Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2017, 16:29   #12021
dsnelim
Član
 
Član od: 5.6.2017.
Poruke: 78
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ E, odlično. Baš sam ga sinoć skinuo i planirao da danas odgledam. Deluje interesantno.
dsnelim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 23:40   #12022
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic - Fast and Furious NIJE ekranizacija Need for Speeda vec je igra inspirisana filmovima. Dalje, Walker nije poginuo kao pesak vec za volanom Porchea u po bela dana (vozio je preko 200 km/h).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 0:01   #12023
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Great Wall (2016)
http://www.imdb.com/title/tt2034800/?ref_=nv_sr_2


Žalim što sam gledao ovaj film, očekivao sam da će biti nešto loše ali ne ovoliko loše. Ko je odobrio ovaj treš misleći da je ok i da će privući pažnju publike? Oni zmajevi ili ti stvorenja šta god? izgledaju kao da su izašli iz igre Alien Shooter u principu cela poenta priče je kao i pomenuta igra, treba izdržati konstatne napade sve dok se ne nadje caka kako da se zaustave, tu je sporedna priča izmedju dvoje glavnih likova al kao da je bitno, ništa nisu posebno ni same scene borbi sve to treba da izgleda epski i impresivno sa brojnom vojskom i hordom neprijatelja ali sve je očajno, jedan od najgorih filmova koje sam video ove godine.

Ocena 2/10

Poslednja ispravka: code master (30.12.2017 u 10:31)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
ezenkiel (4.1.2018)
Stara 30.12.2017, 1:37   #12024
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Rockstar nije nego kao suvozač, prijatelj mu je vozio.
Inače, dosta se slažem sa Romanticovom recenzijom...prvi dio je priča za sebe, pravi underground racing sa sve neonkama i ribama. Doduše, film se pojavio kad sam bio u godinama kada sam se na to ložio. Zato mi je i poseban. Od ostalih dijelova, Fast Five mi je nekako najbolji.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 5:40   #12025
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prvi je jedini dobar deo. Nekako ima bazu u realnosti. Dok su ostali, da prostis, presli u akciono pro*era**nje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Aibo (30.12.2017)
Stara 30.12.2017, 10:12   #12026
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Prince and the Pauper (1990)
http://www.imdb.com/title/tt0100409/?ref_=fn_al_tt_1


Diznijev kratki animirani film koji se te godine zajedno prikazivao sa filmom The Rescuers Down Under i sam crtać je baziran prema istoimenoj priči Mark Tvena u kojoj princ i prosjak zamenjuju svoje uloge na neko vreme a tu su i druge komplikacije. Imao sam prilike da gledam ovaj crtać na VHS još davno i gledajući ponovo posle dugo vremena film i dalje poseduje onaj isti šarm i sjajnu ručnu crtanu animaciju. Film traje samo 25 minuta i autori za to kratko vreme treba da uklope sve kako bi priča imala početak i kraj i uspeli su u tome, humor je tek priča za sebe neočekivano i spontano na klasičan način što je još jedan plus. Sve je moglo da se uradi i u dugometražnoj formi ali kad je u pitanju Dizni oni uvek idu na sigurno pa je možda i ovako najbolje.

Ocena 7/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 20:55   #12027
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lady Bird (2017)



Lep film o odrastanju tinejdžerke koji mi nije izazvao neke velike emocije do samog kraja, mada je prilično dobro ocenjen. Najbolji i najinteresantniji deo filma mi je bio odnos između majke i kćerke, njihovi konstantni sukobi i rasprave, ali i trenuci druženja i ljubavi. Gluma je vrhunska, zaista vrhunska i siguran sam da je samo pitanje trenutka kada će Saoirse Ronan (Lady bird) dobiti oskar.

