Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2018, 22:42   #1
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Android 9.0 (Pie)

Ovo su Google telefoni za koje je potvrđeno da imaju ovaj OS:
Google Pixel 2
Google Pixel 2 XL
Google Pixel
Google Pixel XL
Još sam krajem Oktobra čuo da je i SONY potvrdio za ovu godinu par modela,a vidim u zadnjem broju SK da je Kuzma pisao o Xperia XZ3.
Kakvi su Vaši utisci o ovom OS? Mene baš interesovalo koja "vruća voda" će da se izmisli
Mada deluje da Android nije mogao skrštenih ruku da sedi pored Iphone-a..
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2018, 22:47   #2
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Android 9.0 (Pie)

A sta to iphone ima da bi se bilo koji Android brand zabrinuo lol?


Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2018, 22:52   #3
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
A sta to iphone ima da bi se bilo koji Android brand zabrinuo lol?
Ništa posebno ,samo je izbacio nove modele,dakle makar nešto novo,a Android je samo stajao na Oreo OS.Naravno,nije ovaj novi OS preko noći izmišljen,ali i jedan i drugi brend se takmiče za tržište
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2018, 23:07   #4
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
Miodrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ništa posebno ,samo je izbacio nove modele,dakle makar nešto novo,a Android je samo stajao na Oreo OS.Naravno,nije ovaj novi OS preko noći izmišljen,ali i jedan i drugi brend se takmiče za tržište
Nema ovde takmicenja druze android drzi oko 90% trzista ios oko 7% Druga stvar je aposlutno drugacija jer Android proizvodjaci izbacuju nove modele tipa svaki mesec dana.

Sto se samog OS tice ok mada nemam primedbe ni na starije verzije tipa od androida 5 svaki odlicno radi, vise bi me obradovali developeri kada bi vise paznje posvetili instant aplikacijama

Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 8:17   #5
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Ma može i Android 4.4 da se koristi komotno,ali sad po meni svaki OS od 5.0 liči.5.0 i 6.0 imaju istu traku sa obaveštenjima,7.0 i 8.0 manje razlike ali 9.0 baš liči na 8.0.Kao da su samo ime promenili i,eto novi OS.

A baš sad gledam...u Evropi se telefoni sa 9.0 kreću od 600-800 €,pa čak i više.Meni je neopravdano stavljati Google Pixel u rang sa nekim Huawei ili Samsung modelom,koji jesu skuplji,priznajem,ali zaista nema smisla...onda skoro niko neće kupovati..A i Sony bi mogao malo oko sebe da onjuši konkurenciju..
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 20:42   #6
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Ma kupice uvek imas ovaca a to pogotovu na zapadu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 20:52   #7
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ma kupice uvek imas ovaca a to pogotovu na zapadu
A i to sto kazes...a ja bih se pre uhvatio za Note 9,cak i ako bi mi dzabe nudili telefon sa ovim novim OS

Sony phones that have received Android 9.0 Pie:
Sony Xperia XZ2
Sony Xperia XZ2 Compact
Sony phones confirmed to be receiving Android 9.0 Pie:
Sony Xperia XZ2 Premium (expected November 2018)
Sony Xperia XZ1 (expected November 2018)
Sony Xperia XZ1 Compact (expected November 2018)
Sony Xperia XZ Premium (expected November 2018)
Sony Xperia XA2 (expected 2019)
Sony Xperia XA2 Ultra (expected 2019)
Sony Xperia XA2 Premium (expected 2019)

A ovo se ocekuje:
LG phones expected to receive Android 9.0 Pie:
LG V40 ThinQ
LG G7 ThinQ
LG G6
LG V35 ThinQ
LG V30
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 20:54   #8
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Dobice 9.0 od S8 pa nadalje to nemoj da sumnjas, Samsung je stvarno dobar kod OS update_a

Poslednja ispravka: Picard (3.11.2018 u 20:57) Razlog: sumljas -> sumnjas
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 21:05   #9
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Dobice 9.0 od S8 pa nadalje to nemoj da sumnjas, Samsung je stvarno dobar kod OS update_a
Mmm da....
Samsung phones expected to receive Android 9.0 Pie:
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9 Plus
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8 Plus
Samsung Galaxy S8 Active
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2018, 21:24   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Pogrešno gledaš na celu stvar, verzija androida ni na koji način ne utiče na cenu telefona. Prosto android 9.0 je tek izašao i kompanije tek moraju da ga prilagode svojim modelima, a to uvek rade počevši od svojih najnovijih i najboljih modela, pa onda naprave i besplatne apdejtove za sve popularne i dobre telefone iz poslednjih godinu-dve.

