Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2007, 21:07   #141
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Btw dwarven dice poker je najbolji minigame koji sam video u bilo kojoj igri, jedino je bedak sto komp igra ko kreten...
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 18:41   #142
B3l1beli
Novi član
 
Član od: 18.11.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Hocu da igram sa bratom ovu igru,ali nema new profile,ilikda menjam imena save fajlovima.. rename.. kako da resim problem?!
B3l1beli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 19:03   #143
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Igrajte istovremeno

Ne znam, jedino da pazite koji je ciji save...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2007, 19:35   #144
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Da, prilicno nezgodno, jer ne mozes da dajes imena saveu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 16:11   #145
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Igra je zaista dobra. Stigao sam do II Chaptera, usao u Vizimu. Sada se seckam po mocvari i uvek me odvali neka biljka sto iskoci iz zemlje. Lici na one echinrope (ili kako se vec pise) ali je mnogo jaca. Sta je to i kako se ubija?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 16:49   #146
BlackNeo
Član
 
Član od: 9.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 134
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 19 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Da, biljka je veoma problematična na samom startu dok lik ne ojača, kasnije nije problem - silver sword + strong attack i pada kao od šale. Ja sam (na startu II Chapter-a, dok nisam razvio lika) bježao od tih biljaka. BTW, trebalo bi da ih i IGNI znak oštećuje poprilično.
BlackNeo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 17:22   #147
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Igra je zaista dobra. Stigao sam do II Chaptera, usao u Vizimu. Sada se seckam po mocvari i uvek me odvali neka biljka sto iskoci iz zemlje. Lici na one echinrope (ili kako se vec pise) ali je mnogo jaca. Sta je to i kako se ubija?
Fora je sto te ta biljka truje. Moras da nadjes formulu za napitak koji ti daje imunost na otrove i zove se "Bindweed".

Inace, ja sam do tada sve te biljke ubijao mahom bakljom i igni sign-om ali kod te bas za maler nisam ima baklju sa sobom. To u stvari i nije obicna schinrope vec echinrope queen i njenu "glavu" posle nosis onom liku u dungeon.
Aj srecno!
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 20:17   #148
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Stvar je u toma da prva biljka u mocvari je u stvari neka vrsta boss-a. Znaci dobijas i trofej kad je ubijes.

Ona ce se pojavljivati dok je jednom ne ubijes. Posle toga idu lakse varijante.

Ako nisi dovoljno snazan, samo je zaobici.

Inace, kombinacije koja je radila za mene, je strong slilver, sa talentom koji daje bonuse protiv zapaljenih protivnika. Zatim u borbi prvo Igni pa macem dok ne umre (a Igni mora da ima talent sa sansom da zapali neprijatelja).


P.S.
Dobra ideja sa bakljom, ali nekako ja nikad u igri nisam koristi nijedno sekundarno oruzije (sem baklju za istracizanje ako nemam Cat napitak).
Jel ona imaju nekog smisla, sem da ih teglis pa prodas?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 20:51   #149
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Generalno, nasao sam smisao eto samo za tu baklju i to onda jos na pocetku kada sam kod trgovca u dvoristu morao da ubijem 3 biljke. Znam da nisam mogo par puta dok nisam uzeo baklju i tad mi je uspelo iz prve. Doduse skoro sam se zezao i "potego" buzdovan koji nosim jel izgleda cool a ne da bi ga koristio, ali ima veliku uspesnost da stanuje protivnika pa moze mozda nekad da bude od koristi. Sve u svemu nabudzeni witcher's steel mi je bas super. Mislim, jeste da je silver malo vise nadrk@n zbog onih iskosenih stitnika za ruku i vucje glave na drsci ali da je pritom 2hand ne bi mu bilo premca, ovako, steel mi je malo vise cool
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:41   #150
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: The Witcher

Yebena je ta biljka ustvari kao sto neko rece neka vrsta mini bossa ,pogotovo zato sto ne stoji na jednom mestu vec se krece po celoj mapi pa mi u pocetku jedina opcija bio beg ,ali zato kasnije sam je rastrgao...

