel moze neka smernica kako se pristupa softverskom podesavanju, posto mislim da nema nikakav driver/software za njega. Jel mozda iz explorera preko IP adrese?
Čisto da razjasnimo :
WAN - Wide Area Network (povezivanje rutera na internet)
WLAN - Wireless Local Area Network (bežično umrežavanje računara u okviru lokalne mreže)
Po podrazumevanim podešavanjima wireless je isključen kod Telekomovog Huawei rutera, tako da ga moraš uključiti baš kao što ti je objasnio Freško. Ako želiš da otključaš sve opcije onda kada u pretraživaču otkucaš 192.168.1.1 unesi:
korisničko ime: admin
šifra: ztonpk
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 15:04   #15
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: USB wireless

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Freško. Ako želiš da otključaš sve opcije onda kada u pretraživaču otkucaš 192.168.1.1 unesi:
korisničko ime: admin
šifra: ztonpk
Znam ja za tu šifru poodavno... Ali je ja ne spominjem jer taj administratorski nalog zaista nije potreban najobičnijem korisniku za najosnovnija podešavanja.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Nokia N95 kao wireless modem dkdnt Komunikacioni uređaji i umrežavanje 20 13.9.2010 20:51
Kablovski modem + wireless ruter kombinacija Ivan452 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 16.4.2010 22:46
Wireless wireless router srka Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 12.4.2008 19:47
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com