Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2009, 16:36   #361
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem koji se pojavio juce. Posle nekoliko partija PES 2009 slika mi se zamrzne i nakon 15-tak sek. mi se kompjuter sam restartuje. Ja mislim da je do napajanja.

Poslednja ispravka: NIx Car (4.1.2009 u 11:30) Razlog: ko
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 12:00   #362
###agent_47###
Član
 
Član od: 16.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
sezzam kaže: Pregled poruke
ako moze neko da proceni konfiguraciju i da kaze misljenje sto se tice cene
hvala.
  • Procesor: Intel Pentium Dual-Core E2200 (2.2GHz, FSB 800MHz, 1MB L2)
  • Matična ploča: MSI - čipset: Intel P31
  • RAM memorija: Kingston ValueRAM 2 x 1024MB DDR2 667MHz (dual channel)
  • Grafička kartica: XFX GeForce 9500GT 256MB DDR3 Alpha Dog Edition
  • Hard disk: Western Digital 320GB 7200rpm 8MB cache SATA 3.0Gbit/s
  • DVD rezač: NEC AD-7200S SATA
  • Modem: 56K V.92
  • LAN: 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LAN
  • Višekanalni high definition audio
  • Kućište: midi tower, Cooler Master elit 332 350W
cena 24990 din.
Za ove pare bolje idi na Kopaoik i odmori se ko kralj
###agent_47### je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 16:57   #363
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem u vezi windowsa,naime kada upalim računar,izbaci mi "NTLDR is missing",to piše ispod onog booting cd/dvd.I piše press ctrl+alt+delete,da restartujem komp.Zna li neko u čemu je problem?

Hvala unapred!
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2009, 18:00   #364
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nisam te bash najbolje razumeo, je li regularno paljenje rachunara ili bootujesh sa cd-a XP ? Izgubio si deo boot sektora na disku, obichno zbog loshe narezanog bootabilnog diska (ako bootujesh sa cd-a), ili je jednostavno pukao na Windowsu. Probaj da narezhesh ponovo bootabilni disk XP-a, ako ne mozhe copy ISO-a, probaj ovo uputstvo samo malo modifikuj za novije verzije Nero-a.

http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=297

Ako je u pitanju Windows, repair bi trebalo da reshi posao. Takodje probaj i da prikljuchish disk kod nekog drugog i defragmentujesh metadata na njemu, ali sumnjam da bi to mnogo pomoglo.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 18:13   #365
Steam up
Novi član
 
Član od: 10.1.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Steam up
Talking Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
La.Prestige kaže: Pregled poruke
Imam problem u vezi windowsa,naime kada upalim računar,izbaci mi "NTLDR is missing",to piše ispod onog booting cd/dvd.I piše press ctrl+alt+delete,da restartujem komp.Zna li neko u čemu je problem?

Hvala unapred!
Ctrl+Alt+Delete otvara "Windows Task Manger" koji služi za upravljanje procesima i samog računara.Sigurno uzimate diskove sa igricama koji imaju virus!Tako vam odu neki sistemski fajlovi i računar samo ono poznato: "ERROR!RESTART COMPUTER!FILE MISSING!"
Steam up je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2009, 19:35   #366
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Steam up kaže: Pregled poruke
Ctrl+Alt+Delete otvara "Windows Task Manger" koji služi za upravljanje procesima i samog računara.Sigurno uzimate diskove sa igricama koji imaju virus!Tako vam odu neki sistemski fajlovi i računar samo ono poznato: "ERROR!RESTART COMPUTER!FILE MISSING!"
Ne lupaj majke ti. CTRL ALT DEL ne sluzhi samo za task manager, u sistemima pre windows 2000 ako ga pritisnesh 2 puta dobijesh restart kompjutera, isto dobijesh i ako ne dignesh sistem a BIOS pronadje error u hardveru. A postoji milion drugih nachina da se pokvari kompjuter osim "cd sa igricama ima virus". Uostalom ja sam imao iskustvo sa ovim problemom i googlao ga 2 dana i dobio 3 reshenja:

1) Loshe narezan butabilni disk (ovo je u stvari i bilo reshenje)
2) Crkao boot sektor na hard disku (predlagali repair, u suprotnom ceo format i reinstall windowsa)
3) Losh SATA kabal koji ne mozhe da prochita butabilni sektor i NTLDR (ovo je toliko malo verovatno da ga nisam ni spominjao)

