Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2020, 1:27   #1
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Слушалице до 7 хиљада динара

Брат би да купи неке слушалице до 6-7к, можда коју хиљаду преко (ако су баш добре па вреде), користиће их за музику, слуша свашта, али стварно свашта, не оно кад кажу "свашта" па им пустиш Џудас Прист и кажу "па не слушам то". Поред тога гледа јако пуно филмова па ће их делом користити и за то. Има у компу SoundBlaster X-Fi Titanium, тако да "гурање" слушалица није проблем, али капирам да би их користио и на телефону. Ја имам Superlux HD 681 EVO и крпио сам их 20 пута до сад, тако да бих нешто друго... И да, ако може да се кабал избада као што се фабрички избадао на мојим, сад се више не избада...
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2020, 17:44   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Akg k92?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2020, 22:40   #3
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Каже, "где ћу кабл од 3 метра у аутобусу..." И ја сам мислио да узме неке akg. И баш сам на тај модел мислио.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2020, 23:02   #4
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
ŠšŠ°Š¶Šµ, "Š³Š“Šµ ћу ŠŗŠ°Š±Š» Š¾Š“ 3 Š¼ŠµŃ‚Ń€Š° у Š°ŃƒŃ‚Š¾Š±ŃƒŃŃƒ..." Š˜ јŠ° сŠ°Š¼ Š¼ŠøсŠ»ŠøŠ¾ Š“Š° уŠ·Š¼Šµ Š½ŠµŠŗŠµ akg. Š˜ Š±Š°Ńˆ сŠ°Š¼ Š½Š° тŠ°Ń˜ Š¼Š¾Š“ŠµŠ» Š¼ŠøсŠ»ŠøŠ¾.
Nesto sa blututom? Ja sam kupio neke bezicne pre 5 godina za 6k PHILIPS...jos razvaljuju kako rade i chuju Kupio i Superlux HD, no brzo prodao je mi se usi htele zapaliti...a i kabl mrzim...(jos od tetinjstva)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 0:04   #5
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Већ има блутут слушалице које не користи уопште. Тако да жичане
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 11:42   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Nisam ispratio da li kod nas negde može da se nabavi Takstar Pro 82 ovih dana. Ako može, velika preporuka - zvuk super, bas može da se šteluje u 3 koraka, neverovatno su udobne, lake, kabal je 1.2m i skida se, može i telefon da ih pogura OK.

Malo slabija ali i dalje vrlo dobra alternativa Cooler Master MH751, bile su 65€ kad sam ih uzimao.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 11:57   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Ili HyperX Cloud Core ako može da se nabavi po toj ceni.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 15:48   #8
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Malo slabija ali i dalje vrlo dobra alternativa Cooler Master MH751, bile su 65€ kad sam ih uzimao.
Ja nisam ni malo zadovoljan tim slusalicama iako su dosta hvaljene. Mikrofon je odlican, zvuk osrednji ali je najveca mana to sto su pukle nakon par meseci upotrebe. Mehanizam koji okrece slusalice je od veoma slabe plastike.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 18:40   #9
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Mozda Redragon H510 ? Mada ove sto su vec pomenute ulivaju malo vise povjerenja. Dosta ih hvale bilo bi zanimljivo cuti misljenje nekoga ko ih posjeduje.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 19:27   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ja nisam ni malo zadovoljan tim slusalicama iako su dosta hvaljene. Mikrofon je odlican, zvuk osrednji ali je najveca mana to sto su pukle nakon par meseci upotrebe. Mehanizam koji okrece slusalice je od veoma slabe plastike.
Zanimljivo, jesu li ti bile za kuęnu upotrebu ili za neko nošenje i ozbiljnije habanje? Ja sam CM samo probao pa prodao brzo jer mi se Takstar Pro 82 više svidele zvučno. One su izrašene na isti način (te CM su ustvari zasnovane baš na ovim Takstar). I meni ti držači na oko deluju nežano ali evo imam ih veę godinu dana verovatno i drže se lepo a nije da ih nešto posebno pazim, čak sam par puta pokušao da zatvorim fioku preko njih (niska je pa staju samo kad se poravnaju školjke potpuno, što ponekad omanem da uradim ) ali nije im nanelo štetu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 12:04   #11
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Brat ih je koristio kuci i zbog skidanja i stavljanja je taj vema nezan mehanizam pukao. Ne znam ni da li garancija to pokriva jer je puklo zbog greske korisnika ali je proizvodjac stavio skroz neadekvatnu plastiku na mesto koji od upotrebe ima najvecu sansu da se polomi.

Ne razumem se previse u kvalitet zvuka na slusalicama ali mi nista specijalno nisu zvucale MH751. Ljudi ih prvenstveno uzimaju posto su za gaming zbog mikrofona. Sennheiser i AKG su za slicne pare pruzaju daleko bolji zvuk (koristio sam malo neka dva modela od valjda 50-100e bez PDVa).
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeęi korisnik se zahvaljuje korisniku Schnak3 na korisnoj poruci:
__UM__ (22.8.2020)
Stara 2.8.2020, 13:02   #12
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

За сад АКГ је фаворит, али видећемо већ. Не знам шта Сенхајзер има у понуди у том ценовном рангу, и њихове сам слушалице имао неко време и имале су солидан звук. Суперлукс које имам имају стварно перверзно добар звук, али је израда бедна, распадају се, али их не мењам јер је звук стварно фантазија. Залемио сам фиксан кабал јер се џек покварио, трака за главу не држи лепо и навлаке од алкантере су се комплет ољуштиле. Мада две године коришћења, често и по 7-8 сати дневно...
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 13:21   #13
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

I ja imam HD681-EVO, takoše su se kvarile, ali ne baš tako kao tebi. Meni je problem pravio džek koji kao repię izlazi iz leve strane, dvaput se pokvario, pa mi je na kraju čovek iz servisa fiksirao to u samim slušalicama, tako što ga je gurnuo unutra i zalio lepkom. Sa trakom nisam imao probleme, jako su mi udobne.

