Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2012, 16:17   #1901
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Cak iako je prenatrpan cvor, samo treba malo vise da ih cimate da srede...kod mene su sredili, nemam nikakvih problema vise, jos ako ti je kablovska plus, onda obavezno uzimaj sbb
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 17:28   #1902
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

@Nestor:

Sokobanja, Beograd, Novi sad ..... koji god da je grad, ista je pričá i isto ponašanje, videti kako radi nekome u okolini. Jednostavno, sve zavisi od čvor na koji se vezuješ, da li je prenatrpan ili ne, kako je izveden ceo sistem i kako je sve vezano a to varira od dela do dela mreže.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 18:03   #1903
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

vasiljeviću bre ne reče ništa za upload već duže vreme
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 19:32   #1904
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne znam kako je u Beogradu sa sbb,ali kod mene radi kao sat. Samo jednom mi je pukao i to na 30 sekundi. Brzina i kvalitet veze nikad nisu doalzili u pitanje. Sve radi kao sat. Nemam nesto mnogo iskustva sa adsl,ali ne bih ga menjao ni za jedan osim optickog...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 22:27   #1905
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

A šta da napišem? Da je šlj i da više niko normalan u svetu nema ovakav način obračuna odnosa kao kod nas mislim da znaju i ptice na grani. Interesuje li to nekoga ovde? Verovatno nekolicinu, a sigurno ne one u SBBu. Videćemo kako će se razvijati situacija u zemlji, pa ako bude išlo kako treba biće i promene provajdera.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 23:08   #1906
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ma jok nego sam navikao pa da vidim dal ti se nešto desilo

Beše uvek: promene cenu/brzinu, ti vičeš da ne valja, ja vičem da valja, a vidim da si preskočio ovaj put
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2012, 16:12   #1907
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Nestor:

Sokobanja, Beograd, Novi sad ..... koji god da je grad, ista je pričá i isto ponašanje, videti kako radi nekome u okolini. Jednostavno, sve zavisi od čvor na koji se vezuješ, da li je prenatrpan ili ne, kako je izveden ceo sistem i kako je sve vezano a to varira od dela do dela mreže.
Ma mozda odem tamo na jedno pola godine mozda i duze pa me interesuje dal imaju kancelariju i mrezu tamo.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 0:59   #1908
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Thunderman kaže: Pregled poruke
U skorije vreme su blagi užas.
Odjednom internet prestaje da mi radi iz čista mira i nemam drugog izbora nego da čekam da dobijem ponovo pristup. Samo danas mi 10ak sati nije radio internet (od 1 ujutru do 10 i od 3 do 5). Non stop puca veza, nadam se da će popraviti stvari ili ozbiljno razmišljam da promenim provajdera.
Eh da, od kad su došli i zamenili kablove sve okej radi.
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 17:35   #1909
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pošto nedostaje da napišem ponovo:

Ne valja jer odnost download/upload je katastrofa a cene su veće nego u okruženju, a okruženje mislim one ne zapadno već malo istočno.

Šta da kažem, čekam da počne rad Targo telekoma, pa da vidim kako to radi pošto znam par ljudi na NBG u okolini gde bi to trebalo da se postavlja. Po onome kako stoje stvari, SBB ima dosta slabiju ponudu od njih, odnos download/upload je 1:2, što je mnogo bolje, dovlače optiku do korisnika, u startu mi se dopada njihov pristup koji kaže da ne traže da se na njih mora da veže ko zna koliko procenata ljudi iz zgrade, već samo traže da im se dozvoli da postave pristupnu tačku, a da će kvalitet koji nude odraditi dalji posao... Koliko sam video po nekim postovima na raznim forumima, njihove ekipe rade posao brzo i efikasno, i izuzetno predantno. Isto tako, znam da i Telefonkabl počéo svoju optičku mrežu. Jedina mana je što je sve na Novom Bgd, a ja na Zvezdari, mada .... e to mada je da oko Kalenića postoji mnogo rovova sa postavljenom optikom Nube, pa to daje lepu mogućnost da će i SBB biti potkačen vrlo brzo. Plus ima ponuda i u Zemunu,

