Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2013, 23:18   #6021
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Morgan Frimen, milioner, grcevito se bori za opstanak? Nigga plz Kako mogu drugi poznati glumci da ne budu typecastovani? Kako Robert de Niro moze da odglumi mnostvo potpuno drugacijih uloga, a Morgan Frimen samo jednu? Zasto ne typecastuju i Roberta?

Inace, si cuo za prijatnu komunikaciju? Nisi? E, onda nemoj da komuniciras
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2013, 23:34   #6022
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Morgan Frimen, milioner, grcevito se bori za opstanak? Nigga plz
Nigga please, procitaj ponovo.
Citat:
Kako mogu drugi poznati glumci da ne budu typecastovani? Kako Robert de Niro moze da odglumi mnostvo potpuno drugacijih uloga, a Morgan Frimen samo jednu? Zasto ne typecastuju i Roberta?
Da da, kako ne glumi upravnika obdanista ili geja kao Son Pen?
Kod njega je rigidnost u izboru uloga samo malo manje izrazena...
Isti slucaj i sa Brusom Wilisom, proslavi ih jedna uloga i strpaju ih u fioku za taj zanr iz koga se tesko izvlace...

Citat:
Inace, si cuo za prijatnu komunikaciju? Nisi? E, onda nemoj da komuniciras
Malo sam nadrkan, oprosti mi...
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 2:05   #6023
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Dnevnik gledanja filmova II

The Grandmaster

Pomislih neki nastavak IP MAN-a, s odusevljenjem nabavim 1080p, upravo zavrsio gledanje, ne sjecam se da sam tezi film odgledao. Ako znam sta sam ustvari i gledao, ubij me

Poslednja ispravka: Iris (14.5.2013 u 13:08) Razlog: link
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 2:12   #6024
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jes vala xandar, umrece od gladi jadni Morgan Friman, Robert de Niro ili Nikolas Kejdz. Ne znam da l zaliti vise njih ili doktora na pijaci koji prodaje jaja i gace.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 9:01   #6025
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ljudi, citajte postove trezni i preko dana. Inace moram da vredjam inteligenciju.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 9:13   #6026
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Little Miss Sunshine (2006), http://www.imdb.com/title/tt0449059/

A family determined to get their young daughter into the finals of a beauty pageant take a cross-country trip in their VW bus.



Odlična komedija o porodici, u kojoj su skoro svi bar malo čudni. Odlična gluma, dobra priča. Preporuka.

Ocena: 8/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 12:59   #6027
vlad
Član
 
Član od: 9.10.2011.
Lokacija: 地狱
Poruke: 147
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Little Miss Sunshine

Dobar film i od mene preporuka, ali film ne vidim kao komediju iako sam se nekoliko puta slatko nasmejao, već više kao satiru i dramu. Poruka film nije nimalo zabavna, bar ne bi trebalo da bude, jer je osuda upotrebe dece jasna, a i odnosi unutar same porodice ostavljaju knedlu u grlu.
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlad na korisnoj poruci:
Iris (14.5.2013)
Stara 14.5.2013, 13:36   #6028
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tnx, vlad! Greškom sam izostavio reč "drama" - hteo sam da napišem:
"Odlična drama/komedija o porodici, u kojoj su skoro svi bar malo čudni."
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 15:14   #6029
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Nigga please, procitaj ponovo.
Pa, citam, al sam siguran da bi Morgan mogao da se sad penzionise i opstane bez ikakvih problema. Takodje, sigurno bi mogao da dobije i drugacije uloge kad bi se potrudio...
Citat:
Da da, kako ne glumi upravnika obdanista ili geja kao Son Pen?
Kod njega je rigidnost u izboru uloga samo malo manje izrazena...
Zasto bi morao da glumi upravnika obdanista ili geja? Tacno je da cesto glumi jednu ulogu (badass, no-bullshit tip lika), ali je zato i u mnogim filmovima glumio nesto potpuno drugacije. Vidi, recimo, filmove The King of Comedy, Brazil, Angel Heart, Cape Fear, Mad Dog and Glory, Awakenings, Wag the Dog... Glumio je opasne likove, ali i normalne i stvarno poremecene ljude raznih nijansi. Voleo bih da odgledam film u kojem Morgan Frimen glumi normalnog, prosecnog coveka sa nesigurnostima.
Citat:
Isti slucaj i sa Brusom Wilisom, proslavi ih jedna uloga i strpaju ih u fioku za taj zanr iz koga se tesko izvlace...
I za Brusa Vilisa vazi slicno sto i za Roberta de Nira, samo sto nije toliko izrazeno. On je u velikoj vecini slucajeva typecastovan, ali ima i nekoliko drugacijih uloga, sto znaci da ipak ume da glumi. Recimo, Death Becomes Her i In Country. Ja ne znam nijedan film u kojem Morgan Frimen glumi nesto drugacije.
Citat:
Malo sam nadrkan, oprosti mi...
Oprastam
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 15:24   #6030
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Little Miss Sunshine (2006), http://www.imdb.com/title/tt0449059/