Film mi je ok ali ništa više od toga. Ocena 7/10.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
shrafko (31.12.2017)
Stara 31.12.2017, 18:38   #12028
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rockstar, нисам мислио БУКВАЛНО екранизација Need for Speed игре, већ у смислу да је Fast and Furious једини серијал који се тиче аутомобила, где се све одвија преко аутомобила, без обзира што се овај серијал не тиче самих трка (не тиче се трка чак ни у првом филму, већ су они средство за нешто друго, да не спојлујем беспотребно). Јер фазон је - видиш те филмове - сетиш се NfS игара. А ако постоји било који серијал филмова који се тиче трка, који се тако веже за NfS, баш бих волео да знам. И небитно је како је Пол умро, чињеница је да ми који волимо серијал због ликова, трка, количине акције коју пружа итд, боли његова смрт. Нарочито задња сцена 7. дела.

Would You Rather
Прича је на фору легендарног серијала Saw, али наравно са другачијом поставком: ко преживи причаће. Овде је тај систем елиминације приказан сурово, мада сам по трејлеру мислио да ће бити дупло горе са доста више крви, али је на крају било чак просечно болесно, с обзиром каквих све хорора има (хорора у смислу реалне бруталности, не натприродно). Иначе, филм шаље 3 веома јаке поруке: 1. Одлуке које доносиш у најтежим тренуцима те дефинишу; 2. Богате особе умеју да приређују најболесније игре и да се иживљавају на свакакве начине; 3. Новац купује СВЕ (што смо видели по питању вегетеријанства или алкохолизма у овом филму).
Оцена 7/10.

Cube Zero

Доста сам изненађен у позитивном смислу. Трећи део приказује и људе који раде на контроли система коцки, али је прича сада више психолошка него раније. Ипак, не видимо главне фаце, оне који доносе одлуке и ко су ти људи те мислим да има потенцијала за неке наставке или ако ништа онда рибут. Пар смртних случајева у овом филму је језивије и монструозније него иначе, тако да страх од коцке не пролази. Генерално, квалитетан 3. део.
#Dimo, можда си одгледао филм, можда не, али ово је мој неки утисак, јер си се и ти интересовао за 3. део. Одгледао сам га пре више месеци, али тек сада пишем утисак.
Оцена 7/10.

X-Men: Apocalypse
Помешана су ми осећања, тешко га је оценити, али ајде овако: почетак, па и првих 45 минута, су доста добри, затим од оног лика, Апокалипсе, креће занимљив период, а онда филм успорава и све до краја је помешано са много нелогичних одлука (небулоза са нуклеаркама, па онда оно са регрутовањем мутаната-зашто регрутовати осредње науспрот најбољих, недовољно добро приказан однос Магнита и људи где опет виђамо свашта нешто и на почетку и на крају итд). А Апокалипса је деловао страшан, али није, без обзира на “Ја сам Бог” комплекс. Иако готивим овај серијал, мислим да је овај филм хтео превише елемената и плус је Апокалипса протраћен. Има доста ефеката који упадају у очи (квалитетни, али превише их је), мало праве акције, развучена прича (иако су сцене повезане). Забаван јесте, али је са друге стране и велико разочарење, нажалост, 1 од најнеквалитетнијих филмова серијала.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
Dimo (31.12.2017), Markonije (1.1.2018)
Stara 31.12.2017, 20:39   #12029
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Cube Zero
#Dimo, можда си одгледао филм, можда не, али ово је мој неки утисак, јер си се и ти интересовао за 3. део. Одгледао сам га пре више месеци, али тек сада пишем утисак.
Оцена 7/10.
Hvala, prvi dio je klasik, film koji me je iscimao kao rijetko koji horor po definiciji. Takva priča defintivno zaslužuje temeljnu bekgraund razradu, no sudeći po tvom opisu, najviše što smo dobili jeste rasplet na kraju drugog dijela.

Možda i bolje.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2018, 23:22   #12030
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo odgledao Disaster Artist. Ko je odusevljen sa THE ROOM-om , ovo je obavezno stivo. James Franko otkinuo.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2018, 23:31   #12031
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam znao da Cube ima 3 deo ,vrh odmah gledam.