Koliko podaci sada govore, brzine će biti za download 10, 20, 40 i 80 Mbit/s, a upload pola od toga, a cene verovatno nešto niže od onih na SBBu (jedna od pomenutih cifara je bila oko 1000 dinara za 10 Mbit), verovatno odgovarajuće za prva 4 paketa kod SBBa, što bi reklo, minimalno dupli upload, a na većim paketima veći download i drastično bolji upload. Može da se uzme odvojeno internet, TV, telefonija, kome šta treba, verovatno će biti i neki Mix paketi .... Tako ako bude nešto od ovoga, SBB će biti u velikim problemima. Jer iako možda u startu neće biti dotičnih blizu, biće vrlo veliki pritisak korisnika na gore pomenute dve firme da se brzo pojave sa optikom gde ih nema. Pa će biti vrlo interesantno videti rasplet situacije. Usput rečeno, firmama bi bilo na raspolaganju brzine do 1 Gbit/s. E tada ima tek da se piska .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 18:00   #1910
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Važna je mogućnost izbora i konkurencija, a onda će vremenom sve doći na mesto. Do sada je SBB bio najpovoljnija varijanta, a od poslednjeg povećanja protoka praktično za klasu bolja. Kada se pojavi ozbiljnija konkurencija, SBB će morati da parira svojom ponudom ili će postepeno gubiti korisnike.

Moja "elektronska upotija" je optika u javnom vlasništvu do svakog stana preko koje bi provajderi nudili svoje usluge (nešto poput današnje ADSL ponude, ali da su centrale i linije odvojene od Telekoma u posebno JP).
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2012, 18:49   #1911
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Na zapadu, u mnogim gradovima, sami gradovi su finansirali izgradnju bacbone optike kroz mesto. Time su obezbedili osnovu da se može lako priključiti neko drugi, da neko drugi iznajmljuje opseg koliko mu treba i po jasno definisanoj ceni koja je uvek manja nego kada se radi o recimo privatnoj mreži. Ne zabranjuju oni privatne mreže, naprotiv, jednostavno, prave uslove da ne mogu oni dogovarati privatno cene i time uništavati manju konkurenciju na lak način. Tako da je tvoj predlog nešto što ja svim srcem podržavam. Ja sam odavno govorio da treba odvojiti od Telekoma celu infrastrukuru u posebno javno preduzeće koje ima jasno i precizno definisane cene za sve koji žele da iznajme linije i budu operateri telefonije.

I da, važna je konurencija. Mada, koliko vidim i sada ima pametnih koji prvo prate svoj džep pa prave svima probleme. Po dosta zgrada, na NBG se nađe bar jedan pametni koji se buni oko uvođenja dodatnog operatera tipa Targa. Da li je moguće ad ljudi ne shvataju da konkurencija znači mogućnost izbora, dakle, gospodo, da vidimo koja cena, kvalitet usluge, šta nudite .... Lično, da mogu imao bi sve njih u zgradi pa da se bira. OK, kod ovih je internet povoljan, kod ovih je telefonija povioljnija, oni imaju bolju ponudu kanala, jeste skuplje ali mi više odgovara. To je konkurencija kada imaš više izbora. Kada imaš podeljen grad kao danas, gde se zna u kojoj zoni je ko tata i ostali ne dolaze, tada efektivno nemaš konkurenciju. Imaš monopol. Možda nama treba novi zakon o monopolu u ovoj oblasti. Pa da SBB i ostali lako se smeste u kategoriju monopolista. Ti držiš taj deo grada, u zgradama enma konkurencije drugih, ti si monopolista. Nećeš da budeš monopolista? Proširi ponudu onima koji su na drugom područiju i počni da im konkurišeš na njihovoj teritoriji. I o ovome treba razmisliti. Zato podržavam Targo. Ne traže ništa za ulazak, dovode besplatno optiku do stana. Idu na područja gde je jak onaj drugi koji već postoji. Ne uslovljavaju procentima. I to pokazuje rezultate. Gde su se pojavili, Vektor i Ikom počinju da se raspituju kod korisnika šta ne valja i kako unaprediti, nude po 3-6 meseci besplatno uslugu, pa ponude starim korisnicima na popuste ... nešto što se nisu setili godinama ranije. Ja sam korisnik SBB interneta deceniju. Imam li i jedan posto popusta za to što svaki mesec redovno plaćam dotičnima račun? Jok. Dobio neki premijum paket, jer sam dobar platiša i lojalan korisnik? Jok. Zahvalnicu? Ni toga se nisu setili. Zato želim konkurenciju.