Dakle modeli koje pominješ su skupi su jer su potpuno novi i tek treba polako da im pada cena a ne zbog verzije androida. Za pola godine će 9.0 biti i na telefonima od 100€...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
C64freak (3.11.2018), doctor (13.11.2018), Miodrag Stankovic (5.11.2018)
Stara 4.11.2018, 1:35   #11
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Za sada vrlo malo broj telefona ima Android 9 nadogradnju. Mene raduje cinjenica da je xiaomi najavio do kraja godine update za dosta svojih modela, za sada ga jedino ima xiaomi mi mix 2s. Mada koliko vidim 9.0 nema nista revolucionarno u odnosu na 8.1, a ne znam ni sta bi vise izmisljali
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Miodrag Stankovic (4.11.2018)
Stara 4.11.2018, 8:42   #12
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Za sada vrlo malo broj telefona ima Android 9 nadogradnju. Mene raduje cinjenica da je xiaomi najavio do kraja godine update za dosta svojih modela, za sada ga jedino ima xiaomi mi mix 2s. Mada koliko vidim 9.0 nema nista revolucionarno u odnosu na 8.1, a ne znam ni sta bi vise izmisljali
To i ja kažem,liči na Oreo 99%....
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 20:48   #13
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
The 13 Best New Features in Android 9.0 Pie
https://www.makeuseof.com/tag/new-features-android-pie/
Osim ovih 13 novih stvari....ništa novo u odnosu na OREO.I dalje se fura u vec poznatom stilu Androida sa veličinom ekrana
List of Xiaomi Mi and Redmi Phones to get Android Pie 9.0 Update
Mi 8
Mi 8 Explorer
Mi Mix 2s
Mi Mix 2
Mi A1
Mi A2
Mi 6
Mi 6 Plus
Mi Mix 2
Mi Max 3
Redmi Note 5 Pro (Već je dobio jedan apdejt.)
Redmi 6
Redmi 6A
Redmi 6 Pro
Redmi Android One phone
Ovi ne dobijaju 9.0
Redmi Note 5
Redmi 5 plus
Redmi Note 4
Mi Max
Mi Max 2
Redmi 5A Prime
Redmi Note 5A
Redmi Note 5A Prime
Mi 5
Mi 5S
Mi 5S Plus
Mi 5X
Mi Mix
Mi Note 2

Poslednja ispravka: Miodrag Stankovic (6.11.2018 u 7:26) Razlog: Greska.
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 22:04   #14
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
Miodrag Stankovic kaže: Pregled poruke
https://www.makeuseof.com/tag/new-features-android-pie/
Osim ovih 13 novih stvari....ništa novo u odnosu na OREO.I dalje se fura u stilu Ajfona sa veličinom ekrana
List of Xiaomi Mi and Redmi Phones to get Android Pie 9.0 Update
Mi 8
Mi 8 Explorer
Mi Mix 2s
Mi Mix 2
Mi A1
Mi A2
Mi 6
Mi 6 Plus
Mi Mix 2
Mi Max 3
Redmi Note 5 Pro (Već je dobio jedan apdejt.)
Redmi 6
Redmi 6A
Redmi 6 Pro
Redmi Android One phone
Ovi ne dobijaju 9.0
Redmi Note 5
Redmi 5 plus
Redmi Note 4
Mi Max
Mi Max 2
Redmi 5A Prime
Redmi Note 5A
Redmi Note 5A Prime
Mi 5
Mi 5S
Mi 5S Plus
Mi 5X
Mi Mix
Mi Note 2
Mislis ajfon je i dalje u stilu Androida sto se tice velicine ekrana?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2018, 7:30   #15
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Mislis ajfon je i dalje u stilu Androida sto se tice velicine ekrana?
Da bre,ne znam koji mi djavo bi,pa da pogresno napisem.

Citat:
A recent posting on Geekbench's benchmark site shows a Razer Phone 2 running Android 9.0 Pie. This could mean that Razer is testing Android 9 on their latest handset and may be releasing an update soon. This would put the Razer Phone 2 in an elite class, as only a handful of other phones are running Android 9.
Daj boze da ce i Razer dobiti,pa da mogu druga obradujem sa novostima
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2018, 10:19   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Iako naravno nema ničeg revolucionarnog, ima u 9.0 par stvari koje mi se čine korisnim. Npr. da navedem tri koje se meni najviše sviđaju:

- Dugme za brzu rotiaciju ekrana (kada je auto-rotate isključen) u navigation buttons - meni je ovo super stvar. Uvek držim auto na off jer mi stalno rotira kada ne želim... ali ponekad treba i ekstra je što je to sada uvek dostupno.