Eto probaj pa javi shta bude.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2009, 23:40   #367
b12cky
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: Backa Palanka
Poruke: 126
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pozdrav!
Imam jedan problem. Imam laptop Acer 5520g star oko 10 meseci. Sve je bilo OK, ali u poslednjih nekoliko dana, prilikom paljenja racunara, Windows logo se ucita, i kada treba da se pojavi welcome screen, stoji kursor i crni ekran. Windows se startuje tek nakon 3 ili 4 puta. Inace, koristim WinXP SP3.
Uradio sam chkdsk i kaze da nemam bad sektora. Zna li neko u cemu je problem?
Unapred hvala!
b12cky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2009, 23:42   #368
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
b12cky kaže: Pregled poruke
Pozdrav!
Imam jedan problem. Imam laptop Acer 5520g star oko 10 meseci. Sve je bilo OK, ali u poslednjih nekoliko dana, prilikom paljenja racunara, Windows logo se ucita, i kada treba da se pojavi welcome screen, stoji kursor i crni ekran. Windows se startuje tek nakon 3 ili 4 puta. Inace, koristim WinXP SP3.
Uradio sam chkdsk i kaze da nemam bad sektora. Zna li neko u cemu je problem?
Unapred hvala!
Reinstaliraj os.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2009, 23:45   #369
b12cky
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: Backa Palanka
Poruke: 126
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
Reinstaliraj os.
Joj, bi ja, ali kada pomislim na podesavanje ADSL routera, intalacije programa i sl, muka mi je. Znam da je to neophodno, mozda, jedino da probam sa repair Windowsa.
b12cky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2009, 23:50   #370
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nema druge opcije osim reinstala. A sad ako ti hoćeš da restartuješ računar nekoliko puta da bi uspio bootoati win onda u redu
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 5:02   #371
maepotter
Novi član
 
Član od: 20.12.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ljudi pomagajte . . Imam veliki problem sa racunarom a u mom gradu par " majstora" koji su ga proveravali pojma nemaju sta mu je. Naime, problem je sledeci. Od pre mesec dana poceo je da blokira iz cista mira. . I tada mu nista ne mogu, ne reaguje na pokrete misa, tastaturu, pa cak ni reset dugme. Jedino pomaze kada ga iskopcam iz uticnice. Tada sam ga odnela majstoru prvi put. Uradjena je kompletna reinstalacija Windowsa, dodali su jos jedan kuler na grafickoj i vratili mi ga, kao sve je sada u redu. . Medjutim, nedavno se sve ponovilio ali jos crnje i gore, da cak nisam mogla vise ni da startujem Windows. . Pre toga je povremeno ponovo blokirao, pogotovo pri igranju neke igrice koja pri tom nije zahtevna. . Skinula sam u medjuvremenu dva programcica za pracenje temperature, voltaze i brzine rada kulera a to su PC Wizard 2008 i Speedfan. . . Ova dva programa mi pokazuju da mi je temperatura procesora cak 127 C!!!!!!! Pa da li je to uopste moguce? Da napomenem u elektroniku se ic ne razumem ali bas 127C???? Ali najvise me zbunjuje sto mi tu temperaturu ocitavaju i cim startujem racunar i posle par sati rada na njemu. Pre par dana ponovo sam ga nosila majstoru, koji mu je povadio sve komponente i ponovo iste vratio. Od tada radi, ali je blokirao par puta kada sam programom PC Wizard htela da testiram stabilnost sistema i rada procesora. Pa nista mi nije jasno. Ako neko ima pojma o cemu se ovde radi, molim za neki predlog. . Unapred zahvalna.
By the way konfiguracija je sledeca:

Mainboard : Biostar Group P35D2-A7
Chipset : Intel P31/P35
Processor : Intel Pentium E2160 @ 1800 MHz
Physical Memory : 1024 MB (1 x 1024 DDR2-SDRAM )
Video Card : NVIDIA GeForce 8400 GS
Hard Disk : WDC (160 GB)
DVD-Rom Drive : Optiarc DVD RW AD-7191A
DVD-Rom Drive : GLEJQTM WLIZ8523WD SCSI CdRom Device
DVD-Rom Drive : GLEJQTM WLIZ8523WD SCSI CdRom Device
Monitor Type : LCD MONITOR - 42 inches
Network Card : Realtek Semiconductor RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5. 01. 2600 Service Pack 3
DirectX : Version 10. 00
a evo i prikaza te famozne temperature:


Hardware Monitoring : ITE IT8718F
Voltage CPU : 1. 30 V
+3. 3V Voltage : 3. 38 V
+5V Voltage : 5. 07 V
+12V Voltage : 12. 20 V
VTT : 1. 28 V
VBAT : 3. 23 V
Processor Fan : 873 rpm
Chassis Fan : 10 rpm
Power/Aux Fan : 10 rpm
Processor Temperature : 127 °C
Mainboard Temperature : 25 °C
Power/Aux Temperature : 22 °C
ACPI Thermal Zone : 40 °C
:
Processor : Thermal Diode
Intel Pentium (Core 1) : 46 °C
Intel Pentium (Core 2) : 46 °C
:
NVIDIA GeForce 8400 GS : nVidia Driver
GPU Temperature : 42 °C
:
Hard Disk Monitoring : S. M. A. R. T
Hard Disk WDC WD1600AAJS-60PSA0 : 32 °C
maepotter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 22:49   #372
darisha
Novi član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da ne bih otvarao novu temu,mislim da moze i ovde da spada.


Imam intel dual core E2160 1.8 GB procesor
Ge Force 8500 GT 512 MB graficka
1 GB RAM


probacu najjednostavnije da objasnim u cemu je problem,odnosno da li su problemi povezani ili nisu.Uglavnom kada ostavim komp da radi po dva tri dana desava mi se da se slika jednostavno zamrzne,odnosno pojave se tackice po ekranu i strafte kao kada bi na TV nasao los kanal i jedino sto mogu je da restartujem kompljuter.NE desava se cesto ali otprilike uglavnom kada nisam za kompom,ili u toku noci.Nekada jednostavno zaglavi i u toku rada,kada ukljucim task manager,posle ni njega ne mogu da iskljucim nego ostane 'nalepljen' na desk top...JEdino sto mogu je da ga restartujem i nista vise...

Druga stvar koja se desava je da ne mogu da obrisem neki folder,nego ga u isto vreme i prebaci u recycle bin i ostane gde je i bio,posle taj folder ne mogu da obrisem,nego kada restartujem komp on sam nestane.KAda hocu korpu da ispraznim,obrise sve iz nje ali i dalje ikona stoji kao da je puna,kada ponovo hocu da je obrisem izabi mi 'Are you sure you want to delete WINDOWS'.

Ne znam da li je neki virus ili je nesto drugo u pitanju,odnosno da li su ove dve stvari povezane.Uservisu mi kazu da nisu imali do sada takav slucaj i da jednostavno ne znaju sta bi moglo da bude.Bio je tri dana tamo ali mu se u ta tri dana to nije desilo i cim sam ga doneo kuci,posle dve dana je ponovo zbagovao i sada se to desava otprilike na nekoliko dana,dok se problemi sa korpom desavaju cesce.ako neko ima neku ideju,bio bih mu zahvalan.Inace od antivirusa koristim aviru,probao sam i sa Malwarebytes' Anti-Malware da ga skeniram ali nista nije nasao....

U svakom slucaju,hvala ako neko ima neku ideju
darisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 23:34   #373
Mking
Banned
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 209
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
darisha kaže: Pregled poruke
Da ne bih otvarao novu temu,mislim da moze i ovde da spada.


Imam intel dual core E2160 1.8 GB procesor
Ge Force 8500 GT 512 MB graficka
1 GB RAM


probacu najjednostavnije da objasnim u cemu je problem,odnosno da li su problemi povezani ili nisu.Uglavnom kada ostavim komp da radi po dva tri dana desava mi se da se slika jednostavno zamrzne,odnosno pojave se tackice po ekranu i strafte kao kada bi na TV nasao los kanal i jedino sto mogu je da restartujem kompljuter.NE desava se cesto ali otprilike uglavnom kada nisam za kompom,ili u toku noci.Nekada jednostavno zaglavi i u toku rada,kada ukljucim task manager,posle ni njega ne mogu da iskljucim nego ostane 'nalepljen' na desk top...JEdino sto mogu je da ga restartujem i nista vise...