Daću jedan primer, ponude Targa koju sam video za poslovne korisnike (kod ortaka koji je tražio od njih za njegovu firmicu). Dakle, ne nas boraniju nego poslovne korisnike. I uporediti sa MIX paketom za nas boraniju kod SBBa. Ponuda Targa je ugovor na 24 meseca, brzina 10/5 dinamički, WiFi ruter, 1 Gb web hosting i basic SLA za 18 evra. Plus može i televizija, osnovni paket od 70 kanala od kojih je 60 digitalni kvalitet koji se prate bez doatnih uređaja. SBB Mix S je 10/1 za 1500 dinara na 24 meseca, plus televizija 950 dinara. Razlika u ponudi je 4 Mbit dodatnog upload, onaj deo WiFi ruter, pa hosting i najbitnije onaj basic SLA ili vam Service-Level Agreement, koji garantuje kvalitet veze. Dakle, garancija. Razlika u ceni za pro paket i SBB buranija paket je cirka 500 dinara. Isplati li se? Jap. Sada, ako uzmemo da je razlika u ceni kod SBBa za paket aza poslovne korisnike i onaj za nas buraniju skoro 2.5 puta (poslovni 16/1 je 5080 din, buranija 16/1.5 je 2090 din), jasno ti je koliko je bolja ponuda Targa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 17:21   #1912
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Thunderman kaže: Pregled poruke
Eh da, od kad su došli i zamenili kablove sve okej radi.
Izgleda problem još uvek nije rešen, jer svaki dan mi internet ne radi od oko 2 do oko 5 sati (i onda u kasnim večrenjim satima). Već počinje da me izluđuje, plaćam im internet a pola meseca mi ne radi.

Rekli su mi da će poslati ljude (opet) da vide u čemu je problem, ali skeptičan sam.
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 12:31   #1913
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Eh, onomad se žalim da se SBB net vuče ko prebijeno kuče a ono mi apdejtovani Zone Alarm pravio gluposti sa Identity and Data zaštitom. Znači SBB usluga je sve vreme bila na nivou.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 16:26   #1914
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

^ A joj..ZA...kakav krs! Secam se da mi pravio probleme i pre 5-6god.
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2012, 21:03   #1915
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Na zapadu, u mnogim gradovima, sami gradovi su finansirali izgradnju bacbone optike kroz mesto. Time su obezbedili osnovu da se može lako priključiti neko drugi, da neko drugi iznajmljuje opseg koliko mu treba i po jasno definisanoj ceni koja je uvek manja nego kada se radi o recimo privatnoj mreži. Ne zabranjuju oni privatne mreže, naprotiv, jednostavno, prave uslove da ne mogu oni dogovarati privatno cene i time uništavati manju konkurenciju na lak način. Tako da je tvoj predlog nešto što ja svim srcem podržavam. Ja sam odavno govorio da treba odvojiti od Telekoma celu infrastrukuru u posebno javno preduzeće koje ima jasno i precizno definisane cene za sve koji žele da iznajme linije i budu operateri telefonije.

