Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > Fotografija

Fotografija Radovi korisnika iz oblasti digitalne fotografije, diskusija na temu fotografije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2008, 10:01   #1
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Ptičica

Evo jedne simpatične ptičice izbliza:
http://i405.photobucket.com/albums/p...a/DSCF0300.jpg

Fujifilm S7000
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
Aleksandar (20.10.2008), next (24.10.2008), oluja (21.10.2008)
Stara 20.10.2008, 12:11   #2
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: ptičica

Al' je ruzna,svaka joj cast .
Odlicna fotografija.Mozda moze malo da se prigovori za kadriranje (nedostatak prostora iznad glave),ali svejedno,odlicno.
Ovo mozes da prodas National Geographic-u i slicnima kao mladunce nekoliko milijardi godina starog nesto-saurusa.
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 12:17   #3
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: ptičica

Samo ako džentlmeni iz NG nikad nisu videli mladunče noja.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Aleksandar (20.10.2008)
Stara 20.10.2008, 12:21   #4
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: ptičica

Nisam mislio na mladunce nego na fotografiju .
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 18:40   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: ptičica

Citat:
Aleksandar kaže: Pregled poruke
Al' je ruzna,svaka joj cast .
Odlicna fotografija.Mozda moze malo da se prigovori za kadriranje (nedostatak prostora iznad glave),ali svejedno,odlicno.
Ovo mozes da prodas National Geographic-u i slicnima kao mladunce nekoliko milijardi godina starog nesto-saurusa.
Ruznog li piletaaaa!!!
Odlicna fotografija. Kako Ti je poslo za rukom da pile bude tako lepo kadrirano u portretu?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 20:02   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: ptičica

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ruznog li piletaaaa!!!
Odlicna fotografija. Kako Ti je poslo za rukom da pile bude tako lepo kadrirano u portretu?
Ne bi bilo lose druze zbog tebe sa slabim pamcenjem a i zbog novih clanova foruma da razjasnimo neke stvari.
Iluminator i moja malenkost je pokrenula ovu temu na forumu i razvijala ga uz pomoc Oluje, Rockera, korisnika, dbaje, Simke ... Izvinjavam se ako sam nekoga preskocio.
kinteC je tada bio pocetnik sa onom raketlom od krivog tornja u Pizi.
I gle od 2005 do sada dokle je dogurao. Svaka cast.

A ti gde si ti? Ostao si u nekom vremenu i nemas nameru da napredujes. Izvini ovo govorim dobronamerno i bez imalo pakosti.
Kako ova fotka nojevog pileta moze biti odlicna. ???
Pa zar ne vidis da je pregorela. Bolje je da je podeksponirana sto se da popraviti u nekom od programa za obradu fotki. Pregoreno ne moze nikako.

Drugo, ostrenje u tom Fuji 7000 ili je stavljenao na hard ( ako moze da se podesava kao na mom F6500 ) ili je jednostavno losa i jaka unutrasnja obrada pa pera vise lice na dlake. I to se moze srediti u PS ublazavanjem ostrenja.

Ako je sta tu zanimljivo onda je plitak DOF sa tehnicke strane, a sa kreativne interesantan izbor objekta fotkanja.
Znam ja ovde na forumu, ko kako fotka pa ni dbaji ne treba hvalospevi kada to nezasluzuje. Ume on to jako dobro da uradi a ovo mu je jedna od losijih fotki.
Nadam se da se ni dbaja nece naljutiti i pogresno shvatiti.

Poslednja ispravka: AstraLogos (22.10.2008 u 20:07) Razlog: Pogresan broj u nazivu aparata
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
dbaja (23.10.2008)
Stara 22.10.2008, 20:53   #7
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: ptičica

Da ne otvaram novu temu a tice se fotkanja sa Fuji aparatom. Ugradjeni SCCD senzor je vrlo tesko kontrolisati pogotovo kada su kontrasne situacije u pitanju - dnevna jaka svetlost. Obavezno merenje na spot opciju i eventualno - kompenzacija ekspozicije. Inace odma izgori ono sto fotkamo. Nocu ili pri losijim uslovima fotkanja, taj senzor je najbolji koji se ugradjuje u ne dslr aparate bez premca.
Da ne tupim, evo slika mog macora u pravcu svetla i jos bela dlaka. Od toga nema nista gore za Fuji.



AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 16:34   #8
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: ptičica

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
...Bolje je da je podeksponirana sto se da popraviti u nekom od programa za obradu fotki. Pregoreno ne moze nikako.

Drugo, ostrenje u tom Fuji 7000 ili je stavljenao na hard ( ako moze da se podesava kao na mom F6500 ) ili je jednostavno losa i jaka unutrasnja obrada pa pera vise lice na dlake. I to se moze srediti u PS ublazavanjem ostrenja.
Dan je bio takav da se jačina svetlosti takvom brzinom menjala (puno šupljih paperjastih oblaka) što je u kombinaciji sa ovom vrlo živahnom pticom (nije mladunče noja, ovo je odrasli emu) dalo takav rezultat. Ali, fotku sam postavio zbog (meni) zanimljivog njegovog/njenog izraza i očiju, svestan svih tehničkih nedostataka. Što se pera tiče, ona su stvarno nalik dlakama - i masna su poput (nečijih) dlaka.
Aparat nije namešten na hard, radim isključivo na normal-u, ali zbog makro režima i otvora blende, malo je plitak i oštar u ravni face. I imao sam svega nekoliko sekundi za snimanje jer ptica smatra da se i objektiv JEDE. A sa 30cm od njegovih/njenih čeljusti treba pobeći pre nego što ga i kljucne.

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ako je sta tu zanimljivo onda je plitak DOF sa tehnicke strane, a sa kreativne interesantan izbor objekta fotkanja.
Moglo je još malo dubine da bude, makar za oštar vrat ptice i bolje odvajanje od defokusirane pozadine, ali, možda drugi put. Pošto nisam bio sam u ZOO-u, već u društvu ćerke koja ima 14 meseci i supruge, ovo je i više nego dobro. Znate kako je kad za fotografisanje imate max.10 sekundi.

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Znam ja ovde na forumu, ko kako fotka pa ni dbaji ne treba hvalospevi kada to nezasluzuje. Ume on to jako dobro da uradi a ovo mu je jedna od losijih fotki.
Nadam se da se ni dbaja nece naljutiti i pogresno shvatiti.
Samo bi se glup/prepotentan/preduvan/umišljen ili ne znam kakav idiot mogao naljutiti na ovakav komentar na račun svog "rezultata rada".
Ja sam od onih koji smatraju da od ako ne svakoga, a onda makar od mnogih ljudi možeš po nešto da naučiš, pa cenim ovakve komentare.
Ovu fotku nisam ni obrađivao, a s obzirom da trenutno imam niskobudžetni tft, mislim da ništa korisno ne bih ni mogao napraviti. Nešto razmišljam da vratim svoj Compaq P1100 monitor sa starom dobrom Sony katodom od 21" i da imam pravu sliku onoga što obrađujem...
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2008, 9:04   #9
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: ptičica

Astralogose, kad smo već kod mačaka, evo jedne (koja, usput, nije moja, na žalost):

dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2008, 10:49   #10
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: ptičica

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Astralogose, kad smo već kod mačaka, evo jedne (koja, usput, nije moja, na žalost):

A sto na zalost??? Pa ta bi ti "maca" jela 4-5 kila mesa dnevno.
Jeste lepa, ali teska za odrzavanje.
Po tvojo slici, ocigledno joj je dobro kod cika Vuka Bojovica.

Ovo je komsinica Mara. Tuzan je zivot, kada je terasa mesto zivota. Vidi kako gleda kroz ogradu cekajuci da Rista odnekuda naidje.

P.S. Rista je onaj moj macor sto se valja na betonu. Inace da kazem da su prilozene fotografije na forumu fotkane Fuji S6500fd. Imam i Canon A570IS, pa cu napomenuti kad su fotke sa tog malog odlicnog aparatica.




Poslednja ispravka: AstraLogos (24.10.2008 u 11:01) Razlog: Dodatak u PS
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com