Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2010, 15:49   #1
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Neko mišljenje o Chieftecu CFT-850G-DF?

Ima li neko neki komentar/iskustvo o napajanju Chieftec CFT-850G-DF?
Nisam mogao nigde da nadjem Corsair HX750 ili HX850...
Zasnovano je na identicnoj platformi kao:
http://www.jonnyguru.com/modules.php...=Story&reid=96
Johnny kaze da je sasvim OK...
Cak i izgleda isto smo sto je Chieftec 850W...
I XZibit potvrdjuje da je pristojno:
http://www.xbitlabs.com/articles/cas...oundup_10.html
Sem sto izgleda da nije kompatibilno sa nekim UPS-evima...
Any thoughts? Advice?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 19:58   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

stavio sam na njega 2x HD5870, sve radilo extra, meni je to dovoljno
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 22:38   #3
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Bez obzira na to nisam baš oduševljen performansama, ovog napajanja. Voltage regulation, pogotovo na 3.3V i 5V nije baš najsrećnije uradjena, dok je na 12V situacija solidna, al' ništa više od toga. Na Q9550 4Ghz + 2xGTX-a 260 na 5.5V je bilo i do 3.8% promene napona, dok je na 3.3V do 3.3% i na 12V do 2%. Što je kada uporedimo sa konkurentima iz toga ranga prilično loše.

Jedan HX 650 il' XFX XXX Edition 650W (ista/jako slična platforma) su prilično kvalitetniji izbor iako, bar deklarisano imaju 200W manje. Ako 'pak hoćeš neko baš visoko kvalitetno napajanje koje ima i prilično deklarisane snage, pogledaj da dodaš za XFX 750W Black Edition, sam vrh u svetu napajanja, po kvalitetu, daleko ispred ovog Chief-a. Il' SS Strider Plus 750W koje je za 'pak nešto lošije od navedenog XFX-a. Naime, ima još odličnih izbora za ove il' slične pare al' me mrzi da nabrajam. Imaj na umu da se ova napajanja prilično teško nalaze, pa ako ne uspeš da ih nadješ javi šta imaš u ponudi da vidimo koje bi tu bilo najkvalitetniji izbor.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:05   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

@sportista

Vidim da ozbiljno barataš brojkama (na drugu decimalu), pa bih ti samo preporučio da celu priču oko nabavke napajanja uzimaš malo manje ozbiljno. Brojevi (na testovima sa neta) su jedno, iskustvo je nešto sasvim drugačije. U našoj zemlji, u kojoj je izbor prilično loš, nema potrebe toliko (da se tako izrazim) cepidlačiti, ako već nešto zadovoljava kriterijum - čuvena narodna "Ne valja preko 'leba pogača". Lepo je što se trudiš da preneseš znanje u obimnu poruku, ali imam neki osećaj da bi rekao "Ej, pa ovo lepo radi, čemu tolika filozofija" kad bi probao sva ta napajanja. NHF, samo ti dajem prijateljski savet.

Što se tiče izbora, pomenuti Chief je ok. Kao jedinu potencijalnu manu vidim da je prosečni Sirtec inside. Ali kombinovanih ~66A teško da može da bude gore od ~52A koliko isporučuje HX650. Nema sumnje da je Seasonic unutar Corsaira kvalitetniji, ali jedno kompenzuje drugo...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
sportista (16.9.2010)
Stara 16.9.2010, 13:28   #5
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Pa u tome jeste "zez", sto bi nabavka tog XFX-a bila jako teska, a i ko zna preko kojih kanala bi to doslo u Srbiju ako bi neka firma nabavljala tako nesto... Tu je mozda i veca cena u pitanju... S druge strane, nema ni mnogo poznanica oko Chiefteca... Hm, hm, hm...
Za Corsair HX750 i HX850 sam zvao sve firme u BGu i nista... Iako ga neke i imaju na sajtu... Za njega se ne bih mislio...

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Jedan HX 650 il' XFX XXX Edition 650W (ista/jako slična platforma) su prilično kvalitetniji izbor iako, bar deklarisano imaju 200W manje.
Hoces da kazes da su bazirani na Sirtec-u? Hm, mislim da je HX Seasonic, a za XXX nisam siguran...

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Il' SS Strider Plus 750W
Ipak mi znaci vise konektora na Chief-u. Bas mi znaci... Ne zato sto imam bas toliko uredjaja vec sto ih je ovako lakse dohvatiti...

