Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2016, 6:36   #9461
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke


Znaci u WoW-u ja u Northrend mogu da odem i da igram bez problema kao lvl 1?
Ne, to samo znači da se WoW i njegovi klonovi posle pune decenije još uvek drže istih anahronih veštačkih ograničenja koje je igra imala na samom početku. Ko od level 1 karaktera u GW2 očekuje da odmah posle prologa zapuca u Orr? Niko, ali za razliku od WoW-a i sličnih antikviteta u GW2 zapravo ne postoji ništa što te sprečava da to uradiš. Kako ćeš se usput provesti, e to je već druga priča. Igre koje još uvek koriste XP kao osnovu za ograničavanje sadržaja prosto nestaju već godinama.

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Znaci ako ne mozes da igras personal story onda mozes da obrises igru jer je to preduslov za sve ostalo?
Po ko zna koji put, nisu svi spremni da igraju sve ili provode po 7-8 sati dnevno u igri. Mnogi samo hoće da odvoje sat-dva dnevno, pa čak i nedeljno, da prosto leveluju svoje karaktere ili odigraju personal story/avanturu/kompletiraju mapu. I šta ih u HoT-u čeka? Poražavajuća matematika. Za postizanje maksimalnog levela (80) u osnovnoj igri potrebno je 4 860 359 XP. Za postizanje maksimalnog mastery levela, kao preduslov, potrebno je 52 578 000 XP! Znači, sa količinom XP-a koji je potreban za otključavanje (naglašavam, samo otključavanje) svih mastery linija, od čega su mnoge bitne za praktičnu progresiju (personal story, pact commander, fraktali itd.) mogu da se izleveluju još 11 karaktera u osnovnoj igri! Ne, to uopšte ne liči na grind.

U stvari grindačina i gated sadržaj su u ekspanziji dostigli takav nivo da čak ni personalna priča ne može da napreduje bez investiranja bar par desetine sati (individualna stvar) samo da bi se nakupilo dovoljno XP-a. Grind samih mastery poena neću ni da komentarišem. Da je to jedini način na koji HoT ograničava sadržaj nego su i elementi za kompletiranje mape sakriveni iza tempiranih eventova koji po ko zna koji put zavise od a) bagovitog megaserver sistema + b) volje trenutne instance da odradi evente koji su preduslovi.

Ja razumem ljude koji su godinama igrali WoW i navikli se na grindanje ali to nije izgovor za lenčuge u ANet-u da prosto kopiraju elemente iz drugih igara protiv kojih se GW od kad postoji borio. I da ljudi nisu počeli da reaguju na vreme i dan-danas bi se specijalizacije otvarale sa po 400+ hero poena. Evo već vidim kako se vlasnici naloga sa više karaktera raduju zbog toga i obećavaju da će svoje prvorođeno dete da nazovu po Kolinu i ekipi
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Vlajk@ (9.3.2016)
Stara 9.3.2016, 7:59   #9462
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Pa ja sam jedan od tih koji igraju sat-dva (eventualno 3) dnevno i ja sam batalio sve druge igre upravo zbog grinda jer ga ne podnosim. HoT i gw2 nisu grind ni po jednom merilu danasnjih MMO igara (dakle uporedjujuci sa svim ostalim na trzistu). Imas 4 mape + raidove gde mozes da zaradis exp. Svaka mapa ima gomilu chain questova i meta event. Realno da bi odradio bilo sta ti ne treba nijedan mastery preko lvl 2 (ja imam jedan kompletan i sve ostale lvl 2, a sve sam odradio dok je i ovaj jedan bio lvl 2). Da bi dosao do lvl 2 ti realno treba da uradis ceo meta event i quest chain na jednoj mapi nekoliko puta, ili sve 4 mape par puta. Ako je to grind onda vas otvoreno nazivam pre svega nerealnim, a onda i lenjim.