Druga stvar koja se desava je da ne mogu da obrisem neki folder,nego ga u isto vreme i prebaci u recycle bin i ostane gde je i bio,posle taj folder ne mogu da obrisem,nego kada restartujem komp on sam nestane.KAda hocu korpu da ispraznim,obrise sve iz nje ali i dalje ikona stoji kao da je puna,kada ponovo hocu da je obrisem izabi mi 'Are you sure you want to delete WINDOWS'.

Ne znam da li je neki virus ili je nesto drugo u pitanju,odnosno da li su ove dve stvari povezane.Uservisu mi kazu da nisu imali do sada takav slucaj i da jednostavno ne znaju sta bi moglo da bude.Bio je tri dana tamo ali mu se u ta tri dana to nije desilo i cim sam ga doneo kuci,posle dve dana je ponovo zbagovao i sada se to desava otprilike na nekoliko dana,dok se problemi sa korpom desavaju cesce.ako neko ima neku ideju,bio bih mu zahvalan.Inace od antivirusa koristim aviru,probao sam i sa Malwarebytes' Anti-Malware da ga skeniram ali nista nije nasao....

U svakom slucaju,hvala ako neko ima neku ideju
Reinstaliraj sistem ako to vec nisi ucinio.....i onda instaliraj Nod 32 ili Kaspersky 2009.....ako je do software-ra onda ce ovo rjesiti problem...
Mking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2009, 23:45   #374
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
maepotter kaže: Pregled poruke
Ljudi pomagajte . . Imam veliki problem sa racunarom a u mom gradu par " majstora" koji su ga proveravali pojma nemaju sta mu je. Naime, problem je sledeci. Od pre mesec dana poceo je da blokira iz cista mira. . I tada mu nista ne mogu, ne reaguje na pokrete misa, tastaturu, pa cak ni reset dugme. Jedino pomaze kada ga iskopcam iz uticnice. Tada sam ga odnela majstoru prvi put. Uradjena je kompletna reinstalacija Windowsa, dodali su jos jedan kuler na grafickoj i vratili mi ga, kao sve je sada u redu. . Medjutim, nedavno se sve ponovilio ali jos crnje i gore, da cak nisam mogla vise ni da startujem Windows. . Pre toga je povremeno ponovo blokirao, pogotovo pri igranju neke igrice koja pri tom nije zahtevna. . Skinula sam u medjuvremenu dva programcica za pracenje temperature, voltaze i brzine rada kulera a to su PC Wizard 2008 i Speedfan. . . Ova dva programa mi pokazuju da mi je temperatura procesora cak 127 C!!!!!!! Pa da li je to uopste moguce? Da napomenem u elektroniku se ic ne razumem ali bas 127C???? Ali najvise me zbunjuje sto mi tu temperaturu ocitavaju i cim startujem racunar i posle par sati rada na njemu. Pre par dana ponovo sam ga nosila majstoru, koji mu je povadio sve komponente i ponovo iste vratio. Od tada radi, ali je blokirao par puta kada sam programom PC Wizard htela da testiram stabilnost sistema i rada procesora. Pa nista mi nije jasno. Ako neko ima pojma o cemu se ovde radi, molim za neki predlog. . Unapred zahvalna.
Ono što si opisala jesu verovatno simptomi problema sa napajanjem, koliko vidim iz priloženog na računaru su dva skazija i jedan DVD rom tako da je veliko opterećenje kako napajnja tako i naponskih jedinica na matičnoj ploči. Taj procesor koji imaš nema toliku temperaturu na početku rada i bez kulera, tako da ti je verovatno to što vidiš bag pri očitavanju. Po mojoj proceni je 60 posto napajanje 40 posto matična ploča.Za početak probaj sa drugim napajanjem ali ti savetujem da uzmeš neki brand name od 500w pa naviše, npr Termal take,OCZ ili Cooler Master. Ako problem bude postojao i pored zamenjenog napajanja onda je jasno da je neispravna matična ploča.

