Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2010, 23:07   #61
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
ATX-450 Slobodno mi daj primjere,kada je neko crklo i odvuklo komponente sa sobom.


Ja samo govorim iz svog iskustva.U mene 10 godina, znači li to da sam veoma sretan ili low end konfiguracije ne krepavaju ne bi znao.- ovo ne razumem xD




Kvalitet im je toliki da mogu low end kompjuter star 3 godine bez pobrema pokrenuti.
Moram da te ispravim,jer si sve ovo graficki neispravno napisao....
I jel to znaci da su dobra?
Sta ti ovo znaci?
Citat:
ili low end konfiguracije ne krepavaju ne bi znao.
NIDZA bOj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:09   #62
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Moram da te ispravim,jer si sve ovo graficki neispravno napisao....
I jel to znaci da su dobra?
Ja stvarno mislim da su neki ljudi ovdje idioti. Za komp vrijednosti 250e stavljaš kineza do 25e, a za komp od 500e stavljaš barem 50. za 1000e stavljaš barem nešto od najmanje 75e. ja čitavo vrijeme govorim da tipu koji je napisao ovu temu ne treba brendirano napajanje. I toga se držim
Juraj je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
player1 (2.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:13   #63
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Istina je da su kvalitetna napajanja dobra investicija ali ovom liku taj kinez radi vec par godina na kompu koji kosta kao kesica smokija, if it isn't broken don't fix it. A sa 4550 grafikom ima da leti pes na medium u 1280X800. Uostalom moj drug vec par godina tera X1650PRO na kinezu od 350W iz 2004 godine( maticna sa AGP slotom). Kinezi su stvarno losi za jace grafike (sve jace od 4650 + kinez je nesigurno) ali ovi moji drugovi u servisu u 90% kompova koje prodaju stavljaju Zito-blueberry-KME.... i ostala napajanja jer musterije jednostavno ne zele da plate skuplje. Pa ta krsh napajanja opet na kraju izdrze ceo garantni rok. Kinezi jednostavno postoje na trzistu jer postoje i masine u koje se ugradjuju i tim masinama ne treba nista jace.
Nik86 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nik86 na korisnoj poruci:
Juraj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:14   #64
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
ATX-450
Sta bi ovo trebalo da ti znaci? ATX je standard i odnosi se na mnogo stvari (dizajn ploci, kucista, layout, razne dimenzije, radni naponi, konektori...), ne samo na napajanja.

Moj deda bi ti sad rekao: "Ja те крстим а ти прдiш". Za MS Ind sam naveo primer prodavca (pozovi KimTec pa ih pitaj, ako ti je bas toliko zapelo) kojem se vraco lep broj cvrknutih MS Ind-ova, a ti to tumaci kako god zelis. Zelis primer? Pogledaj sobu kvarovi.

Ja nisam govorio o nedostatku snage, vec o nedostatku opsteg kvaliteta (znaci nedostatku zastita, smetnjama i sumovima koje to napajanje ima na svojim izlazima, i da su znatno osetljivija na termicki sum).

Ako verujes da je snaga jedino merilo kvaliteta napajanja, zivi u zabludi, necu ja da te ubedjujem u nesto drugo.

EDIT
@Nik86

Sve sto si ti napisao je tacno . Ali sta ce se desiti posle jedne (ili tri) godine garancije samo God olmajti zna.
Beagle je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Doomche (1.5.2010), NIDZA bOj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:16   #65
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

To je istina nema logike na krs koji vredi 100 evr stavljati napajanje od 50 evr .. mada i u tim low end napajanjima moze se i mora probirati .
DAKINS je offline  
Stara 1.5.2010, 23:16   #66
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Sta bi ovo trebalo da ti znaci? ATX je standard i odnosi se na mnogo stvari (dizajn ploci, kucista, layout, razne dimenzije, radni naponi, konektori...), ne samo na napajanja.

Moj deda bi ti sad rekao: "Ja те крстим а ти прдiш". Za MS Ind sam naveo primer prodavca (pozovi KimTec pa ih pitaj, ako ti je bas toliko zapelo) kojem se vraco lep broj cvrknutih MS Ind-ova, a ti to tumaci kako god zelis. Zelis primer? Pogledaj sobu kvarovi.

