Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2006, 11:32   #1
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Crni kertridz za HP 3420

Zanima me da li postoji neka alternativa ovog kertridza (27) od nekog drugog proizvodjaca posto je originalni HP-ov dosta skup (dvadeset i nesto evra) posto mi je stari odsluzio svoje?
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 18:27   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

I meni je to problem, neznam sta da ti kazem.Stampac mi je neupotrebljiv,nemam ni crni ni u boji.A za te pare mogu da kupim ceo novi stampac sa sve novim ketridjima.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 20:44   #3
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

A zasto ne kupis samo boju i sam ga dopunis?
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2006, 20:54   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Zato sto su dopunjavani nekoliko puta za tri godine svog zivota,od tad sam kupio jedan u boji i pakovanje crne i kolorne boje.Skupa boja jos skuplji ketridji.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 14:58   #5
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

ja sam svoj kertridz punio 6-7 puta dok konacno nije prestao da radi (stampac ga uopste ne vidi)...
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 16:10   #6
Staronsky
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Srbija 036
Poruke: 425
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Staronsky Slanje poruke preko Yahooa korisniku Staronsky
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Citat:
marcos kaže:
ja sam svoj kertridz punio 6-7 puta dok konacno nije prestao da radi (stampac ga uopste ne vidi)...
Jesi li probao da resetujes ketridz?
Staronsky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 18:20   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Citat:
marcos kaže:
Zanima me da li postoji neka alternativa ovog kertridza (27) od nekog drugog proizvodjaca posto je originalni HP-ov dosta skup (dvadeset i nesto evra) posto mi je stari odsluzio svoje?
Slusaj da ti kazem.Ja sam citajuci ovaj tvoj post a i sam ucestvujuci u njemu,jer imam isti problem,resio svoj slucaj.Prodao sam dileru stari HP 3420 za 10 eura bez USB kabla i doplatio novi HP 3920 za 2600 din.Dao sam mu i dva u boji i jedan crni kertridj, izraubovani od trogodisnjeg koriscenja.Tako da sam dosao do relativno modernog stampaca za ovu klasu.Inace imas i Lexmark 615 za tridesetak eura.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 9:37   #8
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Cela industrija ink-jet stampaca se zasniva na kupovini mastila zato nov stampac kosta koliko i ketridzi.ali nemojte se zavarati logikom pa sto ne bih kupio novi stampac sa novim ketridzima nego kupovati nove ketridze za stari.zasto?postoji jedna stvar koja se zove inicijalni ketridz.ketridz koji dobijete uz stampac moze da odstampa samo 50-ak strana tako da vam opet sleduje reciklaza ili kupovina drugog.moj savet je takodje da prodas taj stampac ako mozes i da pazaris nekog jeftinog lexmarka.nije vrhunska klasa ali nema zastite na ketridzu,jednostavan je za punjenje(reciklaza crnog-400din,reciklaza kolor-400din ako ga sam punis jos jeftinije) i moze se maltene beskrajno dopunjavati ali kao i kod svih ink-jet stampaca najbitnije je da se redovno koristi jer ce se u suprotnom zapustiti glava a onda corava posla.naravno,ako imas mogucnosti i ako ti je bitno stamopanje crno-belog teksta ozbiljno razmisli o laser stampacu.mozes da uzmes i polovan za 50-ak evra i da stampac 2000strana za 1000-1500dinara pa ti vidi.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 12:03   #9
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Citat:
Staronsky kaže:
Jesi li probao da resetujes ketridz?
Pokusao sa da ga resetujem nekoliko puta,probao sam ga kod ortaka koji ima isto 3420 i nece da radi,probao sam ortakov kertridz kod mene i radi normalno...
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 12:12   #10
marcos
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Cela industrija ink-jet stampaca se zasniva na kupovini mastila zato nov stampac kosta koliko i ketridzi.ali nemojte se zavarati logikom pa sto ne bih kupio novi stampac sa novim ketridzima nego kupovati nove ketridze za stari.zasto?postoji jedna stvar koja se zove inicijalni ketridz.ketridz koji dobijete uz stampac moze da odstampa samo 50-ak strana tako da vam opet sleduje reciklaza ili kupovina drugog.moj savet je takodje da prodas taj stampac ako mozes i da pazaris nekog jeftinog lexmarka.nije vrhunska klasa ali nema zastite na ketridzu,jednostavan je za punjenje(reciklaza crnog-400din,reciklaza kolor-400din ako ga sam punis jos jeftinije) i moze se maltene beskrajno dopunjavati ali kao i kod svih ink-jet stampaca najbitnije je da se redovno koristi jer ce se u suprotnom zapustiti glava a onda corava posla.naravno,ako imas mogucnosti i ako ti je bitno stamopanje crno-belog teksta ozbiljno razmisli o laser stampacu.mozes da uzmes i polovan za 50-ak evra i da stampac 2000strana za 1000-1500dinara pa ti vidi.
Razmisljo sam i o tome da prodam nekome ovo sto je ostalo od mog stampaca (kutija,USB kabl,mehanika i prazan kolor kertridz,znaci sve potpuno ispravno sem crnog kertridza) i da uzmem nesto novo ali se tu javljaju dva problemarvi je sto nemam kesha a drugi ne verujem da neko hoce da kupi to sto imam, a i ako hoce to bi bile neke mizerne pare.

