Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2006, 13:11   #61
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
VojaM kaže:
Vidi, možda ću razočarati tebe i još mnoge, ali mi baš i nemamo mnogo raznoraznih modela na testu. Uglavnom firmiranih tipa CoolerMaster i još poneko. Prvo, neće ljudi da daju, plaše se da ih ne ojadimo, a drugo, mnogi i nemaju šta da daju na test, jer sve što imaju na lageru odmah ugrade.

Nama je bitnije da razvijemo postupak testiranja, a onda ćemo moći povremeno da uzimamo nekoliko napajanja iz trenutne ponude na test i da ih sve testiramo od istim uslovima.

Uopšte, testiranje napajanja je ovde problem, niko se time ne bavi, i jedva smo našli jednu firmu koja je pristala da to radimo partnerski.
Svaka im cast, zato drugi nerespektabilni casopisi dobijaju sve i svasta. To mi je poznato. Ja sam samo posle malo brljanja po netu primetio da se ponuda napajanja na nasem trzistu dosta razlikuje od ovih u okruzenju. Zanimljivo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 13:15   #62
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Merni uredjaj za 1400din. koji treba da meri i struju i napon ne verujem da moze da bude dobar.Cak ni sa dobirm unimerom ne mozes da postignes rezultate koji ce pokazati pravu situaciju.Jedino 100% sigurno merenje je merenje osciloskopom dok je napajanje u radnom stanju(ukljucen racunar pod opterecenjem).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 13:33   #63
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Merni uredjaj za 1400din. koji treba da meri i struju i napon ne verujem da moze da bude dobar.Cak ni sa dobirm unimerom ne mozes da postignes rezultate koji ce pokazati pravu situaciju.Jedino 100% sigurno merenje je merenje osciloskopom dok je napajanje u radnom stanju(ukljucen racunar pod opterecenjem).
Da, a da bih doshao do osciloskopa treba da ga ukradem sa ETF-a.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 14:55   #64
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Garson kaže:
Da, a da bih doshao do osciloskopa treba da ga ukradem sa ETF-a.
Pa tako nekako nazalost zeznuto je cak i da poznajes nekog ko ima osciloskop( kazu da ga je bilo nekad u mojoj firmi al ga prodali za vreme inflacije ) napajanje moras otvoriti da bi osciloskop mogao da prikljucis a to povlaci kidanje garantne nalepnice a to napajanje teba posle nekom prodati (pod predpostvakom da si napajanje pozjmio da bi ga testirao i da nemas gomilu para za bacanje da bi ih kupovao samo radi testiranja) tako da je to za nase uslove komplikovan posao.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 16:33   #65
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

vrlo je jednostavno sve ispod 30-40e izbegavati sve od 30-40 do 80e ce raditi super i stabilno sve preko 80e ce raditi ko zmaj kraj price ono sto je na nalepnici ionako nema veze jer dobra napajanja sveukupno prave 2-3 firme ostali lepe nalepnice
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 20:36   #66
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Pa tako nekako nazalost zeznuto je cak i da poznajes nekog ko ima osciloskop( kazu da ga je bilo nekad u mojoj firmi al ga prodali za vreme inflacije ) napajanje moras otvoriti da bi osciloskop mogao da prikljucis a to povlaci kidanje garantne nalepnice a to napajanje teba posle nekom prodati (pod predpostvakom da si napajanje pozjmio da bi ga testirao i da nemas gomilu para za bacanje da bi ih kupovao samo radi testiranja) tako da je to za nase uslove komplikovan posao.
A što bi morao da otvaraš napajanje da bi merio izlazne napone koje imaš na izlaznim, jelte, konektorima?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2006, 22:06   #67
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
VojaM kaže:
A što bi morao da otvaraš napajanje da bi merio izlazne napone koje imaš na izlaznim, jelte, konektorima?
Pa jelte ali kako ces da prikljucis osciloskop na izlazne konektore napajanja ako zelis da napanjanje meris pod realnim opterecenjem iliti prikljuceno u plocu racunara?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2006, 9:30   #68
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom

Maltene svi konektori 12V potiču od istog internog izlaza, a i da ne potiču (novija napajanja sa izlazima 12V1 i 12V2), uvek ima neki slobodni konektor za hard i slično na koji možeš da nakačiš osciloskop. Tako je i za 5 volti. Za 3,3V nema slobodnih konektora, ali je sasvim lako moguće pipnuti sondom osciloskopa metalnu buksnu sa zadnje strane konektora i kad je priključen - baš smo juče to radili.