Igra je stvarno odlicna ,po meni mozda najbolji rpg 2007.
Prica je zanimljiva sa dosta obrtaja u zavisnosti od vasih izbora,muzika je dosta dobro uradjena,atmosfera i dosta je vremenski duga(igram je vec dve nedelje bez prestanka a tek sam na petom chapteru).Jedino sto me malo iznerviralo je preterana zahtevnost ,ali dobro necu sad o tome....
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2007, 23:46   #151
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Braveheart kaže: Pregled poruke
Yebena je ta biljka ustvari kao sto neko rece neka vrsta mini bossa ,pogotovo zato sto ne stoji na jednom mestu vec se krece po celoj mapi pa mi u pocetku jedina opcija bio beg ,ali zato kasnije sam je rastrgao...

Igra je stvarno odlicna ,po meni mozda najbolji rpg 2007.
Prica je zanimljiva sa dosta obrtaja u zavisnosti od vasih izbora,muzika je dosta dobro uradjena,atmosfera i dosta je vremenski duga(igram je vec dve nedelje bez prestanka a tek sam na petom chapteru).Jedino sto me malo iznerviralo je preterana zahtevnost ,ali dobro necu sad o tome....
Slazem se za najbolji RPG

inace na zalost 5 chapter je i poslednji. posle ide samo epilog koji je jako kratak
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 12:06   #152
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Ja sam na chapteru 4 (tek poceo) i cini mi se da je ovo najbolji RPG od BG ToB-a. Nisam se ovako zabavljao, ne pamtim.

Trik je u tome sto je Witcher spoj novog i starog - nov nacin igranja + old school nacin pravljenja RPG-a.

Prica me malo zbunjuje al dobro. Igra ima podosta sitnih mana ali ima nesto sto nisam skoro video - ima duha. To je ona poznata tvrdnja da ce se RPG oporaviti tek kad se pojave nove face. I istina je.

Bioware moze da uzme svescicu i da krene da pise beleske - kako se pravi zanimljiv RPG.

Medjutim i sa raznim poboljsanjima load je i dalje uzas... Samo da ga poprave u patch-u 1.2... Onda kocenje u Trade quarter - u...

Btw, kako god bude - Witcher jeste najbolji RPG 2007.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
player1 (20.11.2007)
Stara 20.11.2007, 14:04   #153
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Stoji, samo fali mnogo stvari. Nebruseni dragulj, da se tako izrazim. Ja sam u drugom chapteru, sama prica se zakuvava (ali ne mogu reci da me je odusevila dosad, prilican klise i slabo uverljiva - izgubio si pamcenje i pomazes ljudima koje prvi put vidis) ali sam nacin price mi je malo cudan. Za nekog ko je umro i izgubio pamcenje, Geralt izgleda kao da nema zelju da prica o proslosti sa ljudima koji ga poznaju. CDProjekt je upao u zamku Voiceovera za sve, a ima previse likova, tako da dijalozi trpe. Tehnicke mane da ostavimo sa strane

Kvestovi su ok, kvalitet im varira od smarackih do jako dobrih i originalnih.

Ali ono sto vadi igru i sto joj daje taj poseban smek je ta mracna srednjevekovna atmosfera koja je odradjena fantasticno. Svaka lokacija se uklapa u atmosferu i odradjena je fantasticno.

Ej, kad sam vec ovde da pitam. Ne mogu da nadjej jedan od onih 10 zaebancija sto ti treba udjes u mage tower u mocvari, i to onaj sto se navodno nalazi u kanalizaciji. Pretrazio sam sve, ukljucujuci i one kultiste i nisam nista nasao. Advice?

Poslednja ispravka: Sarmatian (20.11.2007 u 14:21)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 14:49   #154
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Mozda lupam gluposti posto ne znam ni sam kako sam skupio svih 10 delova ali da nije mozda u pitanju kanalizacija u koju dolazis iz groblja? Ako nisi bio tamo, probaj.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 16:16   #155
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Geralt izgleda kao da nema zelju da prica o proslosti sa ljudima koji ga poznaju.

Kvestovi su ok, kvalitet im varira od smarackih do jako dobrih i originalnih.

Ali ono sto vadi igru i sto joj daje taj poseban smek je ta mracna srednjevekovna atmosfera koja je odradjena fantasticno. Svaka lokacija se uklapa u atmosferu i odradjena je fantasticno.