- Volume dugmići sada po default-u kontrolišu media volume a ne zvono - ovo je trebalo odavno da urade jer media volume se menja non stop a zvono mnogo ređe... sto puta želim da npr. smanjim volume pre nego što krene video ili pesma, pa pošto zvuk još uvek nije krenuo samo promenim jačinu zvona.

- Adaptive brightness koji uči kakvo osvetljenje voliš kada otvoriš određene aplikacije i u određeno vreme... To mi je npr. kul jer nije isto da li gledam YT u dark modu ili onaj glupavo beli novi Chrome...


U principu između dve verzije androida se retko kada desi nešto bitno ali između više njih se nakupi dovoljno stvari da ukupno fino poboljšaju korisničko iskustvo. Npr. ja sam i dalje na 5.1 pa ako bih sada skočio na recimo 9.0, sve kumulativne promene su već nešto.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
maska (17.11.2018), Miodrag Stankovic (6.11.2018)
Stara 6.11.2018, 10:22   #17
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Iako naravno nema ničeg revolucionarnog, ima u 9.0 par stvari koje mi se čine korisnim. Npr. da navedem tri koje se meni najviše sviđaju:

- Dugme za brzu rotiaciju ekrana (kada je auto-rotate isključen) u navigation buttons - meni je ovo super stvar. Uvek držim auto na off jer mi stalno rotira kada ne želim... ali ponekad treba i ekstra je što je to sada uvek dostupno.

- Volume dugmići sada po default-u kontrolišu media volume a ne zvono - ovo je trebalo odavno da urade jer media volume se menja non stop a zvono mnogo ređe... sto puta želim da npr. smanjim volume pre nego što krene video ili pesma, pa pošto zvuk još uvek nije krenuo samo promenim jačinu zvona.

- Adaptive brightness koji uči kakvo osvetljenje voliš kada otvoriš određene aplikacije i u određeno vreme... To mi je npr. kul jer nije isto da li gledam YT u dark modu ili onaj glupavo beli novi Chrome...


U principu između dve verzije androida se retko kada desi nešto bitno ali između više njih se nakupi dovoljno stvari da ukupno fino poboljšaju korisničko iskustvo. Npr. ja sam i dalje na 5.1 pa ako bih sada skočio na recimo 9.0, sve kumulativne promene su već nešto.
Da a oni koji sa 8.0 predju na 9.0 bi popljuvali kako se nista nije promenilo...A ja sam sada na 6.0 I najverovatnije na prolece prelazim na 9.0.Malo da se ponovim,takav je red.
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2018, 0:30   #18
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
A sta to iphone ima da bi se bilo koji Android brand zabrinuo lol?
Epl ima svoj OS ekosistem, gde su desktop i mobilni uređaji povezani i rade umreženo, sinhronizovano.

Druga bitna stavka je čip. Eplu u tom polju nema ravnih i miljama su ispred Qualcomm procesora.

Treće, ekran. Samsungov OLED ekran u X/Xs modelima je trenutno vodeći što se tiče kvaliteta. Pošto su uspeli da ga saviju, ujedno su dobili dizajn donjeg dela telefona koji odudara od konkurencije.

Četvrto, update operativnog sistema. iOS 12 iz 2018-e danas radi na iPhone 5s (čak brže nego sa iOS 10/11), koji je izašao (tehnološki) davne 2013-e. Tadašnji Samsungov konkurent Galaxy S4 je ostao na Android 5 verziji.

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Nema ovde takmicenja druze android drzi oko 90% trzista ios oko 7% Druga stvar je aposlutno drugacija jer Android proizvodjaci izbacuju nove modele tipa svaki mesec dana.
Android nema 90% udela na tržištu već oko 74,5%, dok je iOS na nekih 22,5% na globalnom tržištu (u Americi su na primer na 56,5%). S obzirom da se Android telefoni štancuju kao na traci svakog meseca i što rade bukvalno i na digitronu, tih 22 i kusur procenata od samo jedne kompanije sa (samo) premijum modelima je ogromna količina.

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Dobice 9.0 od S8 pa nadalje to nemoj da sumnjas, Samsung je stvarno dobar kod OS update_a
Sve mi deluje da ti je ovo prvi Samsung smart telefon ili da nisi ni obratio pažnju ovoga što si napisao.



Samsung je jedan od najsporijih proizvođača koji vrši update OS-a i bezbednosnih zakrpa, a i kada to uradi na flagship telefonu od jedva 2 godine starosti poželiš da se vratiš na prethodnu verziju.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2018, 9:01   #19
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Epl ima svoj OS ekosistem, gde su desktop i mobilni uređaji povezani i rade umreženo, sinhronizovano.

Druga bitna stavka je čip. Eplu u tom polju nema ravnih i miljama su ispred Qualcomm procesora.