@Cube Zero 2004

Moze da se pogleda,ima neki smek filmova iz kasnih 80-ih ,mada oseca se zamor tematike malo,sve u svemu 6/10

Poslednja ispravka: Markonije (2.1.2018 u 22:45) Razlog: posle gledanja
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2018, 1:16   #12032
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Crusader88 kaže: Pregled poruke
Upravo odgledao Disaster Artist. Ko je odusevljen sa THE ROOM-om , ovo je obavezno stivo. James Franko otkinuo.
Одушевљен сам The Room-om, али још више самом књигом (прочитао је за једну ноћ) па сам филм баш ишчекивао.. Франку свака част али је он направио филм о пријатељству (што је ОК) али је сама књига знатно комплекснија и знатно смешнија. Управо је енигматични Томи Визоу централна тема књиге а то Франко није покрио у довољној мери (или уопште) већ га је везао са саму динамику односа са Грегом. Филм је ОК али могло је то и боље.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2018, 1:33   #12033
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Blade Runner 2049

Није ово ни близу оригинала. Сам сценарио можда и јесте али ти детаљи... Мени је цео филм визуелно изгледао као видео-игра са енџином који је упрегао све шејдере у осветљење а за текстуре је остало мало меморије.. Ридли Скот је створио 10 пута уверљивији и детаљнији свет од овога.

Гослинг сасвим добар, на моје велико изненађење. Са оним што су му дали да ради, још је и испало добро. Иначе ми није био ни развучен ни дуг, што се мене тиче, могао је и мало дуже да траје.

Heat

Мој омиљени (једини) филм овог типа који могу да гледам кад год. Филмчина за сва времена. Баш за ове новогодишње празнике, све препоруке.

Maze Runner/The Scorch Trials

Ајде овај први део још како-тако, у другом нема чега нема, три локације, брдо ликова, преокрета и нових заплета.. Такође комплетан каст изгледа као утекла екскурзија Математичке гимназије а такође и ликови физички личе један на другога (ако знате како изгледа типичан "geek" у очима Холивуда, онда знате како изгледају ови људи) па су онда фискултурни проблеми који они успешно решавају на самој граници вероватног. Доста лоше - у принципу.

It

Након што је Stranger Things издоминирао тематиком, појави се овај филм, са све глумцем из поменуте серије! Сличности су више него уочљиве а потезати питање "кокошка или јаје" стварно нема смисла. Прилично лоше.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2018, 15:00   #12034
Rkoma
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2010.
Poruke: 1.395
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 207 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dunkirk odlican film. Nolan opet objasnio. Jako dobar film. Video sam da su llljudi bili razocarani zbog filma ali mislim da je to possledica trazenja betmena ili incepsna u ovom filmu. Covek je snimio ratni film u svom nekom fazonu, koji je meni totalno lego.
Rkoma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 5:31   #12035
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sad cu ja malo kao sto radi Romantic, . U decembru su ljudi iz mog okruzenja bili u guzvi, pa smo resili da ove dane iskoristimo za druzenje uz filmove. Montirali smo projektor i gomilu jastucica da uzivanje bude potpuno.

Blade Runner 2049



Mnogo volim atmosferu u originalu i plasio sam se da ce tu skroz da promase. Srecom nisu, atmosfera, lokacije, scenografija su dobri. Jedina zamerka na tom polju, a neko je to vec i napisao, je da su malo preterali sa tim blurovanjem i svetlosnim efektima, a i sa narandzastim filterima u delu koji se desava u Las vegasu. Prica se lepo nadovezuje na prethodni film. Originalni Blade Runner nije "brz" film, bavi se idejama i filozofskim pitanjima, i ovde su nastavili u tom stilu, ali nisu odrzali nivo. Prva polovina filma mi je donekle drzala korak po kvalitetu sa originalom, posle toga je poceo da pada, i kao da su zbrzali kraj. Ne mogu da kazem da je ostalo nedoreceno, ali kao da mi fali jos 15-ak minuta filma. Postoji tu i jedna scena koja bi trebalo da bude pandan sceni "tears in the rain", ali nije to to. Gosling i Robin Wright korektni, glumica koja igra replikanta Luv je odradila solidan posao. Mislim da ko voli original treba da ga pogleda, nece biti razocaran, ali sigurno nece biti ni odusevljen.

