Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2014, 0:55   #7581
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
rainman kaže: Pregled poruke
da li je film dovoljno jak da drzi bez obzira na tematiku? (tipa, ne podnosim berzu - a vuk sa vol strita je bio odlican, neko ne prati trkanje - a rush mu (joj) je super film). Meni social network stoji na hdd-u otkad je izasao, ali zelja da ga gledam ne postoji zbog teme filma.
Какве везе Вук са Вол Стрита има везе са берзом? То је филм по рецепту "секс, дрога и рокенрол" и зато је забаван. Берза једва да се помиње и толико је све то наивно представљено да нема смисла коментарисати А овај "Фејсбук" је радио Финчер, тако да и није могао да испадне много лош...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 18:33   #7582
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Covek je broker, berza je u imenu filma - 2 dovoljna razloga da uradim "hmph" pre nego sto sam ga odgledao (a odgledao sam ga bas zato sto sam shvatio da to ne zauzima ni 10-ti deo filma). Zato sam pitao da li je slicna situacija sa Social Network.

Cat-fish?
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 23:04   #7583
Горски_Штаб
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Lokacija: Velika Srbija
Poruke: 126
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 35 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
aibo kaže: Pregled poruke
the social network (2010)



nenadano sam pogledao ovaj film jer nisam imao nikakvu želju da gledam bilo šta vezano za facebook. Međutim, film je stvarno ok i deluje prilično neutralan po pitanju ko je za šta zaslužan, šta je čija ideja... Režija je dobra, muzika takođe, gluma je ok... Lično nisam znao mnogo o nastanku facebooka pa mogu reći da je i priča prilično zanimljiva. Sve u svemu, ok zabava - jedna mršavija 7-ica i preporuka.

dallas buyers club (2013)



fina drama, dobra gluma i par zanimljivih detalja vezano za celu tu stvar. Tema je ozbiljna i teška. Zaista ok film ali malo previše izvikan pa sam očekivao više. Tu je negde oko 7-ice, 8-ice. Preporuka.
Такође избегавам да гледам Социјалну мрежу због тематике филма. Али хајде видећемо да ли су предрасуде биле оправдане. Што се тиче Даласа, врло добар филм пре свега на пољу глуме. Остало је дискутабилно. Меконахи доминира у последње време, ово и у одличној серији ТД стварно објашњава глуму.

Није нешто овај филм о ФБ . Ниједан филмски елемент није разрађен како ваља. Имбецил Џ Тимберлејк га је додатно девалвирао. Не могу да верујем да такав "мушкарац" има најзгоднију жену на свету. Оцена 5/10, једва.

Poslednja ispravka: Горски_Штаб (10.4.2014 u 2:55) Razlog: Па да не бих дуплирао пост
Горски_Штаб je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 11:37   #7584
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Outsiders (1983)



Kopolina drama sa gomilom poznatih glumaca u svojim mladim danima. Radnja se vrti oko grupe momaka koji žive u svom svetu podeljenom na greasers i socs, a oni sami pripadaju greaser-ima tj. siromašnom i manje obrazovanom staležu. Neki od njih imaju ličnih problema a svi imaju problem sa svojim "ljutim neprijateljima" socs-ima. Ok drama 80-ih, ima dovoljno dešavanja da održi pažnju, ali opet ništa posebno. Od mene 7.

The Kings of Summer (2013)



Tipična Sundance drama/komedija o tri tinejdžera koji, svako iz svojih razloga, reše da se nasele u kolibi, u prirodi. Kako oni to zamišljaju, realizuju, snalaze se... Film je relativno zanimljiv, sa ponekom uspelom forom, ali me je najviše vuklo da vidim kako će sve to da se završi. Sve u svemu ok za pogledati ali opet ništa posebno. 6, možda 7.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 12:00   #7585
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Wolf of Wall Street (2013), http://www.imdb.com/title/tt0993846/



Based on the true story of Jordan Belfort, from his rise to a wealthy stock-broker living the high life to his fall involving crime, corruption and the federal government.

