Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 2D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

2D radovi Radovi korisnika iz oblasti 2D rasterske i vektorske grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2010, 20:38   #1
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Molba za logo za firmu

Pozdrav svima! Otac otvara firmu koja se bavi uslugama spedicije (znaci posredovanje pri carinjenju robe prilikom uvoza, izvoza itd.), pa bi mu trebao neki logo. Ime firme je "PORTO - ŠPED d.o.o." (rec porto na latinskom jeziku znaci nositi).
E sad, posto nemam nikakvog iskustva sa crtanjem, dizajnom itd, ne mogu da nacrtam logo, pa bih zamolio vas da napravite logo za firmu, a uplaticu 500 dinara na ziro racun osobi ciji mi se logo najvise svidi, i logo te osobe cu koristiti za firmu.

E sad:

Nista sareno, maksimalno 2-3 boje, nista drecavo.
Nesto sto bi imalo veze sa nazivom firme, moze neki kamion, avion ili neko vozilo.
Najbolje bi bilo kad bi se ukombinovala neka tamno plava boja sa belom, ili sivom, znaci nista sareno, ali opet primetljivo.
Mi smo razmisljali o tome da jednostavno napisemo PORTO - ŠPED d.o.o. i umesto prvog slova "O" da ubacimo nasu voljenu planetu sa meridijanima i paralelama, i to sve sa nekim lepim fontom.
Eto to je neki moj predlog, ali slobodno pustite masti na volju.

Osoba ciji mi se logo najvise svidi dobija na ziro racun 500 dinara.

Puno hvala na vremenu koje ste izdvojili da me saslusate, i na vremenu koje cete mozda izdvojiti da napravite potencijalni logo za firmu.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 23:30   #2
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Molba za logo za firmu

Шалиш се, је л' да? 500 динара за лого који треба да представља озбиљну комерцијалну фирму?
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 0:33   #3
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Molba za logo za firmu

O Boze... Kao prvo, nemamo nameru da se sirimo po citavoj Srbiji. Firma deluje lokalno, u opstini koja ima oko 45000 stanovnika, u kojoj mozda 4 firme rade kako treba, a ostalo propada.
Kao drugo, cenu sam stavio kao okvirnu, zato sto nemam blage veze kako se krecu cene za tako nesto, i zato sto je neko vec postavljao slicnu temu ranije, i stavio istu cenu za logo, i naslo se par ljudi dobre volje koji su mu napravili logo.
Ne trazim nista fensi, nikakve animacije, plamenove, stotine boja i cudesa, trazim nesto jednostavno. Potpuno razumem da nije lako nauciti da se pravi tako nesto, ali eto. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio time sto sam stavio tu cenu za logo.
Ajde ovako. Neko ko ima zivaca i volje, neka napravi logo, postavi ga ovde, ili mi posalje na PM, neka stavi neki watermark ili nesto cisto da bude siguran da necu ukrasti ili tako nesto (mada nisam takva osoba), pa cemo da se dogovorimo oko cene ako mi se svidi logo.
Moze tako?
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 9:32   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Molba za logo za firmu

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
O Boze... Kao prvo, nemamo nameru da se sirimo po citavoj Srbiji. Firma deluje lokalno, u opstini koja ima oko 45000 stanovnika, u kojoj mozda 4 firme rade kako treba, a ostalo propada.
Kao drugo, cenu sam stavio kao okvirnu, zato sto nemam blage veze kako se krecu cene za tako nesto, i zato sto je neko vec postavljao slicnu temu ranije, i stavio istu cenu za logo, i naslo se par ljudi dobre volje koji su mu napravili logo.
Ne trazim nista fensi, nikakve animacije, plamenove, stotine boja i cudesa, trazim nesto jednostavno. Potpuno razumem da nije lako nauciti da se pravi tako nesto, ali eto. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio time sto sam stavio tu cenu za logo.
Ajde ovako. Neko ko ima zivaca i volje, neka napravi logo, postavi ga ovde, ili mi posalje na PM, neka stavi neki watermark ili nesto cisto da bude siguran da necu ukrasti ili tako nesto (mada nisam takva osoba), pa cemo da se dogovorimo oko cene ako mi se svidi logo.
Moze tako?
Osmisljavanje i irada logotipa za firmu je ozbiljan posao koji se ljudima ovde cini kao trivijalan... Logo mora da ispuni niz dizajnerskih uslova i pravila da bi bio logo... od toga da mora da se osmisli tako da moze da se primeni u najrazlicitijim situacijama (od olovke i upaljaca do cirade na kamionu) do same prepoznatljivosti i imidza firme...
...uglavnom taj posao se obicno shvata ozbiljno i ozbiljno se placa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 22:49   #5
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Molba za logo za firmu

Postavio sam oglas na dizajnzonu, skontao sam da se placa poprilicno vise od moje ponude, i da logo ne mogu da stavim bilo kakav, tako da sto se mene tice mozete da mi iznosite predloge na email:
saranovic.ivan at gmail.com
Dajte mi predlog za cenu logoa, i ako mi se logo svidi, uplaticu vam novac na ziro racun.
Moze tako?

Poslednja ispravka: oluja (31.8.2010 u 23:10) Razlog: Ne ostavljajte adresu bez QUOTE
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2010, 23:12   #6
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Molba za logo za firmu

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Dajte mi predlog za cenu logoa, i ako mi se logo svidi, uplaticu vam novac na ziro racun.
Moze tako?
Sve moze ako neko pristene na takve uslove... obicno se prvo nadje dizajner koji ima neko iskustvo (i vama se svidja ono sto je vec radio) pa se sa njim dogovori cena...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ATI Logo to be Canceled? Thaedass Vesti 24 18.8.2010 17:12
Logo za firmu MILAN PFC 2D radovi 30 1.3.2010 23:59
Tool za menjanje početnog LOGO screena Predrag Stankovic Aplikativni softver 5 9.11.2008 15:19
Logo za računar sa srcem foruma SK Mrka Kapa 2D radovi 15 21.1.2008 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com