Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.5.2014, 10:52   #7761
USS Missouri
Novi član
 
Član od: 14.5.2014.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odlegah juce i Non-Stop, ali bolje da nisam...
Znaci ocekivo sam neku napetu akciju, a dobio besmislenu baljezgariju... Tvrdim da je i najsmeliji SF film, vise smislen i realniji od ovog... Sto se Liam-a tice, sta znam, nemam neke vece zamerke, ali sam ocekivao da ce uspeti da da izadje iz odredjenih okvira, ali on je konstantno isit, filmovi se menjaju, ali on uvek ostaje isti onaj Liam jos od filma Schindler's List...
USS Missouri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 20:35   #7762
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah sinoc:
X-Men: Days of Future Past


Odlican film!
Treba biti upoznat sa prethodnim filmovima, da bi moglo da se u potpunosti isprati radnja i sitne finese u odnosima medju likovima, ali i kao samostalan film pruza sjajnu zabavu.
Svidja mi se nacin na koji su upotrebljeni/uvedeni novi likovi - Blink i Quicksilver i akcione scene u kojima su oni protagonisti su najuspelije u filmu (posebno slow motion scena u kojoj je Quciksilver glavni akter). Tad dolazi do izrazaja koliko je napredovala tehnologija koja se sad koristi u filmovima

Odlgedao sam mozda 7-8 filmova u 3D i ovo je film u kojem apsolutno najbolje implementirana ta tehnologija koji sam ja pogledao (ranije se desavalo da veci 3D utisak ostave trejleri/reklame koje idu pre filma nego sam film ).

Da ne bude da samo hvalim, nije mi se svidela zamena glumice koja glumi Mystique. Previse sam se navikao da gledam Mystique kao seksi zenu u plavom pripijenom kostimu, a Jennifer Lawrence mi se nikako ne uklapa u to .

Elem, od mene ocena za film 8/10

Poslednja ispravka: choi (27.5.2014 u 1:58)
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
Kidja (27.5.2014)
Stara 26.5.2014, 20:56   #7763
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
choi kaže: Pregled poruke

Da ne bude da samo hvalim, nije mi se svidela zamena glumice koja glumi Mystique. Previse sam se navikao da gledam Mystique kao seksi zenu u plavom pripijenom kostimu, a Jennifer Lawrence mi se nikako ne uklapa u to .

Elem, od mene ocena za film 8/10

Pa Dzenifer je glumila Mystique i u prethodnom delu...u filmu su to mladjane verzije naravno, starije verzije likova glumi ona originalna postava koliko sam ja obavesten.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 21:37   #7764
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da u pravu si.
Nego sam ja filmove sa Rebekom gledao vise puta, dok je First Class imao priliku da se nadje samo jednom na repertoaru (nemam vremena kao nekad), tako da mi je on podosta izbledeo iz secanja
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 21:40   #7765
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Da u pravu si.
Nego sam ja filmove sa Rebekom gledao vise puta, dok je First Class imao priliku da se nadje samo jednom na repertoaru (nemam vremena kao nekad), tako da mi je on podosta izbledeo iz secanja
Rebeka je Rebeka . Pojavljuje se i u prethodnom delu, doduse jako kratko....ali dovoljno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 23:33   #7766
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Amazing Spiderman 2

O boze sta sam ovo gledao?
I to kazem kao neko ko je voleo prosli reboot (Amazing) Spidermena.

Instant cheesy negativci, da boli glava. Prva akciona scena sa Spidermen-om kao da ponovo gledam otvaranje Supermena 3. Rhino... o boze koja sramota za dobrog glumca...


Par dobrih stvari je totalno utopljeno zbog losih stvari. Deo backstorija o samom Spidermenu i njegovim roditeljima (prva scena pre Spidermenovog pojavljivanja je sjajna, deo sa metroom takodje...), prividjanje Gwenovog oca i konflik vezan sa tim, kao i jedan dark momenat pri kraju filma. Kao da je to bilo nesto pokuljeno iz skripti rezisera prethonog filma za sledecih nastavak, i onda totalno rastureno zbog ocajnog ostatka filma, cime dobijamo buckuris.