Mada, ja pre svega mislim da ljudi imaju problem da se organizuju. Verovatno vecina (od onih koji se zale) ide sistemom dizi jedan mastery do kraja pa predji na sledeci. Niti jedan sadrzaj (a mislim da sam sve uradio u HoT-u) ne zahteva max lvl mastery u smislu da je zakljucan dok ne dignes mastery taj i taj skroz do kraja. Takodje, LFG je pun taksija za mape sa meta eventom, pa nije lose i da se nauci kako se koristi taxi umesto kukanja kako nema dovoljno ljudi.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 8:15   #9463
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
HoT i gw2 nisu grind ni po jednom merilu danasnjih MMO igara (dakle uporedjujuci sa svim ostalim na trzistu).
GW2 osnovna igra i nema toliko grinda, vesto su sve to prikrili i kao sto kolega vec napomenuo gore, nema ogranicenja xp-om. HOT je klasican grind fest, svidelo se to nekome ili ne. Neutrino je to sve lepo objasnio u predhodnoj poruci.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 8:39   #9464
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
GW2 osnovna igra i nema toliko grinda, vesto su sve to prikrili i kao sto kolega vec napomenuo gore, nema ogranicenja xp-om. HOT je klasican grind fest, svidelo se to nekome ili ne. Neutrino je to sve lepo objasnio u predhodnoj poruci.
Objasni mi po cemu se bilo koja HoT mapa razlikuje od neke osnovne mape. Kao sto sam vec rekao, izvucite podatke koliko expa treba za lvl 2. Mastery preko lvl 2 ti NE TREBA, samo je convenience. Dakle nisi primoran ako neces. To je sustina.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 9:59   #9465
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Objasni mi po cemu se bilo koja HoT mapa razlikuje od neke osnovne mape. Kao sto sam vec rekao, izvucite podatke koliko expa treba za lvl 2. Mastery preko lvl 2 ti NE TREBA, samo je convenience. Dakle nisi primoran ako neces. To je sustina.
Izvini ali za mnogo stvari ti TREBA mastery veci od lvl2. Samo za story ne treba. Na primer imas dosta hero chelenga i mastery pointa do kojih nemozes doci ako nemas gliding lv3 a za neke i lvl6, Da bi mogao da ubijes nevidljive protivnike moras imati nuhoch lvl4, a ako hoces da dobijes ascended class weapon moras imati (izmedju ostalog) exalted lvl5.

A Hot mape se razlikuju po tome sto si na osnovnim mapama si mogao otici na mapu kad ti se cefne i odraditi 100% mape, u hot mapama moras da nadjes uspesnu mapu u tacno odredjeno vreme da bi odradio neke delove mape. Plus, za neke delove moras imati veci level masterija ili da imas nekog mesmera koji ce te vise puta teleportovati, a mislim da ima par lokacija do kojih te ni mesmer ne moze teleportovati posto su predaleko od pozicije do koje mozes doci bez odgovarajuceg masterija dok si stare mape uz relativno malo truda mogao udradi i na manjem levelu nego sto je predvidjeno.

EDIT: Najveci problem sa hot-om za mene nije grind nego to sto ne mozes da radis sta hoces kad hoces, nego moras da radis odredjene evente ili da cekas da se oni zavrse pa da onda nadjes grupu za HC ili bilo sta drugo za sta ti treba pomoc. Jedino story mozes da radis kad hoces.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku warlock_sm na korisnoj poruci:
Vlajk@ (9.3.2016)
Stara 9.3.2016, 10:18   #9466
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Taj isti hero point mozes da zaradis za pola sata u EOTM. A one nevidljive pecurke su nista drugo do bonus chest, a ne content. Dakle neobjektivan ti je argument. A sa ovim poslednjim se slazem, to si u pravu.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 11:29   #9467
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Taj isti hero point mozes da zaradis za pola sata u EOTM. A one nevidljive pecurke su nista drugo do bonus chest, a ne content. Dakle neobjektivan ti je argument. A sa ovim poslednjim se slazem, to si u pravu.
Ima nas koji ne vole eotm. A ne mozes ni neke viste bez masterija koje ti takodje trebaju za 100% mape.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 11:54   #9468
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Ima nas koji ne vole eotm. A ne mozes ni neke viste bez masterija koje ti takodje trebaju za 100% mape.
Pa ja lepo kazem u cemu je problem. Ne volim ovo, ne volim ni alternativu, nego hocu da mi se sve servira.

A i 100% mape je bonus chest, a ne moranje.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 11:58   #9469
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Pa ja lepo kazem u cemu je problem. Ne volim ovo, ne volim ni alternativu, nego hocu da mi se sve servira.

A i 100% mape je bonus chest, a ne moranje.
Pa ne moras nista, cak ni igrati ako cemo tako.
Ali ako hoces nesto moras prvo gomilu drugih stvari pre nego sto mozes to sto hoces, u starima mapa si mogao da radis sta hoces bez da moras bilo sta drugo pre toga. To je razlika u mapama.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku warlock_sm na korisnoj poruci:
Vlajk@ (9.3.2016)
Stara 9.3.2016, 12:36   #9470
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Pa ne moras nista, cak ni igrati ako cemo tako.
Ali ako hoces nesto moras prvo gomilu drugih stvari pre nego sto mozes to sto hoces, u starima mapa si mogao da radis sta hoces bez da moras bilo sta drugo pre toga. To je razlika u mapama.
Dakle zakljucak je: ne mogu do 3 viste, znaci gw2 je grindfest.

Ok...

A i kod starih mapa si morao da budes odredjeni lvl, a i bossovi/championi imaju spawn time. Ni Behemota ne mozes da uvijes kad god odes u mocvaru. Dakle isto si morao nesto prethodno da uradis pa da recimo ides na Tequatla.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 12:55   #9471
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Dakle zakljucak je: ne mogu do 3 viste, znaci gw2 je grindfest.

Ok...

