Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2015, 16:57   #1241
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Rilex kaže: Pregled poruke
Odradim već nekoliko questova za Caius Codiusa ...
Nemoj da žuriš! Bolje odradi po par kvestova za mages i fighters guild-ove, bar Balmoru očsti, pa onda malo prošetaj po gradovima, treniraj kod kolega sve što ti je u primarnim i sekundarnim skilovima (ostali ne dižu lvl).

Meni je Morrovind, u pozitivnom smislu reči, ukrao "pola života" prvi put kad ga igrah, baš iz razloga što nisam radio main kvestove nego paralelno svašta nešto ... Toliko štekova rudnika, pećina i drugih skrivenih lokacija ima da nisam ni razmišljao o CC .

Igram ga i 2015, mada pošto znam kako diše, nije to TAJ osećaj, ali i dalje je to TES ikona ...
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 17:12   #1242
Shades
Član
 
Član od: 23.5.2013.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 184
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 57 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Je l može savjet šta je sve obavezno od neoficijelnih pečeva da se odigra normalno u 2015. god. Znam da je bilo nekih bagova sa spawnom cliff racera, itd. Vidim ima nekih unofficial patcheva, ali ne znam koji su must have.. Grafička poboljšanja me ne zanimaju.

Hvala
Shades je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 19:56   #1243
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ne znam za bag sa Cliff Racerima, znam da su rekli da su pogresili sto su ih stavili toliko,ali nije u pitanju bag.

Ne treba ti nista, samo GOTY verzija i pici, nikakvih ozbiljnijih bagova nema.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Miki1987 (23.3.2015)
Stara 20.3.2015, 22:03   #1244
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Dzungla kaže: Pregled poruke
Nemoj da žuriš! Bolje odradi po par kvestova za mages i fighters guild-ove, bar Balmoru očsti, pa onda malo prošetaj po gradovima, treniraj kod kolega sve što ti je u primarnim i sekundarnim skilovima (ostali ne dižu lvl).

Meni je Morrovind, u pozitivnom smislu reči, ukrao "pola života" prvi put kad ga igrah, baš iz razloga što nisam radio main kvestove nego paralelno svašta nešto ... Toliko štekova rudnika, pećina i drugih skrivenih lokacija ima da nisam ni razmišljao o CC .

Igram ga i 2015, mada pošto znam kako diše, nije to TAJ osećaj, ali i dalje je to TES ikona ...
Mislim da sam već odradio sve u Balmori, jer i gazde Fighter i Mages guildova kažu da nemaju više questova za mene, pa ću da se obratim familiji Hlalu za nove zadatke!

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
Odvalih se od smeha, hvala
E pa hvala


Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Mozes da odes u Mournhold, glavni grad Morrowinda i mesto desavanja Tribunal ekspanzije, tamo trgovci imaju vise novca.

Postoje dva trgovca na Vvardenfell-u koji imaju vise novca,obojica su skriveni (jedan je easter egg maltene), jedan ima 5000 drugi mislim duplo vise tj. 10 000. Ovaj prvi ti se nalazi u Calderi, u pitanju je Daedra tacnije Scamp. Drugi je mudcrab, da kraba koja govori nalazi se na ostrvcetu jugoistocno od Surana.

Samo pazi, prednost koju daju ta dva trgovca i oklop od DB assassina znatno olaksavaju pocetak igre.
Odem ja kod tog Keba Krabe, jedva ga nađem, da bi mi on rekao kako ne kupuje soul gemove Baš šteta, na kraju sam otišao kog onog gremlina u Calderi, al dobro, i 5000 zlatnika mi je za sada dosta fina cifra
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 15:42   #1245
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Rilex kaže: Pregled poruke
Mislim da sam već odradio sve u Balmori, jer i gazde Fighter i Mages guildova kažu da nemaju više questova za mene, pa ću da se obratim familiji Hlalu za nove zadatke!
E pa vidi, bez kvestova možeš da ostaneš i ako nemaš određeno "zvanje" u gildu, tako da moraš da tražiš "advancement", jer nisu svi kvestovi za svaki rang.