Film ce se mozda svideti deci i mladima. Njima (uglavnom) ne smetaju naivni i cheesy momenti i akcija je dobra. Mada ni tu nema smisla sto uopste ima tih par dark momentata, jer cine ton filma prilicno neujednacenim (kao da nisu znali sta ce sa filmom, dal da kupe stariju ili mladju publiku). I temo pri kraju filma je previse cudan.


4/10 od mene. I to samo zbog elementata filma koji su imali potencija (i potpuno unisteni ostatkom filma).

Poslednja ispravka: player1 (28.5.2014 u 7:51)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 9:26   #7767
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Arrow Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Pošto nisam siguran kojim redom idu ti X-Men filmovi (nisam čak ni znao da ih ima već 7, plus dva u narednim godinama!), evo linka na Wikipedia koji objašnjava lepo redosled:

http://en.wikipedia.org/wiki/X-Men_%28film_series%29

The X-Men film series consists of superhero films based on the Marvel Comics superhero team of the same name. 20th Century Fox obtained the film rights to the characters in 1994, and after numerous drafts, Bryan Singer was hired to direct X-Men (2000) and its sequel, X2 (2003). Singer left the potential third and fourth films, leaving Brett Ratner to direct X-Men: The Last Stand (2006). X-Men and X2 were met with positive reviews for their dark, realistic tone and subtexts dealing with discrimination and intolerance, while X-Men: The Last Stand was met with mixed reviews.

After each film earned higher box-office grosses than its predecessor, three spin-off films were released. X-Men Origins: Wolverine (2009), directed by Gavin Hood, features Wolverine's origin story. X-Men: First Class (2011), directed by Matthew Vaughn, focuses on the origins of Professor X and Magneto. The Wolverine (2013), directed by James Mangold, follows Wolverine after the events of The Last Stand. X-Men Origins: Wolverine was met with negative reviews from critics, while X-Men: First Class and The Wolverine were received more positively.

The seventh film, X-Men: Days of Future Past (2014) featured the return of the original trilogy cast and Singer as the director. Serving as a dual sequel to both X-Men: The Last Stand and X-Men: First Class, it was met with critical acclaim.

With seven films released, the X-Men film series is the 13th highest-grossing film franchise of all-time, having grossed over $2.5 billion worldwide. It is set to continue with X-Men: Apocalypse (2016), a sequel to Days of Future Past and a third Wolverine film (2017).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 9:33   #7768
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

American: The Bill Hicks Story. Veoma pristojan dokumentarac, o jednom od mojih omiljenih komičara, koji je bio i više od toga. I kao svi nažalost je umro mlad, i to od raka (nije se predozirao kako to obično biva). U trenutku kada je počinjao da bude veoma uspešan.

Ako ništa drugo pogledajte njegov It's just a ride na YT, traje par minuta.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 9:54   #7769
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Her

Све је ово у реду али филм је максимално развучен и идеолошки је превише једноставан, што би се код нас на Форуму рекло, "2Д графика". Једноставно нема ничег "испод" јер вам филм све нацрта. А да је занимљив плот, то свакако, али субјеткивно опажање и утисак - страшно ме нервирају људи који се понашају тако неосуђујуће и толерантно. Чак су узбуђени због класичне девијације и то вероватно сматрају еволуцијом. Да, наравно да сам схватио да је ово филм о усамљености а не о сексуалним нагонима и то ми је ОК, али ове хипстерске глупости ми опасно иду на живце. Ужасно написани дијалози, све ми делује пре као "small talk" него као разговор два дугогодишња пријатеља или љубавника. Још је сцена са Оливијом Вајлд најбоља јер има макар зрно искрености.

Модеран филм за модерне људе који се облаче као некада интелектуалци. Претерана претенциозност без правог покрића.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
r0nIn (27.5.2014), SchizoidMan (28.5.2014)
Stara 27.5.2014, 10:20   #7770
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je najvise smetalo sto je sve razvuceno u pm. Mislim da je sve ono moglo da stane u 45 min radnje lagano... Non-stop se vrte manje virti isti razgovori izmedju njih dvoje. Fali nesto pored te njihove "veze".
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 21:33   #7771
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Нон-стоп 2014 - Заобићи осим ако вам је баш смртно досадно. Нема доброг филм у 2014 па то ти је...
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 21:53   #7772
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nije toliko loš, bolji je od Unknown i Taken 2.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 22:03   #7773
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Her