Teško da će ti ijedan prodavac dozvoliti da otvaraš kućište napajanja da bi tu nešto kao merio. Mi smo se čak razmišljali da jedno od napajanja na testu kupimo, da bismo mogli da ga otvorimo, jer je bilo nekih nedoumica oko tih izvoda za napon 12 volti, ali smo na kraju ipak našli na Netu ono što nas je zanimalo.

Citat:
ivke76 kaže:
vrlo je jednostavno sve ispod 30-40e izbegavati sve od 30-40 do 80e ce raditi super i stabilno sve preko 80e ce raditi ko zmaj kraj price ono sto je na nalepnici ionako nema veze jer dobra napajanja sveukupno prave 2-3 firme ostali lepe nalepnice
Srećan si ako samo lepe nalepnice proizvođača... Neki lepe različite nalepnice i za snagu, a u pitanju su sve ista napajanja. Oćeš 400 vati - može, nama problema, oćeš 550 - ma nema frke, samo da prelepim

Poslednja ispravka: Atila (13.10.2006 u 16:57)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2006, 9:35   #69
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Nalepnice su cudo
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2006, 21:17   #70
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

E aj bas cu kada "mi se vrati" digitalac (za koji dan) da slikam nalepnicu sa LC power 550W, da vidimo sta kazu? Znam da nema 550W, ali ima sigurno bar preko 400W, izrada je kvalitetna, cooler su takodje dobro uradili, hard je bucniji duplo od njega, ja tipujem na to da je napajanje vise nego solidno.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2006, 23:42   #71
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

lc power je za pare koje kosta odlican kao svojevremeno dtk
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2006, 14:06   #72
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
ivke76 kaže:
lc power je za pare koje kosta odlican kao svojevremeno dtk
Bas tako ja sam inacne vlasnik oba(Lc power 550w i dtk 300w)
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 8:57   #73
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Nego u SK-u pise da ce uskoro biti test napajanja, pa da procitamo tekst u ovom broju (10/2006), i ja sam procitao, a tamo pise samo kako napajanje radi, pa na osnovu cega se moze napajanje testirati?
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 13:21   #74
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
phoenix[illusion] kaže:
Nego u SK-u pise da ce uskoro biti test napajanja, pa da procitamo tekst u ovom broju (10/2006), i ja sam procitao, a tamo pise samo kako napajanje radi, pa na osnovu cega se moze napajanje testirati?
Videcesh u sledecem broju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2006, 20:27   #75
Cool'n'Quiet
Novi član
 
Član od: 15.10.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Cool'n'Quiet
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

I moja pohvala za tekst. Stvarno sam se prijatno iznenadio. Kad sa ugledao naslov odmah sam pomislio radi se o tekstu tipa: "Napajanje, ahh, to je ona mala kutijica u kucistu koja ima otvor na koji je prikacen ventilator koji moze da se vrti samo u jednu stranu. Zakljucujemo da on ne moze da se vrti u drugu stranu a ako ipak moze onda je to LC power 550W..." (takozvani tekstovi za mase). Ali bas nasuprot...

I da, posebna pohvala za jednostavan opis PC_ON linije, te linije Power Good itd. Jos jednom svaka cast autoru i ocekujemo jos slicnih clanaka.

Pozdrav
Cool'n'Quiet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2006, 9:00   #76
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Tekst u ovom broju je fenomenalan i svaka cast za trud da dobavite svu mernu opremu i da uradite test dostojan i najboljih svetskih casopisa!Ovo su vec prave informacije i ozbiljan test iz koga ce se videti sta je dobro a sta nije kako za manje upucene korsinike a tako i za one koji se razumeju u elektrotehniku.Sto se mene tice jedva cekam sledeci broj da vidimo malo poredjenja!
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 14:28   #77
smurflander
Član
 