A family determined to get their young daughter into the finals of a beauty pageant take a cross-country trip in their VW bus.
Ovo je post coveka koji je u jednoj drugoj temi cim je pomenuto da ima vampira i vukodlaka (sto se apsolutno jasno vidi vec u prvoj epizodi) u recenici ne duzoj od boldovane odmah povikao SPOILER!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 18:44   #6031
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jos jedan glas za Side Effects daleko od odlicnog ali veoma,veoma dobar film.Jedina zamerka ako cu da cepidlacim mi je kolorit u filmu,a to je onaj neki zuckasto-hipsterski kolorit koji me meni licno odvratan..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2013, 19:05   #6032
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Jos jedan glas za Side Effects daleko od odlicnog ali veoma,veoma dobar film.Jedina zamerka ako cu da cepidlacim mi je kolorit u filmu,a to je onaj neki zuckasto-hipsterski kolorit koji me meni licno odvratan..
To je iz razloga sto su koristili neku novu digitalnu kameru koja je navodno cudo tehnike i u buduce ce sve vise ljudi koristiti nju, naravno oni koji prednost daju digitalnim kamerama ali na srecu ima jos puno reditelja koji i dalje koriste film i ako je dosta skuplje i tez tako snimati filmove.
Spoiler za ko je odgledao:
mene jedino iznerviralo sto se pomirio sa zenom na kraju, to mi nekako zasmetalo
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 13:52   #6033
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ja ne znam nijedan film u kojem Morgan Frimen glumi nesto drugacije.
Priznajem da je kod Morgan-a teze uociti razlicitost (diversity) glume u odnosu na njegov svaki film ,mada nijanse su ipak prisutne.
Npr. kao u "The Shawshank Redemption" ili Driveing Miss Daisy.
Zato kazem (jedno par stotina stranica unazad) da je najlepse vidjeti svakog poznatijeg glumca u nesvakodasnjoj ulozi poput tamo nekog "mentalaca",
nazalost "Morgi" jos nije imao priliku za tako nesto.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 14:18   #6034
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A Good Day to Die Hard (2013) - John McClane does it all and this time he's in Russia... ON VACATION! Najgori od svih nastavaka, onaj 4.0 je mogo i da prodje nekako ali ovaj je skroz prazan a za to je kriv reditelj koj ne ume da napravi ljudski film vec pokusava da kopira Michael Baya i pokusava da ima sto vise eksplozija i sto vise slupanih automobila.

Warm Bodies (2013) - Simpatican film u stilu the other side of Zombie Apocalypse ali to je sve, samo je simpatican jer nekako nije uradjen kako treba, prica i suvise tanka i sem par dobrih fora koje umeju da nasmeju ovaj film ne ostavlja neki utisak.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	good-day-to-die-hard-poster.jpg
Viđeno:	15 puta
Veličina:	65,2 KB
ID:	46378   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	warm_bodies_ver8_xlg.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	99,4 KB
ID:	46379  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 14:28   #6035
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
za to je kriv reditelj koj ne ume da napravi ljudski film vec pokusava da kopira Michael Baya
... koji je inače poznat po tome što ume da napravi "ljudski film" (kad bi se zezali)

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Warm Bodies (2013) - Simpatican film ali to je sve, samo je simpatican jer nekako nije uradjen kako treba


Zar ovde ne treba da ide upozorenje: ne gledajte ovaj film ni po koju cenu?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
xandar (16.5.2013)
Stara 15.5.2013, 15:19   #6036
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke

Zar ovde ne treba da ide upozorenje: ne gledajte ovaj film ni po koju cenu?
Ako nista drugo soudtrack je odlican, ja evo ceo dan slusam upravo taj soundtrack a za jednu pesmu sam se zarazio ko blenta a film sam odgledao zbog Jonathan Levina koj je do sad bio ok i lepo je napredovao sa svakim sledecim filmom a sa ovim je napravio jedan manji korak u nazad ali nista strasno, 50/50 mi se bas dopao, The Wackness je sasvim ok film a All the Boys Love Mandy Lane je cisto sra*e