Све је ово у реду али филм је максимално развучен и идеолошки је превише једноставан, што би се код нас на Форуму рекло, "2Д графика". Једноставно нема ничег "испод" јер вам филм све нацрта. А да је занимљив плот, то свакако, али субјеткивно опажање и утисак - страшно ме нервирају људи који се понашају тако неосуђујуће и толерантно. Чак су узбуђени због класичне девијације и то вероватно сматрају еволуцијом. Да, наравно да сам схватио да је ово филм о усамљености а не о сексуалним нагонима и то ми је ОК, али ове хипстерске глупости ми опасно иду на живце. Ужасно написани дијалози, све ми делује пре као "small talk" него као разговор два дугогодишња пријатеља или љубавника. Још је сцена са Оливијом Вајлд најбоља јер има макар зрно искрености.

Модеран филм за модерне људе који се облаче као некада интелектуалци. Претерана претенциозност без правог покрића.
Sve to isto i ja mislim ali ne umijem da napisem. Mogu samo da napisem da je film dosadan, providan i da sam od tolikih hvalospjeva ocekivao neko ludilo kad ono nista spektakularno se nije desilo, predvidio sam zavrsetak na pola filma - govorio sam u sebi "nemoj samo da se to desi na kraju".
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 22:29   #7774
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

X-Men: Days of Future Past

Napokon vrhunski XMEN film ravno 11 godina nakon jednog od najboljih comic-book filmova svih vremena X2. Momenta kada sam cuo X2 temu (John Ottman) na pocetku filma, znao sam da ne moze da razocara.

Bryan Singer i ekipa od koje je sve pocelo uzimaju solidan storyline iz stripa, kupe nove glumce, kupe stare glumce i pokusavaju da isprave sve gluposti u prici nacinjene posle drugog dela. Ovoga puta su im ruke odresene sa sredstvima pa napokon mozemo da vidimo efekte kakve prava XMEN adaptacija zasluzuje, scene sa Quicksilverom su bile jaw dropping, takodje IceMan, Storm svi izgledaju onako kako bi trebalo. Sentineli su predstavljeni kao brutalne, nemilosrdne masine za masovno istrebljenje mutanata, zaista nisam ocekivao onako nasilne scene sa njima.

Ima dosta novih likova doduse, ocekivano, nisu svi dobili masivno vreme na ekranu, ali svaki minut koji su bili tu, bio je iskoriscen kako treba. Blink i Quicksilver su svakako ostali najupecatljiviji, Bishop je mogao dobiti malo vise screentime-a po mom misljenju.

Negde na polovini filma je tempo malo usporio ali je zato poslednjih 20 minuta filma vredelo svakog cekanja Odlican zavrsetak, nije moglo bolje od ovoga.

Sto se mene tice X2 i dalje ostaje moj izbor za najbolji Xmen film ali DOFP uzima jako drugo mesto, doduse imam osecaj da najbolji deo tek dolazi sa najavljenim XMEN: Apocalypse.

Ako vas interesuje da bacite oko malo u taj nastavak, ostanite do samog kraja odjavne spice

Poslednja ispravka: uros@3D (27.5.2014 u 22:37)
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 23:10   #7775
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Vidim svi pljuju po Non Stop ali meni je film sasvim OK....malo pred kraj nekako zgurano ali sve u svemu od mene preporuka. Secam se kako me je Taken iznenadio kada sam ga odgledao, Non Stop nije bas u tom rangu ali mi je svakako bio zanimljiv. Mozda je greska sto su mnogi ocekivali akciju? Ovo je ipak vise neki triler.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 23:28   #7776
Dark Magician
Veteran
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 812
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 140 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Finalne scene akcije su urađene na nivou B produkcije kao i CGI. Ali film je OK. Taken je bio super. Osim par stvari koje su potpuno gubile smisao, kad ode imitirajući francuza i priča engleski. I ono raspucavanje na početku i kad rešetaju džip. Kad će da nauče. Da 7,62 kalibar, ne da prolazi kroz vrata, nego će da prođe i kroz druga. Drugim rečima mrtvi.
Dark Magician je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 1:05   #7777
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Vidim svi pljuju po Non Stop ali meni je film sasvim OK....malo pred kraj nekako zgurano ali sve u svemu od mene preporuka. Secam se kako me je Taken iznenadio kada sam ga odgledao, Non Stop nije bas u tom rangu ali mi je svakako bio zanimljiv. Mozda je greska sto su mnogi ocekivali akciju? Ovo je ipak vise neki triler.
Takodje i meni je OK film . Verovatno zato sto sam ocekivao smece ali moze da se pogleda da se ubija dosada.
Meni je fascinantno kako moze da izgleda zena koja ima 64 godina !
Kapiram operacije,sminka ali opet...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 2:12   #7778
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ako misliš na Julianne Moore, prebacio si jednu deceniju, ona zapravo ima 53.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Kidja (28.5.2014)
Stara 28.5.2014, 13:32   #7779
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Her

