Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Pregled rezultata glasanja: Koji telefon kupiti
Sagem P9522 1 2,94%
Nokia N97 9 26,47%
Samsung Omnia HD 6 17,65%
Iphone 3G 7 20,59%
Nešto drugo 11 32,35%
Glasova: 34. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2009, 23:08   #21
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
speedy323 kaže: Pregled poruke
Vecina vas samo prica a ni nema ajfon moj brate ga ima moram da priznam da je kvalitet extra ali je zvuk ocajan... taj telefon ce vas smoriti veoma brzo
E ajde ne pricaj gluposti, nego malo obrazlozi to sto si reko. Ne znam za zvucnik, ali kvalitet zvuka sa onog 3.5mm jack-a je vrhunski.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 23:33   #22
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
E ajde ne pricaj gluposti, nego malo obrazlozi to sto si reko. Ne znam za zvucnik, ali kvalitet zvuka sa onog 3.5mm jack-a je vrhunski.
Mislio je preko zvučnika...

A ja uopšte ne znam što je otvorena tema, kada sam ja otvorio gotovo istu temu, o skupljim telefonima?

Gdje je admin?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 23:46   #23
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Retko posecuju Phone zone. Poneki moderator i to je to. Pmuj VojaM ako ti treba
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 0:00   #24
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Btw. nije mi jasno zasto si otvarao novu temu u kojoj kazes da planiras da kupis Sagem, kad je vec otvorena jedna jaaaako slicna tema? Zar nije bilo jednostavnije samo da sa tim pitanjem nastavis u istoj temi, ovako se isto pitanje razvodnjava u vise tema!?
Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
A ja uopšte ne znam što je otvorena tema, kada sam ja otvorio gotovo istu temu, o skupljim telefonima?
Izgleda da ima jos ljudi kojima nije jasno cemu dve teme sa gotovo potpuno istom tematikom kad je sve receno u ovoj moglo da se nastavi u prethodnoj.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 0:58   #25
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
interesantan je podatak da niko nije glasao za Sagem P9522 shto ti daje veoma dobar odgovor na pitanje koji telefon NEkupiti
Opet ne mora da znaci... Niko nije glasao za Sagem jer realno gledano retko ko se na ovim prostorima susreo sa tim telefonima... Prvi telefon koji sam ja imao je bio Sagem MyX6 i bio sam prezadovoljan... 65K boja, neka 0.3mpx kamera i prve real polifone melodije i jedini je mogao da stavi snimak da bude za zvono.. To je bilo pre nekih 6-7 godina mozda vise... Da ne pomijnem da mi je trajao dosta dugo i da sam se izivljavao na njemu, bacao ga, al ga bacao... Znaci kolko puta u zid, pa mi ispadao kroz prozor znaci ultra teski uslovi...

Zato se troumim izmedju iphonea, sagema i omnie...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 1:06   #26
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Ono sto je Sagem bio tada i ovo sto Sagem predstavlja sada u konkurenciji Nokie, Samsunga, HTC, iPhonea je kao du*e i oko i jednostavno se ne moze porediti i zato ti je moj savet da jednostavno zaboravis na taj Sagem i da u razmatranje uzmes samo preostale modele. Sagem je jednostavno odavno prestao da bude ime, bear sto se tice proizvodnje mobilnih telefona i trebace mu dosta vremena, truda i modela dok ponovo ne nadje svoje mesto pod suncem medju ostalim vodecim proizvodjacima, tako da definitivno ne treba ocekivati cudo da on svojim, moram reci prvim modelom iz ove kategorije ravnopravno udje u konkurenciju sa ostalima.
Btw. eto neko je u medjuvremenu dao glas i tom Sagemu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 6:53   #27
speedy323
Banned
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: 0k0lInA xP
Poruke: 220
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Thumbs down Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
E ajde ne pricaj gluposti, nego malo obrazlozi to sto si reko. Ne znam za zvucnik, ali kvalitet zvuka sa onog 3.5mm jack-a je vrhunski.
ti to meni a
ma ok

iphone ima slab zvuk veoma slab zvuk koji je mogo biti 100 puta bolji.
speedy323 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 10:54   #28
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
speedy323 kaže: Pregled poruke
ti to meni a
Hehe, da. Uglavnom, ako mislis na zvucnik onda ok. I nije mu neki, a i ima samo jedan zvucnik.