I da, važna je konurencija. Mada, koliko vidim i sada ima pametnih koji prvo prate svoj džep pa prave svima probleme. Po dosta zgrada, na NBG se nađe bar jedan pametni koji se buni oko uvođenja dodatnog operatera tipa Targa. Da li je moguće ad ljudi ne shvataju da konkurencija znači mogućnost izbora, dakle, gospodo, da vidimo koja cena, kvalitet usluge, šta nudite .... Lično, da mogu imao bi sve njih u zgradi pa da se bira. OK, kod ovih je internet povoljan, kod ovih je telefonija povioljnija, oni imaju bolju ponudu kanala, jeste skuplje ali mi više odgovara. To je konkurencija kada imaš više izbora. Kada imaš podeljen grad kao danas, gde se zna u kojoj zoni je ko tata i ostali ne dolaze, tada efektivno nemaš konkurenciju. Imaš monopol. Možda nama treba novi zakon o monopolu u ovoj oblasti. Pa da SBB i ostali lako se smeste u kategoriju monopolista. Ti držiš taj deo grada, u zgradama enma konkurencije drugih, ti si monopolista. Nećeš da budeš monopolista? Proširi ponudu onima koji su na drugom područiju i počni da im konkurišeš na njihovoj teritoriji. I o ovome treba razmisliti. Zato podržavam Targo. Ne traže ništa za ulazak, dovode besplatno optiku do stana. Idu na područja gde je jak onaj drugi koji već postoji. Ne uslovljavaju procentima. I to pokazuje rezultate. Gde su se pojavili, Vektor i Ikom počinju da se raspituju kod korisnika šta ne valja i kako unaprediti, nude po 3-6 meseci besplatno uslugu, pa ponude starim korisnicima na popuste ... nešto što se nisu setili godinama ranije. Ja sam korisnik SBB interneta deceniju. Imam li i jedan posto popusta za to što svaki mesec redovno plaćam dotičnima račun? Jok. Dobio neki premijum paket, jer sam dobar platiša i lojalan korisnik? Jok. Zahvalnicu? Ni toga se nisu setili. Zato želim konkurenciju.

Daću jedan primer, ponude Targa koju sam video za poslovne korisnike (kod ortaka koji je tražio od njih za njegovu firmicu). Dakle, ne nas boraniju nego poslovne korisnike. I uporediti sa MIX paketom za nas boraniju kod SBBa. Ponuda Targa je ugovor na 24 meseca, brzina 10/5 dinamički, WiFi ruter, 1 Gb web hosting i basic SLA za 18 evra. Plus može i televizija, osnovni paket od 70 kanala od kojih je 60 digitalni kvalitet koji se prate bez doatnih uređaja. SBB Mix S je 10/1 za 1500 dinara na 24 meseca, plus televizija 950 dinara. Razlika u ponudi je 4 Mbit dodatnog upload, onaj deo WiFi ruter, pa hosting i najbitnije onaj basic SLA ili vam Service-Level Agreement, koji garantuje kvalitet veze. Dakle, garancija. Razlika u ceni za pro paket i SBB buranija paket je cirka 500 dinara. Isplati li se? Jap. Sada, ako uzmemo da je razlika u ceni kod SBBa za paket aza poslovne korisnike i onaj za nas buraniju skoro 2.5 puta (poslovni 16/1 je 5080 din, buranija 16/1.5 je 2090 din), jasno ti je koliko je bolja ponuda Targa.
Sve je to lepo na papiru koji ti ponude ( uzgred taj operater jos uvek tek razvlaci navodno infrastrukturu ) bore se za svoj prostor pod suncem ali kad zvanicno krene videcemo u praksi kako to izgleda. Tako je bilo i sa Orion telekomom obecavali su sve i svasta kad pocnu a na kraju duplo golo
Secam se da mi je od njih stigla svojevremeno neka ponuda tipa '' vi odredite brzinu protoka a mi cemo to sprovesti bla bla ...'' a ono kod mene u kraju posle 2 godine postojanja jedva im i fiksna radi kako treba , inace suvi centar BG-a je u pitanju , potez oko Tasmajdana .

Sto se tice Targa bice tu svasta jos verujte mi , mnogo je politike u pitanju vezano za tog operatera , da ne pominjem imena posto nema veze ovaj forum sa politikom , ista imena su u pitanju koja su razvlacila optiku pored auto-puta
Beograg - Zagreb.
Oni cak ni nemaju ni jednu dozvolu trenutno za sve sto rade .
Zbog toga su u fazi anketiranja gradjana kako oni kazu
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 7:55   #1916
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa da bi dobili sve te dozvole donet je takav zakon koji kaže da samo onaj ko ne traži dozvolu za postavljanje optike neće je dobiti. Plus, ta postavka kablova po gradu se vrši putem mikro kanala za koje ne treba nikakva dozvola već samo odobrenje opštine da odradiš posao. Nije to ukopavanje kablova na metar dubine kao kod telekoma. Tako da su oni dobro pokriveni po pitanju dozvola i zakona. Nije valjda da veruješ da ministar koji je onako uspešno pokrio ceo posao oko čišćenja Srbije nije pokrio i ovaj posao kako treba?