Oblivion



Gedzeti, borbe letelicama i raznim oruzjima, sf akcija. Sve ono sto je u Blade Runneru u drugom planu, ovde je u prvom (i obrnuto, ovde se ne zalazi u neka dublja pitanja). Ono sto mi se narocito dopalo u ovom filmu je kako su odradjeni dronovi - bas deluju zlocesto . Radnja je malo predvidiva, ali na tom polju nisam ocekivao previse. Od ovoga se ocekuje zabavna sf akcija, to se i dobija, ne ocekuje se film koji je za pamcenje.

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens



Hajde krenucu ovako: film je gledalo nas cetvoro, svi ljubitelji sf-a, i svi manji ili veci postovaoci fransize. I svima nam se film dopao. Ima slicnosti sa epizodom IV, ali se preteruje. Imam utisak da se ljudi pripreme da traze mane, i umesto da uzivaju u dobrom filmu oni sede i traze mane (valjda je to postao trend u nekom trenutku na IMDB-u, postoji gomila reviewa sa ocenama 1 i 2 sto je smesno) - te Fin je sada Han Solo umesto Hana Soloa koji je i dalje tu ali je on sada Obi Wan, te Kylo Ren je Darth Vader (pa ne, nego ce da ih predvodi Lignjoslav iz sundjer Boba). Neke stvari stoje, u nekima se stvarno preteruje. Reboot fransize je morao da bude uradjen, Harison Ford kad potrci izgleda ko da ima kolac u zadnjici, godine. Meni se ova varijanta mnogo vise svidja, nego da gledam nekog drugog glumca u ulozi npr Han Soloa. Nova glavna junakinja je harizmaticna i zabavna, BB-8 isto. Ne vidim nista lose u tome sto neke stvari podsecaju na nesto sto je dobro. Sto se mene tice, ovo je sasvim dobar Star Wars, sigurno ne najbolji, ali ne ni najgori, i jedva cekam da gledam epizodu VIII.

It (2017)



Ne secam se detaljno originala, nisam stigao da ga pogledam ponovo tako da nece biti poredjenja. U pocetku film deluje kao da ce biti klasican horor, medjutim kako odmice shvatate da nije to. Ja bih ga opisao kao avanturu sa elementima horora, nostalgije za 80-im i gomilom simpaticnih klinaca. Kao takav, sasvim je dobar. Ima dosta elemenata koji podsecaju na filmove iz 80-ih, pa i sama prica (tj njena sustina) je klasika tog vremena.

Suicide Squad



Ovo bi trebalo da bude mesavina zabavnih borbi i efekata sa jedne strane, i dobrih fora i one-linera sa druge. Prvoga ima u dovoljnoj meri, drugog fali. Joker nije kul, cak ni Joel Kinnaman koji je vecito kul, ovde nije dovoljno kul. Nije film dosadan (mada smo se smarali u pojedinm delovima), ali ne propusta se bog zna sta ako se ne odgleda.

Rogue One



Malo je falilo da ovo bude odlican film. Prica je dobra, scenografija i efekti su odlicni. Poslednja bitka (koja traje prilicno dugo) izgleda fenomenalno. Imamo simpaticnog droida, imamo zanimljive i nesvakidasnje sporedne likove. U jednom trenutku iza polovine filma, moja drugarica pita: ljudi sta nije u redu sa ovim filmom, trebalo bi da bude super a nije? Pa nije u redu glavna glumica - ili izgleda smoreno, ili izgleda kao ucveljena udovica. Ne bi me ubedila na 40C da podjem na besplatno hladno pivo, a kamo li u bitku u kojoj su sanse za pobedu nikakve. Toliko nema energije i harzme za ovakvu ulogu da je to strasno. Dok Dijego Luna moze da prodje u glavnoj muskoj ulozi s obzirom na zadak koji njegov lik ima u prvoj polovini filma, Felicity Jones mi je totalni promasaj. Srecom kada pocne finalna bitka ima dovoljno kvalitetnog za videti. Iako bi po svemu ovo trebalo da bude bolji film od Epizode VII, meni nije.