Ocaran sam. Izuzetan film i jako emotivan. Kraj filma me dodatno rastuzio...Gluma glavnog glumca, kog nisam gotivio, je stvarno neverovatna, iako mi je par stvari u filmu bilo glupo, ali to je neprimetno, jer je ceo film skladna celina, pa te nedostatke zanemarujem. Ovaj film MORATE pogledati! 1 od bisera u filmskoj industriji i drugaciji od vecine po konceptu, a naravno to je moje subjektivno misljenje.
Ocena 9/10.

Charlie St. Cloud

Film Zac-a u kojem glumi izuzetno emotivnu licnost i to odlicno dobro radi. Prica je savrsena, mada nisam ljubitelj filmova gde se radnja vrti oko mora, okeana, ali ovaj film zaista vredi i jako mi se svideo. Svaka preporuka, ako volite dobru glumu i emotivnost u filmu.
Spoiler za O oceni filma:
Ocene ovog filma izmedju 1 i 3 su mi neshvatljive, ali to i ne treba gledati, vec ako vam se (koji god film) svidi, ocenite ga u skladu sa vasim licnim misljenjem nakon gledanja.

Ocena 7,5/10.

The Lucky One

Dobar film i dosta mi se svideo. Gluma Zac-a je odlicna, glumi skroz drugu licnost i savrseno se “kamuflira” u tom smislu te slobodno mogu reci da je jedan od, nazalost, potcenjenijih glumaca, ali je sve bolji i konstantno napreduje, sto se vidi kroz ova 2 filma. Jednostavno, ovaj film je dobar, zanimljiv, a na momente i idilcan no tu nema sta puno da se opisuje kada je sam po sebi jednostavan i lepo uradjen. Preporuka je da ga gledate sa devojkom.
Ocena 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Gladiator (18.6.2014)
Stara 28.5.2014, 13:39   #7780
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sasvim se slažem sa Rokstarom u vezi "Her".
Prevara od filma.

Isto važi i za Enemy.
http://www.imdb.com/title/tt2316411/
Vizuelno je sve to divno. Ali to je to. Dubine nigde. Smisla. Film od bogalja za bogalje (i to bogalje srednjoškolce). Pročitana "Metamorfoza" i neki skrnavi sažetak Hegela i odgledan rani Linč vas ne čine intelektualcem, niti pozvanim da pravite filmove dublje od romantičnih holivudskih komedija, već u najboljem slučaju minimumom potrebnim za kafansko druženje.
88 minuta koji su trajali kao večnost.
A, kraj? Kraj je svojim besmislom smešan. Što je čak pozitivno. Pomisli čovek da se autor sprdao, namerno davio publiku samo da bi dosatvio onako apsurdan kraj.
Ako, pak, nosi neku simboliku koja je meni izmakla, onda mu treba zabraniti da pravi ovakve filmove, oterati ga u neki mejnstrim, na televiziju, da ne zaluđuje ljude koji traže nekakav kvalitet na filmu.

Muka mi je od ovakvih filmova i ljudi koji se njima oduševljavaju. Transformersi i Robokap su mi draži zilion puta. Tu očekujem smeće, pa ni ne gledam. Oni ne maskiraju svoj besmisao, ispraznost, već ponosno na poster stavljaju robota koji je jaše... robota dinosaurusa. Her, Enemy i slična nedonošča samo traće naše vreme, predstavljajući se za nešto što nisu - duboki, "inteligentni".
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SchizoidMan na korisnoj poruci:
pedjosav (29.5.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com