A i kod starih mapa si morao da budes odredjeni lvl, a i bossovi/championi imaju spawn time. Ni Behemota ne mozes da uvijes kad god odes u mocvaru. Dakle isto si morao nesto prethodno da uradis pa da recimo ides na Tequatla.
Na starim mapama mi ni teq i Behemot ne trebaju za 100% mape.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 12:57   #9472
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Na starim mapama mi ni teq i Behemot ne trebaju za 100% mape.
Ali si za 100% mape morao da budes lvl 80 sto isto nisi mogao za dan...To je moglo, a ovo je grind?
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 13:19   #9473
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Ali si za 100% mape morao da budes lvl 80 sto isto nisi mogao za dan...To je moglo, a ovo je grind?
Prvo, nisi morao biti lvl80 za stare mape, samo je bilo malo teze kada si manji level nego sto je mapa. Drugo ako imas sloban da da posvetis samo igranju gw2 moze dici lika na lvl80 za jedan dan. Cak i meni koji igra relativno malo trebalo je samo 5 dana do lvl80 kada je igra izasla, a hot imam od izlaska i jos nemam ni blizu sve masterije. Tako da levelovanje 1-80 i levelovanje svih masterija nemoze nikako da se poredi.

EDIT: do lvl80 za 12h https://www.youtube.com/watch?v=yJFyy7W1Z7Q
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 15:05   #9474
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne, to samo znači da se WoW i njegovi klonovi posle pune decenije još uvek drže istih anahronih veštačkih ograničenja koje je igra imala na samom početku. Ko od level 1 karaktera u GW2 očekuje da odmah posle prologa zapuca u Orr? Niko, ali za razliku od WoW-a i sličnih antikviteta u GW2 zapravo ne postoji ništa što te sprečava da to uradiš. Kako ćeš se usput provesti, e to je već druga priča. Igre koje još uvek koriste XP kao osnovu za ograničavanje sadržaja prosto nestaju već godinama.
Pa cekaj, zar nisi rekao da u drugim igrama XP nije element koji kompletno blokira dalju progresiju za razliku od GW 2? Otkud sada ovo ?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 16:39   #9475
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Gw2 je grindfestica nevidjena zato sto je ekonomija u igri unakazena godinama u nazad i zato sto se 99% stvari u igri dobija kroz RNG.
Bogove RNG i statistike cu zaobici, prihvatam to nekako, ali spomenucu unakazenu ekonomiju.
Zato sto je unakazena iz samo jednog razloga, ogromne pohlepe koju Anet ima i protura kroz gameshop.
Osnovna valuta gold - nenormalno gubi vrednost. 100g sada i 100g za mesec dana samo kao broj deluju isto, a prakticno 100g za mesec dana gubi vise od trecine vrednosti. Bitno je da gemovi dobijaju vrednost, i da recimo jedan novi char slot od 800 gemova postaje misaona imenica skupiti kroz gold. O server transferu za wvw igrace necu ni da govorim. Da su recimo stavili fixan odnos gem - gold, gold bi bio stabilniji i cela ekonomija time, pa bi prosecan igrac mogao da kalkulise i da ono ide na plan - za 9 meseci igre cu da skupim da kupim char slot. Ali jbg manje bi bilo visa ratnika.
Tako da osnovna valuta gold konstantno gubi vrednost ljudi moraju biti prinudjeni da ga brzo skupe, idu na 3-4 oprobana nacina i eto ga razlog grindfesta.
Takodje Gw2 ima katastrofalan sistem titula, umesto da se njima dobija i ostvaruje neki prestiz nad drugim igracima ne dobija se nista znacajno. Sta ja imam od toga sto sam solirao Lupicusa osim par stotina pregleda na youtubetu?
Samim time igraci jedni nad drugima ostvaruju prestiz kroz skinove i izgled likova sto pohlepnom Anetu odgovara jer im gameshop prosto cveta
I da napomenem, ne hejtujem igru, jedan sam od fanboysa ali govorim realno sta je problem.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 17:25   #9476
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Cena character slota danas je ista kao i pre godinu dana (uz uobicajene dnevne varijacije).
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 17:43   #9477
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Cena character slota danas je ista kao i pre godinu dana (uz uobicajene dnevne varijacije).
Ma šta kažeš?



https://www.gw2spidy.com/gem

Cena je ista, ali kad kupuješ za pravi novac (10 evriTća).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 17:58   #9478
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kakva bre misaona imenica, tih 160-170 golda za 800 gemova zaradim od kraftinga i prodaje na TP za 10 dana (15-ak minuta dnevno u igri).

A sasvim je logično da gold vremenom gubi na vrednosti jer ga svakim danom ima sve više u igri.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 18:09   #9479
ljubo-exyu
Veteran
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: http://guildwars.pr0gamers.net
Poruke: 532
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 144 puta na 88 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Kol'ko vidim, došlo vreme bolje biti živ nego mrtav.
ljubo-exyu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2016, 18:38   #9480
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ako pogledas malo taj grafikon koji si zakacio, za 100 gemova si u periodu januar-mart 2015 mogao da kupis 14-19 golda, a u periodu januar-mart 2016 za 100 gemova kupujes 16-20 golda (bio je samo jedan mali peak preko 20). Inflacija kao u Srbiji '92...
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com