Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Najbolji deo LOTR:
Fellowship of the Ring! 59 44,36%
The Two Towers! 59 44,36%
The Return of the King! 60 45,11%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 133. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2006, 11:48   #1
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Thumbs up The Lord of the Rings Trilogy

Po meni jedan od najboljih filmova ikada.
Posetite neki od ovih sajtova:
http://www.lordoftherings.net/
http://www.tolkientown.com/?gclid=CJ...FRohMAodwVZbAA
http://www.lordoftherings.com/us/
Boris Zegarac je offline  
Stara 15.4.2006, 13:07   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Najvise mi se svideo treci deo,sto je i normalno,ima najvise efekata,a i najuzbudljiviji je;predstavlja kraj velike price.Drugi deo mi se najmanje svideo(mada ja i on fantastican),svidela mi se mnogo ona epska bitka kod Helmovog ponora,ali oni delovi koji prate Merija,Pipina i Ente su stvarno malo boring...
Dimo je offline  
Stara 15.4.2006, 13:13   #3
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Meni se najvise dopao prvi deo Fellowchip Of The Ring,zbog toga sto su me prijatno iznenadili snimanjem filma o LOTR pa sam se najvise odusevio prvim delom.
Shadowfax je offline  
Stara 15.4.2006, 13:16   #4
Grimm_SBL
Veteran
 
Član od: 24.3.2006.
Lokacija: Bristol
Poruke: 537
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 58 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Grimm_SBL
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Produzena verzija dvojke je najbolja!

That is good medicine...
Grimm_SBL je offline  
Stara 15.4.2006, 14:08   #5
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

film je ok ali ako si prvo procitao knjigu pa onda gledao film znaces sta su sve izostavili (npr. u prvom delu se uopste ne spominje tom bombadilo)
darkado je offline  
Stara 15.4.2006, 14:37   #6
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
darkado kaže:
(npr. u prvom delu se uopste ne spominje tom bombadilo)
Pa i ne treba da se spominje. Kamo srece da ga i Tolkin nije spominjao.
Bradati seljak, sto drzi korpicu na ruci, skakuce sumicom i blesavo peva.

Sto se tice filmova, meni je najbolji prvi deo i to onih prvih 2-3 min. kada se sklapa poslednja alijansa i sibaju se sa Sauronom, ali glasao sam za sva tri
bobi je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Ice-Man (31.12.2007)
Stara 15.4.2006, 14:58   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
bobi kaže:
Pa i ne treba da se spominje. Kamo srece da ga i Tolkin nije spominjao.
Bradati seljak, sto drzi korpicu na ruci, skakuce sumicom i blesavo peva.
Mene se "momak" bas svideo i ne bih rekao da je seljak,pre neki carobnjak(mada se to u knjizi ne naglasava).I da nije bilo njega,Frodu i kompaniji bi malo teze islo da dodju do Brija
Dimo je offline  
Stara 15.4.2006, 15:23   #8
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Meni se nijedan deo nije svideo...ali ako bas moram da biram onda biram treci.
shin-bojan je offline  
Stara 15.4.2006, 15:36   #9
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Necu da ih odvajam- KAO JEDAN VELIKI fil od 12 sati( sve ext verzije)
Sta reci-FENOMENALNO - UMETNOST u svakom pogledu
nesonjacc je offline  
Stara 15.4.2006, 15:56   #10
darkado
Član
 
Član od: 17.1.2006.
Lokacija: Pored kompa...
Poruke: 439
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku darkado
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Dimo kaže:
Mene se "momak" bas svideo i ne bih rekao da je seljak,pre neki carobnjak(mada se to u knjizi ne naglasava).I da nije bilo njega,Frodu i kompaniji bi malo teze islo da dodju do Brija
i meni se svideo, zato im i zameram sto su ga izbacili
darkado je offline  
Stara 15.4.2006, 18:20   #11
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Ma meni je najbolji zavrsni deo, narocito produzena verzija, ima toliko detalja, narocito kraj, kada Aragorn postaje kralj, to mi je najbolji deo u celom filmu
DorianGrey je offline  
Stara 16.4.2006, 15:27   #12
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: The Lord of the Rings Trilogy

Return of the King je zakon! Gledao sam ga 5x i opet bih. E imate danas tj. večeras na Pink 2. deo...
REDisLAW je offline  
Stara 16.4.2006, 15:54   #13
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Filmovi, generalno gledano jesu dobri, cak veoma dobri. Bili bi i odlicni da ih nije rezirao onaj mali debeli ( nek mi oproste ljubitelji doticnog reditelja kao i ljudi koji misle da sam uvredljiv prema njegovim fizickim karakteristikama ).