Poslednja ispravka: VojaM (3.2.2009 u 21:33)
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2009, 22:53   #375
St.Rudnoglavski
Novi član
 
Član od: 29.1.2009.
Poruke: 0
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam lap top ACER Aspire 5100 series (dobio sam ga od sina pre 2 godine) i sada je neispravan. Problem se vidi tako sto startuje Windows XP i kada treba da se ulogujem, kursor se ne moze pokrenuti ni na koji nacin (ni preko tuch pad-a, ni misem). Ne reaguje ni na jedan taster sa njegove tastature, niti sa eksterne USB tastature.
Problem ima predistoriju. Najverovatnije je na tastere (procena od F1 do F5) prosuta nes-kafa (iako osusena miris podseca na to). U pocetku su se ti tasteri sa teskocom pokretali i vracali u pocetni polozaj. Onda je pocelo sa zaglavljivanjem kursora na opisani nacin, ali je posle visestrukih restarta, racunar ipak proradio (naravno preko jedinog tastera koji je reagovao, a to je glavni prekidac). Zatim je radio samo ako ga ukljucim posto ga postavim u vertikalni polozaj. Posle svega vise nije ni na taj nacin mogao da se natera da proradi, tj. da nastavi rad.
Ima li neko ideju sta je uzrok ovome i predlog sta da preduzmem?
St.Rudnoglavski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 17:26   #376
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam jedan problem sa racunarom koji me jako iritira tj dovodi do ludila

Kada igram neku igru,nije bitno koju (recimo GTA 4,Assassin's Creed,NFS Undercover) sve radi lepo i odjednom racunar izleti u Windows i kada ja kliknem na status bar ili Alt+Tab da je maximize-ujem i nastavim da igram racunar se istog trenutka restaruje!!!
Nema pravila kada se desi izletanje u Windows.Nekad se desi posle 10 minuta nekad posle pola sata ili sat,a nekad se i ne desi uopste ali nije mi jasno zasto se restaruje?!
Prvo sam mislio da je do klokovanja CPU-a,ali i kada sam vratio na default takt problem je nastavio da se desava (trenutno je na default-u).Onda sam pomislio da nije mozda nesto do OS-a pa sam uradio reinstall,ali je problem opet ostao.
Nisam siguran,ali mislim da mi se ovo nije desavalo sa starom grafikom (ATI 2400XT) vec samo od kada sam zamenio grafiku!
Pomagajte molim vas ne znam sta da radim!

Konfiguracija je sledeca:
Asus P5Q PRO
Intel C2D E7200
Geil Black Dragon 2x1GB 1066MHz
Asus 4850 TOP
Chieftec GPS-550AB-A 550W
Seagate Barracuda 500GB
Leadtek TV2000 XP Expert
Pioneer 215d

P.S. Napisao sam sve sto imam u kucistu,ako neko misli da napajanje nije dovoljno da zna sta sve imam prikaceno na njega.Pored ovoga imam jos i 5 ventilatora.

Izvinjavam se na malo duzem postu.
Hvala unapred.
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 19:57   #377
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Chieftec GPS nije bash neki kvalitet, ali drzhi on to, sumnjam da je u njemu problem. Mislim da je u drajverima za grafu, koje si sve probao za 4850 ? Ima na http://game.amd.com/us-en/drivers_ca...=xp/radeonx-xp novi 9.1 drajver pack, mozhda on reshi problem ako ga nisi vec instalirao...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 23:56   #378
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nazalost nije do drajvera.Skinuo sam te 9.1 drajvere i opet se isto desava
Jel imas jos neku ideju sta bi moglo da bude?
Da li da probam sa drajverima sa Asusovog sajta,mada ne verujem da bi to unelo neku promenu...
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2009, 0:00   #379
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ti drajveri obichno izazovu vishe problema nego shto daju reshenja... obichno izletanje u Windows ima veze ili sa drajverima (instaliraj najnovije za sve, ne samo karticu) ili direktno sa igrom... tako da ne znam shta josh da ti preporuchim, jesi li probao iste igre kod nekog drugog, mozhda je falichna verzija ?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 22:11   #380
taXicity
Član
 
Član od: 25.8.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 415
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 63 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taXicity Slanje poruke preko Skypea korisniku taXicity
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem sa pokretanjem WarCrafta 3. Imam laptop acer Extensa 5220. Kad ukljuchim WC3, igra se pokrene i posle par sekundi se ili zakuca (pa moram da je "ubijem" preko Task managera) ili mi izadje BSOD sa error kodom 0x000000ea.
Inace igrao sam CS i nisam imao problema. Igrao sam ga u OpneGL modu doduse, za WC treba D3D ali opet, nista mi nije jasno. Imam instalirane najnovije drivere za grafichku (pokushao sam i sa starijim drajverima, ali se situacija nije menjala). Imam WinXP SP3, i sledecu konfiguraciju:


taXicity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com