Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2008, 10:39   #1
dulematic
Novi član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa virusom

Juce sam sasvim slucajno primio virus preko windows live messenger-a,Primio sam neku rar arhivu,nod je nakon primanja izvrsio analizu i nije izbacio da je pronasao virus.Medjutim nakon toga komp je poceo nenormalno da baguje,msn se pali i gasi,ponekad kad se konektujem na net samo se odjednom diskonektuje,a kad udjem u task manager CPU usage samo varira od 20% pa 100 % i to sve izaziva nod32krn.exe,zauzece ram memorije nije mnogo.Pokusao sam da instaliram spybot ali ne mogu da uspostavim vezu sa njihovim serverom,a hijackthis kad pokusam da pokrenem instalaciju nece ni da udje u nju,a sa ad-aware sam uspeo da detektujem zarazene fajlove i obrisao sam ih ali komp je i dalje u haosu.Molim vas ako neko ima neko resenje neka mi javi sto pre.Hitno je!!
dulematic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 10:43   #2
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Promeni ime HijackThis u neko drugo, naprimer dule.exe, pa onda probaj i posle postavi log ovde. Stavi HJT u neki folder i njemu daj isto ime.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 10:52   #3
dulematic
Novi član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Sad sam uspeo da dodjem do toga da mogu da pritisnem dugme install i onda se na trenutak pojavi ono za licencu da li prihvatam ,i opet nestane.Samo jos jedno,ako sam ja dobro razumeo ja trebam onu ikonicu sa kojom trebam da instaliram program da preimenujem u neko ime i tako je pokrenem?
dulematic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 10:57   #4
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Da ako ne uspes, da pokrenes HJT, probaj da skines http://www.malwarebytes.org/mbam.php on bi trebao da ocisti tog crva Backdoor.Rbot ovo mu je naziv ili ti irc Bot

Probaj prvo sa HJT da vidim log pa posle cemo ovu drugu soluciju.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 11:16   #5
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Problem sa virusom

Ajde nod-ovci, kude ste da branite svog favorita (nod32) ? Lik nadrljao zbog njega.

Dulematic :

Sve to ne bi bilo da si imao Kaspersky internet security.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
federer (15.11.2008)
Stara 29.10.2008, 14:41   #6
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Probaj iz sejf moda da skeniras komp, barem ja uvek tako radim.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 18:34   #7
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

avast+comodo firewall+spybot ili spyware terminator i neces imati virusa,crva,trojanaca,spywera,mallwarea itd.
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 21:44   #8
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Ako imas konekciju skini ovaj program i snimi ga na desktop. Idi u Control panel i iskljuci System restore. Zatim restartuj komp, udji u safe mode i pronadji onaj program koji si ostavio na desktopu i pokreni ga. Samo prati uputstva i posle ponovo restartuj komp da bi se vratio u normalan mod.
p.s. Pre skidanja ovog programa sa neta iskljuci antivirus da ti ne bi prijavljivao da je to neki virus. Program ISPRAVNO radi SAMO u safe modu.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2008, 22:57   #9
dulematic
Novi član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Hvala svima sto ste se zainteresovali oko moje teme.E sad ovako stoje stvari,ne mogu da udjem na avast-ov sajt da skinem anti-virus,tako mi se isto desilo i kada sam hteo da udjem u spybot-ov sajt,kao i kada sam pokusao da instaliram spybot nisam mogao da se konektujem na njihov server,uvek mi ispise da je neuspesno ucitavanje.Cak sam pokusao da udjem na ovaj link http://www.malwarebytes.org/mbam.php ali isto mi se desava.E sad jedino sam uspeo da udjem na link koji je dao bojongo.E sad bojongo da li bi mogao da mi kazes da li taj program ima efekta,i da mi malo objasnis kako to da izvedem.
dulematic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 1:10   #10
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

@dulematic trebao si odmah da javis da ne mozes da odes ni na jedan sajt sa antimalware alatima. Otvori preko notepada host fajl
C\Windows\System32\drivers\etc\hosts (all files da bi video hosts) klikni na hosts, open i obrisi sve u njemu. Posle toga ces da skines MBAM i da skeniras snjim.
Ovo sto ti imas nije smitfraud infekcija i smitfraudfix ne moze to da ukloni.

Poslednja ispravka: VojaM (30.10.2008 u 13:57) Razlog: host --> hosts
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 13:16   #11
dulematic
Novi član
 
Član od: 30.7.2008.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Trenutno stanje je ovako,poslusao sam savet base mrkalja i uradio ono sto mi je rekao i uspeo sam da pristupim onim sajtovima i sa sajta http://www.malwarebytes.org/mbam.php skinuo onaj program i instalirao,ali kada sam pokusao da udjem u njega pojavi mi se neko upozorenje i nestane posle sekundu dve,ali posle toga sam uspesno instalirao spybot ali kada sam ga pokrenuo isti simptom pojavi se nesto na trenutak i nestane.I posle toga sam skinuo program koji mi je dao bojongo i kada sam pokusao da udjem u safe mod nisam mogao nikako.E sad da li postoji jos neko resenje pre nego sto konacno odustanem i lepo ubacim novi sistem.
dulematic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 13:30   #12
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Nemoj da odustajes, najlakse je oboriti sistem, ali posle neces imati nikakvo iskustvo. Jel mozes da pokrenes hijack this i da postavis log ovde na forumu da vidimo u cemu je problem, ako nece javi da probamo jos nesto.
Pokreni task manager ctrl+alt+del i pod tabom aplications iskljuci sve aplikacije pa probaj sa malwareom.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 13:50   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

Ne treba da obriše sve, treba da ostane linija koja glasi ovako:

127.0.0.1 localhost

Ali to nije ovde bitno.
Treba ponovo da pogleda fajl HOSTS i da izbriše sav višak iz njega, pa dalje da se bavi traženjem problema. Jednom kad uspe da pokrene HijackThis (ako neće, može da se proba da se promeni ime tom fajlu u bilo šta drugo, jer virus možda nadgleda startovanje nečeg što se zove HijackThis), on će sam sređivati fajl HOSTS svaki put kad se pokrene.

Inače, postoji mogućnost da je u pitanju jedan gadan trojanac zvani Vundo koji se strašno teško uklanja. Za njega postoji specifičan "killer" zvani vundofix koji se može skinuti s Neta. Razne varijante trojanca inficiraju razne delove računara (recimo, obavezno se zarazi System Restore), ima čak jedna verzija koja zarazi Javu. Moguće je da Vundofix ne može da obriše neke fajlove vezane za trojanac jer su "lokovani" ("drži" ih neki program koji radi "u pozadini"). U tom slučaju pomaže progream File Unlocker, a sve to treba pokretati iz Safe moda.

Poslednja ispravka: VojaM (31.10.2008 u 19:19)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2008, 13:58   #14
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Problem sa virusom

U pravu si vojo ja sam zaboravio to da mu napomenem, taj malware ga prepozna i ne da mu da se pokrene, a sto se tice hosta nije toliko bitno nece se desiti nista strasno i ako obrise sve iz njega
edit
jos nesto je vazno kod preimenovanja HJT-a ne samo da se malware-i skrivaju nego i sam log izgleda drugacije posto se pojave nove linije 02 i 020

Poslednja ispravka: Basa Mrkalj (30.10.2008 u 14:16)
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2008, 1:38   #15
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Problem sa virusom

kao sto Basa Mrkalj kaze lako je oboriti sistem ali neces imati iskustvo. samo javi da li si uspeo. A i zasto nece da ti udje u safe mod?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com