Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2013, 12:48   #141
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Pokusavali su nesto slicno par puta... bezuspesno.

Inace ja uzeh po drugi put Viticu

Uz ovaj price-drop nisam mogao da odolim.
Killzone Mercenery bundle. Wi-fi/3G Vita i 8GB kartica.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2013, 20:36   #142
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Poceo sam da igram Killzone i nakon sto je prosao uvod ovako sam gledao u ekran

Ja prosto NE mogu da verujem da ova konzola pokrece ovo, sta su iz Sony-a uradili ja stvarno ne znam ali ovo nije realno. Igra izgleda brutalno i jako je zabavna. Ovo je fps igra kakvu je Vita cekala i zasluzila, MP takodje jako zanimljiv.

Video
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2013, 22:55   #143
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Bracki, ni andorid na tegri (pa čak i na powerVR/iOS nisu ništa lošiji od ovoga)... Ali iskreno, već viđeno po sto puta

Mislim da će vita "proživjeti" sa izlaskom PS4, vidjećemo...

Poslednja ispravka: Ocelot (16.10.2013 u 15:10) Razlog: NE CITIRAJ PORUKU IZNAD TVOJE!!!!!!
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 12:30   #144
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Ako moze jedan android naslov koji nudi ovakav audio-vizuelni dozivljaj?

Ili sam ja imao i imam jake android uredjaje ili ne znam ko, ali aposlutno nijedna android igra ne moze da prismrdi ovoj.
Eh da su samo stavili 720p ekran na Vitu to bi bilo savrsenstvo.

Takodje YT video nikako ne moze da prenese 100% onako kako igra zaista izgleda uzivo na fenomenalnom ekranu.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 12:42   #145
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Modern Combat 5 mi pada na pamet

Video
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 12:58   #146
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Jesi li igrao ovo na telefonu ili samo gledao klipove?

Poslednja ispravka: Ocelot (16.10.2013 u 15:10) Razlog: NE CITIRAJ PORUKU IZNAD TVOJE!!!!!!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 13:45   #147
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
Emix kaže: Pregled poruke
Jesi li igrao ovo na telefonu ili samo gledao klipove?
Ja sam igrao na androidu. Ni par godina stari Gunzone nije daleko... I ja sam funboy PS portabla, ali moram da priznam da ga je android oduvao... Jednostavno, lakše mi je nositi samo telefon i igrati sa svim prijateljima koji igraju android nego ovo čudo

Ne zaboravi da vita ima istu grafičlku kao u iPadu i nekim androdiima http://en.wikipedia.org/wiki/PowerVR...XT_.28SGXMP.29

edit: ne vidjeh da je ovo petica. Ni četvorka nije ništ lošija.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 14:20   #148
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

^ Igrao si MC5? A Killzone Mercenary?

Da se ne lazemo i ja isto volim da odigram android igre, i jasno je da napreduju na tom polju jako brzo ali konkretno MC5 recimo ima uzasne teksture, jako lose je optimizovana igra, secka, fps opada, animacije su jako lose...
Da ne pominjem igranje fps-a na 4-5" touch ekranu. Znaci Vita i touchscreen only 2 razlicita pojma, uzivanje je igrati fps na Viti a na androidu je za mene licno pravo mucenje i ja to ne mogu jos da igram, mozda neko uziva u tome ja ne nikako. Racing igre podrzavam ali fps ne nikad.

Znam dobro koji cpu i gpu Vita ima ali sve je u optimizaciji, optimizacija je mnogo bitnija od hardvera.

Citao sinoc da Mercenary koristi isti engine iz Killzone 3 za PS3 i da je jedino prilagodjen toj rezoluciji. Mislim da bi najjaci android pokrenuo ovo najvise u 7 frejmova.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 15:07   #149
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Sve je stvar navike... Meni kao PC igraču je mučenje igrati na džojpedu, ali se na touch kao za inat navikoh. I ne znam što toliko braniš vitu takvom pričom, kada Modern Combat 5 nije ni izašao... Nema te igre za hendheld koji quad core grafička ne može da izvuče... I nije tačno da Modern Combat igre laguju i sjeckaju, ne znam na kom si telefonu igrao.