Ja nisam govorio o nedostatku snage, vec o nedostatku opsteg kvaliteta (znaci nedostatku zastita, smetnjama i sumovima koje to napajanje ima na svojim izlazima, i da su znatno osetljivija na termicki sum).

Ako verujes da je snaga jedino merilo kvaliteta napajanja, zivi u zabludi, necu ja da te ubedjujem u nesto drugo.
Upitati ću te na način na koji se nadam da ćeš shvatiti. Treba li graditi nuklealarku da napaja grad od 1000 stanovnika koji samo troše struju na normalne potrebe? Trebaju li oni dati mnogo više novca za nešto što nikada neće u potpunosti iskoristiti i bacanje je novca? Tip ima krntiju,a sada mu odjednom nakon 3 godine treba uber napajanje
Juraj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:17   #67
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Znam da sam rekao da se necu vracati, ali moram, mashinac je sam sebe prevazishao, a ja po svemu sudeci josh sat vremena necu imati nishta pametnije da radim.

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Za komp vrijednosti 250e stavljaš kineza do 25e, a za komp od 500e stavljaš barem 50. za 1000e stavljaš barem nešto od najmanje 75e. ja čitavo vrijeme govorim da tipu koji je napisao ovu temu ne treba brendirano napajanje.
Po kom to zakonu? Tebi je konfa od 500e koja sadrzhi 4670 i ona koja sadrzhi 4870, koji se mozhe nakalemiti za te pare ista?

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
I toga se držim
Jedino shto bi bilo pametno da drzhish bi bio prst, i to na chelu, preporuchljivo duzhe od 20 sekundi, znam da je teshko... mada mozhesh slobodno i da se drzhish podalje od SK foruma i da prestanesh da sejesh crap po njemu.

Koliki si mashinac si pokazao time da nisi znao ni puno ime napajanja da napishesh, vec si preshtampao ono sa etikete, shto oznachava standard po kome se to napajanje pravi i njegovu snagu. Uostalom, ja i dalje pored svega toga ne vidim nijedan argument, sem tvojih bezvrednih tvrdnji koje su potkrepljene samo tvojim mishljenjem i nichim drugim. Ne mislim samo na ovu temu, vec na celokupni dijapazon tvojih postova.

Ajde, mashinac, prepishi mi UL sa tog napajanja (ili bilo kog koje ti je na raspolaganju). Imash i Wikipediju na raspolaganju, pa se snadji.

Citat:
Juraj kaže:
Upitati ću te na način na koji se nadam da ćeš shvatiti. Treba li graditi nuklealarku da napaja grad od 1000 stanovnika koji samo troše struju na normalne potrebe? Trebaju li oni dati mnogo više novca za nešto što nikada neće u potpunosti iskoristiti i bacanje je novca?
Presipash iz shupljeg u prazno, a dovoljno si glup da ni sam to ne vidish.

Citat:
Beagle kaže:
Ja nisam govorio o nedostatku snage, vec o nedostatku opsteg kvaliteta (znaci nedostatku zastita, smetnjama i sumovima koje to napajanje ima na svojim izlazima, i da su znatno osetljivija na termicki sum
^Shto govori da, recimo, ako je zbog te nuklearne elektrane koja mozhe da isporuchi 20 000 Petavati struje, varijacija napona na mrezhi 15%, onda ta nuklearna elektrana nije dovoljno dobra ni za grad od 1000 stanovnika koji je troshe na normalne potrebe. Ali ti to ne razumesh, ili odbijash da razumesh
Doomche je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:21   #68
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Znam da sam rekao da se necu vracati, ali moram, mashinac je sam sebe prevazishao, a ja po svemu sudeci josh sat vremena necu imati nishta pametnije da radim.



Po kom to zakonu? Tebi je konfa od 500e koja sadrzhi 4670 i ona koja sadrzhi 4870, koji se mozhe nakalemiti za te pare ista?



Jedino shto bi bilo pametno da drzhish bi bio prst, i to na chelu, preporuchljivo duzhe od 20 sekundi, znam da je teshko... mada mozhesh slobodno i da se drzhish podalje od SK foruma i da prestanesh da sejesh crap po njemu.