A ti Tevo batali tu Omniu. Samo su nabudzili kameru i ekran. Nista nema revolucionarno po pitanju telefoniranja (kao sto ima kod iPhona), i cak im je zastareo softver koji ne moze da se poredi sa iPhonom.

Ako ti treba prenosni media player uzmi omniu, ako ti treba telefon uzmi iPhone.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 12:30   #29
cesha
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Nokia n97 je spora za taj tip telefona. Moj predlog iPhone 3GS.
cesha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 12:47   #30
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

A ti odluci sta ti treba. Prvo razmotri WM ili Symbian ili MAC OS. Pa kada skontas koji bi ti anjvise odgovarao graficki i funkcionalo, onda ces se lako odluciti. A da onaj Sagem zaboravi, mislim da ne vredi toliko...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2009, 14:01   #31
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
A ja uopšte ne znam što je otvorena tema, kada sam ja otvorio gotovo istu temu, o skupljim telefonima?
Tu sam
Ova tema ima glasanje zato je ostavljam u zivotu.

Da se i ja prikljucim malo diskusiji...
65K boja je sasvim dovoljno za ekrane mobilnih telefona. Otvorite istu sliku na vise uredjaja i uporedite sami. Posto mi kroz ruke proslo gomilu telefona pokazalo se da je iPhone najbrzi telefon koji sam koristio. Zasto? Zato sto nema freakin' multitasking (ima, ali nijedan program osim sistemskih ne moze da ga koristi -> znaci nema). Pre sam za nesto tromiji telefon sa pravim multitasking (citaj HTC + AndroidOS), nego za iVar
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 14:43   #32
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
speedy323 kaže: Pregled poruke
Vecina vas samo prica a ni nema ajfon moj brate ga ima moram da priznam da je kvalitet extra ali je zvuk ocajan... taj telefon ce vas smoriti veoma brzo
dobro, ima ga tvoj brat.. znas, iPhone je za prolazne posmatrace mozda takav ali kad ga pocnes koristiti daleko je od telefona koji ce te smoriti.. cuj, nervira me kod ljudi koji nisu koristili neki telefon (najcesce iPhone) da govore da je to samo za fenseraj i nista vise, takve komentare ni ne shvatam ozbiljnim za komentarisanje pogotovo iz razloga da sam promenio mnoogo telefona razlicitih brendova, svako ko je kupio iPhone (uklucujuci mene) vise ne pomislja da kupuje neki komercijalni telefon tipa nokia, samsung a da nepricam o sagem-u.. nokia jeste kvalitetan hardwer, software tu i tamo, ali dizajn cista plastika o kojoj nevredi trositi reci (osim eventualno E51).. recimo pre iPhone-a sam koristio SE X1 Xperia, win mob 6.1 a hardware je poznati HTC i nicim me nije odusevio osim kvalitetnom izradom.. oni koji kazu da se ne primeti razlika izmedju 65k i 16mil boja onda taj samo treba da stavi istu sliku na ta dva display-a pa da demantuje sam sebe znam, neko je rekao da je to zbog win mobil os ali gledamo celokupan proizvod, od software, hardware, izrade i izgleda samog uredjaja tako da tu prednost u zavrsnoj oiceni ide ubedljivo u korist iPhone-a sto se tice jacine zvuka, moj iPhone je stalno u mojoj torbici a zvuk je namesten na 80% jacine i sasvim ga lepo cujem i kad sam u nekoj guzvi, e sad drugo je ako je neko drvoseca.. a inace svoj glas sam naravno dao u korist iPhone 3G
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igne na korisnoj poruci:
Marko93 (13.9.2009)
Stara 13.9.2009, 19:39   #33
markonny94
Novi član
 
