Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2010, 14:07   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Logitech Cordless Rumblepad 2

Prekjuče mi je konačno (posle ~8 meseci) odapeo hama joypad od 600din, pri čemu nije često ni bio korišćen. Ovog puta sam rešio da uzmem nešto kvalitetnije, ne samo zbog trajnosti koliko zbog iritantno labavih, tvrdih i bučnih dugmića kakvi su npr. bili na hama joypadu. Budžet je bio do 2500din, u razmatranje su krajnje ozbiljno ušli Saitek modeli (PS2 referentnog dizajna), koje sam jednom probao u radnji i oduševio se kvalitetom analognih palica, dugmića... U prodavnici sam čisto bacio pogled na Logitech modele jer mi se dizajn više svideo, i mogu reći da sam bio iznenađen da vidim ovaj model za 2999din. Bežični modeli koje sam do tada viđao su obično bivali prilično skuplji. Kako to obično biva, probio sam budžet i pazario jedan primerak:

http://www.logitech.com/en-us/gaming...rs/devices/287









Izrada:
Joypad je kvalitetno izrađen od čvrste matirane plastike, nema nikakvog uvijanja, puckanja i sl. Dugmići su prijatni za upotrebu, a palice sasvim kvalitetno odrađene. Nekome možda može smetati što se palice nalaze u četvrtastom držaču, umesto u kružnom. Meni lično je to čak izgledalo kao prednost dok sam ga isprobavao u Street Fighter-u 4, zato što tačno osećate gde su krajevi dijagonala, što je meni olakšalo izvođenje nekih supera. Dalje, joypad je malo teži i deblji po sredini, zbog 2 AA baterije (Duracell stižu pakovanju), koje bi po navodima proizvođača trebalo da drže duže od 100 sati. Ipak, ništa od tog ne ugrožava ergonomiju.

Instalacija:
Joypad je automatski prepoznat od strane Windows-a 7, odmah po priključivanju USB dongla. Takođe je bio prepoznat od strane Assassin's Creed-a, Street Fighter-a 4 i PCSX-a 2 i pravilno konfigurisan (za razliku od hame koja je uvek zahtevala ispravke). Jedina funkcija koja nije radila ni na jednoj igri je vibracija, pa sam ubacio i CD sa softverom koji dolazi u pakovanju. Na CD-u se pored drajvera nalazi i logitech-ova aplikacija za kreiranje profila za svaku igru ponaosob, te nekoliko free arkadnih igara i programčića. Softver nije prepoznao joypad pa sam najnoviju verziju skinuo sa zvaničnog logitech sajta i ona je to odradila bez problema.

Upotreba:
Isproban je u tri slučaja, pri čemu je na SF 4 i PCSX 2 sve radilo kako treba uključujući i vibraciju (pošto je instaliran softver), dok na Assassin's Creed-u vibracija prosto ne radi šta god pokušao. Što se ostalog tiče, sve je radilo besprekorno. Isprobavao sam ga iz svih pozicija u sobi i radio je savršeno (deklarisani domet je 9m). Na kraju moram dodati da je zaista dobar osećaj kada nema kabla koji se vuče po podu.

Zaključak:
Vrlo kvalitetan proizvod, sa izuzetno lakom i brzom instalacijom, koji pruža dobar osećaj i slobodu prilikom igranja. Izgleda da vibracije ne funkcionišu baš savršeno sa svim igrama, pa na to treba obratiti pažnju ako vam je bitno (kod mene je to ionako uvek na off). Sve u svemu, odličan bežični joypad za umeren novac.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dzonihsv (17.12.2010), Eddy (27.12.2010), flamingos (28.6.2011), nb97 (19.9.2010), Partybreaker (15.7.2010)
Stara 15.7.2010, 14:28   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Super stvar, možda će ovaj model naslediti moj Dual Action kome je desna palica maltene neupotrebljiva i "ugrožava" gaming.

Interesuje me par stvari:

1. Koliko je tih 100 časova zaista realno?
2. Je l' si probao da li radi sa nekim punjivim baterijama (da ne bih kupovao stalno...)? Mada kontam da ne bi trebalo da bude problema...
3. Da li je vibracija u smislu force feedbacka (kao na PS-u) ili vibrira kao mobilni telefon?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 18:27   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

1. Postovaću kad mi se prvi put istroše baterije.
2. Nisam, ali ne vidim zašto ne bi radio.
3. Pošto nisam baš neki ljubitelj vibracija, ne znam šta force feedback tačno podrazumeva. Igrajući GRID malopre, primetio sam da ima opseg vibracija od nekih manje intenzivnih (brrr kao sa mobilnog ) pa do nekih "težih" bumpova. A uglavnom su kroz trku istovremene kombinacije nekih sitnijih i dubljih vibracija (što znači da ima 2 motora). Eto, toliko od moene i mog siromašnog znanja o vibracijama . Ako imaš neki tip kako da prepoznam da li je force feedback, reci pa ću isprobati.

P.S. Upravo sam video da je baš ovaj model preko 6k u praktično svim drugim prodavnicama. Izgleda da sam naleteo na akciju.

edit:
Našao sam ovo na netu:


A napravio sam i par slika koje pokazuju "bucmastost":





Nešto slično kao kod 360 i Dreamcast joypad-a.

Poslednja ispravka: Aibo (15.7.2010 u 18:56)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (15.7.2010)
Stara 3.8.2010, 1:20   #4
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Super stvar, možda će ovaj model naslediti moj Dual Action kome je desna palica maltene neupotrebljiva i "ugrožava" gaming.