Koliki si mashinac si pokazao time da nisi znao ni puno ime napajanja da napishesh, vec si preshtampao ono sa etikete, shto oznachava standard po kome se to napajanje pravi i njegovu snagu. Uostalom, ja i dalje pored svega toga ne vidim nijedan argument, sem tvojih bezvrednih tvrdnji koje su potkrepljene samo tvojim mishljenjem i nichim drugim. Ne mislim samo na ovu temu, vec na celokupni dijapazon tvojih postova.
Pa jesi li ti reatardiran ili se samo praviš retardiranim. MSI ATX 450W. Rekao sam u 10 postova do sada koja tvrtka mi je isporučila napajanje. Za konfu od 500e ja kupim napajanje od 400w, Corsair CX Series, za 45 e i miran sam. Pa ne basaj molim te.
Juraj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:21   #69
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...



Saturday night, only @ SK Forum
Luka.zip je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka.zip na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:22   #70
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Upitati ću te na način na koji se nadam da ćeš shvatiti. Treba li graditi nuklealarku da napaja grad od 1000 stanovnika koji samo troše struju na normalne potrebe? Trebaju li oni dati mnogo više novca za nešto što nikada neće u potpunosti iskoristiti i bacanje je novca? Tip ima krntiju,a sada mu odjednom nakon 3 godine treba uber napajanje
Opet izvrces moje reci. Pogledaj stranu-dve unazad i naci ces ovo:

Citat:
Beagle kaže:
I niko te ne tera da das 300 evra za napajanje. Vec napajanja od 30-tak evra poseduju mnogo bolji build kvalitet nego vecina (da ne kazem sva) kineska napajanja.
Ja sam bas toliko platio Chieftec iz GPS serije. Stavljam ruku na panj da je to napajanje kvalitetnije od bilo kog Frontiera, Bluberija i MS Ind. Iz radoznalosti sam ga otvarao, i moram priznati da je rec o vrlo dobrom napajanju (u skladu sa svojom cenom). I da, moze da izvuce deklarisanu snagu.
Beagle je offline  
Stara 1.5.2010, 23:24   #71
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Opet izvrces moje reci. Pogledaj stranu-dve unazad i naci ces ovo:
To je previše za njegovu konfu, duplo previše.
Citat:
Luka.zip kaže: Pregled poruke

Saturday night, only @ SK Forum
Pa da imamo život misliš li da bi ovdje se sada svađali oko ovakve teme.
Juraj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:25   #72
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke

vec si preshtampao ono sa etikete, shto oznachava standard po kome se to napajanje pravi i njegovu snagu.
Zapravo to i nije istina 2002 godine su se uvozila kineska kucista sa napajanjima u sebi (napajanja su navodno imala od 300-450W) a brend se zvao ATX. Kao sto danas na buvljaku imas addidass i ostale kineske za*****cije, kineska posla.
Nik86 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nik86 na korisnoj poruci:
Juraj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:28   #73
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
To je previše za njegovu konfu, duplo previše.
Majku mu, valjda se isplati dati tih 10-15 evra vise (toliko bi te kostalo pice za tebe i devojku u nekom kaficu) i mirno izaci iz kuce, bez bojazni dal ce nesto da podje naopako ako ti komp radi neki download?
Beagle je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:28   #74
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Luka.zip kaže: Pregled poruke
Saturday night, only @ SK Forum
E ne pominji mi ovo sad sam dosao iz kafica a muka mi je kad pomislim da cu da ucim nocas jer necu da pijem 2 dana pred ispit.
Nik86 je offline  
Stara 1.5.2010, 23:29   #75
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Nik86 kaže: Pregled poruke
Zapravo to i nije istina 2002 godine su se uvozila kineska kucista sa napajanjima u sebi (napajanja su navodno imala od 300-450W) a brend se zvao ATX. Kao sto danas na buvljaku imas addidass i ostale kineske za*****cije, kineska posla.
Blagi uzas, mislio sam da od KMEkavca nema gore
Beagle je offline  
Stara 1.5.2010, 23:31   #76
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Znam da sam rekao da se necu vracati, ali moram, mashinac je sam sebe prevazishao, a ja po svemu sudeci josh sat vremena necu imati nishta pametnije da radim.



Po kom to zakonu? Tebi je konfa od 500e koja sadrzhi 4670 i ona koja sadrzhi 4870, koji se mozhe nakalemiti za te pare ista?



Jedino shto bi bilo pametno da drzhish bi bio prst, i to na chelu, preporuchljivo duzhe od 20 sekundi, znam da je teshko... mada mozhesh slobodno i da se drzhish podalje od SK foruma i da prestanesh da sejesh crap po njemu.