I ovde važi rečeno za Dallas Buyers Club: odlična gluma, dobra priča, ali je opet film o odvratnim ljudima. Naravno, ima ovde dovoljno humora, prilično solidnog, dovoljno drame, odličnih likova, hot cica... Ne sviđa mi se što je film predugačak (mogli su bez problema da ga skrate za bar pola sata, a možda i za čitav sat), kao ni to što glavni lik komunicira direktno sa gledaocima. Problem je i to što malo ljudi može da shvati u potpunosti šta se zaista dešava, osim da neko dolazi do ozbiljne količine novca polu-legalno i/ili nelegalno, i da se onda davi u svim mogućim porocima

Sve u svemu, solidan film, koji sigurno neću ponovo gledati (a i retko kome bih ga preporučio).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Rockstar (10.4.2014)
Stara 10.4.2014, 12:21   #7586
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



John Q (2002)

Gledao sinoc na prvoj, odlican film. Zapravo ne secam se kad me je zadnji put u nekoliko scena privukao film, da sam ga odgledao do kraja na tv-u. Doduse Denzelove uloge su jako jednolicne, ali gotivim ga. 7/10 ako ne i vise
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 18:14   #7587
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo gledam film. Nadam se da će ostati dobar do kraja.
Preporuka za svakoga ko želi da pogleda film meksičke produkcije, odnosno film značajno drugačiji od svega što se snima u holivudu.
Film odlično i na veoma težak način dočarava život odredjenih slojeva društva u Meksiku.
Mane su suviše teška i malo usporena radnja. U filmu ima scena brutalnog nasilja.

Film se zove Heli
Moja ocena 6.5 od 10

http://m.imdb.com/title/tt2852376/
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2014, 20:02   #7588
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Obožavam SF filmove. Zbog toga i tbog preporuka ovde sam pokušao da gledam Snowpiercerer. Totalni bullshit od filma. Voz....wtf?
Potpuno gubljenje vremena.
Ocena, 2/10
Protraćenih 13.4gb bandwidth-a...

Poslednja ispravka: Crytek (11.4.2014 u 20:31)
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
Asmodeus (11.4.2014), Luka Filipovic (12.4.2014)
Stara 11.4.2014, 21:13   #7589
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zato što si se fokusirao na S u SF. Voz je nebitan, radnja je mogla da teče i na brodu, prekoookeanskom ili svemirskom.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Doomche (12.4.2014), player1 (12.4.2014), ZoNi (12.4.2014)
Stara 11.4.2014, 21:50   #7590
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Shvatam tvoju opasku i cenm tvoje misljenje ali....da trebala je radnja da bude na svemirksom brodu ili u planini,mnogo bi logičnije bilo. Voz....totalni promašaj, kao i ona droga na K, kao i budjenje onog bravara beše, kao i marrlboro light i zavisnost posle tolikih godina bez cigareta, kao i pre toga prazne puške zbog potrošene municije kao i moranje da se stavi puška na čelo da bi se to otkrilo..... (vratih se malo unazad).
Kod marrlbora light sam sa slobodnih 0.4 gb na hard disku stvorio slobodnih 13.8 u sekundi i bez trunke kajanja.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2014, 3:37   #7591
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Secret Life of Walter Mitty


Upravo odgledah ovaj film, i mogu reci samo jedno: odlican.
Iako sam sa velikim skepticizmom poceo da gledam, i umalo batalio nakon nekih 15-ak minuta, nastavio sam, i mogu reci da se ni malo nisam pokajao.
Fantasticna fotografija, Ben Stiller je stvarno dobro odradio svoj posao (imao je par scena koje su mi malo pokvarile utisak).
Jednostavno, odlican film, barem za mene. Preporuka za svakoga da sedne, skuva sebi jednu veliku solju caja/kafe i pogleda ovaj film natenane.
8,9/10.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2014, 8:59   #7592
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Conjuring (2013)