Citat:
Rilex kaže: Pregled poruke
Odem ja kod tog Keba Krabe, jedva ga nađem, da bi mi on rekao kako ne kupuje soul gemove Baš šteta, na kraju sam otišao kog onog gremlina u Calderi, al dobro, i 5000 zlatnika mi je za sada dosta fina cifra
Alo već planiraš da radiš kvestove za neko od "familija", bolje se upoznaj sa svim pre nego se odlučiš ...
Kako da dobiješ max pare, od gemova, i svega ostalog dok ne naštekaš određenu sumu novca, radiš po principu max novaca kod trgovaca "po kraju" i naravno scamp (i nemoj mu više prodavati preskupe iteme jer on uvek daje tačnu vrednost, i možeš bolje da uvališ "škart"), pa do tada štekaj vrednije item-e, i onda u zavisnosti od potrebe odeš kod enchanter-a, i da napomenem, u Balmori kod one od koje si đžalnuo gemove nije preporučljivo da radiš sa "velikim" soul gemovima, ali onim običnim možeš i kod nje.

A zašto ti treba početni kapital - jer odeš kod nje, poneseš soul gem, i izabereš enchant (svaki spell koji "naučiš" se može koristit za enchant ali moraš se potruditi da napraviš enchantovan item a da radi ) i kada ga napraviš, sve pare koje potrošiš ostaju kod njega kao suma do koje možeš da trguješ.

Napomena:moraš da prodaš nešto enchanter-u pre enchantovanja, jer ako mu "ne diraš" iznos, ostje takav (recimo 800)

Punjenje soul gema: imaš scrollove, spelove ali i enchantovana orujžja koja ti daju određeni vremenski period da, kada ubiješ monstera napuni soul gem,i tim napunjenim gemovima enchantuješ sve živo - nakit, odeću, oružja ...

O enchantingu

Primer: Imaš npunjen common soul gem i prazan petty, prodaš ga enchanteru, a common iskoristiš da dodaš 10-15 fire damage, cast when strikes i to košta recimo 6000 - kada završiš (uspešno), pogledaš kod enchantera, on će imati 6000 da ti plati robu umesto 800 koje ima po default-u
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 16:00   #1246
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Za sam početak igre, kad nemate početni kapital, najbolje se zarađuje na miksanju napitaka. Em vežbate alchemy, em ih prodajete po punoj ceni kod Scampa.

Ja na kraju skupe i retke iteme nisam ni prodavao, zarađivao sam i više nego dovoljno od jeftinijeg loota i napitaka...
Na kraju sam napravio muzej u kući (mislim da sam neke slike i kačio ranije)...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 16:20   #1247
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pa kako napreduješ, sve ti je manje para potrebno ...A sve ih više praviš.

Ajd' što sam Bal Isru napakovao, nego već do tada su mi svi merchanti imali svoju svoj magacin doduše prvi put pre 12,13 godina, sada već drugačije skladištim, sortiram knjige po boji korica, imam ormare za određene vrste oružja, sastojke za napitke itd.

Mages guildovi su mi bili omiljena skladišta, doduše i dalje su ...

Ali "kreveti na sprat" u Balmori su mi uvek bili totalni hit! xD
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 19:06   #1248
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Ma daj, mozes da opljackas onaj vault u vivecu jos na prvom levelu, pare nikad nisu bile problem Jos imas brdo exploita za levelovanje i encantovanje. Posle par sati igre vec mozes da imas levitirajuce pantalone i onda je gg ^^ ili colak sa visokim procentom nevidljivosti

Poslednja ispravka: Mare! (21.3.2015 u 19:17)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 19:43   #1249
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Morrowind

Exploiti su korisni kada igru prelazis po 25i put, za prvi/drugi prelazak bolje je igrati "kako treba".
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 20:10   #1250
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Da naravno, nego vidim savetuju ga ljudi za pare, krabe napitci.. Ja kad sam prvi i drugi put igrao pare mi nisu bile ni potrebne (previse). A nisam ni krao kao nenormalan, prosto igra nije teska tako da ti farmovanje i ne treba.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2015, 4:36   #1251
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Паре ти требају ако си нестрпљив са левеловањем, па желиш преко тренера да се левелујеш.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 10:46   #1252
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
U Tribunalu se protivnici leveluju sa tobom,
Ne.
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Da i da
Ne i ne. http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Ob...rowind_players
(Creatures do not scale to your level; their stats are fixed.)