Koliki si mashinac si pokazao time da nisi znao ni puno ime napajanja da napishesh, vec si preshtampao ono sa etikete, shto oznachava standard po kome se to napajanje pravi i njegovu snagu. Uostalom, ja i dalje pored svega toga ne vidim nijedan argument, sem tvojih bezvrednih tvrdnji koje su potkrepljene samo tvojim mishljenjem i nichim drugim. Ne mislim samo na ovu temu, vec na celokupni dijapazon tvojih postova.

Ajde, mashinac, prepishi mi UL sa tog napajanja (ili bilo kog koje ti je na raspolaganju). Imash i Wikipediju na raspolaganju, pa se snadji.



Presipash iz shupljeg u prazno, a dovoljno si glup da ni sam to ne vidish.



^Shto govori da, recimo, ako je zbog te nuklearne elektrane koja mozhe da isporuchi 20 000 Petavati struje, varijacija napona na mrezhi 15%, onda ta nuklearna elektrana nije dovoljno dobra ni za grad od 1000 stanovnika koji je troshe na normalne potrebe. Ali ti to ne razumesh, ili odbijash da razumesh
Da mogu,zahvalio bih se na ovoj poruci 20000 peta puta...
NIDZA bOj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:31   #77
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Nik86 kaže: Pregled poruke
Zapravo to i nije istina 2002 godine su se uvozila kineska kucista sa napajanjima u sebi (napajanja su navodno imala od 300-450W) a brend se zvao ATX. Kao sto danas na buvljaku imas addidass i ostale kineske za*****cije, kineska posla.
Koliko sam ja upoznat, njegovo napajanje nije marke ATX, vec MS Industrial, a ATX je u nezamislivo glomaznijoj vecini poznatiji kao standard. Tako da stvarno ne vidim po chemu sam ja pogreshio?

P.S. @mighty mashinac - Josh uvek chekamo taj UL. Probaj da ga pronadjesh na nekom od svojih testova na koje se vodish, mozhda pomogne
Doomche je offline  
Stara 1.5.2010, 23:32   #78
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Majku mu, valjda se isplati dati tih 10-15 evra vise (toliko bi te kostalo pice za tebe i devojku u nekom kaficu) i mirno izaci iz kuce, bez bojazni dal ce nesto da podje naopako ako ti komp radi neki download?
Onsa da mora grafičku nabaviti, 30e pretpostavljam da mu je mnogo jer noga grafička 5450 koju uzme ne treba novo napajanje. A iskreno da upitam jesam li ja škrt, ili do sada kada sam vodio curu na piće ceh nikada nije bio viši od 5e :P

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
P.S. @mighty mashinac - Josh uvek chekamo taj UL. Probaj da ga pronadjesh na nekom od svojih testova na koje se vodish, mozhda pomogne
http://www.acesuppliers.com/Manufact...731_731_1.html
Tu ti je još i broj telefona ako hoćeš da ih nazovneš i upitaš štogod, a i možeš im poslati email da saznaš sve šta te zanima.
Juraj je offline  
Stara 1.5.2010, 23:36   #79
Luka.zip
Starosedelac
 
Član od: 28.2.2009.
Poruke: 1.632
Zahvalnice: 129
Zahvaljeno 700 puta na 440 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Luka.zip
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
A iskreno da upitam jesam li ja škrt, ili do sada kada sam vodio curu na piće ceh nikada nije bio viši od 5e :P
To je zato sto joj kupujes kineski "Sook"
Da neki put uzmes brendirani "Sok" bio bi racun bar 10 evra
Luka.zip je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka.zip na korisnoj poruci:
Doomche (1.5.2010)
Stara 1.5.2010, 23:36   #80
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko procesora...

Skrt si... Ili apstiniras

Doomche brate ja odoh (ovog puta stvarno), nemam vise strpljenja. Tebi zelim srecno cekanje na UL kod (a cisto sumnjam da ce skoro stici )
Beagle je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Radni takt grafičkog procesora? Upitnik Prenosni računari 2 23.1.2010 9:54
Otključavanje procesora BurnedOne Modovi 10 19.6.2008 11:11
Zauzeće procesora SETI@Home _RaZoR_ Osnovne komponente 7 20.4.2008 18:44
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com