Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2013, 18:10   #1
k4zn4
Novi član
 
Član od: 28.6.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom novi kompjuter za igranje

Pozdrav svima, bas dugo nisam bio aktivan na forumu (kada kazem aktivan to je u mom slucaju uglavnom citanje )

Razmisljam da se ponovim sa kompjuterom, stari sam prodao odavno, pre svega bi namena bila igranje (sve ostalo sto meni treba zavrsava i moderan telefon..). Iskreno nemam neki budzet, tj. vise pokusavam da vidim koliko to moze da me kosta. Ono sto je bitno jeste da bi na njemu igrao skoro iskljucivo BF4, trojku sam igrao na high/ultra, full hd, pa bih ako je moguce tako i sada..

Treba mi prakticno samo kuciste, periferije jos uvek imam, a za monitor cu videti, verovatno neki dell koji svi preporucuju..

Nekoliko komponenti koje sam imao u vidu, za neku osnovu:

CPU i5-4670K
GPU R9 280 (po vasoj preporuci)
8GB RAM-a (po vasoj preporuci)

Prvi put sam u iskusenju da pazarim konzolu (umesto PC-a) kada izadje PS4, pre svega jer je toliko jeftinije.. Ono sto me odvraca je manjak native podrske za tastaturu i misa, a BF ne znam da li bi mogao da igram na joypad-u (doduse nisam nikada probao..)

Hvala unapred na pomoci
k4zn4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2013, 19:39   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: novi kompjuter za igranje

komjuter koji si odabrao bi radio i više nego dobro, još da se odlučiš da li ćeš kompjuter ili konzolu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2013, 21:15   #3
k4zn4
Novi član
 
Član od: 28.6.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: novi kompjuter za igranje

Ovu sam temu napisao jer mi treba preporuka (konkretna) za odredjene komponente, ja razumem da je R9 280 trenutno best buy (iako nije uopste jeftina), ali koju odabrati nemam blage veze...

Sto se tice PC ili konzola, mozda ima neko ko moze iz licnog iskustva da kaze da li je FPS na konzolama realna opcija (znam da je stvar subjektivna, i trebaju mi skroz subjektivna misljenja )
k4zn4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 3:01   #4
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: novi kompjuter za igranje

PS4 ima podrsku za USB testaturu i misa, tako da FPS igranje sa te strane ne bi trebalo da predstavlja problem. Ipak je tako najbolje igrati FPS-ove. Subjektivno govorim iz utiska koji sam imao igrajucio Killzone 2 na PS3 preko Gamepada.
Druga stvar, sto se tice masine koju bi planirao da uzmes, kao osnova je odlican izbor. Samo ako oces OC, onda taj procesor treba uzeti sa H87 cipsetom i nekim aftermarket kulerom. Ako nece B85 cipset i neki non K I5 je bolji izbor. Sto se tice samog procesora, BF4, slicno kao BF3 kad se igra MP, narocito na ogromnim mapama sa 64 igraca ume da bude ogranicavajuci sto se tice CPU-a. Sa obzirom da BF4 ima podrsku za 8 jezgara, mozda neki Core I7 ili FX 8350 ne bi bio los za razmatranje. Za SP bilo koji CPU koji moze da potera 4 trejda bi ti radio posao. I ako bas oces sve na Ultra-Mega-Giga, spremi se da se otvoris za graficku koja ima 3+ GB video rama. Probao sam kod druga na Core I5 2400 cpu, 8GB rama i GeForce 660 2GB DDR5 i igrica je imala povremena stucanja kod ultra setovanja. Ne znam jel to neoptimizacija problem ili jednostavno je tolika velicina fajlova, samo znam da kad smo smanjili na High, igrica je radila bez stucanja. Isto tako, EA je najavio patch za decembar koji ce da podrzava Mantle API, koji bi AMD grafickim karticama doneo prednost u odnosu na Nvidia kartice.... Tako da imas tu dosta opcija da razmotris i vidi sta oces i kolko novca imas da izdvojis. Ja licno bih za BF4 isao na full AMD masinu, FX 8350, 8GB rama i Radon R9 280X ili 7950 ako nemam novaca dovoljno za prethodnu.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
k4zn4 (5.11.2013)
Stara 8.11.2013, 3:47   #5
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: novi kompjuter za igranje

Konzola za BF4 - ne. Prvo, takve igre se najbo5e igraju na tastaturi i mišu. Drugo, ni next gen konzole neće moći da pruže doživ5aj koji bi imao na jakoj igračkoj mašini sa 5udskom grafičkom kartom, zbog hardverskih ograničenja. Čak mislim da konzole neće moći da izvuku 1080p na 60FPS. Ne mou to ni na slabijim igrama, a kamo li sa BF4. Nisam 100% siguran, ali smem da se kladim...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
k4zn4 (10.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi izgled Gmaila ZoNi Internet tehnologije 26 7.5.2013 20:25
novi procesor i maticna za igranje do 150 eura bozagl ŠDK - Osnovne komponente 18 12.9.2011 17:50
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Novi kompjuter neshov Šta da kupim? 14 7.11.2006 3:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com