Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2010, 10:42   #1
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Izvinjavam se ako ovakve teme nisu u skladu sa ovim delom foruma. U tom slucaju zamolio bih moderatore da zadrze ove temu 2-3 dana pre nego sto je zakljucaju/obrisu. Hvala.
Ovako, rec je o dve gotove konfiguracije. Priblizno su iste cene.

Prva:

Asrock - 1156 H55M-LE
Intel Core i3-530 2.93GHz
VTX ATI RADEON HD5550 1GB DDR3
4GB DDR3-1333Mhz
WD 640GB HDD SATAII
ATX Midi Tower 500W

Druga:

MSI 740GM-P25
AMD Athlon II 245 2,9GHz
nVidia 250GTS 1GB
4 GB DDR3 1333MHz
750GB HDD SATAII
KME CX2E67 500W

Koja je, po vama, bolja od ove dve konfiguracije? Koliko sam video na testovima, I3 je za nekih 30-40% brzi od Athlona, ali sa druge strane, GTS je izgleda cak i duplo brzi od Radeona (+ veci je hdd).
Molio bih da se postovi ne svedu na "Ja bih sklopio ovakvu konfiguraciju..." ili "Ja bih promenio ovo/ono...", vec samo vasa misljenja (da ne kazem, glasanje izmedju ove dve konfiguracije).
Racunar bi se koristio za pisanje, muziku, filmove i igre.
Dodatno pitanje jeste: da li je isplativije uzeti prvu konfiguraciju, pa kroz par godina promeniti graficku kartu, ili uzeti drugu konfiguraciju pa promeniti procesor? I da li se bolje dopunjuju grficka i procesor u prvoj ili drugoj konfiguraciji?

p.s - Zaista bih voleo vasa iskrena misljenja, pogotovo malo strucnijih forumasa. Racunar uzima komsija, mada, s obzirom da je i moja masina pri izdisaju, mozda bih i ja uzeo neku od ove dve masine (ako ih i dalje bude u prodaji, naravno). Sto se mene tice, ja bih dodao za koriscenje i photoshop, pored povremenog igranja poneke novije igre, i ostalo navedenog. Hvala
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 11:00   #2
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Pa ako budeš mislio da mijenjaš procesor onda ćeš vrlovjerovatno morati i ploču mijenjati se ako AMD bude insistirao na tom socketu =)

Ako je komp samo za igre, ja bih uzeo drugu. Ako planiraš upgrade, onda je jasno, prva =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Red Dragon (26.10.2010)
Stara 26.10.2010, 11:10   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Druga konfiguracija je mnogo bolja za igre, ali dolazi sa nekvalitetnim napajanjem, isto kao i prva, ali je GTS250 solidan potrošač.
Najbolje je da tvoj komšija uzme drugu, a da zatim prištedi za kvalitetnije napajanje (da bi mogao da ga ubaci nakon isteka garantnog roka od godinu dana ili koliko je već). Dobro će mu doći i kada sutra bude menjao procesor za neki X4.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Red Dragon (26.10.2010)
Stara 26.10.2010, 13:24   #4
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Ja da sam tvoj komsija, i da bas mora nesto od ova 2, uzeo bih drugu, ali bih odmah kupio i krsteno napajanje (ako nema u firmi gde kupuje masinu u nekoj drugoj) i terao ih da ugrade na licu mesta. Znam da nece da menjaju napajanja u skopljenim masinama uz doplatu, pa je ovo uz dogovor najbolja solucija, a KME koje ostane proda na oglasima ili zameni za box cigara i flasu koka kole .
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BMLW na korisnoj poruci:
Red Dragon (26.10.2010)
Stara 26.10.2010, 13:28   #5
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Znaci, za komsiju druga konfa za sada. Njemu je prvenstveno za gaming, i on bi najverovatnije radio upgrade ubrzo.
U mom slucaju, kad se uzme u obzir moja decenijska konfa, meni su obe ponudjene premija. Ja bih voleo da znam da li bi obe ove konfiguracije omogucile npr. da se igre koje ce izaci u narednih par godina poteraju na mid-low detaljima (i da li ce na ovima raditi New Vegas? )? Pretpostavljam da za filmove, muziku i photoshop ne bi trebao da brinem.
@Picard:
Sto se napajanja, nisu extra klasa, ali mi se cini da bi radila svoj posao. Jedino mi nije jasno da li si mislio, kad si spominjao X4, da ce ono moci na navedenu maticnu plocu, ili ce morati i nju da menja?

Mali update koji bi mozda pomogao, a vezan je za monitore. Komsija ne ide bez minimim 23" TFT. Sto se mene tice, ja bih jos uvek zadrzao moju 19" CRT, te je mozda kasnije zamenio za neki 19" ili 20" TFT.

Samo navalite sa misljenjima, hvala.

Poslednja ispravka: Red Dragon (26.10.2010 u 13:39)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 18:03   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Dilema izmedju dve konfiguracije, molim za misljenje

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Znaci, za komsiju druga konfa za sada. Njemu je prvenstveno za gaming, i on bi najverovatnije radio upgrade ubrzo.
U mom slucaju, kad se uzme u obzir moja decenijska konfa, meni su obe ponudjene premija. Ja bih voleo da znam da li bi obe ove konfiguracije omogucile npr. da se igre koje ce izaci u narednih par godina poteraju na mid-low detaljima (i da li ce na ovima raditi New Vegas? )? Pretpostavljam da za filmove, muziku i photoshop ne bi trebao da brinem.
@Picard:
Sto se napajanja, nisu extra klasa, ali mi se cini da bi radila svoj posao. Jedino mi nije jasno da li si mislio, kad si spominjao X4, da ce ono moci na navedenu maticnu plocu, ili ce morati i nju da menja?

Mali update koji bi mozda pomogao, a vezan je za monitore. Komsija ne ide bez minimim 23" TFT. Sto se mene tice, ja bih jos uvek zadrzao moju 19" CRT, te je mozda kasnije zamenio za neki 19" ili 20" TFT.

Samo navalite sa misljenjima, hvala.
pikard ti je rekao da se to odnosi na x4 procesor i napjanje,koje ce u onoj konfi svakko morati da menja,ali tek nakon garatnog roka.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Molim vas vase misljenje za konf dobarcovek Šta da kupim? 18 11.8.2008 13:27
Molim vas za misljenje brain Šta da kupim? 43 26.12.2006 16:24
Dilema u vezi memorije(ako moze mala pomoc molim vas) Maverick78 Osnovne komponente 16 2.8.2006 19:51
Molim mišljenje (Radeon 9250) vozdovac Šta da kupim? 21 16.7.2006 2:26
HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara cur3 Šta da kupim? 51 20.6.2006 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com