Šalu na stranu, imaju dozvole i to im nije problem. Napravili su infrastrukturu koja je po dosadašnjim poslovima daleko bolje rešenje od SBBove K2K tehnike Indijana Džonsa. Bar će biti manje problema sa njom. Anketiranje građana? Pa oni uvode gde stignu, a to je za sada NBG i Zemun, dakle, prostor gde imaju najmanje problema i veliki broj potencijalnih korisnika, dakle, mesto sa mogućim velikim profitom. I za sada napadaju nekoliko manjih igrača, a mene interesuje kada će krenuti na deo koji drži SBB. Jer sve dok ne počnu da konkurišu SBBu, mi nemamo konkurenciju kako treba. Bez obzira ko je iza njih nama treba konkurencija ne kvazi priča o konkurenciji gde je svako dobio jedan feud pa ti na kraju balade nemaš izbor. Da na kraju priče dođemo do tačke koja kaže da ja mogu da izaberem i samo internet a ne da buudem uslovljen vezivanjem usluge za kablovsku TV kao do sada kod SBBa. Ako će mo pravo, SBB, Ikom, Radijus vektor i gomila drugih jesu monopolisti, imaju svoj feud, napravili su dogovor sa drugima da se međusobno ne napadaju, cene drže vrlo ujednačeno i menjaju se skoro u dan u istom opsegu, i tu bi imali mnogo osnova za razne krivične prijave, da RATEL radi svoj posao kao što ga ne radi. Zato ih podržavam, da se napravi konkurencija. A to će biti onog dana kada krenu na teritoriju SBBa, najjačeg u poslu. Ako ne krenu, nema velikog pomaka za nas. Tada će SBB biti primoran da menja politiku, da na kraju počne da rešava pitanje infrastrukture, da se reši pitanje kvaliteta veze za mnoge ..... Ako i dalje zadrže feud i niko im ne bude konkurencija, e gospodo, ne piše nam se dobro.

Zbog svega toga i mislim da nama treba redefinicija pitanja ko je monopolista i ko nije. Ne procenat tržišta koje držiš globalno, već da li se na područiju koje pokrivaš kao operater kablovske TV nalazi neko drugi kao konkurencija kojoj ima pristup bar 50% korisnika ili nema takvih. Ako nema, ti jesi monopolista. Tačka. Pa ako si monopolista da se na to plaća penal. PA da vidimo koliko dugo bi opstala podela na feude.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 8:04   #1917
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Sto se tice TV i neta, SBB ima u svakom stanu konkurenta zvanog Telekom, sa ADSL i IP TV ponudom.

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2012, 18:08   #1918
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne, ja govorim o kablovskim operaterima ne telekomunikacionim operaterima . Dve različite stvari.

Nisam ja napisao ono gore jer mni se piše već jer je to činjenica. Kolega sa posla je tražio alternativu SBBu prošle godine, imao je uvek problema sa signalom, pa mu je palo na paket da proba da dovuče drugog operatera, mislim da je bila priča oko Ikoma ili Vektora, čak i nije bitno. Pošto su bili u susednoj ulici, zgrada pored zgrade, ljudi koje zna tamo imaju dobre pozvao ih i pitao da li je moguće. Odgovor je bio proverićémo i javićemo. I javili da je tehnički nemoguće. I pošto ga nije mrzelo, lepo je izokretao sve redom tamo dok na kraju nije dobio jasan odgovor, mada nezvanični: ne može jer je to teritorija na kojoj radi SBB. Tačka. U prevodu, nije moj pašaluk pa ko vas j.... Kome da se žališ kada zvanično niko neće reći pomenuto? Monopolsko dogovaranje. Da bi se to rešilo mora da se promeni zakon i uvedu jasna pravila igre.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 0:05   #1919
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Ne, ja govorim o kablovskim operaterima ne telekomunikacionim operaterima . Dve različite stvari
I taj telekomunikacioni provajder nudi iste usluge kao kablovski, Televiziju i flat internet.