Poslednja ispravka: Nestor (15.5.2013 u 15:27)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2013, 16:08   #6037
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Ako nista drugo soudtrack je odlican, ja evo ceo dan slusam upravo taj soundtrack a za jednu pesmu sam se zarazio ko blenta a film sam odgledao zbog Jonathan Levina koj je do sad bio ok i lepo je napredovao sa svakim sledecim filmom a sa ovim je napravio jedan manji korak u nazad ali nista strasno, 50/50 mi se bas dopao, The Wackness je sasvim ok film a All the Boys Love Mandy Lane je cisto sra*e
Ja sam poceo sinoc nego bio umoran pa nisam zavrsio. Soundtrack se slazem da je odlican, a film....pa onako, kazem da nisam zavrsio ali nije ni toliko los koliko sam ocekivao. Kao sto si rekao simpatican i toliko. Vidim da porede film sa Sumrak sagom ali moram reci da nemaju bas prevelike slicnosti. Ovaj sam bar uspeo da gledam bez povracanja od tipicnog tinejdzerskog scenarija i tupave glume. Zavrsicu veceras najverovatnije.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 6:48   #6038
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Star Trek Into Darkness
Uh, kakav twist! Uh, uh uh... Genijalno! Na velika vrata je vraćen kanon starih Zvezdanih staza.
Svaka preporuka, mada JJ i dalje smara sa lens flares. Napisao bih još koju ali samo mogu da ispojlerišem.
P.S. Zaštitite se spojlera, ne klikćite čak ni na IMDb link da vam se ne pokvari užitak
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 7:59   #6039
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Neko bi čak i ovo smatrao spoilerom.

Ja ne, ipak nisam toliki cepidlaka.
Štaviše ovako je bolje, jer očekujem nešto dobro.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2013, 10:46   #6040
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja sam poceo sinoc nego bio umoran pa nisam zavrsio. Soundtrack se slazem da je odlican, a film....pa onako, kazem da nisam zavrsio ali nije ni toliko los koliko sam ocekivao. Kao sto si rekao simpatican i toliko. Vidim da porede film sa Sumrak sagom ali moram reci da nemaju bas prevelike slicnosti. Ovaj sam bar uspeo da gledam bez povracanja od tipicnog tinejdzerskog scenarija i tupave glume. Zavrsicu veceras najverovatnije.
Kako nema? osnova je ista samo su detalji izmenjeni. Ovaj film nema apsolutno nikakvu umetnicku, moralnu, edukativnu ili sta vec svrhu, nego da napuni milione bioskopa rutntavim tinejdjerima a samim tim i svoju kasu.
Evo pre dva meseca sam napisao:

Citat:
Odgledao Warm bodies

Prvo, trailer bio dovoljan da vidim da se radi prakticno o sumrak spinoffu za tinedjere napucane hormonima i njihovim fetisima o ljabavi za mitoloskim bicima, sto posle jako inteligentne pomame od predhodnog slicnog hita i brda novca ne treba da cudi. Medjutim jedan komentar na youtube me je naveo da ga ipak pogledam jer je pomenuo da slicnosti sa twilight sagom apsolutno ne postoji vec da je ovo film kao posebna celina sama od sebe...Hm... ne moze biti dalje od istine
Ovaj film poput neartikulisanih izliva histerije vristi Twilight u svakom delu njegovog izvodjenja. A sam autor po kome je snimljen ovaj film, objavio je knjigu samo par god nakon originalnog twilight, takodje je izdaje ista kuca-Summit Entertainment!...trebam li dalje?
Izazvala istu histeriju, ne mogu da okrenem neki indie bend na youtube a da ne pise ''warm bodies :*<3'' u top comment!!!
To je ona ista masa ovaca zvana twilight fanovi, samo je sad promenila plocu! Sada se ponovo sliva novac ''kreatorima'' filma od iste baze...i zasluzuju sto ih sisaju...Pitam se sta je sledece? sakati Minotaur...

3/10
A na imbd za to vreme ocena 7.5
Citat:
Pa, citam, al sam siguran da bi Morgan mogao da se sad penzionise i opstane bez ikakvih problema. Takodje, sigurno bi mogao da dobije i drugacije uloge kad bi se potrudio. Voleo bih da odgledam film u kojem Morgan Frimen glumi normalnog, prosecnog coveka sa nesigurnostima.
. Ja ne znam nijedan film u kojem Morgan Frimen glumi nesto drugacije....
Ok, zamisli da si kasting direktor imas film sa astronomskim budzetom i mogucnost da angazujes bilo kog glumca. U prici imas lika koji se tvojoj glavi savrsen za morgana frimena. Zasto? zato sto taj lik ima nesto sto morgan dobro prenosi na veliko platno( upravo u takvim ulogama za koje mislis da je overdone it) a pritom predstavlja holivudsku elitu i verujes da ce to dodatno doprineti publicitetu filma.
Naravno, to sto je u krem de la krem holivuda daje mu mogucnost da bira film koji ce da radi i sigurno mu stizu desetine scenarija, ali kakvu ulogu moze da igra mudri 75godisnji afroamerikanac stalozenog glasa prestiznog po tome? Verovatno ne bas previse heterogene...
Mozda mu stigne nesto ekscentricnija uloga na stolu mozda ne, ali mi to ne znamo...

Sad ja se bas i ne secam, ali mislim da da je u Miss Dizy, shawshank i seven bile razlicite perfomanse, ali tu su i one type cast klasicni...
Ono sto hocu da kazem da ne zavisi previse od glumca sta ce raditi, svejedno dokle mu god donosi posao...

Poslednja ispravka: xandar (16.5.2013 u 11:16)
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com