Član od: 12.9.2009.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Ja bih ti preporucio Samsung mada ni Iphone nije los...Ukoliko zelis neki jeftiniji moja preporuka Sony Ericsson C510...Ustedis malo para....Zop!
markonny94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 7:45   #34
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Citat:
igne kaže: Pregled poruke
dobro, ima ga tvoj brat.. znas, iPhone je za prolazne posmatrace mozda takav ali kad ga pocnes koristiti daleko je od telefona koji ce te smoriti.. cuj, nervira me kod ljudi koji nisu koristili neki telefon (najcesce iPhone) da govore da je to samo za fenseraj i nista vise, takve komentare ni ne shvatam ozbiljnim za komentarisanje pogotovo iz razloga da sam promenio mnoogo telefona razlicitih brendova, svako ko je kupio iPhone (uklucujuci mene) vise ne pomislja da kupuje neki komercijalni telefon tipa nokia, samsung a da nepricam o sagem-u.. nokia jeste kvalitetan hardwer, software tu i tamo, ali dizajn cista plastika o kojoj nevredi trositi reci (osim eventualno E51).. recimo pre iPhone-a sam koristio SE X1 Xperia, win mob 6.1 a hardware je poznati HTC i nicim me nije odusevio osim kvalitetnom izradom.. oni koji kazu da se ne primeti razlika izmedju 65k i 16mil boja onda taj samo treba da stavi istu sliku na ta dva display-a pa da demantuje sam sebe znam, neko je rekao da je to zbog win mobil os ali gledamo celokupan proizvod, od software, hardware, izrade i izgleda samog uredjaja tako da tu prednost u zavrsnoj oiceni ide ubedljivo u korist iPhone-a sto se tice jacine zvuka, moj iPhone je stalno u mojoj torbici a zvuk je namesten na 80% jacine i sasvim ga lepo cujem i kad sam u nekoj guzvi, e sad drugo je ako je neko drvoseca.. a inace svoj glas sam naravno dao u korist iPhone 3G
Sve je tačno osim ovoga podvučenog: iPhone je i te kako komercijalni telefon, i nov - najskuplji od svih ovde pomenutih.

Tako imajte obzira prema cijeni, jer 200e razlike većini ljudi sa ovog foruma nije baš malo kada se kupuje telefon...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 11:09   #35
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

Pa iPhone je samo zvanicno komercijalan, al on je mislio na drugaciji nacin. Problem kod svih drugih prozvodjaca je sto telefone (odnosno modele) samo redjaju kao lutke, radi sto vece ponude i imaju sve od budzetnih pa do najskljupljih telefona (koji nisu dobri ko iPhone). Za razliku od toga, iPhone izbacuje modele jednom godisnje i to samo u NAJvisoj klasi.

Takodje kod njih je mnogo manja prolaznost modela: Na iPhonu ne pise koji je model, pise samo "iPhone" na poledjini, a tako postuju svaki model, kao sto kazem smanjuje se prolaznost...

Takodje, za razliku od Nokie, oni ne zaboravljaju na stare modele cim izbace nove. Oni omogucavaju software update za sve modele, koji donose potpuno nov softver (a ne samo ispravke bagova kao kod Nokie). iPhone 2G je 2 godine posle premiere dobio Landscape tastaturu. Kod njih su svi modeli uvek aktuelni.

Znaci iPhone nije komercijalan jer ne pokriva SVE cenovne rangove samo radi sto vece popularnosti i zaradjivanja sto vise para. Oni uvek postuju svaki svoj model.

Poslednja ispravka: Marko93 (14.9.2009 u 11:39)
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 13:19   #36
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti...

iPhone je precenjen. ne nudi nishta vise od ostalih telefona u klasi osim kvalitetnije izrade, a da dajem 500E vishe za najnoviji iPhone samo zbog lepe maske...to se nece desiti...ovce su za sisanje, ja nisam
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
PsyDuck (14.9.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Reklamacije u garantnom roku - Iskustva VitaminC Aparati i oprema 24 20.6.2008 1:37
Koji kupiti od ova 2 Tošibina laptopa: A200-23U ili S5-13N, svi koji se razumijete odgovor I-day ŠDK - Prenosni računari 6 8.6.2008 1:42
Kako da znam da je telefon koji uzimam originalan? Mr Money Aparati i oprema 10 3.4.2008 20:48
Koji procesor je bolje uzeti am2 ili D? Sallee ŠDK - Osnovne komponente 6 24.1.2007 17:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com