Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.9.2013, 23:13   #201
brankosy
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Potpisujem od reci do reci. Poludeo sam kad sam video racun. Doduse, dinar jeste nesto slabiji, ali ovakvim ugovorom mogu da povecaju i na 2000. Nekad sam kod Sezampro-a imao gomilu nekih popusta na vernost. Problem je sto mi ugovor istice za 10 meseci, ali docekacu valjda i taj dan da im čiča objasni neke stvari.
brankosy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 12:44   #202
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Orion Telekom

Treba se docepati generalnog direktora a.k.a Otporasa. U drugim drzavama, kompanija kad predje klijenta, ona se rusi ako se klijenti pobune. End of story.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 16:25   #203
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Sezampro je bio sjajan provajder, godinama sam ih koristio jer nisam želeo da dajem pare monopolskom Telekomu. I bio sam veoma zadovoljan uslugom kod njih. Ali otkad je Sezampro prešao u ruke Oriona, od tada su krenuli da padaju naglavačke. Prvo su ukinuli onaj popust za dugogodišnje korisnike, pa i period od 15 dana korišćenja neta u slučaju kašnjenja sa plaćanjem, pa ne šalju više račune nego samo obaveste SMS-om i mejlom, a sada de fakto postaju jedan od najskupljih provajdera i o poskupljenju ne obaveste korisnike! Šteta za takvu propast nekada odličnog provajdera. Čim istekne ugovor tražićemo novog.
Potpisujem sve rečeno.
Posle 7 godina kod njih prešao sam na totaltv mix, prosto mi je jefinije.
Ali rastanak je bio nimalo lep, bolje da ne pričam.
Od jedne kompanije koja neguje svoje korisnike, postali su nešto sasvim drugačije.
Mene su prošle godine izluđivali isključivanjem interneta 1. u mesecu u 9 ujutro.
Sve dok nisam nalepio tamo nekog i taj mi na jedvite jade objasni da sam prebačen u neki prepaid i da moram da plaćam pre prvog, nisam mogao da verujem.
Srpska poslovnost na delu.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
Lich_king2 (13.9.2013)
Stara 12.9.2013, 16:46   #204
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

meni je istekao ugovor odavno, plaćam mesečnu pretplatu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2013, 17:24   #205
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ja sam do sad imao d@h 6mb za 1100, sad cu uzeti 24mb premium net (d@h samo drugi naziv, na akciji) za 1500.
Nisam imao nikad nikakvih problema sa njima, mada to je i normalno, ne mozemo svi da imamo ista iskustva.
icemama je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2013, 20:16   #206
vlad
Član
 
Član od: 9.10.2011.
Lokacija: 地狱
Poruke: 147
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Da ne bih prepricavo evo jos malo (ne)poslovnosti i krsenja prava korisnika od Oriona. Tekst prenet uz saglasnost autora poruke.
Spoiler za kopiran tekst:
Citiram korisnika: sas28
Malo pojasnjenje za sve koji zele da raskinu ugovor:
Korak 1) obratiti se RATEL-u, i navesti sledece:
Prvo: Orion Telekom je poceo traffic shaping (ogranicavanje protoka ka odredjenim servisima, dok samo recimo youtube/facebook imaju ono sto placate). Primer ovoga je da je recimo meni vecina sajtova "zakucana" na 2 mbps, iako placam 5/1 mbps.
Drugo: povecanjem cene i menjanjem paketa (bitnih elemenata ugovora) prekrsili su TRI ZAKONA:
1) Zakon o zastiti potrosaca, clan 89 (Potrošač ima pravo da jednostrano raskine ugovor o pružanju usluga od opšteg ekonomskog interesa ako nije saglasan sa promenom cene odnosno tarife i izmenom opštih uslova ugovora navedenim u obaveštenju trgovca. )
2) Zakon o obligacionim odnosima (izmena opstih uslova, i izbacivanje opcije da se moze raskinuti ugovor bez penala, konkretno clan 466 kaze: Odredba ugovora kojim se određivanje cene ostavlja na volju jednom ugovaraču smatra se kao da nije ni ugovorena i tada kupac duguje cenu kao u slučaju kad cena nije određena. A posto je cena ODREDJENA ugovorom, kao takva ne moze se menjati).
Drugi deo povrede zakona o obligacionim odnosima kaze da: "ako jedna strana izmeni BITNE elemente ugovora (cena/paket koji imate), vi kao potrosac imate svako pravo na momentalni raskid ugovora bez penala" (to je po tumacenju SUDA, za koji su i oni stavili da je krajnji organ kome se treba obratiti).
3) Zakon o telekomunikacijama clan 107 (naime, jesu ispostovali stav 1 da se promena mora izloziti 30 dana pre iste, vrlo je diskutabilno da li su to uradili na pravi nacin (sajt, umesto sms/mail poruka koje i dobijamo pri dugovanjima), nije ispostovan stav 2 koji nalaze da operater pri promeni uslova ugovora MORA PRUZITI KORISNIKU OPCIJU DA UGOVOR RASKINE BEZ PENALA. Samim tim, zakon se ne moze delimicno postovati, Orion Telekom isti izvrce svojoj volji i modelira ono sto mu odgovara.