Fiksni statsi za sva stvorenja u Tribunalu
http://www.uesp.net/wiki/Tribunal:Creatures

http://www.uesp.net/wiki/Tribunal:Hints
(Tribunal was designed to be a challenge for high-level players who had finished the Main Quest of Morrowind. As there is no leveling, if you attempt Tribunal too early you will find yourself facing very difficult enemies and skill-specific quests. )

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Ako nesto neznas prvo proveri. Dovoljno ti je jedan minut da izguglas.
Tebi ni 37 godina da naucis da se pise ne znam. Nadji mi za minut guglanja Tribunal lvl scalovanje.

Takodje sav loot je fiksan, svi artefakti u igri, kao i gomila drugog oruzja (npr. Daedric Dai-katana na Dren plantation,Ebony Arrow of Slaying iz Bloodmona mozes da uzmes i na lvl1 a one ce sve oneshootovati itd.)

Jedino se Gedna Ravel lvluje u Tribunalu (tacnije samo health) i u pitanju je bag koji je ispravljen sa unofficial patch.

Poslednja ispravka: Al Capone (25.5.2015 u 10:56)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 11:15   #1253
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ne.

Ne i ne. http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Ob...rowind_players
(Creatures do not scale to your level; their stats are fixed.)

Fiksni statsi za sva stvorenja u Tribunalu
http://www.uesp.net/wiki/Tribunal:Creatures

http://www.uesp.net/wiki/Tribunal:Hints
(Tribunal was designed to be a challenge for high-level players who had finished the Main Quest of Morrowind. As there is no leveling, if you attempt Tribunal too early you will find yourself facing very difficult enemies and skill-specific quests. )


Tebi ni 37 godina da naucis da se pise ne znam. Nadji mi za minut guglanja Tribunal lvl scalovanje.

Takodje sav loot je fiksan, svi artefakti u igri, kao i gomila drugog oruzja (npr. Daedric Dai-katana na Dren plantation,Ebony Arrow of Slaying iz Bloodmona mozes da uzmes i na lvl1 a one ce sve oneshootovati itd.)

Jedino se Gedna Ravel lvluje u Tribunalu (tacnije samo health) i u pitanju je bag koji je ispravljen sa unofficial patch.
Sto se tice onog "neznas" to je bila greska u kucanju.

Za loot imas ovde primer.

A za tribunal level scaling imas na vise foruma (na primer drugi post ovde), a znam i iz licnog iskustva.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 11:40   #1254
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Morrowind

U Tribunalu se protivnici skejluju. Takodje ima random stvari cak i u Morrowindu, ali i dalje je moguce na prvom levelu ubiti maltene svakog neprijatelja, uz odgovarajucu pripremu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 11:48   #1255
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Sto se tice onog "neznas" to je bila greska u kucanju.
Mnogo nesto gresis u kucanju
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
a u vecini drugih to nemozes,
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Izvini ali nemoze, barem ne u vanila verziji
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
a u Tribunal-u protivnici leveluju sa tobom tako da se neracuna
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Takodje na prvom levelu nemozes imati
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Bug-ovi se neracunaju
Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Za loot imas ovde primer.
Ne treba ti loot od dremore ili bilo kog drugog stvora (GS npr.) da bi se opremio daedric oruzjem (a i boljim). Jer je sve u Morrowindu fiksno (oprema NPC-a,artifakti, unikatno magicno oruzje, kao i daedric/glass itemi po kucama npr.)