The Hateful Eight



Dobra prica, zanimljivi i neobicni likovi. Razvija se polako, grade se likovi (film traje preko 2,5 sata). Treba malo vremena dok ne krene akcija, ali dobija se sve sto se ocekuje od Tarantina. Ko ocekuje akciju odmah, smorice se, ko se opusti i uziva u dobroj prici i detaljima dok akcija ne krene, uzivace u filmu.

Poslednja ispravka: Remedy (4.1.2018 u 5:38)
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
shrafko (4.1.2018)
Stara 4.1.2018, 9:59   #12036
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

El Crítico (a.k.a. The Film Critic) (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2249278/



Sretna Nova svima uz ovaj, za ovu sobu principijelno značajan film. Kako razmišlja filmski kritičar, i šta sve utiče na njegovo mišljenje. Film fino ironiše sa čovekom koji ne može da odvoji posao od privatnog života.

Spoiler za Drugi titl u Novoj:
Prvi koji sam uradio je za film Una Mujer Fantástica (a.k.a. A Fantastic Woman) (2017),
ali sam tek negde na polovini skontao o kakvom se filmu radi, te ga ne bih preporučio.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Film Critic (2013) LIMITED.DVDRip.x264-BiPOLAR.zip (26,5 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (4.1.2018 u 21:16)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 15:37   #12037
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Remedy U principu se slažem sa tvojim ocjenama navedenih filmova, jedino mislim da je Felicity uloga odlično legla; jednostavno, mislim da je neko ko je "flegma", hladan, neko tipa "ako oćeš sa mnom idi, ako nećeš ne moraš," neko ko izgleda kao da mu je svejedno šta će da bude na kraju - adekvatan da predvodi samoubilačku misiju. Također, mislim da je Daisy promašaj - osim što je mlada, slatka, ipak djeluje previše "dječije", po meni joj nimalo ne leži uloga džedaja spasioca galaksije. Zato mi je epizoda sedam sasvim korektna, na nivou predhodnih djelova, a Rogue One bi mi bila na nivou "Imperija uzvraća udarac" samo da ima "mudrije" dijaloge.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 16:23   #12038
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sto se mene tice, Rogue One je devedeset puta bolji film od one patetike iz 2015, a o ovom novom delu da i ne pricam.
The Last Jedi je jedini film u zadnjih 10 godina zbog kog sam hteo da izadjem iz bioskopa. Kako nekome ovo moze biti bolje od Prequel trilogije, ja zaista ne razumem.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skenderevo na korisnoj poruci:
ezenkiel (7.1.2018)
Stara 6.1.2018, 1:39   #12039
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Michiel de Ruyter (a.k.a Admiral) (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2544766/



Najskuplji Holandski film,
https://en.wikipedia.org/wiki/Michiel_de_Ruyter_(film)
no reditelj nije bio na visini zadatka, i scenario je čini mi se loš, sa hronološkim skokovima, (možda je bolja opcija bila da se sa njim uradi serija), a i akcione scene ne plene uopšte. No, kakav, takav osvrt na događaje i politički sistem u Evropi u XVII veku. Zadivljuje entuzijazam i marljivost Holanđana, i biva jasno koliko je nas ropstvo pod Turcima unazadilo. Stvarno ne mogu a da se ne zapitam, zašto Srbi nikada nisu imali osećaj za zajedničku vrednost i slobodu duha koju sam video ovde. Jesmo li prokleti?

Poslednja ispravka: Suad Novic (6.1.2018 u 15:57)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Mac4LiF (12.1.2018)
Stara 6.1.2018, 15:42   #12040
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Brad's Status (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5884230/



Sredovečni muškarac ispraća sina na fakultet, što je prilika da evocira uspomene i sumira svoj dotadašnji život. Davno sam je čitao (i nije ostavila na mene neki utisak), ali prva asocijacija mi je bila Štajnbekova "Zima našeg nezadovoljstva". Nadam se da će mi neko ko ju je skorije čitao reći je li asocijacija dobra ili ne. Prokleti deža vu opet radi.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Brad's Status (2017) WEB-DL.x264-FGT.zip (40,8 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (7.1.2018 u 20:05)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com