Takodje, ako se vade da ste "bili obavesteni, i da je rok za zalbu istekao" to nije tacno. Naime, novi cenovnik je najavljen u junu mesecu, ALI NIJE ISTAKNUT DO 26. avgusta (pre manje od 30 dana). Samim tim, niko normalan se ne bi izjasnio da li zeli/ne zeli da nastavi sa koriscenjem ako ne vidi cenovnik (jer su mogli da povecaju koliko god hoce po njihovom tumacenju).


P.S. Pri povecanju cene vade se na neku razliku kursa, pa po ZVANICNOM sajtu NBS, dinar je DOBIO NA VREDNOSTI 2,93%, nije devalvirao, po toj logici trebali su da spuste cenu. Takodje nisu svim korisnicima povecane cene, vec kao da je povecanje vrseno selektivno, da bi svima izjednacili racune, bez obzira pod kojim uslovima je potpisan ugovor.
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2013, 22:19   #207
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

da, i ja vidim povećanje cene, 4mb sada plaćam 1599 dinara.

ali najgore je što kod mene puca internet u zadnjih 6 meseci bar 10 puta na dan, mada nisam ih ni zvao da vidim šta je , niti nešto skidam sa neta non-stop, niti igram igre preko neta.samo se pojavi crvena lampica po par minuta na ruteru. moram ih zvati.

zanimljivo je da mi je adsl veza bila neuporedivo stabilnija tamo 2006,07,08 za vreme sezampro-a nego za vreme sada ovog svemoćnog oriona
bukvalno mesecima nije pucala, tako reći par puta godišnje.
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2013, 18:08   #208
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

E ovako ja placam orion telekom 1890 dinara za 3 mb koja nekad nisu ni 3 sa obzirom da sam na ledinama i da ovde trafo stanica zna da puca,a kad pukne treba im minimum po 3-4 dana da dodju da to poprave. Jednom prilikom nisam imao internet 5 dana u bukvalno sam zenu molio da posalju nekog da pogleda jer nije bio problem ni do mene ni do mog kompa sa obzirom da imam lap top i da sam tu probo da povezem internet.

Usluga preko telefona ocajna samo su me vrteli na istu foru,glavno resenje iskljuci modem na 10 sec. pa nisam retardiran pa da nisam probao sve moguce dok vas nisam pozvao. U svakom slucaju sa obzirom da su ovo novo izgradjene kuce i da jos uvek nema kablovskih i internet provajdera da su u nasu ulicu uveli internet moram da koristim njihov wi fi koji je nekad stvarno tuga,posebno sa obzirom da ortak placa nzm sad tacno koji kablovsku 10 mb za 1500 dinara.
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 17:31   #209
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ovo i se dešava radovno svaki dan zadnje nedelje..
http://www.speedtest.net/my-result/3146188744
Pad dw brzine na 200-300 kbps..
Treba da bude 4 mbps..Onda se počne da koči..
Kad učitavam stranice audio streem puca prekida..Prođe neko vreme
pa proradi normalno..Kad ih pozovem ide standardna fora šta je i kako povezano kao da sam pao s marsa..
Ozbiljno razmišljam da pređem kod drugog provajdera..
Ionako plaćam ovaj paket od 4 mbps 1300 dinara..
Iako mi je ugovor potpisan na 1200 na 1 god..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 17:38   #210
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

meni uglavnom radi noramalno

ponekad zakuca kad radi torent, ali kad ugasim torent radi lepo..
doduše digli su malo cenu, ali su mi i povećali brzinu sa 4 na 5 i upload na skoro 1
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 18:28   #211
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Evo ovako treba da bude..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 19:03   #212
Stiven84
Novi član
 
Član od: 19.11.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ja placam 1600 din. 3 mb/s a brzina mi konstatno varira od 0.9 do 4.5 mb/s
Stiven84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2013, 23:25   #213
Graficar92
Član
 
Član od: 24.9.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 179
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Evo vam gospodo orion telekom... http://www.speedtest.net/my-result/3171818770

Da ne zivim na ovim ledinama i da imam mogucnost da uzmem drugog provajdera uradio bi to odma...