Čak obrnuto, jedino mi trke na PSPu daju osjećaj brzine, za razliku od ovih na andorid/iOsu. PS Vita je u veeeelikoj krizi, vidjećemo šta će se dalje desiti. Apsolutno me nisu ubijedili da je uzmem...Valjda zato što je stari PSP koji imam zamro poslednje dvije godine života konzole.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (16.10.2013 u 15:12) Razlog: NE CITIRAJ PORUKU IZNAD TVOJE!!!!!!
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 16:01   #150
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Pa igrao sam Modern Combat zadnji koji je izasao. Kad kreces iz onog broda, glisera sta li je... ako nije 5 onda je 4. Tj. nisam igrao vec mozda 2-3 misije presao samo.

Galaxy S4 je bio u pitanju.


I ja ne branim Vitu uopste vec ti napadas. Samo sam prokomentarisao kako sam odusevljen grafikom iz Killzone i ponavljam da na rucnoj konzoli ili telefonu ne postoji igra koja moze ovome da parira.

Ovo je bukvalno PS3 iskustvo na 5" ekranu, stojim pri tome. Nikakav MC ne moze da pridje ovome.



Evo sta @dex3108 poredi:



Sa ovim:






Posto je odigrao toliko igara u zivotu neka kaze moze li ovo gore da se poredi sa Killzone koji ima hi-res texture, HDR osvetljenje...

Poslednja ispravka: Emix (16.10.2013 u 16:14)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 16:21   #151
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Daj, ne blamirajte se, Killzone je izmislio grafiku za ovo na androidu.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 16:41   #152
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Ja stvvarno ne razumem ljude koji uopste mogu da porede, ne samo po grafici vec po svemu drugom, Tablet i igre za telefone sa igrama na urredjajima kojima je primarna funkcija pustanje istih.

A jos manje razumem ljude koji zagovaraju buducnost u kojoj ce se sve svesti samo na telefone i tablete. Prosto, ne moze telefon koji je napravljen da vuce 2W da se takmici sa konzolom ili PC-em koji vuku 20-100-1000 puta vise struje.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2013, 21:47   #153
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Modern Combat 5 mi pada na pamet

Video
Ovaj video je sjajan primer koliko je uzasno igrati pucacine na tabletu (a kamoli jos manjem telefonu).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2015, 1:09   #154
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

evo je 2015. godina, a jos uvek nema igre za android koja moze da parira killzone-u za vitu.

jedna stvar kod android igara mi smeta, pored toga sto ne mozes da ih igras jer nemas analog stickove i tastere, je to sto nema igara koje kupis za 20 evra i igras ko covek, nego je sve freemium, uzas boziji...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 17:28   #155
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Don’t get your hopes up for any big Vita games from Sony
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 18:29   #156
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Омануће Vite је искључиво Sony-јева кривица. Никакви smartphone-ови и промена трендова нема везе са тим. Направили су јако пуно грешака са том конзолом. Може се ствар спасити и сада али то се не може очекивати од оваквог Sony-ја. На сваки добар потез долази пар лоших. Овде ћу стати да не урекнем још више, након Е3-ја на коме су показали доста добрих ствари не смемо бити незахвални, јер је пар лоших потеза вероватно иза ћошка. Какво чудовиште би се могло направити од Vite, само да имају мало соли у глави.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 18:35   #157
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Njima se prosto ne isplati i ne zele da rade igre za konzolu koja ne moze da iste te igre proda u velikom broju. Znaci to je glavni razlog. Bas zbog toga je Sony rekao RIP ovoj konzoli. Jer ona je mrtva vec duze, nije to od danas.
Samo mi nije jasno sta je sa najavljenom podrskom i igrama u trajanju od 10 godina, a konzola je na trzistu malo duze od 3 godine. Takodje sta je sa Gravity Rush nastavkom kojim su na Tokyo Game Show nahajpovali vlasnike ove konzole? Sramota.

Srecom sam prodao ovu kozolu (i izgubio velike pare), jer prosto nema sta da se igra na istoj, a konzola ima ogroman potencijal!

Poslednja ispravka: Emix (17.6.2015 u 20:09)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 19:27   #158
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Na Gravity Rush 2 se i dalje radi, ali su verovatno prebacili development na PS4.