Hm, hvala u svakom slucaju...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:30   #6
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
sportista kaže: Pregled poruke
Naime, ima još odličnih izbora za ove il' slične pare al' me mrzi da nabrajam. Imaj na umu da se ova napajanja prilično teško nalaze, pa ako ne uspeš da ih nadješ javi šta imaš u ponudi da vidimo koje bi tu bilo najkvalitetniji izbor.
Pa sta jos mogu da uzmem za 16k din koliko bi me kostao Chief?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:34   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Ako ti se sviđa Cors, probaj da ga poručiš. Te firme koje su ga imale na cenovniku sigurno mogu opet da ga uvezu. Modularnost mnogo znači kod tolikih napajanja, a konektora ti sigurno neće zafaliti. Inače, od HX-a, jedino je HX 650 Seasonic, 750 i 850 su CWT, ali su zaista odlična napajanja. I šta uopšte planiraš da guraš s tim napajanjem? Da li ti je baš neophodno toliko jako napajanje?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:41   #8
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Kao jedinu potencijalnu manu vidim da je prosečni Sirtec inside.
Bitno mi je da ne moram da brinem da li komponente dobijaju kvalitetan napon (mislim od napajanja, posto imam i APC UPS) i da je napajanje funkcionalno (konektori sa "zabicama", dosta kablova itd...)
Negde sam procitao da je kod ovog dizajna napajanja Sirtec odradio (za njega) iznenadjujuce dobar posao... Inace ne vidim logiku zasto bi Chief u CFT seriji u rangu od 500W-750W koristio CWT a od 850W-1200W Sirtec... Anyway, zato i pitam...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:55   #9
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
I šta uopšte planiraš da guraš s tim napajanjem? Da li ti je baš neophodno toliko jako napajanje?
Nije. Kao sto rekoh:
Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Bitno mi je da ne moram da brinem da li komponente dobijaju kvalitetan napon (mislim od napajanja, posto imam i APC UPS) i da je napajanje funkcionalno (konektori sa "zabicama", dosta kablova itd...)
Meni je dosta i 500W ali sam odvojio aprox. 17k din za PSU pa sta upadne u taj rang...
A moram priznati da mi se jako dopada ovaj Dual fan estetski i sto je napajanje tako veliko. Zato sam se i nameracio na Cors HX seriju >750W jer su veci od modela <=650W. Izgleda neobicnije od standard form napajanja tipa 160x150mm... Ali Corsa nema...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 14:10   #10
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

HX650 bi vec mogao da se nadje, a moze da potera bilo koji sistem sa jednom grafickom kartom i vecinu SLi/crossfire konfiguracija (sem onih najskupljih). Modularano, tiho i kvalitetno napajanje.

Takodje, snaznija napajanja trose i vise struje i zahtevaju snaznije (i skuplje) UPS-eve. Razmisljaj i o tome .
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 14:57   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

moze da se nadje hx cors bez problema ima ga na stanju. Inac slazem se sa ovim sto je bigl rekao.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 15:00   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Nije. Kao sto rekoh:

Meni je dosta i 500W ali sam odvojio aprox. 17k din za PSU pa sta upadne u taj rang...
A moram priznati da mi se jako dopada ovaj Dual fan estetski i sto je napajanje tako veliko. Zato sam se i nameracio na Cors HX seriju >750W jer su veci od modela <=650W. Izgleda neobicnije od standard form napajanja tipa 160x150mm... Ali Corsa nema...
Dual fan znači samo jedno - više buke, da ne ulazimo u priču o estetici. Pored toga, razmisli gde ćeš sakriti toliku gomilu kablova, što će ti uz veće dimenzije napajanja biti priličan problem. Cors HX650 može da se nađe i verovatno će ti biti dovoljan. Sve prednosti Beagle ti je već naveo. Ako nema njega, ima HX620 modela, nešto starijeg i za nijansu manje efikasnog, ali ništa manje kvalitetnog.
Ako ipak nećeš modularno, imaš i Cors TX seriju, 750W i 950W, pa biraj. Njih ima kod nas.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 15:19   #13
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
@sportista

Vidim da ozbiljno barataš brojkama (na drugu decimalu), pa bih ti samo preporučio da celu priču oko nabavke napajanja uzimaš malo manje ozbiljno. Brojevi (na testovima sa neta) su jedno, iskustvo je nešto sasvim drugačije. U našoj zemlji, u kojoj je izbor prilično loš, nema potrebe toliko (da se tako izrazim) cepidlačiti, ako već nešto zadovoljava kriterijum - čuvena narodna "Ne valja preko 'leba pogača". Lepo je što se trudiš da preneseš znanje u obimnu poruku, ali imam neki osećaj da bi rekao "Ej, pa ovo lepo radi, čemu tolika filozofija" kad bi probao sva ta napajanja. NHF, samo ti dajem prijateljski savet.
Hvala na savetu i potrudiću se da ubuduće manje (bespotrebno) cepidlačim. U tome (ovome što je boldovano) i jeste poenta, kvalitetan i lepo/objektivno napisan test je mnogo bolji pokazatelj kvaliteta napajanja, nego nečije iskustvo (mada ovo i sam znaš). Ja nisam rekao da to ne bi lepo radilo il' da je napajanje tresh, nego da ima boljih/kvalitetnijih izbora, 'pak 17k za napajanje nisu nimalo male pare.