Ej, kad sam vec ovde da pitam. Ne mogu da nadjej jedan od onih 10 zaebancija sto ti treba udjes u mage tower u mocvari, i to onaj sto se navodno nalazi u kanalizaciji. Pretrazio sam sve, ukljucujuci i one kultiste i nisam nista nasao. Advice?
Dosta ce ti drugi likovi ispricati, samo budi strpljiv. Takodje ima knjiga o Geraltovoj pogibiji, koja je interesantna. Akcenat je stavljen na tome da igracu da sam odluci ko ce da bude a ne sta je bio.
Autorima Tormenta je to bilo lakse jer je svaka inkarnacija bila licnost za sebe, dok na primer u KOTORu tvoj prethodni "zivot" niko i ne spominje do samog kraja jer je to glavni twist.

Mene jedino oni bounty questovi smaraju (witcher questovi), ali vecinu mozes da odradis u sklopu normalnog igranja tako da to nije neka velika mana.

Videces drugi chapter je poprilicno interesantan (uvek su oni najgori delovi grada najinteresantniji). Treci malo slabiji a cetvrti je vec mnogo bolji.

Meni se dijalozi dopadaju jer su u vecini slucajeva liseni bespotrebnog *******vanja i melodrame (kao npr u KOTORu 1). Najjace mi je kad sam usao u neku kucu u Temple districtu i neka bitanga me unajmi da nadjem "blago", dodjem u tu kucu i naravno u pitanju je zamka, a na to ce Geralt : "oh and one more thing - you are so stupid, hiring a witcher against yourself"

U kanalizaciji je na onoj Cocatrice koju si koknuo. Ako nisi pokupio les je i dalje tamo mada u onom raspadnutom stanju. Moguce je da je pokriven vodom ali svejedno tesko da nisi uzeo taj predmet - ? U
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Sarmatian (20.11.2007)
Stara 20.11.2007, 16:20   #156
Braveheart
Član
 
Član od: 14.7.2007.
Poruke: 261
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 49 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Braveheart
Određen forumom Re: The Witcher

Takodje ni sam ne znam kako sam ih sakupio..
ovako jedan dobijes od Vaske,ubijes golema,kupis od Leuvardena,hranis onu statu u mocvari(Melitele),od detektiva Raymonda,isto u mocvari u pecini imas jedan,od Kalksteina.
Ne mogu vise da se setim.Probaj da vidis u Glossary.
Braveheart je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Braveheart na korisnoj poruci:
Sarmatian (20.11.2007)
Stara 20.11.2007, 16:38   #157
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Nesto me zanima.
U 3. poglavlju ima neki opcioni quest da nabavis perije od Cocatrice (valjda 5 komada). Al ja nigde nisam video nijednu Cocatrice, sem onu pri pocetka drugog poglavlja.



P.S.
Inace, sto se tice tih 10 predmeta. Jedan se nalazu u kanalizaciji, onaj deo gde ne nalaze neki kultisti koji te odmah napadaju.

Ja sam ga uzeo pre nego sto sam prvi put posetio Trade Quater.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Sarmatian (20.11.2007)
Stara 20.11.2007, 17:37   #158
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Ok, nasao sam. Ispalo je da sam ga imao. Pisalo mi je u dnevniku da mi fale dva, ja sam otisao ubio golema i odjednom sam imao sve. Hebem li ga...

E golem me je bas namucio. Seckao sam ga macem pola sata... Jel probao neko maljem ili buzdovanom da se bori protiv njega? Jel pomaze?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 19:18   #159
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ok, nasao sam. Ispalo je da sam ga imao. Pisalo mi je u dnevniku da mi fale dva, ja sam otisao ubio golema i odjednom sam imao sve. Hebem li ga...

E golem me je bas namucio. Seckao sam ga macem pola sata... Jel probao neko maljem ili buzdovanom da se bori protiv njega? Jel pomaze?
Heh... da si citao par postova iza video bi da je to neka vrsta baga, tj i meni se to isto desilo. Dobro bitno da si naso sve i da prica ide dalje.

@Player1 i ja sam pokusao da resim taj quest sa perjem ali sem jednog na pocetku nisam vise ni jedan nasao (naravno nije bilo vise monstera) tako da je verovatno i to bag u pitanju.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2007, 19:53   #160
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ok, nasao sam. Ispalo je da sam ga imao. Pisalo mi je u dnevniku da mi fale dva, ja sam otisao ubio golema i odjednom sam imao sve. Hebem li ga...

E golem me je bas namucio. Seckao sam ga macem pola sata... Jel probao neko maljem ili buzdovanom da se bori protiv njega? Jel pomaze?
Ma jok bre, treba samo aktivirati one pylon-e dok je golem u tom trouglu i zvekne ga munja. Tri puta tako i gotov je.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com