Zanima me u vezi Lexmarka da li mu je glava na kertridzu (kao kod HP-a) ili je odvojena i koliko je komplikovano punjenje kertridza? Nije mi toliko bitan kvalitet stampe jer uglavnom stampam tekst,poneki omot za CD i slicne stvari...
marcos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 21:11   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Cela industrija ink-jet stampaca se zasniva na kupovini mastila zato nov stampac kosta koliko i ketridzi.ali nemojte se zavarati logikom pa sto ne bih kupio novi stampac sa novim ketridzima nego kupovati nove ketridze za stari.zasto?postoji jedna stvar koja se zove inicijalni ketridz.ketridz koji dobijete uz stampac moze da odstampa samo 50-ak strana tako da vam opet sleduje reciklaza ili kupovina drugog.moj savet je takodje da prodas taj stampac ako mozes i da pazaris nekog jeftinog lexmarka.nije vrhunska klasa ali nema zastite na ketridzu,jednostavan je za punjenje(reciklaza crnog-400din,reciklaza kolor-400din ako ga sam punis jos jeftinije) i moze se maltene beskrajno dopunjavati ali kao i kod svih ink-jet stampaca najbitnije je da se redovno koristi jer ce se u suprotnom zapustiti glava a onda corava posla.naravno,ako imas mogucnosti i ako ti je bitno stamopanje crno-belog teksta ozbiljno razmisli o laser stampacu.mozes da uzmes i polovan za 50-ak evra i da stampac 2000strana za 1000-1500dinara pa ti vidi.
Neznam dali si sto posto u pravu,ja sam svoje sad bivse stare kertridje punio vise puta i posteno su me sluzili.Sad me je tesko ubediti posto sam tradicionalista da bih mogao imati neki drugi stampac osim nekog HP-a.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 12:30   #12
curejko
Novi član
 
Član od: 8.2.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Kako probuditi HP-ov crni kertridz (56), koji je odjednom pretao da radi, masina ga nevidi, trazi da se instalirano. "Caka, lepljiva traka" ne pomaze. Uzgred kertridz nije prazan, sta vise nije nijednom punjen.
curejko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 22:29   #13
sim.a
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 152
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Probaj na nekom drugom stampacu koji koristi 56-cu ali verovatno nikako
sim.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2013, 17:19   #14
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Ja imam problem sa mojim stampacem. Naime nemam crnu boju tj ketridz, ali mastilo u boji jos ima (kada skinem ketridz, vlazan je na streni gde boja izlazi). E sad probao sam da stampam tekst u boji ali nece. Imao sam mali problem i da ubacim drajvere od diska na Windows 7, ali sam resio taj problem.
Resenje?? Da li moram kupiti nov crni/oba ketridza? (koristio bih samo za stampu teksta, u crnoj boji)...
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2013, 17:52   #15
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Rešenje je čišćenje kertridža ultrazvukom. Nosi u neki servis da ti to odrade...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (12.6.2013)
Stara 13.6.2013, 13:21   #16
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Pa moji je problem sto je crni ketridz prazan, a stampac ne radi, tj ne stampa tekst u noji. Samo se blokira kad krene. Da li to moze biti zbog nedostatka tog ketridza?
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2013, 21:41   #17
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Crni kertridz za HP 3420

Pa onda nek ti neko napuni kertridž, taj štampač neradi ako mu je neki od kertridža prazan ili nedostaje...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (14.6.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com