A i taj buduci Targo, nece biti kablovski provajder, nego nudilac istih usluga, ali preko optike.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 1:44   #1920
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Pa da bi dobili sve te dozvole donet je takav zakon koji kaže da samo onaj ko ne traži dozvolu za postavljanje optike neće je dobiti. Plus, ta postavka kablova po gradu se vrši putem mikro kanala za koje ne treba nikakva dozvola već samo odobrenje opštine da odradiš posao. Nije to ukopavanje kablova na metar dubine kao kod telekoma. Tako da su oni dobro pokriveni po pitanju dozvola i zakona. Nije valjda da veruješ da ministar koji je onako uspešno pokrio ceo posao oko čišćenja Srbije nije pokrio i ovaj posao kako treba?

Šalu na stranu, imaju dozvole i to im nije problem. Napravili su infrastrukturu koja je po dosadašnjim poslovima daleko bolje rešenje od SBBove K2K tehnike Indijana Džonsa. Bar će biti manje problema sa njom. Anketiranje građana? Pa oni uvode gde stignu, a to je za sada NBG i Zemun, dakle, prostor gde imaju najmanje problema i veliki broj potencijalnih korisnika, dakle, mesto sa mogućim velikim profitom. I za sada napadaju nekoliko manjih igrača, a mene interesuje kada će krenuti na deo koji drži SBB. Jer sve dok ne počnu da konkurišu SBBu, mi nemamo konkurenciju kako treba. Bez obzira ko je iza njih nama treba konkurencija ne kvazi priča o konkurenciji gde je svako dobio jedan feud pa ti na kraju balade nemaš izbor. Da na kraju priče dođemo do tačke koja kaže da ja mogu da izaberem i samo internet a ne da buudem uslovljen vezivanjem usluge za kablovsku TV kao do sada kod SBBa. Ako će mo pravo, SBB, Ikom, Radijus vektor i gomila drugih jesu monopolisti, imaju svoj feud, napravili su dogovor sa drugima da se međusobno ne napadaju, cene drže vrlo ujednačeno i menjaju se skoro u dan u istom opsegu, i tu bi imali mnogo osnova za razne krivične prijave, da RATEL radi svoj posao kao što ga ne radi. Zato ih podržavam, da se napravi konkurencija. A to će biti onog dana kada krenu na teritoriju SBBa, najjačeg u poslu. Ako ne krenu, nema velikog pomaka za nas. Tada će SBB biti primoran da menja politiku, da na kraju počne da rešava pitanje infrastrukture, da se reši pitanje kvaliteta veze za mnoge ..... Ako i dalje zadrže feud i niko im ne bude konkurencija, e gospodo, ne piše nam se dobro.

Zbog svega toga i mislim da nama treba redefinicija pitanja ko je monopolista i ko nije. Ne procenat tržišta koje držiš globalno, već da li se na područiju koje pokrivaš kao operater kablovske TV nalazi neko drugi kao konkurencija kojoj ima pristup bar 50% korisnika ili nema takvih. Ako nema, ti jesi monopolista. Tačka. Pa ako si monopolista da se na to plaća penal. PA da vidimo koliko dugo bi opstala podela na feude.
Ne znam sta da ti kazem a da te previse ne razocaram posto vidim da si bas pun entuzijazma po pitanju Targa
To sto oni '' razvlace '' nema veze sa pravim razvlacenjem
Koriste rezervne opticke veze od Telekoma i nista vise .
Ocigledno ti nije bilo dovoljno kad sam pomenuo umesanost na relaciji Beograd - Zagreb auto-put i nisi ili ne znas ko je onda u toj prici .

Sledi privatizacija Telekoma pa se gleda da se sto vise ucari od infrastrukture , a naravno ne u korist obicnih gradjana nego naravno u dzep 3 coveka koja su povezana sa celom pricom .

Ljudi uzasno grese ako stvarno veruju da postoji u nasoj zemlji neka trzisna utakmica na polju telekomunikacija
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com