Film je napravljen po kvazi-istinitoj priči i reč je o sasvim finom hororu koji obrađuje temu uklete kuće. Međutim, ovaj zaista vredi pogledati ako ste ljubitelj horora. Film prvo postavlja neke realne okvire i horor uvodi postepeno, tako da stvara popriličan osećaj napetosti i straha. Specijalni efekti su primenjeni sa ukusom i ni jednog trenutka ne ruše imerziju. U principu, dobro poznat koncept ali odrađen kako valja. Najviše ocene izostaju jer zapravo nema ničega zaista upečatljivog i pamtljivog. Može jaka 7-ica ili mršava 8-ica i preporuka.

Poslednja ispravka: Aibo (12.4.2014 u 9:12)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2014, 23:50   #7593
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Captain America - The Winter Soldier



Da mi je neko rekao da ce Cpt.America 2 izaci kao najbolji film iz 2. faze (pored IM3 i Thor2) smejao bih mu se u facu. Al' eto... i to se desilo

Hands down, najbolji Marvelov film posle Avengersa. Dvosatna akciono-spijunska avantura sa odlicnim efektima i glumom a usudio bih se da kazem i odlicnom pricom, u kontekstu Marvelovog filmskog univerzuma. Radnja je povezana sa prvim delom i Avengersima i ulazi se malo dublje u detalje oko SHIELD-a a i u sam lik Stiva Rodzersa. Winter Soldier odlicno predstavljen kao i Falcon, nadam se da cemo ga videti u jos nekom filmu ubuduce.

Naravno tu je i fenomenalna end-credits scena kao slag na tortu.

Za Marvel fanboye, jednostavno must watch. Ali preporuka i ostalima bar kad izadje za sire narodne mase.

E da, odgledah film u novootvorenom Cineplexx-u na Uscu u 3D (jel 2D jelte nema u vecernjim satima ). Jeste da je cena karte malo jaca ali u pitanju je digitalna 3D projekcija i slika je... orgazmicna
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
Kidja (13.4.2014)
Stara 13.4.2014, 17:28   #7594
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao i ja Captain America: The Winter Soldier pre neki dan.
3D i nije nešto, još sam gledao u nekoj maloj sali, slika se svako malo mutila, mislio sam prvo da je do mene, pošto sam morao naočare preko naočara (kletva nas ćoravih), ali mi posle rekoše i drugi da im se to dešavalo. Ali ok, podnošljivo.

Što se tiče filma, definitivno najbolji Marvelov film do sada. Akcione scene su sjajne, jednostavno se oseća snaga likova tokom borbi prsa u prsa, a scene sa Falconom i uopšte borbe u vazduhu su fantastične. Svidelo mi se i kako su borbe snimljene, nema previše sečenja scena, promena uglova i kamera. Priča nije nešto komplikovana i ne ostavlja bez daha, ali je tok jako dobar i film ni u jednom trenutku nije bio dosadan.
Inače, ima dooosta referenci na likove i radnje iz stripova, ali i na buduće filmove, pa vredi odgledati više puta

Zanimljivo je što se radnja iz Kapetana preklapa sa Agents of SHIELD (što valjda niko do sada nije uradio, tj. da se tako vremenski uklope film i epizoda), pa ne preporučujem gledanje poslednje epizode, ako niste pogledali film. Mada i nema nekih velikih spojlera, ne verujem da će vam pokvariti radnju, ali se opet saznaju neke stvari koje su bitne u fimu. Inače, najbolja epizoda do sada, izgleda da su morali da razvlače radnju i čekaju da izađe Captain America, ali ako ovako nastave, biće odlično.