Treci deo je osvojio bese 11 oskara?
Pocastili su ga i sakom i kapom. Naravo, onomad su pocastili i Titanik i Ben Hura.
Nijedan film nije toliko bolji od konkurencije da osvoji vise od 6-7 oskara. Ovoliki broj osgara je postignut cisto zbog hype oko celog serijala.

Lukasovi Zvezdani ratovi ( 3+3 ) su po meni barem od istog tolikog znacaja za kinematografiju, a nisu ni priblizno isto nagradjivani.
Marko Belsak je offline  
Stara 16.4.2006, 17:21   #14
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Lord Of The Rings serial za mene totalno bezveze jer ne volim te americke petparacke price o zmajevima i ostalim glupostima, inace filmovi su odradjeni dobro tako da ovde mogu da ocenim samo efekte tako da sam glasao samo za treci deo podrazumeva produzeni jer je najbolje odradjen, jer su svi vec uhodani, prvi deo je mnogo predvidljiv i dosta prati knjigu, drugi deo je zlatna sredina ali mi se takodje ne svidja.

Kao sto rece Marko Belsak sto se tice oskara ja se slazem, dobijanje toliko oskara na trecem delu je absurd. Inace mislim da prvi deo zasluzuje dosta pohvala ali drugi i i treci deo su samo nastavci koje nema svrhe ocenjivati jer se radi o istom filmu. Inace je ok ako tih 11 oskara za ceo film.
NenadN je offline  
Stara 16.4.2006, 23:00   #15
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Ceo film je dobio vise od 11 jer su i I i II dobili po par
Ali to nije bitno- i nije absurd vec zasluzeno potpuno jer jeste Toliko bolji od Konkurencije. ( ma koja konkurencija - TOGA NEMA)
Jednostavno ako hocete da psujete po filmu i po MALOM DEBELOM -- imajte bar neku argumentaciju - Ovo nema smisla.

Aj da vas pitam - dali postoji nesto ikada snimljeno a da je EPSKIJE od LOTRA???????????

FILMOVI kao FILMOVI su umetnicko delo kinematografije...
Nemoj da
nesonjacc je offline  
Stara 16.4.2006, 23:14   #16
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

@nesonjacc svako ima svoje misljenje. Ako se tebi toliko svidaj LOTR meni se toliko ne svidja i kraj price.
NenadN je offline  
Stara 17.4.2006, 0:25   #17
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Thumbs up Re: The Lord of the Rings Trilogy

Ono što je Tolkin izmislio i ono što je Džekson preneo na platno nije ništa drugo nego savršen spoj... Naučna fantastika, drama, akcija, bajka... sve u jednom. Ne znam ni za jedan drugi film koji je to uspeo baš na takav način. Osim toga, razbija monotoniju jer ipak ne postoji ništa slično u filmskom svetu, i to je zapravo ono što ovu trilogiju izdvaja od svega ostalog...
Što se tiče ovoga:
Citat:
NenadN kaže:
Lord Of The Rings serial za mene totalno bezveze jer ne volim te americke petparacke price o zmajevima i ostalim glupostima, inace filmovi su odradjeni dobro tako da ovde mogu da ocenim samo efekte tako da sam glasao samo za treci deo...
Ukusi su različiti i stvarno je bespotrebno i glupo o tome raspravljati... Jednostavno, ne može svako da razume poentu priče. Za Nenada N su to gluposti, za nekoga čitava filozofija života, ljubavi, prijateljstva, posvećenosti, izdržljivosti, vrlina, strpljenja... i još puno stvari, smeštenih u par sati filma... Neko nema strpljenja ni da odgleda do kraja, a opet, neko (kao ja na primer ), može svaki deo da odgleda po 5 puta i da mu ne bude ni jednog trenutka dosadno... Nekada su "zmajevi i ostale gluposti" samo dobra metafora, koja celoj priči daje težinu i malo drugačiji pogled na stvarnost. Kad smo već kod toga, Tolkin je na jedan jako interesantan i bajkovit način uspeo da izvrši jako dobru analogiju... Ima tu i ratova, rasizma, predrasuda, nepravdi, diskriminacija, politike... svega. To je ono što se čita između redova i što celu ovu priču čini misterioznom na mnoge načine...
E sad... kako odvojiti jedan deo od drugoga.
Malo je teško to oceniti. Svaki je dobar na svoj način. Prvi deo je fantastičan uvod u priču, drži pažnju, upoznaje nas na jedan interesantan način sa likovima, i već najavljuje nešto teško, opasno i nepredvidivo... Drugi deo je baš ono što treba da bude - jedna dobra razrada, teška, mučna borba, deo u kome svaki lik dolazi do izražaja sa svojim najvećim vrlinama i manama... Treći deo je možda većini omiljeni jer razrešava celu priču i nakon čitavog spleta događaja dešava se ono što je i očekivano... Ja sam glasala za treći deo iz razloga što se tokom sva tri dela bukvalno vežem za likove, pa poslednjih pola sata obavezno preplačem... (počevši od onog dela kada Frodo konačno baca prsten pa sve do kraja). Ipak je III deo taj koji najviše izaziva emocije, što zbog čitave priče i srećnog kraja, što zbog toga što znam da IV ne postoji i da nema više...
p.s. Da ne pominjem muziku i specijalne efekte... jednostavno, film je remek delo u svakom smislu.
[Imzadi] je offline  
Stara 17.4.2006, 1:07   #18
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Imzadi kaže:
Nekada su "zmajevi i ostale gluposti" samo dobra metafora, koja celoj priči daje težinu
Nema nikakve metafore u Tolkinovim delima, vec samo poente!

