Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2015, 14:47   #1
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Hosting - Najteze kad imas izbor

Evo vec neko vreme mucim muku. Ne znam za sta da se opredelim.

Da li npr VPS ili Shared hosting (znam da radim administraciju servera)?

Treba da hostujem jedan e-commerce sajt. Citao sam dosta u dreamhostu, hostgator-u, bluehost-u i slicno. I uglavnom moze se naci ljudi koji zameraju svasta svakom od ovih hostova. Pitanje je sta je od toga placeno da pljuju konkurenciju. Takodje sam procitao da se treba kloniti od "unlimited" shared hostinga. Jer onda ima puno ljudi na masini koji imaju brdo djubreta.


Dajte neku preporuku. Jedini zahtev je da ima veoma velik uptime (99%+) i da moze da podnese relativno velik broj poseta sa sto manjom degradacijom u performansama. Idealno bi bilo da ima server response time manji od 1s. Pa se opet namece pitanje, dal je bolje naci neki lokalni host (posto je klijentela uglavnom Srpska), ili neki globalni. Prednost lokalnog je naravno lokacija servera, dok je prednost globalnih reputacija i vec neki ustaljeni standard.

Koji domaci hostovi su okej? Cuo sam za mCloud? Kako stoje u poredjenju sa svetskim gigantima?
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2015, 15:16   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Hosting - Najteze kad imas izbor

Kad kažeš "znam da radim administraciju servera" šta to tačno znači? Možeš bez problema da uradiš svež deployment servera ili pod time podrazumevaš samo podešavanje web servera, čačkanje preko SSH-a itd.?

Za ozbiljan e-commerce sajt shared hosting nije preporučljiv iz milion razloga. Od sigurnosnih problema preko load-balancinga koji će ti se često obiti u glavu jer nije podešen kako treba pa sve do nemogućnosti da po potrebi instaliraš ekstenzije i alate koji su ti na njemu potrebni.

Za izbor servera nemoj ni da gledaš domaće hosting provajdere. Sve je to neozbiljno i sa izuzetno malo iskustva u održavanju servera. Gledaj samo i isključivo ponude od preko, po mogućstvu iz Nemačke jer tamo imaju izuzetno jak zakon o zaštiti potrošača. Veoma čest izbor za ljude koji traže dobar odnos dobijenog i uloženog kod hosting provajdera je https://www.hetzner.de/en/.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2015, 23:01   #3
RexGrammer
Starosedelac
 
Član od: 18.7.2012.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1.258
Zahvalnice: 105
Zahvaljeno 238 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Hosting - Najteze kad imas izbor

Pod tim podrazumevam deployment od nule. Cak sam i gledao neke opcije telehousinga/kolokacije.

Istina, trenutno nije nesto preterano velika e-commerce platforma, ali klijent najavljuje rast (na konto marketing kampanje). Trenutno koristi Eunet-ov shared hosting (srednja verzija), ali zalio se na nedostupnost sajta, tj. nemaju odgovarajuci uptime, a i server response time je 1.4s (po pagespeed insights-u), sto je po meni smesno puno.

Znaci ono sto mi je potrebno je da uptime bude sto veci, da mesecni protok bude adekvatan (do sad, znaci za ovih 13 dana jula, ostvaren je protok od 12GB).

Sad pitanje je dal je VPS ili opcija cloud hostinga uopste potrebna. Ja mislim da je overkill. U krajnjem slucaju, ako se toliko poveca, nije nikakav problem izabrati neko bolje resenje kod istog hosta.

Znaci pitanje je dal mi uopste treba VPS ili cloud, s' obzirom da ce ceo paket biti samo za jedan sajt. Trentno ima nekih 300 do 800 jedinstvenih poseta dnevno, sto uopste nije puno. Tako da moje pitanje je sta mi zapravo treba? Tj. da li vredi ulagati u neki ozbiljniji hosting? Ako ne, da gledam nemacke provajdere (posto su blize) ili americke (poput hostgator-a), ili je razlika u server response time-u neznatno manja?

Poslednja ispravka: RexGrammer (13.7.2015 u 23:11)
RexGrammer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izbor novog monitora (21') Bozidar007 ŠDK - Grafika 18 8.6.2013 20:39
Izbor konfiguracije Bratislav Subotić ŠDK - Osnovne komponente 12 9.10.2012 15:41
Izbor lidera Guild Wars 2 guilda članova foruma Sale013 Online susreti 16 14.8.2012 15:32
KGB Hosting acok97 Mrežne igre 6 11.7.2009 23:18
M$ nudi free hosting? Eni Internet usluge 5 11.2.2009 3:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com