Koliko aftercredits scena ste vi videli? Negde sam pročitao da su bile dve, ali ovi u bioskopu upališe svetla posle prve i izbaciše nas napolje.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 17:49   #7595
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Koliko aftercredits scena ste vi videli? Negde sam pročitao da su bile dve, ali ovi u bioskopu upališe svetla posle prve i izbaciše nas napolje.
Ima jedna ubrzo posle filma

Spoiler za ona sa...:
Quiksilverom i Scarlet Witch


a posle samih creditsa je

Spoiler za ...:
scena sa Bakijem koji stoji i gleda u svoj grob.


Ovu drugu nisam odgledao jer me mrzelo da cekam celu odjavnu spicu 10 minuta, pitanje je i da li bi je pustali do kraja.

Pored ovih ociglednih novih likova koje su uveli postoji i referenca na
Spoiler za ...:
Dr. Strange-a
, takodje
Spoiler za ...:
Onaj Hidrin agent koga na kraju nadju izgorelog (ali zivog) je Crossbones


Sad mi se opet gleda film
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 18:38   #7596
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne zaboravi i:

Spoiler za spoiler:
Onog francuza sa broda, to je http://marvel.wikia.com/Georges_Batroc_(Earth-616)

Takođe, komšinica je Agent 13, nećaka Pegi Karter (Kapetanova devojka iz 40-tih)

U jednom trenutku se vidi i Stark kula, koja ima samo A na njoj. Verovatno će Iron Man preuzeti vođstvo u Avengersima ili tako nešto...

Ed Brubaker se pojavljuje u jednoj sceni (kreator Winter Soldiera), kao i neizbežni Sten Li.

Čak postoji i referenca na Pulp Fiction (na grobu Nika Fjurija piše: “The path of the righteous man… Ezekiel 25:17.”)

itd
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 19:03   #7597
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jep, jep... i sve to Sto tice ovog za IronMan-a:

Spoiler za ...:
To "A" je ostalo jos iz Avengersa Ali ce svakako IronMan-ova organizacija "preuzeti baklju" SHIELD-a, video si sigurno na kraju da je agent Maria Hill na intervjuu u Stark-ovoj firmi


Izvinjavam se za ovaj spoiler fest.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 21:17   #7598
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citao sam to za Agents of Shield i preskocio sam zadnju epizodu. Sa cenama koje je zacepio pomodarski cineplex ne pada mi napamet da odgledam Winter Soldiera u bioskopu, izdrzacu do scenskog releasea, i tako sam dosta para dao marvelu Inace ostali bioskopi su sramota, pogotovo Tuck koji me zesce razocarao...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2014, 23:37   #7599
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Cabin in the Woods


5 prijatelja idu na odmor u kucicu u sumi, zvuci toliko genericno i odbijajuce zar ne? Ali ne, film je nesto potpuno drugacije od onog sto bi se ocekivalo u ovom malom opisu.

Ovaj film sigurno odlikuje krajnje neocekivani zaplet koji ce nekog oduseviti dok, verujem, ce neko drugi imati potpuno drugaciji utisak. Meni je licno veoma prijao, kao sto rekoh zbog krajnje cudnog zapleta i kraja koji se dosta razlikuju od danasnjih filmova prvenstveno horora.

Ali, ima i stvari koje su mi smetale kao neke nelogicne/neobjasnjene odluke kao i efekti koji su mogli biti dosta bolje uradjeni.
Sve u svemu jedan osvezavajuc i drugaciji film.
7/10

Evo i trailer ako sam zainteresovao nekog:
Spoiler za /:
/
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2014, 22:22   #7600
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Nymphomaniac: Vol. I
Nymphomaniac: Vol. II

4 sata metafora i slovenskih antiteza prozimanih light erotikom. Definitivno najmanje holivudski film koji sam gledao u zadnje vreme, samo eto taj paor Labuf, cisto da se privuce transformers publika.

Kraj fenomenalan, ocena 6.5/10
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com