I sam Tolkin dok je bio ziv, branio se od napada tipa, da je hteo da kaze da su devet nazgula u stvari treci rajh, sauron Hitler i ostale gluposti.

@Dimo:
Da li bi ti voleo da se u tekstovima Dimu Borgira, pojavljuje raspevani Tom Bombandil? Taj karakter svojom blesavoscu ( i pomalo ludilom) jednostavno odudara od mracnije atmosfere koju je Tolkin sve vreme opisivao.
On jednostavno ne pripada srednjoj zemlji, vec vise, Alisi u zemlji cuda!

NenadN: Znas li ti sta su americki petparacki romani? I kako se usudjujes da nesto sto je cisto evropske krvi ( i sto vuce iinspiraciju iz mnogih evropskih mitova, narecja i kulture) nazoves petparackim, pa makar govorili samo o filmovima?
bobi je offline  
Stara 17.4.2006, 7:12   #19
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

NenadN : Nazvati PETPARACKIM remek delo Epske fantastike i Najcitaniju( prevedena na preko 130 jezika) knjigu 20 veka.
Jednostavno je uvreda za svakog postovaoca Epske fantastike.
A i da potsetim - U LOTRU nema ZMAJEVA( Ima Jedan jedini u Hobitu)

Sasvim je Ok da ti se ne Svidja Epska Fantastika -Ali nemoj da nazivas Petparackim "Americkim"(kako li si ovo provalio) prichama o zmajevima nesto za sta je takav "epitet" apsolutno NEDOPUSTIV

Da ovde je definitivno poenta u pitanju. I citav svet koji je Tolkin sa toliko detalja izmislio jednostavno izaziva ogromno postovanje.( kao i 13godisnji rad PITERA DZEKSONA i Ekipe n filmu)

IMZADI: Definitivno jedan od najboljih( ako ne i najbolji bez konkurencije) movie soundtrackova ikada. HowardShore je kao kompozitor prevazishao samoga sebe i komponovao muziku koja savrseno prati filozofiju dela.
ednostavno Fascinantno
A sto se efekata tiche - dovoljno je to sto je postavio potpuno nove standarde na tom polju.

@Dimo:Tom bombadil Zaista nije esencijalni deo priche( kao ni Glorfindel npr)
Nije nesto za sta bih zamerio filmnadzijama
U 12 sati su smestili tri preobimne knjige sa onoliko detalja koliko je bilo moguce.


--Za mnoge filmove neko moze da kaze HYPE. ali ovde to ne stoji ni najmanje.
Takodje jedna konstatacija - lotr nije film koji je "dobio" nastavke da bi neko ZARADIO koju kintu vishe i jer je dobro prosao - u nastavcima je jer MORA da bude. Ali prati jedn okvir priche. Takodje da napomenem da su sva tri dela snimana kontinuirano( 3 god snimanja)


Pozdrav
nesonjacc je offline  
Stara 17.4.2006, 11:50   #20
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: The Lord of the Rings Trilogy

Citat:
Imzadi kaže:
Ukusi su različiti i stvarno je bespotrebno i glupo o tome raspravljati... Jednostavno, ne može svako da razume poentu priče. Za Nenada N su to gluposti, za nekoga čitava filozofija života, ljubavi, prijateljstva, posvećenosti, izdržljivosti, vrlina, strpljenja...
Upravo tako jednostavno ne volim takve price.

Citat:
nesonjacc kaže:
Jednostavno je uvreda za svakog postovaoca Epske fantastike.
A i da potsetim - U LOTRU nema ZMAJEVA( Ima Jedan jedini u Hobitu)
Jednostavno ne zelim da znam nesto sto me nezanima, ja sam gledao film i smorio sam se. Jednostavno ne volim takve filmove, inzeo sam svoje misljenje i kraj.

Poslednja ispravka: NenadN (17.4.2006 u 18:08)
NenadN je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com