Šta ti se oljuštilo? Padovi od veštačke kože ili oni drugi, mekši? Ja koristim te druge i jesu se malo ofucali, ali ništa strašno. Svakako mislim da lako mogu da se nabave novi.

Još ih kombinujem sa Lusya DAC-om koji je ovde pominjan mnogo puta i stvarno rade fenomenalan posao.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 17:09   #14
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
За сад АКГ је фаворит, али видећемо већ. Не знам шта Сенхајзер има у понуди у том ценовном рангу, и њихове сам слушалице имао неко време и имале су солидан звук. Суперлукс које имам имају стварно перверзно добар звук, али је израда бедна, распадају се, али их не мењам јер је звук стварно фантазија. Залемио сам фиксан кабал јер се џек покварио, трака за главу не држи лепо и навлаке од алкантере су се комплет ољуштиле. Мада две године коришћења, често и по 7-8 сати дневно...
Od Senn-a bi možda odgovarale HD400S.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 20:00   #15
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
I ja imam HD681-EVO, takoše su se kvarile, ali ne baš tako kao tebi. Meni je problem pravio džek koji kao repię izlazi iz leve strane, dvaput se pokvario, pa mi je na kraju čovek iz servisa fiksirao to u samim slušalicama, tako što ga je gurnuo unutra i zalio lepkom. Sa trakom nisam imao probleme, jako su mi udobne.

Šta ti se oljuštilo? Padovi od veštačke kože ili oni drugi, mekši? Ja koristim te druge i jesu se malo ofucali, ali ništa strašno. Svakako mislim da lako mogu da se nabave novi.

Još ih kombinujem sa Lusya DAC-om koji je ovde pominjan mnogo puta i stvarno rade fenomenalan posao.
Ољуштили су се они меки, не знам који је материјал у питању, подсећа на алкантеру па сам га тако назвао. Ољуштила се кожа на ивицама и баш чудно изгледа. Трака се сама подешава и држи је у самим слушалицама силиконска закачка која се растеже. Са једне стране се покидала, некако. А џек је тотално изгубио контакт па сам развалио слушалице, одлемио га и залемио фиксан кабл од метар ипо. Прво сам их користио са горепоменутом Soundblaster картицом, а сад са истим тим DAC-ом.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 0:30   #16
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Potvršujem muke sa 681 EVO sa džekom koji viri sa strane, imam dva komada slušalica gde se to zeznulo ali planiram trajno rešenje tako što ęu da zalemim i zalepim u taj otvor direktno ženski 3.5 mm tako da nema više zezanja sa tim pimpekom.
Čuo sam i to da ovaj self-adjusting mehanizam unutra ume da pukne - i nije čudo kad ta tanka koža (ili koji je veę materijal jer koža skoro sigurno nije) jedva samu sebe drži prikačenu na oba kraja - loše ali jeftino.

Ako našem načina da ih modujem i sredim i taj probelm ne vidim sebe da koristim za računarom bilo šta drugo osim ovoga jer definitivno nemam sluh audiofila a ove slušalice su na Xonar U3 prosto bomba i služe me perfektno za svaki tip contenta.

Nikako ih ne bih smatrao za portabilne, doduše, a i ružne su lol
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 0:47   #17
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Слушалице до 7 хиљада динара

Ja sam ovako uradio. Em ostane moguęnost menjanja kablova, em se visuljak više ne kida.

Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 1:00   #18
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Ja ęu isto to da uradim samo ęu da postavim ženski konektor unutar te rupe i to je to. Videęemo kako ęe ispasti pa ęu da javim. I eventualno da ojačam headband mehanizam. Fotkaęu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 17:44   #19
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Само да јавим да је избор пао на АКГ к92 и да би требало да стигну у току следеће недеље. У радњи кажу да им је то апсолутно најпродаванији модел и да се страшно брзо распродају, поготово сад кад су 6600 динара (у другим радњама су пар хиљада скупље), тако да видећемо какве су и наравно јављам утиске
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 19:10   #20
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Слушалице до 7 хиљада динара

Данас су стигле слушалице и брату се много свиђају. Ја таман осећам разлику између затворених и мојих полуотворених. Слушалице имају дефинисан бас и видоке који се баш фино и чисто чују. И као и са свим новим слушалицама, чујем нове ствари у песмама које раније нисам чуо. Брат је задовољан :d
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација до 60.000 Romantic ŠDK - Konfiguracije 53 25.5.2020 10:53
ПЦ до 70 000 са монитором!! Madzar Šta da kupim? 23 11.11.2015 21:20
Матична плоча до 150е Choda87 ŠDK - Osnovne komponente 6 6.4.2015 22:54
Лаптоп до 35 000 Resig ŠDK - Prenosni računari 1 4.9.2014 21:49
Рачунар „за децу“ (до 430€) urke Šta da kupim? 35 15.1.2011 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com