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
A za tribunal level scaling imas na vise foruma (na primer drugi post ovde), a znam i iz licnog iskustva.
Naravno, imamo i na ovom forumu par postova. Zajednicko im je sto su svi pogresni i zasnovani na iskrivljenom secanju. Vara te iskustvo

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
U Tribunalu se protivnici skejluju.
Vec sam pokazao da se ne skejluju. Statsi su fiksni.



Problem je u tome sto ste se istripovali. Isti tip stvorenja ima razlicite statse,ali to ne zavisi od lvl-a igraca, vec od lokacije i questa (npr. vukodlaci u lavirintu su mnogo jaci od onih koji vas napadnu u selu).

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Takodje ima random stvari cak i u Morrowindu
Ima, ali to nije lvl skaliranje protivnika. Npr. na manjem lvlu ces teze naci Winged Twilight,pre ces naleteti na Scampa,ali oba stvorenja imaju fiksne statse (health,dmg itd.)

Poslednja ispravka: Al Capone (25.5.2015 u 12:02)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 12:08   #1256
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Morrowind

Upali Morrowind, u konzoli daj sebi 200 na long blades i idi na prvom levelu u Tribunal. Onda uradi to isto samo na 100tom levelu. Videces da se protivnici skejluju.

Moguce je da pocinju da skeljuju tek kasnije i da imaju statse oko 30og levela (sto je i neki level kada zavrsavas Morrowind ako igras "normalno") ali na bas velikim levelima maltene je nemoguce preci Tribunal.

Izvor - muku sam mucio pre jedno godinu dana
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 12:36   #1257
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

@Al Capone
Sto se tice gresaka u kucanju, jeste mnogo gresim posto uglavnom nemam vremena da gledam sta sam otkucao (postujem sa posla), ali pogledaj moje starije postove i videces da je skoro svaki editovan, posto tek kasnije ispravljam greske.

Sto se tice protivnika, igrao sam nekoliko puta, prvi put posle predjenog vanila morrowinda na visokm levelu(60+) pre nego sto su izasle ekspanzije sam izlevelovao na taj level i dobro sam se namucio, kasnije sam to radio na malom levelu (25+) i bilo je mnogo lakse.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 12:37   #1258
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Upali Morrowind, u konzoli daj sebi 200 na long blades i idi na prvom levelu u Tribunal.
Uradio. One shootovan od strane goblina. Si igrao original GoTY kad si to probao? I si siguran da nisi dirao Difficulty bar?

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Sto se tice protivnika, igrao sam nekoliko puta, prvi put posle predjenog vanila morrowinda na visokm levelu(60+) pre nego sto su izasle ekspanzije sam izlevelovao na taj level i dobro sam se namucio, kasnije sam to radio na malom levelu (25+) i bilo je mnogo lakse.
Mislim da vas secanje vara. Ko zna kad ste igrali,sa kojim lvlom i kojom opremom. Nijedan wiki o TES-u nema nista o lvl scalingu u Tribunalu. Morrowind sa ekspanzijama sam presao bar deset puta,sa razlicitim lvlom ,opremom i klasom,nikakav lvl scaling u Tribunalu nisam nasao. Ali ipak sam morao da proverim, posto mi je Morrowind instaliran gotovo uvek, uradio kao sto je rekao Apostrof,napravio lika lvl1, konzola za varanje, pravac Tribunal i popio one hit kill.

PS
izvrsicu kasnije jos koji eksperiment

Poslednja ispravka: Al Capone (25.5.2015 u 12:52)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 13:08   #1259
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Morrowind

Probaj da ih udaris barem jednom pre nego sto pogines Sustina je koliko ti dmg radis njima, videces da na vecim levelima cudovista imaju mnogo veci HP i resistances.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2015, 13:51   #1260
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Uradio Sa lvl1 i sa lvl150. Nema razlike. Probaj i sam. Long Blade 100,Strength 100,Daedric Dai-Katana. Testirano na Goblinu.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
elder scrools, morrowind

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com