Treće, ekran. Samsungov OLED ekran u X/Xs modelima je trenutno vodeći što se tiče kvaliteta. Pošto su uspeli da ga saviju, ujedno su dobili dizajn donjeg dela telefona koji odudara od konkurencije.

Četvrto, update operativnog sistema. iOS 12 iz 2018-e danas radi na iPhone 5s (čak brže nego sa iOS 10/11), koji je izašao (tehnološki) davne 2013-e. Tadašnji Samsungov konkurent Galaxy S4 je ostao na Android 5 verziji.


Android nema 90% udela na tržištu već oko 74,5%, dok je iOS na nekih 22,5% na globalnom tržištu (u Americi su na primer na 56,5%). S obzirom da se Android telefoni štancuju kao na traci svakog meseca i što rade bukvalno i na digitronu, tih 22 i kusur procenata od samo jedne kompanije sa (samo) premijum modelima je ogromna količina.



Sve mi deluje da ti je ovo prvi Samsung smart telefon ili da nisi ni obratio pažnju ovoga što si napisao.



Samsung je jedan od najsporijih proizvođača koji vrši update OS-a i bezbednosnih zakrpa, a i kada to uradi na flagship telefonu od jedva 2 godine starosti poželiš da se vratiš na prethodnu verziju.
1- Objasni po cemu empl ima bolju sihronizaciju od windows pc\android ili chromebook\andrid?

2- Daj mi konkretan primer u cemu je eplov cip bolji od ovog exinosa u mom telefonu?

3- Taj S4 koji jeste i dalje je na 5.0.1 i dalje moze da uradi vise od bilo kog eplovog telefona

4- Losa ti ta lista Ide Samsung,Huawei pa epl samo ta dva kad saberes koji pojedinacno imaju veci udeo na trzistu od epla imas imas tu brojku a gde su ostali proizvodjaci.

Ne ovo mi je cetvrti Samsung i svaki je perfektno radio,nisam od onih koji menjaju telefone na mesec dana to mi je moronski

Inace sto se update_a tice nisi u pravu evo npr J7 2016 koji je mid range a izasao je sa 6.0 ima 7.0 a u februaru dobija 8.1.0 tako da ti to to ne stoji
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2018, 18:27   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
1- Objasni po cemu empl ima bolju sihronizaciju od windows pc\android ili chromebook\andrid?

2- Daj mi konkretan primer u cemu je eplov cip bolji od ovog exinosa u mom telefonu?

3- Taj S4 koji jeste i dalje je na 5.0.1 i dalje moze da uradi vise od bilo kog eplovog telefona

4- Losa ti ta lista Ide Samsung,Huawei pa epl samo ta dva kad saberes koji pojedinacno imaju veci udeo na trzistu od epla imas imas tu brojku a gde su ostali proizvodjaci.

Ne ovo mi je cetvrti Samsung i svaki je perfektno radio,nisam od onih koji menjaju telefone na mesec dana to mi je moronski

Inace sto se update_a tice nisi u pravu evo npr J7 2016 koji je mid range a izasao je sa 6.0 ima 7.0 a u februaru dobija 8.1.0 tako da ti to to ne stoji
Pre svega nisam fan Apple proizvoda i smatram da su u pitanju premium proizvodi ali toliko precenjeni da se na kraju sve svodi na šišanje ovaca koje u USA to koriste zbog onog integrisanog messaginga a kod nas zbog prestiža obzirom na to da 90% ljudi ovde nije niti ima razloga da bude u Apple ekosistemu:

1. Savršena nativna sinhronizacija svega koju ne možeš ni da zamisliš da radi tako dobro ni sa custom aplikacijama na PC+Android kombinaciji, niti bilo kojoj drugoj. Kontakti, SMS, podaci...

2. U mnogo čemu, performanse su oduvek bile brutalne kada se pojavi novi iPhone u poređenju sa trenutno dostupnim čipovima konkurencije a potrošnja struje uvek osetno manja što je Appleu omogućavalo da oduvek koristi manje baterije i stoga pravi tanje uređaje. I to se odnosi i na CPU i na GPU performanse. Pogledaj benchove po netu - ako laže koza rog ne laže.

3. Ovo si lupio baš onako...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Ostalo] ANDROID Mini PC S19C Filip89x Opisi, recenzije i testovi 15 6.2.2015 17:13
[Android] Android One - jeftini, a dobri telefoni ZoNi Aparati i oprema 7 22.9.2014 23:02
[Android] Android telefon sa Qwerty ? Sladjan85 Aparati i oprema 17 4.6.2013 23:19
[Android] AIDE - Android Java IDE MG-RAY Programi za mobilne telefone 0 10.3.2012 11:07
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com