Član od: 7.3.2006.
Lokacija: Nis, Dimitrovgrad
Poruke: 44
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Svaka cast i nadam se da ce sledeca testiranja biti jos merodavnija. Upravo sam na sutra dan kupio Chieftec gps 400 full i postavio bih i jedno pitanje. Naime imam Athlon xp 1500+, 386 mb memorije, 160 gb hdd, gf 5700 fx, ati tv karticu, techni sat skystar2, modem, posebnu zvucnu 5.1 karticu u pci slot, karticu sa 5 usb 2.0 portova, mustekov skener koji se napaja preko usb-a, genius web cam , daljinski na seriskom portu, kao i lexmarkov inkjet stampac pa me zanima. Dali ce ovo napajanje biti dovoljno? Planiram da uzmem i neki dual core sa giga rama kao i neku najslabiju pci-e karticu pa me zanima da li ce i za tu konfiguraciju biti dvoljno ovo napajanje?
smurflander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2006, 14:31   #78
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Napajanja unplugged

Citat:
smurflander kaže:
Svaka cast i nadam se da ce sledeca testiranja biti jos merodavnija. Upravo sam na sutra dan kupio Chieftec gps 400 full i postavio bih i jedno pitanje. Naime imam Athlon xp 1500+, 386 mb memorije, 160 gb hdd, gf 5700 fx, ati tv karticu, techni sat skystar2, modem, posebnu zvucnu 5.1 karticu u pci slot, karticu sa 5 usb 2.0 portova, mustekov skener koji se napaja preko usb-a, genius web cam , daljinski na seriskom portu, kao i lexmarkov inkjet stampac pa me zanima. Dali ce ovo napajanje biti dovoljno? Planiram da uzmem i neki dual core sa giga rama kao i neku najslabiju pci-e karticu pa me zanima da li ce i za tu konfiguraciju biti dvoljno ovo napajanje?
Uzeo si Chief-a od 400W...uživaj! Ozbiljno, to napajanje će ti biti više nego dovoljno za te potrebe!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2006, 21:40   #79
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
VojaM kaže:
Nikakva preterana mudrost. U'vatiš usisivač i usisaš što je moguće pažljivije i detaljnije. Ako ti je frka da otvaraš napajanje, pomoći će i usisavanje kroz otvore za ventilator i za usisavanje/izduvavanje vazduha. Tako neće izaći baš sve, ali će najverovatnije biti sasvim dovoljno.

Što se tiče nezgodnih Intelovih box kulera za procesor koji imaju zvezdasto postavljena rebra za hladjenje koja se teže čiste, treba nekako proturiti cev usisivača kroz krilca ventilatora i usisati u krug koliko se može. Ostatak prašine iz samih rebara teško se čisti usisivačem, bolje ju je nekako izduvati. Kompresor na benzinskoj pumpi ne preporučujem (može da izbaci kapljice ulja i da napravi frku u kućištu) - najzgodnija se pokazala pumpa za bicikl sa šiljatim nastavkom za crevo - za bicikle ili pumpanje lopti.
Ja koristim kompresor kod vulkanizera, samo prvo pustim malo da duva na prazno da eventualno izbaci kapljice kondenzovane vode ako je ima u crevu i ekstra - racunar bude kao nov - al' se ljudi zbune kad se digne oblak prasine kao iznad Hirosime (obavezno to radim u starim trenerkama (a samo takve i imam,prim.aut.))
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 2:59   #80
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Napajanja unplugged

Citat:
Bansek kaže:
Ja koristim kompresor kod vulkanizera, samo prvo pustim malo da duva na prazno da eventualno izbaci kapljice kondenzovane vode ako je ima u crevu i ekstra - racunar bude kao nov - al' se ljudi zbune kad se digne oblak prasine kao iznad Hirosime (obavezno to radim u starim trenerkama (a samo takve i imam,prim.aut.))
Ja sam istu stvar primenjivao svojevremeno, ali sam prestao kada mi je kompresor pomerio iz centra elisu kulera na napajanju. Znači vodi računa - ne približavaj pištolj preblizu kulera . Od tog nemilog događaja primenjujem Vojinu metodu sa usisivačem.
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvalitetna kucista i napajanja krofnica84 ŠDK - Ostale komponente 33 8.10.2006 21:31
Chieftec kucista bez napajanja Ron_Jeremy Ostale komponente 43 12.9.2006 22:30
Razlike chieftec napajanja? probeat ŠDK - Ostale komponente 2 24.2.2006 20:56
eurocase napajanja tool.keenan ŠDK - Ostale komponente 4 26.1.2006 16:42
Codegen kucista i napajanja krofnica84 ŠDK - Ostale komponente 3 14.1.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com