Interesuje me par stvari:

1. Koliko je tih 100 časova zaista realno?
2. Je l' si probao da li radi sa nekim punjivim baterijama (da ne bih kupovao stalno...)? Mada kontam da ne bi trebalo da bude problema...
3. Da li je vibracija u smislu force feedbacka (kao na PS-u) ili vibrira kao mobilni telefon?
I ja sam ponosni vlasnik ovog dzojpeda, i prilicno sam zadovoljan. Sto se 100 casova tice mislim da su prilicno realni, barem sa baterijama koje se isporucuju uz dzojped. Meni su trajale nesto vise od pola godine, a recimo da sam za to vreme obrnuo nekolicinu igara sa njim preko PoP trilogije, raznih voznji poput Split/Second-a, platformi kao sto su Braid ili Winterbottom pa sve do starih igara kao sto je Doom. Medjutim, jedna igra je imala najvecu minutazu kad je dzojped u pitanju, a to je PES 2010 Kad god dodje neko drustvo ja izvadim svoje tajno oruzje(Rumblepad 2 naravno ) i opikamo koju tekmu. U svim igrama odlicno se pokazao, a retke su igre koje ga ne prepoznaju i to su obicno one koje prepoznaju samo x360 dzojped. Kad su mi se prve baterije istrosile presao sam na punjive i sve radi bez problema. Toliko od mene
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2010, 9:59   #5
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Uzeo sam i ja ovaj dzojstik pre mesec i po dana. tj uzeo sam dva komada.

I zaista je extra dzojstik. OK, jeste da je prvi koji posedujem pa mozda i nemam sa cim da ga uporedim, ali ne mogu ni jednu manu da mu nadjem.

Medjutim, kao sto sam rekao uzeo sam 2 komada, i prilikom igranja receiver1 bi poceo da prima komande od dzojstika2 i obrnuto.
Lutao sam po netu, na kraju nosio i u radnju gde sam uzeo i pisao Logitech-u. Nista nije pomoglo.

Na kraju sam jedan zamenio i kao drugi uzeo Microsoft XBox360 dzojstik.

Verujem da nije problem u izradi dzojsika, kvalitetu i sl.
Meni su oba Rumblepad dzojstika dosla sa istim serijskim, model i part brojem.Jednostavno nije postojao nacin kako bi mogao da ih razlikujem, i iz Windows-a bih video identicne dzojstike. Tako da predpostavljam da je to stvaralo konfuziju.

@Wolf88
Sto se tice tih igrica koje prepoznaju samo XBox-ov kontroler, postoji na netu da nadjes neki kao 'emulator' koji resava taj problem.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2010, 11:21   #6
wolf88
Veteran
 
Član od: 8.5.2009.
Lokacija: Ub/Beograd
Poruke: 1.017
Zahvalnice: 392
Zahvaljeno 528 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Da, ima emulator, koristio sam neki x360ce vibmod i sve je sljakalo kako treba, a ako igra bas ne podrzava dzojstike uopste onda je tu xpadder
wolf88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2010, 14:22   #7
Retardinjo
Član
 
Član od: 9.8.2009.
Poruke: 177
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 173 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

ja obaj pad koristim od kada se pojavio, i stvarno je odlichan, ali naleteo sam na mali problem, pocheo je da mi "vuche" u jednu stranu(levo/dole) iz meni nepoznatih razloga. Mozda su drajveri, a mozda i neki tehnichki deo, nisam siguran

M
Retardinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2010, 2:53   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Ako otvoriš logitech gameing software koji ide uz joypad (a ima ga i na sajtu - 15mb) možeš videti da li su analogne palice dobro centrirane. Teško da je problem u driverima, verovatno je palica otišla. Možda bi pomoglo da rastaviš i očistiš ležište.

Inače, ja i dalje "vozim" na prvim baterijama. Vibracije nema ali je svejedno neverovatno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2011, 21:51   #9
nb97
Član
 
Član od: 9.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 100
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nb97
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

U kojoj radnji ili na kom sajtu bih mogao po povoljnoj ceni da nadjem ovaj gamepad. HVALA.
nb97 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 0:10   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Imaš PM. Najpovoljnije što sam za sada našao je 3199din.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2011, 8:49   #11
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Ja ga imam već 3 godine čini mi se.. kupljen u famoznom eurolinku pred zatvaranje, naručio sam običnu žičnu varijantu i dobio cordless za iste pare

Nedavno mi je zec pregrizao kabel od usb risivera tako da ako neko ima risiver viška nek se javi
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2011, 22:50   #12
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
2. Je l' si probao da li radi sa nekim punjivim baterijama (da ne bih kupovao stalno...)? Mada kontam da ne bi trebalo da bude problema...
Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
2. Nisam, ali ne vidim zašto ne bi radio.
I mene interesuje podatak sa punjivim baterijama, cini mi se da ga nema. Pre svega zbog cinjenice da su punjive baterije manje voltaze od obicnih.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2011, 15:21   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Logitech Cordless Rumblepad 2

Reče mi neko skoro da ga koristi sa punjivim baterijama, pa ako je on lagao mene, ja ležem vas. Ja sam to prvobitno hteo da radim, ali pošto mi alkalne traju oko 7-8 meseci ispada mi suvišan trošak. Doduše, ne koristim vibracije jer ih ne volim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Eddy (14.8.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cordless, gamepad, joypad, logi, logitech, review, rumblepad, rumblepad 2, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech Rumblepad II x2 Ivan452 Ostale komponente 1 19.6.2010 21:24
Logitech cordless precision Bubalo Ostale komponente 7 3.3.2009 21:38
Logitech Cordless Desktop Wave Keyboard Freeloader ŠDK - Ostale komponente 4 13.11.2008 2:28
LOGITECH Cordless Action Marko069 Ostale komponente 0 1.8.2008 0:44
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com