Ja cu Vitu sigurno uzeti kad jos padne cena. Ima nekoliko must have igara za mene (Wipeout 2048 npr) i ima potencijal da postane fenomenalna masina za emulaciju ako je razbiju, a ima pomaka na tom polju. Pokriti sve od 8 bit ere do PS1 bi bilo super i te igre bi bile odlicne za portable igranje.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 22:12   #159
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

@ Emix:

Разлог зашто им се не исплати је њихов недостатак визије. Људи никако да скапирају да:
1) Трендови не постоје него се стварају.
2) У капитализму се новац не зарађује него се прави.

Писао сам већ на форуму делимично о томе зашто се Vita није продала, ни игре за њу, то је искључиво Sony кривац. Нико други, никакве околности, само они.

Није тачно да на Viti нема шта да се игра, напротив. Само те игре нису довољно видљиве за масовно тржиште, што је опет кривица матичне компаније. Да не говоримо о томе да су укинули ААА, кога првобитно нису продали управо због идења главом кроз зид. Направиш KZ: Mercenary, GR или Tearaway и онда их готово нимало не рекламираш. После тога кажеш како су мобилни криви. Комедија. А то је само једна од грешака, основи су постављени погрешно са custom картицама, ценама истих, недостатком промоције, од*ебавањем developera са PSP политиком танке подршке за локализацију, суфинансирање и логистику, након чега су они прешли на iOS и Android (ееее, крииииви мобилни за пропаст Vite, ма немој?), укидањем OLED модела уместо да буде лимитед едиција итд, итд, нећу да се понављам. Ваљало би да неки социјалистички гејмниг фанатици дођу на чело PS дивизије, неки богат инвеститор са тим планом да купи PS дивизију, нешто као CD Project RED али много радикалније, има таквих кругова у гејминг подземљу Јапана и шире али за то тренутно нема изгледа, тако да ћемо да гледамо нашег друга Shuea и његове Twitter мастурбације. Једино што Sony добро сада ради је mainstream маркетинг, кога нису знали да примене на Vitu из своје параноје од промашене инвестиције.

Од Vite би се могла направити таква платформа која би помела све живо. Практично је погодна за 80% гејминг садржаја, убацити је под кишобран унификоване PSN платформе (која не постоји иначе) где би crossbuy био дифолт, купиш игру, везана је за налог, можеш је играти на свим PS платформама за које је доступна без double/tripple dip, можеш је скинути у виду пакета са PSN-а и похранити као backup, на компу, USB-у, екстерном HDD или где већ желиш. То би се могло урадити са већином игара осим нових издања која би ушла у ту политику након пар година на тржишту, до тада су све legit твоје, само не можеш backup да направиш али су ти доступне као сада на PSN или Steamu.

Пишем фрагментарно, пошто је много ствари које се могу урадити али нема сврхе бити тоцило болидима из Sony-ja.

Онај Andrew House са својим недавним интервјуом, очигледним лагањем и слично је заслужио да лети из компаније под китно. Отворено говорити за свој производ да је legacy платформа, ју јбт. Сандокане, баци му једну!
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2015, 1:57   #160
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
evo je 2015. godina, a jos uvek nema igre za android koja moze da parira killzone-u za vitu.

jedna stvar kod android igara mi smeta, pored toga sto ne mozes da ih igras jer nemas analog stickove i tastere, je to sto nema igara koje kupis za 20 evra i igras ko covek, nego je sve freemium, uzas boziji...
Zapravo, po grafici, ima i onih koji su je pretekli, naročito iz "metal grahics" iPhone serije za 6icu... :P Samo što je sve odvratni freemium. Možda Bioshock
Nemojte hejtovati ako barem ni na you tube niste gledali... Za dosta igara je čak moguće načakiti džojstik. Užasno jeste igrati, ali meni je skoro isto užasno igrati pucačine na džojstik - bez miša ništa.

Vita je pukla kao gaming konzola... Jednstavno - ne pruža dovoljno u odnosu na mobile gaming, svidjelo se to vama ili ne. Evo i kolega forumaš prodao svoju konzolu.

Svojevremeno su svi imali PSP I dalje ne mogu prežaliti što se mom debeljku pokvario dio za punjenje A vitu - niko.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (23.6.2015 u 2:08)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com