Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2011, 23:32   #1
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Problem sa wireless konekcijom na modemu

Pozdrav,
Imam problem sa Wirelessom, ne mogu da se konektujem sa laptopa na wireless kod kuće, izbacuje grešku "Windows was unable to connect to (ime modema)".
Ali na istom tom laptopu se automacki kontektuje na internet na poslu jer je tako i namešteno.
Ako neko zna u čemu je problem nek kaže bio bih mu zahvalan.
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 0:27   #2
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Na poslu ti je verovatno zatvorena mreza sa statickom IP adresom , gde su definisani gateway i DNS serveri. Idi u control panel, network settings, desni klik na bezicnu mreznu pa levi klik na Internet protocol 4, pa onda dugme properties i ako su ti vec ispisana podesavanja, to ti je to... Podeseno za posao. Ako hoces kuci da se konektujes stikliraj obtain address automatically i imaces kuci net. Onda ostaje "problem" imanja neta na poslu, posto ti se gube podesavanja
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 0:44   #3
DJ MIXYYY
Član
 
Član od: 29.8.2009.
Lokacija: Staljingrad, SSSR
Poruke: 486
Zahvalnice: 364
Zahvaljeno 56 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku DJ MIXYYY
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sada sam probao to ali nema nikakvih podesavanje vec je sve na obtain.
Pre je sve lepo radilo ali samo je od jednom pocelo izbacivati tu gresku i ne moze da se konektuje.
Da nije mozda problem do wirelessa kuci?
DJ MIXYYY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2014, 21:37   #4
galja79
Novi član
 
Član od: 24.8.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless konekcijom na modemu

Ovako imam problem sa wiralessom na lap topu kada ga ukljucim sve lepo radi automatski se konektuje na moju mrezu medjutim posle nekog vremena se diskonektuje i nece da ucitava stranice na netu preko ni jednog pretrazivaca a u donjem desnom uglu stoji da imam signal. To radi od kako sam reinstalirao win ali ubaceno je sve novo drajveri i sve ostalo avast ne nalazi viruse i deluje sve ok osim sto to radi i dok ga ne restartujem nema teorije da se konektujem na net a posle opet lepo radi kao da nista nije bilo. Msm da nije problem sa mrezom jer mi na istoj rade i destkop,tablet i telefon. Molio bih za pomoc ako neko zna o cemu se radi. Hvala unapred.
galja79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2014, 22:50   #5
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Re: Problem sa wireless konekcijom na modemu

Citat:
galja79 kaže: Pregled poruke
Ovako imam problem sa wiralessom na lap topu kada ga ukljucim sve lepo radi automatski se konektuje na moju mrezu medjutim posle nekog vremena se diskonektuje i nece da ucitava stranice na netu preko ni jednog pretrazivaca a u donjem desnom uglu stoji da imam signal. To radi od kako sam reinstalirao win ali ubaceno je sve novo drajveri i sve ostalo avast ne nalazi viruse i deluje sve ok osim sto to radi i dok ga ne restartujem nema teorije da se konektujem na net a posle opet lepo radi kao da nista nije bilo. Msm da nije problem sa mrezom jer mi na istoj rade i destkop,tablet i telefon. Molio bih za pomoc ako neko zna o cemu se radi. Hvala unapred.
Koji WIN je u pitanju?
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2014, 22:39   #6
galja79
Novi član
 
Član od: 24.8.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wireless konekcijom na modemu

Win 7
galja79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa wireless konekciom na laptopu milos_bp Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.3.2010 20:11
Problem sa zvukom - da li je do hardware-a ili nesto drugo? FiresnakE Kvarovi 6 5.3.2010 12:08
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
Problem sa wireless konekcijom KING JACK Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 14.1.2009 11:58
Problem sa Dual GLAN_om na MSI K9N SLI Platinum Nforce570 balabandd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 4.12.2007 0:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com