Bezi te od ovih
Graficar92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 12:08   #214
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Orion Telekom

Hmm, za Orion nemam bas mnogo lepih reci, od toga da su najskuplji, preko toga da su bezobrazni, jer ne daju WiFi ruter odmah, nego morate da se cimate sa njima, i naravno, brzina im je katastrofalna. Placamo jedno, dobijamo drugo!
Mada posle malo istrazivanja, tj cackanja, utvrdio sam u cemu je stvar s brzinom. Orionovci koriste fiksne DNS servere, a promena istih, dovodi do toga da nemate INTERNET.
Ugovor mi istice u martu 2014, tako da ako nesto ne promene.. FAREWELL ORION

Doduse , ni drugi nisu bas nesto bolji, ali barem kod drugih mozes bez problema da promenis DNS... tj da predjes na OPEN DNS...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 15:33   #215
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Ja sam moj ugovor produžio imaju akciju 10mb i iptv za 1600 din mesečno imaju akciju videćemo kako to radi...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2013, 19:23   #216
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Hmm, za Orion nemam bas mnogo lepih reci, od toga da su najskuplji, preko toga da su bezobrazni, jer ne daju WiFi ruter odmah, nego morate da se cimate sa njima, i naravno, brzina im je katastrofalna. Placamo jedno, dobijamo drugo!
Mada posle malo istrazivanja, tj cackanja, utvrdio sam u cemu je stvar s brzinom. Orionovci koriste fiksne DNS servere, a promena istih, dovodi do toga da nemate INTERNET.
Ugovor mi istice u martu 2014, tako da ako nesto ne promene.. FAREWELL ORION

Doduse , ni drugi nisu bas nesto bolji, ali barem kod drugih mozes bez problema da promenis DNS... tj da predjes na OPEN DNS...
Meni već duže vreme radi Open DNS, a menjao sam i za onaj googleov sasvim noramalno sam upisao adrese u modemu i sve radi normalno..?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2013, 21:15   #217
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Orion Telekom

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Meni već duže vreme radi Open DNS, a menjao sam i za onaj googleov sasvim noramalno sam upisao adrese u modemu i sve radi normalno..?
Da ali na kom ruteru? Ako ti je ruter TP link 8816, onda nema od toga ništa, Imao sam takav ruter, i nije htelo pa nije, doduše možda je bilo i do rutera, ko zna. Sada imam ZyXel, i tu već može. Mada ono da su najskuplji stoji!
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2014, 18:47   #218
brankosy
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Što se tiče brzine i stabilnosti nemam primedbi, ali cena adsl prema kablovskom internetu je preterana. Pogotovu što su povećali cenu koji mesec po potpisivanju ugovora pre 1,5 god. Kada mi istekne ugovor u junu, neću ga produžiti kakav god popust da nude... a vidim da već krenuli da nude 20% popusta ko obnovi ugovor do 31. januara...

brankosy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 2:52   #219
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Koliko ja znam cene svih adsl su vrlo slicne
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2014, 17:03   #220
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Orion Telekom

Kako slične kad su najskuplji i jedni su koji ti ne daju wi fi ruter ..Već običan
jednoportni..Ja ću naverovatnije da im vratim opremu i da završim s njima..
Evo nema više popusta za stare korisnike već mi nude paket od 6 mbt po ceni
od 1600 din..Još ugovor na 2 godine..NIsam lud da se zakopam sa tom brzinom..Kod telekoma mogu 10 mbps za te pare..A kasnije mogu se prebacim
na neki od box paketa..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
internet, orion internet, spor internet, visok ping

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Postpaid paketi (VIP, Telekom, Telenor) nikola87 Aparati i oprema 68 22.11.2010 23:49
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com