Još jednom hvala što si na lep i kulturan način izneo svoju kritiku/sugestiju/mišljenje, cenim to.

Citat:
Hoces da kazes da su bazirani na Sirtec-u? Hm, mislim da je HX Seasonic, a za XXX nisam siguran...
Ipak mi znaci vise konektora na Chief-u. Bas mi znaci... Ne zato sto imam bas toliko uredjaja vec sto ih je ovako lakse dohvatiti...
Hm, hvala u svakom slucaju...
Neću da kažem da su ''bazirani'' na Sirtec-u kada nisu. Corsair HX 650 i XFX XXX Edition 650 su bazirani na sličnoj/istoj platformi, a ona je S12E, koju radi Seasonic. U svakom slučaju konektora ćeš imati dovoljno, ne vodi brigu oko toga.

Nema na čemu, ostali su ti objasnili većinu pa neću da ponavljam.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 15:43   #14
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Nije losa firma ENERMAX , samo ako ima za pristojne pare ono sto ti odgovara....

http://www.enermax.com/

Nekupuju od drugih , nego prave sami i to vrlo kvalitetno , e jeste cena visoka ali...


Moram da kazem da su me oduzevila (pratim 4 komada) i cooler master real power recimo u specifikaciji mogu podnositi pikove 90v-265V , 43-60Hz , mozda i drugi mogu ali se nehvale kroz specifikacije sta znam....
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 2:49   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Enermax je malo precenjen. Jeste dobar, ali ne i nešto naročito bolji od ostalih, naročito ne za tu cenu. Što se ovog napona tiče, evo konkretno Cors-evi rade na naponima 90-264V i to ne u pikovima, nego normalno funkcionišu kada je ulazni napon u tom opsegu. Ništa novo niti posebno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 10:26   #16
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
starx kaže: Pregled poruke
Moram da kazem da su me oduzevila (pratim 4 komada) i cooler master real power recimo u specifikaciji mogu podnositi pikove 90v-265V , 43-60Hz , mozda i drugi mogu ali se nehvale kroz specifikacije sta znam....
Svako aktivno PFC napajanje radi na opsegu od 110~240V (sto znaci da napajanje kupljeno u Americi radi i u Evropi, bez ikakavih adaptera).

Peak je nesto sto uredjaj moze da izdrzi u kratkom vremenskom periodu, a da ne izgori (napajanja mogu da podnesu spajkove cija vrednost dobrano prelazi tih 265 volti).

Precenjen, a i prakticno ga je nemoguce naci u Srbiji.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 11:32   #17
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Pored toga, razmisli gde ćeš sakriti toliku gomilu kablova, što će ti uz veće dimenzije napajanja biti priličan problem.
Nije problem. Imam CM 690. Nije bas Big Tower ali moze da stane komotno.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 1:10   #18
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Svejedno će ti biti gužva, ali odluka je tvoja.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 6:51   #19
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Neko misljenje o Chieftec CFT-850G-DF ?

Ja bih u toj klasi slobodno pazario Chieftec, samo ne bih bas taj model sa dva fana, Vec obican Cft model sa jednim 14cm fanom koji je CWT proizvod i koje je sigurno dobro i dovoljno tiho.A znam da njega sigurno mozes da nadjes u vise radnji. Nekako ne volim taj Sirtec nikako...

EDIT: Evo sad sam bas slucajno pogledao u cenvniku one "A" firme kod Bg Arene Chieftec CFT-850-14C, 850W, Cable management kosta ~13600 din sto je dzabe za to napajanje, ako ga ima kupuj odmah...

Poslednja ispravka: ukimafija (20.9.2010 u 7:10)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Je l' neko čuo za Tabula Rasa? rogehpelb MMORPG igre 12 1.3.2009 19:19
Barton 2600+ dex1 Overklok 30 17.5.2006 2:06
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19
Da li neko zna? (AMD lista procesora) Robert Osnovne komponente 10 7.2.2006 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com